Driedaagse van West-Vlaanderen 2015: prolog

Rosjanin Anton Vorobyev (Katusha) wykręcił najszybszy czas na trasie prologu w Middelkerke, tradycyjnie otwierającego trzydniowe zmagania na drogach zachodniej Flandrii.

Drugi i trzeci rezultat, o 4 sekundy gorszy, zanotowali Jesse Sergent (Trek Factory Racing) oraz Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale).

W wyścigu mamy Łukasza Wiśniowskiego (Etixx-Quick Step), który ze stratą 13 sekund jest 11.

Wyniki prologu Driedaagse van West-Vlaanderen 2015 (2.1), Middelkerke Middelkerke (7 km jazda indywidualna):
  1 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            07:57
  2 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing                      00:04
  3 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18                                00:05
  4 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       00:08
  5 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      00:09
  6 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       00:11
  7 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  8 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            00:12
  9 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 10 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   00:13
 11 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
 12 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 00:14
 13 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step            00:16
 14 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 15 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        00:17
 16 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 17 Danny Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing                   00:18
 18 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
 19 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal
 20 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                    00:19
 21 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 22 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
 23 Boy Van Poppel (Ned) Trek Factory Racing
 24 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       00:20
 25 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal
 26 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 27 Julien Morice (Fra) Team Europcar
 28 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      00:21
 29 Gaetan Bille (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 30 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:22
 31 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
 32 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                             00:23
 33 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
 34 John Murphy (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
 35 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                              00:24
 36 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                              00:25
 37 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 38 Jaco Venter (RSA) MTN - Qhubeka
 39 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 40 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar
 41 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
 42 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 43 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 44 David Boucher (Fra) FDJ.fr                                   00:26
 45 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 46 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar
 47 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                        00:27
 48 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
 49 Dimitri Claeys (Bel) Verandas Willems Cycing Team            00:28
 50 Sander Cordeel (Bel) Vastgoedservice - Golden Palace
 51 Mike Teunissen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 52 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 53 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
 54 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole
 55 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                            00:29
 56 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
 57 Thomas Vaubourzeix (Fra) Veranclassic-Ekoi
 58 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 59 Marco Haller (Aut) Team Katusha
 60 Elias Van Breussegem (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 61 Jelle Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:30
 62 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 63 Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
 64 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 65 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar                            00:31
 66 Mirko Selvaggi (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 67 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 68 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                    00:32
 69 Daan Myngheer (Bel) Verandas Willems Cycling Team
 70 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
 71 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
 72 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                             00:33
 73 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 74 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 75 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot
 76 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling                 00:34
 77 Jarl Salomein (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 78 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 79 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole            00:35
 80 Xandro Meurisse (Bel) An Post-Chainreaction
 81 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 82 Alex Kirsch (Lux) Cult Energy Pro Cycling
 83 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 84 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 85 Stef Van Zummeren ( Bel) Verandas Willems Cycling Team       00:36
 86 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
 87 Robert Förster (Ger) UnitedHealthcare Pro Cycling
 88 Rob Ruijgh (Ned) Vastgoedservice-Golden Palace
 89 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 90 Rasmus Christian Quaade (Den) Cult Energy Pro Cycling
 91 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr
 92 Campbell Flakemore (Aus) BMC Racing Team                     00:37
 93 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
 94 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 95 Conor Dunne (Irl) An Post-Chainreaction
 96 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
 97 Shane Archbold (GBr) Bora-Argon18
 98 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 99 Matt Brammeier (Irl) MTN-Qhubeka                             00:38
100 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
101 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
102 Iljo Keisse (Bel) Etixx - Quick-Step
103 Niels De Rooze (Bel) Veranclassic-Ekoi
104 Melvin Rulliere (Fra) Veranclassic-Ekoi                      00:39
105 Jesper Asselman (Ned) Team Roompot
106 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              00:40
107 Kai Reus (Ned) Verandas Willems Cycling Team
108 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              00:41
109 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
110 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
111 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr                        00:42
112 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr
113 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Lille Metropole
114 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Lilli Metropole                  00:44
115 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
116 Theo Bos (Ned) MTN - Qhubeka
117 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling
118 Alphonse Vermote (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace         00:45
119 Bjorn Leukemans (Bel) Wanty-Groupe Gobert                    00:46
120 Joeri Calleeuw (Bel) Verandas Willems Cycling Team
121 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
122 Jens Vandenbogaerde (Bel) An Post-Chainreaction
123 Dan Craven (Nam) Team Europcar
124 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini                      00:47
125 Alistair Slater (GBr) An Post-Chainreaction
126 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
127 Alessandro Malaguti (Ita) Nippo - Vini Fantini               00:48
128 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
129 Jay Robert Thomson (RSA) MTN - Qhubeka                       00:49
130 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole
131 Olivier Pardini (Bel) Verandas Willems Cycling Team          00:50
132 Alexander Kolobnev (Rus) Team Katusha
133 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling         00:51
134 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
135 Paulius Siskevicius (Ltu) An Post-Chainreaction
136 Robin Stenuit (Bel) Veranclassic-Ekoi                        00:52
137 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Soudal
138 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
139 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
140 Morgan Lamoisson (Fra) Team Europcar                         00:53
141 Pier Paolo De Negri (Ita) Nippo - Vini Fantini
142 Berden De Vries (Ned) Team Roompot                           00:54
143 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        00:55
144 Dennis Coenen (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
145 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot                         00:56
146 Davide Frattini (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling           00:57
147 Timothy Stevens (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
148 Justin Jules (Fra) Veranclassic-Ekoi
149 Gerry Druyts (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
150 Brian Bulgac (Ned) LottoNL-Jumbo                             00:58
151 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
152 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha                             00:59
153 Martin Mortensen (Den) Cult Energy Pro Cycling
154 Michael Reihs (Den) Cult Energy Pro Cycling
155 Michael Carbel Svendgaard (Den) Cult Energy Pro Cycling
156 Louis Verhelst (Bel) Cofidis, Solutions Credits              01:00
157 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
158 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot
159 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                    01:01
160 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
161 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot                             01:02
162 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
163 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare Pro Cycling
164 James Vanlandschoot (Bel) Wanty - Groupe Gobert              01:04
165 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
166 Tom Van Asbroeck (Bel) Team LottoNL-Jumbo                    01:05
167 VAN COPPERNOLLE Francesco
168 KRUOPIS Aidis Kruopis (Ltu) An Post-Chainreaction
169 André Looij (Ned) Team Roompot                               01:06
170 Alexander Maes (Bel) An Post-Chainreaction                   01:08
171 Sean Downey (Irl) An Post-Chainreaction
172 Sam Lennertz (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
173 Edwig Cammaerts (Bel)Veranclassic-Ekoi                       01:09
174 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling                01:10
175 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
176 Antonio Viola (Ita) Nippo - Vini Fantini                     01:11
177 Kevin Peeters (Bel) Vastgoedservice-Golden Palace
178 Ivar Slik (Ned) Team Roompot                                 01:20
179 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                01:24
180 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Metropole                01:25
181 Shiki Kuroeda (Jpn) Nippo - Vini Fantini                     01:53
182 Gorik Gardeyn (Bel) Veranclassic-Ekoi                        01:59
183 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling         02:15

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: