Eufemiano Fuentes oszukał fiskusa?

Zarzut malwersacji podatkowej został postawiony Eufemiano Fuentesowi. Główny antybohater Operation Puerto podobno przy pomocy szwajcarskiego prywatnego banku Swiss HSBC oszukał fiskusa na 265 tys. euro.

The Guardian pisze, że do incydentu doszło dziesięć lat temu. Fuentes tłumaczył wówczas, że pieniądze chce przeznaczyć na zakup łodzi oraz na wyrównanie rachunków szpitalnych za leczenie. W 2013 roku Fuentes został dożywotnio zawieszony, nie może wykonywać swojego zawodu.

Przy okazji Cyclingnews poinformował, że nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądała przyszłość ponad 200 torebek krwi zarekwirowanych przez policję w trakcie operacji portowej w 2006 roku. Sąd w Madrycie zdecydował, że konserwy mają zostać zniszczone, ale apelację w sprawie złożyła UCI oraz Światowa Agencja Antydopingowa (WADA).

Kwestia nie jest rozstrzygnięta. Po wprowadzeniu zmian do kodeksu WADA i wydłużeniu okres przedawnienia do dziesięciu lat rezultaty z analizy torebek mogą zostać wykorzystane do 2016 roku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: