Przełajowe MP 2015: Marta Jaskulska i Wojciech Ceniuch mistrzami juniorów młodszych

Za nami pierwszy dzień zmagań w pomorskim Bytowie.

Bardzo ciężka, ale dobrze przygotowana trasa, typowo przełajowe, deszczowo-błotniste warunki i sporo ścigania – tak wyglądał pierwszy dzień 78. Mistrzostw Polski w Kolarstwie Przełajowym.

Biało-czerwony dzień z przełajami rozpoczął się od rywalizacji młodzików i młodziczek o Puchar Prezesa PZKol. Wśród chłopców to trofeum wywalczył Dawid Pluta (UKS Koźminianka Koźminek), pokonując Arkadiusza Wacha (LKK LUKS Sławno) i Huberta Drobka (LKS Trasa Zielona Góra). Pierwszy z nich stracił 21, a drugi 28 sekund.

Wyścig młodziczek zdominowały zawodniczki MLKS Wieluń. Wygrała Dominika Włodarczyk, a druga była Sandra Bralińska (24 sekundy straty). Ostatnie miejsce na podium zdobyła Nicola Ostojska (LKS POM Strzelce Krajeńskie).

Nie mogę uwierzyć w to zwycięstwo, bo triumf w tym wyścigu był raczej w kategoriach marzeń, niż konkretnym celem. Trasa była bardzo ciężka, było dużo odcinków, w których trzeba było zejść z roweru, ale ja lubię i potrafię biegać

- powiedziała niezwykle wzruszona i szczęśliwa Włodarczyk.

Marta Jaskulska (LKK Warma Biskupiec) nie pozostawiła żadnych złudzeń swoim rywalkom w wyścigu juniorek młodszych. Prowadziła od startu do mety, a jej zwycięstwo nigdy nie było zagrożone. Za nią trwała walka o pozostałe medale i zwycięsko wyszły z niej Maja Drelak (Sokół Bralin Vidioni) i Aleksandra Trzebińska (UKS Koźminianka Koźminek).

Trasa była bardzo trudna, ale znałam ją, bo już startowałam w Bytowie i wiedziałam, czego można się spodziewać. Planowałam zaatakować na drugiej rundzie, ale okazało się, że już na pierwszej udało mi się zyskać przewagę nad rywalkami i utrzymać ją aż do mety

– opowiadała pierwsza kolarska mistrzyni Polski w 2015 roku.

W juniorach młodszych po biało-czerwony trykot pojechał Wojciech Ceniuch (GK Piast Szczecin). Na ostatnią rundę wjeżdżał w towarzystwie Mikołaja Koniecznego (KKS Gostyń), ale zdołał się od niego oderwać i wjechać na metę samotnie, z 29-sekundową przewagą. Jako trzeci, na „kresce” zameldował się główny faworyt, Stanisław Nowaka (LKS Iskra Głogoczów).

Specjalnie przygotowywałem się do tego wyścigu, więc byłem w dobrej dyspozycji. Nie spodziewałem się jednak, że uda się zdobyć złoto. Jest to dla mnie bardzo miłe zaskoczenie

– tłumaczył Ceniuch.

Po zmaganiach młodych kolarzy ściganie rozpoczęli zawodnicy z kategorii Masters IV – A i B, V A, Cyklosport Mężczyźni i Kobiety oraz Masters Kobiety Open. Po tytuł mistrza kraju sięgnęli odpowiednio Waldemar Banasiński (Fortuna Hydrogeotechnika Kielce), Zbigniew Krzeszowiec (Dobre Sklepy Rowerowe Author) , Edmund Grabowski (Naftokor Gdańsk), Sebastian Młyński (MLKS Baszta Bytów), Dominika Nowak (GK Gliwice BikeAtelier) i Elżbieta Reca (MLKS Baszta Bytów).

Organizatorzy wykonali kawał świetnej roboty. Przygotowali znakomitą trasę, trudną, ciekawą i dobrze oznaczoną – taką prawdziwą przełajową

– chwalił organizatorów z klubu MLKS Baszta Bytów, przewodniczący Komisji Przełajowej, Dariusz Skorupa.

Wyniki:

Młodzicy

Młodziczki

Juniorki młodsze

Juniorzy młodsi

informacja prasowa Polskiego Związku Kolarskiego

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: