Dziesięć górskich finiszy w Vuelta a Espana 2015?

Według hiszpańskich mediów aż dziesięć etapów przyszłorocznej 70. edycji wyścigu Vuelta a Espana może zakończyć się na podjeździe. 

Trasa zostanie oficjalnie zaprezentowana 10 stycznia w Torremolinos, ale znamy już kilka ciekawych faktów dotyczących imprezy.

Wyścig wystartuje 22 sierpnia w Puerto Banus, a zakończy się 13 września w Madrycie.

Ściganie zainauguruje płaska czasówka nad Morzem sródziemnym, następnie kolarze udadzą się w stronę Granada al Levante. Później odwiedzą Murcję, Alicante, Walencję i Castellon. W pierwszym tygodniu zawodnicy aż pięciokrotnie mogą kończyć rywalizację na dłuższych i krótszych podjazdach.

Kolejnym przystankiem Vuelty będzie Andora, tu zostanie rozegrany królewski etap. Peleton zawita też do Katalonii, Aragonii, Kraju Basków oraz w finałowym tygodniu do Asturii i Kantabrii, gdzie organizatorzy z pewnością zaserwują kolarzom nie lada wyzwania w postaci górskich odcinków.

W ostatnim tygodniu, po drugim dniu przerwy, na 17. etapie,  zostanie rozegrana 35-40-kilometrowa, według zapowiedzi płaska, jazda indywidualna na czas w Burgos. Swoje miejsce przedostatniego dnia będzie miał także górski etap w okolicach Madrytu.

Ostatni etap powróci na ulice hiszpańskiej stolicy po roku przerwy i odbędzie się przy świetle księżyca. Tuż przed ostatnim akordem Vuelta a Espana zostanie rozegrany uliczny wyścig dla kobiet, który będzie podobny do tegorocznego Le Course by Le Tour, przeprowadzony na Polach Elizejskich  tuż przed startem ostatniego etapu Tour de France.

Zwycięzcą ostatniej edycji Vuelta a Espana został Alberto Contador (Tinkoff-Saxo).

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: