Tour of Hainan 2014: etap 9

Wouter Wippert (Drapac) wygrał ostatni etap 9. edycji Tour of Hainan.

Holender na mecie pokonał towarzyszy ucieczki Adriana Kurka (CCC Polsat Polkowice) i Tarasa Voropayeva (Vino4ever).

W klasyfikacji końcowej wyścigu triumfował Francuz Julien Antomarchi (La Pomme Marseille 13). Łukasz Owsian (CCC Polsat Polkowice) - 11.

fot. @7Cycling

Wyniki 9. etapu Tour of Hainan (2.HC), Dangzhou - Chengmai (165,7 km):
  1 Wouter Wippert (Ned) Drapac Professional Cycling           4:09:38
  2 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice
  3 Taras Voropayev (Kaz) Vino 4Ever
  4 Hariff Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team
  5 Burr Ho (HKg) Hong Kong
  6 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
  7 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
  8 Jonathan Cantwell (Aus) Drapac Professional Cycling
  9 Yuriy Metlushenko (Ukr) Ukraine
 10 Ondrej Rybin (Cze) ASC Dukla Praha
 11 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 12 Alois Kankovsky (Cze) ASC Dukla Praha
 13 Maxim Averin (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 14 Freddy Excelino Gonzalez Martinez (Col) RTS-Santic Racing Team
 15 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 16 Justin Jules (Fra) La Pomme Marseille
 17 Domingos André Maciel Gonçalves (Por) La Pomme Marseille
 18 Federico Butto (Ita) Burgos-BH
 19 Sergey Vlassenko (Kaz) Vino 4Ever
 20 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu Cycling Team
 21 Mohammad Saufi Mat Senan (Mas) Terengganu Cycling Team
 22 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 23 Siu Wai Ko (HKg) Hong Kong
 24 Ahmet Akdylek (Tur) Torku Sekerspor
 25 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 26 Ibai Salas (Spa) Burgos-BH
 27 José Gonçalves (Por) La Pomme Marseille
 28 Feng Qiao (Chn) China Hainan HNB - Yindongli Cycling Team
 29 Oleksandr Surutkovych (Ukr) Synergy Baku Cycling Project
 30 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
 31 Oleg Zemlyakov (Kaz) Vino 4Ever
 32 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team
 33 Julien El Fares (Fra) La Pomme Marseille
 34 Fatih Keles (Tur) Torku Sekerspor
 35 Moises Duenas Nevado (Spa) Burgos-BH
 36 Julien Antomarchi (Fra) La Pomme Marseille
 37 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
 38 Artyom Zakharov (Kaz) Vino 4Ever
 39 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
 40 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 41 Sergiy Grechyn (Ukr) Ukraine
 42 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
 43 Lijun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 44 Wei Kei Chang (Tpe) RTS-Santic Racing Team
 45 Bekir Baki Akirsan (Tur) Torku Sekerspor
 46 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 47 Vojtech Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha
 48 Yuriy Agarkov (Ukr) Ukraine
 49 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 50 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor
 51 Alvaro Robredo Crespo (Spa) Burgos-BH
 52 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team
 53 Volodymyr Zagorodniy (Ukr) Ukraine
 54 Stepan Astafyev (Kaz) Vino 4Ever
 55 Dario Hernandez (Spa) Burgos-BH
 56 Diego Leon Cuervo Zambraro (Spa) Burgos-BH
 57 Enver Asanov (Aze) Synergy Baku Cycling Project
 58 Nick Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 59 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling
 60 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team
 61 Milan Kadlec (Cze) ASC Dukla Praha
 62 Victor Nino Corredor (Col) RTS-Santic Racing Team
 63 Ching Ying Mow (HKg) Hong Kong
 64 Chun Wing Leung (HKg) Hong Kong
 65 Xiaoyong Dong (Chn) Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
 66 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 67 Volodymyr Kogut (Ukr) Ukraine
 68 Scott Ambrose (NZl) Team Novo Nordisk
 69 Dmitriy Lukyanov (Kaz) Vino 4Ever
 70 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida
 71 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
 72 Alexandr Shushemoin (Kaz) Vino 4Ever
 73 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk
 74 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Polsat Polkowice
 75 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
 76 Roman Furst (Cze) ASC Dukla Praha                            00:11
 77 Martin Blaha (Cze) ASC Dukla Praha
 78 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team
 79 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling
 80 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling               00:20
 81 Lok Chun Wu (HKg) Hong Kong                                  00:29
 82 Zhikang Gao (Chn) Hengxiang Cycling Team                     00:36
 83 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team
 84 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 85 Anwar Azis Muhd Shaiful (Mas) Terengganu Cycling Team
 86 Peilun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team          00:38
 87 Zhang Zheng (Chn) Hengxiang Cycling Team                     00:42
 88 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              00:44
 89 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                                  00:47
 90 Mohd Nor Umardi Rosdi (Mas) Terengganu Cycling Team
 91 Yi Hui Ni (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling            00:48
 92 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
 93 Ho San Chiu (HKg) Hong Kong
 94 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro Cycling Team              02:41
 95 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 96 Jan Kraus (Cze) ASC Dukla Praha                              03:54
 97 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 98 Thomas Rostollan (Fra) La Pomme Marseille                    04:40
 99 Fethullah Köse (Tur) Torku Sekerspor                         07:24
100 Paulius Siskevicius (Ltu) La Pomme Marseille                 07:56

Klasyfikacja końcowa

  1 Julien Antomarchi (Fra) La Pomme Marseille                35:02:00
  2 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                        00:22
  3 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           00:25
  4 José Gonçalves (Por) La Pomme Marseille                      01:06
  5 Julien El Fares (Fra) La Pomme Marseille                     01:10
  6 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team                    01:11
  7 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             01:13
  8 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team                     01:26
  9 Nick Van Der Lijke (Ned) Belkin Pro Cycling Team             01:27
 10 Moises Duenas Nevado (Spa) Burgos-BH
 11 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice                     01:39
 12 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku Cycling Project             01:43
 13 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Polsat Polkowice                  01:45
 14 Volodymyr Zagorodniy (Ukr) Ukraine
 15 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team                         02:17
 16 Sergiy Grechyn (Ukr) Ukraine                                 02:28
 17 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team                  02:29
 18 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          03:03
 19 Victor Nino Corredor (Col) RTS-Santic Racing Team            03:29
 20 Oleksandr Surutkovych (Ukr) Synergy Baku Cycling Project     04:13
 21 Alexandr Shushemoin (Kaz) Vino 4Ever                         04:50
 22 Ibai Salas (Spa) Burgos-BH                                   04:56
 23 Oleg Zemlyakov (Kaz) Vino 4Ever                              05:09
 24 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice                    06:16
 25 Mohd Shahrul Mat Amin (Mas) Terengganu Cycling Team          07:58
 26 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku Cycling Project          08:06
 27 Stepan Astafyev (Kaz) Vino 4Ever                             08:13
 28 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling        09:46
 29 Diego Leon Cuervo Zambraro (Spa) Burgos-BH                   10:02
 30 Artyom Zakharov (Kaz) Vino 4Ever                             10:33
 31 Justin Jules (Fra) La Pomme Marseille                        10:56
 32 Maxim Averin (Aze) Synergy Baku Cycling Project              11:07
 33 Wei Kei Chang (Tpe) RTS-Santic Racing Team                   11:36
 34 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice                11:57
 35 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
 36 Taras Voropayev (Kaz) Vino 4Ever                             12:01
 37 Volodymyr Kogut (Ukr) Ukraine                                12:18
 38 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice                    12:35
 39 Fatih Keles (Tur) Torku Sekerspor                            12:38
 40 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                   14:16
 41 Freddy Excelino Gonzalez Martinez (Col) RTS-Santic Racin     14:29
 42 Sergey Vlassenko (Kaz) Vino 4Ever                            14:33
 43 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice                      15:01
 44 Dmitriy Lukyanov (Kaz) Vino 4Ever                            15:05
 45 Gang Xu (Chn) Lampre-Merida                                  15:18
 46 Andrea Palini (Ita) Lampre-Merida                            16:35
 47 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                       17:13
 48 Ahmet Akdylek (Tur) Torku Sekerspor                          18:09
 49 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling               19:46
 50 Jonathan Cantwell (Aus) Drapac Professional Cycling          20:04
 51 Moreno Hofland (Ned) Belkin Pro Cycling Team
 52 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                         20:17
 53 Domingos André Maciel Gonçalves (Por) La Pomme Marseille
 54 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling               20:25
 55 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team                    20:41
 56 Mohammad Saufi Mat Senan (Mas) Terengganu Cycling Team       21:51
 57 Dario Hernandez (Spa) Burgos-BH                              22:34
 58 Wouter Wippert (Ned) Drapac Professional Cycling             22:38
 59 Bekir Baki Akirsan (Tur) Torku Sekerspor                     22:50
 60 Scott Ambrose (NZl) Team Novo Nordisk                        23:40
 61 Federico Butto (Ita) Burgos-BH                               24:24
 62 Alois Kankovsky (Cze) ASC Dukla Praha                        24:28
 63 Alvaro Robredo Crespo (Spa) Burgos-BH
 64 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
 65 Graeme Brown (Aus) Belkin Pro Cycling Team                   24:52
 66 Dennis Van Winden (Ned) Belkin Pro Cycling Team              25:18
 67 Lijun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling            25:59
 68 Enver Asanov (Aze) Synergy Baku Cycling Project              26:17
 69 Zhikang Gao (Chn) Hengxiang Cycling Team                     26:40
 70 Yuriy Metlushenko (Ukr) Ukraine                              28:26
 71 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk                 29:50
 72 Burr Ho (HKg) Hong Kong                                      30:02
 73 Thomas Rostollan (Fra) La Pomme Marseille                    30:18
 74 Jetse Bol (Ned) Belkin Pro Cycling Team                      30:45
 75 Feng Qiao (Chn) China Hainan HNB - Yindongli Cycling Tea     31:28
 76 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk                   32:09
 77 Martin Blaha (Cze) ASC Dukla Praha                           32:11
 78 Roman Furst (Cze) ASC Dukla Praha                            32:43
 79 Feritcan Samli (Tur) Torku Sekerspor                         32:51
 80 Ondrej Rybin (Cze) ASC Dukla Praha                           33:34
 81 Ho San Chiu (HKg) Hong Kong                                  33:43
 82 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team               34:19
 83 Hariff Salleh (Mas) Terengganu Cycling Team                  34:28
 84 Jan Kraus (Cze) ASC Dukla Praha                              34:35
 85 Mohd Nor Umardi Rosdi (Mas) Terengganu Cycling Team          35:17
 86 Milan Kadlec (Cze) ASC Dukla Praha                           35:25
 87 Yuriy Agarkov (Ukr) Ukraine                                  35:51
 88 Vojtech Hacecky (Cze) ASC Dukla Praha                        36:03
 89 Ching Ying Mow (HKg) Hong Kong                               36:05
 90 Chun Wing Leung (HKg) Hong Kong                              36:43
 91 Peilun Wu (Chn) Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team
 92 Lok Chun Wu (HKg) Hong Kong                                  37:35
 93 Xiaoyong Dong (Chn) Qinghai Tianyoude - BH Cycling Team      39:33
 94 Anwar Azis Muhd Shaiful (Mas) Terengganu Cycling Team        40:11
 95 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team                         40:24
 96 Zhang Zheng (Chn) Hengxiang Cycling Team                     40:42
 97 Siu Wai Ko (HKg) Hong Kong                                   45:04
 98 Paulius Siskevicius (Ltu) La Pomme Marseille                 45:19
 99 Yi Hui Ni (Chn) Giant-Champion System Pro Cycling            47:18
100 Fethullah Köse (Tur) Torku Sekerspor                         57:49

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: