Tour des Fjords 2014: etap 5

Alexander Kristoff (Katusha) wygrał ostatni etap Tour des Fjords, zapewniając tym sobie triumf w klasyfikacji końcowej wyścigu.

Norweski sprinter na finiszu pokonał Magnusa Nielsena (Cult Energy Vital Water) i Toma Van Asbroecka (Topsport Vlaanderen).

Na 16. miejscu piąty etap skończył Arkadiusz Owsian z ActiveJet Team, a najwyżej w “generalce” uplasował się Emanuel Piaskowy.

Ostatni etap zakończył się zgodnie z planem ekipy Katiusza, która liczyła na finisz z peletonu i zwycięstwo Kristoffa oraz miejsce poza podium dotychczasowego lidera, do którego Norweg tracił przed etapem 10 sekund.

Ucieczkę dnia kolarze Katiuszy skasowali na ostatniej rundzie na kilka kilometrów przed metą i doskonale rozprowadzili swojego lidera, który triumfował przed własną publicznością. Na 16. miejscu etap skończył Arkadiusz Owsian.

W klasyfikacji generalnej najwyżej sklasyfikowany został Emanuel Piaskowy – 36. miejsce, a “oczko” niżej był Michał Podlaski.

Jeszce wyżej, bo na 34. miejscu, rywalizację ukończył Karol Domagalski z Caja Rural.