Mistrzostwa USA 2014: Marcotte i Powers mistrzami w wyścigu ze startu wspólnego

Eric Marcotte (Team SmartStop) wywalczył w Chattanooga tytuł mistrza Stanów Zjednoczonych w wyścigu ze startu wspólnego.

Kolarz mało znanej ekipy kreskę przeciął pierwszy po finiszu z grupy, wyprzedzając swojego drużynowego kolegę Travisa McCabe’a. Brązowy medal zdobył Alex Howes (Garmin-Sharp).

Z rywalizacji w pierwszej fazie wyścigu wypadł Taylor Phinney (BMC), który w kraksie na zjeździe złamał nogę.

Z Tennessee z kompletem medali wyjedzie z kolei Alison Powers. Zawodniczka ekipy Unitedhealthcare w sobotę wygrała jazdę na czas kobiet, a w poniedziałek na kresce zameldowała się 22 sekundy przed Megan Guarnier (Boels Dolmans) i 25 sekund przed prowadzącą grupkę pościgową Evelyn Stevens (Specialized-lululemon).

Zmagania ukończyło tylko 28 zawodniczek.

Wyniki Mistrzostw Stanów Zjednoczonych 2014 – wyścig ze startu wspólnego elity mężczyzn; Chattanooga – Chattanooga (165 km):

1. Eric Marcotte (Team SmartStop)                               4:17:59
2. Travis McCabe (Team SmartStop)
3. Alex Howes (Garmin-Sharp)
4. Chris Jones (Unitedhelathcare)
5. Julian Kyer (Team SmartStop)

Wyniki Mistrzostw Stanów Zjednoczonych 2014 – wyścig ze startu wspólnego elity kobiet; Chattanooga – Chattanooga (104 km):