Prezentacja Tour of Turkey 2014

Niedziela to nie tylko dzień Liege-Bastogne-Liege. Ponad 3 tys. km dalej na południowy wschód w tureckiej Alanya rozpocznie się 50. edycja Tour of Turkey (kat. 2.HC). Na starcie stanie CCC Polsat Polkowice.

Do ścigania w Turcji wracają Mark Cavendish (Omega Pharma-Quick Step), ostatnio zmagający się z wirusami, oraz Andre Greipel (Lotto-Belisol), który miał kontuzję barku. Czy top sprinterzy powalczą o zwycięstwo etapowe?

Sprinterom powinny odpowiadać dwa pierwsze odcinki.  Trzeciego dnia w programie znajdą się pierwsze górki z finiszem w Elmali (10,7 km; 6,9%) na 1800 m n.p.m. Drugim górskim etapem, chociaż nie aż tak ciężkim, będzie ten rozegrany z Bodrum do Selcuk na wzgórze Marii Panny (5,4 km; 7,5%).

Na trasie pozostałych etapów możemy się spodziewać licznych akcji zaczepnych i prób ataków, bowiem ich profile wydają być predestynowane dla zawodników lubiących ucieczki.

Rok temu wygrał młody Turek Mustafa Sayar, któremu odebrano jednak zwycięstwo z powodu wpadki dopingowej. Triumfatorem został uznany Natnael Berhane, Erytrejczyk w tym sezonie jednak nie będzie bronił tytułu. Za zeszły rok spróbuje się zrewanżować Yoann Bagot. Cofidis do Turcji wysyła również Christophe Le Mevela i Rein Taaramae, czyli dwóch innych mocnych górali.

W imprezie wezmą udział również m.in. Adam Hansen (Lotto-Belisol), Alexandr Dyachenko (Astana) – zwycięzca z 2012 roku, Kevin Seeldraeyers (Wanty Groupe Gobert), bracia Simon i Adam Yates (Orica-GreenEdge), Linus Gerdemann (MTN-Qhubeka), Oscar Gatto (Cannondale) oraz Gianni Meersman (OPQS).

CCC Polsat Polkowice będzie reprezentowany przez Davide Rebellina, który liczy na włączenie się do walki w klasyfikacji końcowej, Mateusza Nowaka, Adriana Kurka, Tomasza Marczyńskiego, Piotra Gawrońskiego, Grzegorza Stępniaka, Pawła Charuckiego i Tomasza Kiendysia. W koszulce Caja Rural zobaczymy Karola Domagalskiego.

Peleton:

Omega Pharma Quick Step, Lotto-Belisol, Belkin, Katusha, Astana, Cannondale, Lampre-Merida, Orica-GreenEdge (WorldTour), UnitedHealthcare, Drapac, Neri Sottoli, Wanty-Groupe Gobert, Bardiani CSF, CCC Polsat Polkowice, Caja Rural, Cofidis, MTN-Qhubeka, Novo Nordisk, Topsport Vlaanderen (Pro-Conti), Torku Sekerspor

Trasa Tour of Turkey (27 kwietnia – 4 maja):

1. etap:Alanya - Alanya, 144,7 km

stage-1_turkey

2. etap: Alanya - Kemer, 174,2 km

stage-2_turkey

3. etap: Finike- Elmali, 184,7 km

stage-3_turkey

4. etap: Fethiye - Marmaris, 124,2 km

stage-4_turkey

5. etap: Marmaris - Turgutreis, 177,3 km

stage-5_turkey

6. etap: Bodrum - Selcuk, 183,1 km

stage-6_turkey

7. etap: Kusadasi - Izmir, 144,8 km

stage-7_turkey

8. etap: Stambuł – Stambuł, 121 km

stage-8_turkey

profile: tourofturkey.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: