Volta a Catalunya 2014: etap 2

Lider Luka Mezgec (Giant-Shimano) wygrał na trasie drugiego etapu wyścigu. Słoweński sprinter na finiszowych metrach wyprzedził Włochów Roberto Ferrariego (Lampre-Merida) i Daniele Ratto (Cannondale).

10. miejsce wywalczył Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice).

Tomasz Marczyński i Marek Rutkiewicz znaleźli miejsce w odjeździe, który zawiązał się krótko po starcie z Mataro. Kolarzom CCC Polsat towarzyszyli Maxim Belkov (Katusha), Thomas Voeckler (Europcar), Michel Koch (Cannondale) i Jérôme Baugnies (Wanty).

Na pierwszej z dwóch górskich premii, Can Bordoi (12,5 km; kat. 3; 2,8 km; 5,3%), najwięcej punktów zgarnął "Maniek", co może wskazywać o co zamierza walczyć w Katalonii. Pod Santa Pelaia (83,7 km; kat. 2; 5,9 km; 4%) również sięgnął po główną pulę.

Szóstka znacznej przewagi nie zdobyła, zmierzone maksimum wyniosło 2:50 (37 km). Sytuację na trasie kontrolowała ekipa Giant-Shimano. Z kontynuowania jazdy zrezygnowali chorujący Richie Porte (Sky), Simon Clarke (Orica), Kevin Seeldraeyers (Wanty) i Haimar Zubeldia (Trek).

Po zjeździe z Santa Pelaia różnica wynosiła 2:15, a na trasie najpierw zachmurzyło się, a w końcu rozpadało. Voeckler postanowił dłużej nie czekać na zbliżający się pościg, atakując z ucieczki 28 km przed metą.

Przewaga Francuza wynosiła w tym momencie około 1:15. Do pracy zabrały się ekipy Sky, Tinkoff i Orica. Musiały się sprężyć, ponieważ 10 km przed finiszem kolarz Europcar utrzymywał w zapasie minutę.

Niekategoryzowany podjazd okazał się za długi dla Voecklera. Na końcowe 4 km wjechała cała grupa. Cztery ronda, jakie poprzedzały ostatnią prostą, rozciągnęły całą stawkę. Z przodu znaleźli się kolarze Orica, ale po raz drugi przechytrzył ich Luka Mezgec.

W środę górski etap, prowadzący przez Creueta (99 km; kat E; 21 km; 4,5%) na metę pod La Molina (162,9 km; kat. 1; 5,3 km; 6%, max. 8%).

fot. © Cor Vos / Team Giant-Shimano

Wyniki 2. etapu Volta a Catalunya (WT), Mataró - Girona (171,2 km):

  1 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                           3:57:49
  2 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
  3 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
  4 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step             
  5 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
  6 Davide Vigano (Ita) Caja Rural - Seguros RGA
  7 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol
  8 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
  9 Leigh Howard (Aus) Orica Greenedge
 10 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice                       00:03
 11 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 12 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
 13 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge
 14 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 15 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro             
 16 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
 17 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 18 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 20 Michel Koch (Ger) Cannondale
 21 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 22 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro             
 23 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 24 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
 25 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 26 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 27 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
 28 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo
 29 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
 30 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 31 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 32 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 33 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 34 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 35 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 36 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 37 Rigoberto Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step             
 38 Javier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp
 39 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 40 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 41 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 42 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step             
 43 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 44 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 45 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp
 46 Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge
 47 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
 48 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 49 Luis Leon Sanchez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 50 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 51 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 52 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
 53 Christopher Horner (USA) Lampre-Merida
 54 Carlos Verona (Spa) Omega Pharma - Quick-Step             
 55 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano
 56 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 57 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 58 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 59 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 60 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
 61 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 62 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
 63 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
 64 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
 65 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol
 66 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 67 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro             
 68 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
 69 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 70 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 71 Damien Howson (Aus) Orica Greenedge
 72 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 73 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 74 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 75 Paul Martens (Ger) Belkin Pro             
 76 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 77 Stef Clement (Ned) Belkin Pro             
 78 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo
 79 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 80 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 81 George Bennett (NZl) Cannondale
 82 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 83 Andrew Talansky (USA) Garmin Sharp
 84 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 85 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale
 86 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 87 Ivan Basso (Ita) Cannondale
 88 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
 89 David Tanner (Aus) Belkin Pro             
 90 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 91 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 92 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
 93 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano
 94 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 95 Jhoan Esteban Chaves (Col) Orica Greenedge
 96 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
 97 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
 98 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 99 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
100 Thomas Danielson (USA) Garmin Sharp
101 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
102 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
103 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale
104 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
105 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
106 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
107 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step             
108 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
109 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
110 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
111 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural - Seguros RGA
112 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
113 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
114 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp
115 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
116 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
117 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
118 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
119 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
120 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
121 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
122 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
123 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
124 Igor Anton (Spa) Movistar Team
125 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro             
126 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge
127 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
128 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
129 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
130 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
131 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
132 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
133 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
134 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
135 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp
136 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
137 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
138 Danny Pate (USA) Team Sky
139 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
140 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp
141 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
142 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
143 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
144 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
145 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               00:34
146 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro                                   00:36
147 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
148 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
149 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits
150 Nathan Earle (Aus) Team Sky
151 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
152 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar
153 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                             00:42
154 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol
155 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  00:44
156 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      00:55
157 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
158 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team                        01:07
159 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            01:15
160 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky                                  02:29
161 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice
162 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano
163 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo
164 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
165 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                              02:34
166 Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert                        04:33
167 Nico Sijmens (Bel) Wanty - Groupe Gobert
168 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
169 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
170 Thomas Peterson (USA) Team Giant-Shimano
171 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        10:09
DNS Danilo Hondo (Ger) Trek Factory Racing
DNF Kevin Seeldraeyers (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Haimar Zubeldia Agirre (Spa) Trek Factory Racing
DNF Simon Clarke (Aus) Orica Greenedge
DNF Richie Porte (Aus) Team Sky

Klasyfikacja po 2. etapie

  1 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Shimano                           8:06:42
  2 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                              00:14
  3 Leigh Howard (Aus) Orica Greenedge
  4 Julian Alaphilippe (Fra) Omega Pharma - Quick-Step               00:16
  5 Daniele Ratto (Ita) Cannondale
  6 Boris Vallee (Bel) Lotto Belisol                                 00:18
  7 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team                           00:20
  8 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol
  9 Davide Vigano (Ita) Caja Rural - Seguros RGA
 10 Michel Koch (Ger) Cannondale
 11 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha                                  00:21
 12 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr                                       00:22
 13 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                           00:23
 14 Pieter Serry (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 15 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 16 Brett Lancaster (Aus) Orica Greenedge
 17 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
 18 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Wilco Kelderman (Ned) Belkin Pro             
 20 Maciej Paterski (Pol) CCC Polsat Polkowice
 21 Alberto Contador Velasco (Spa) Tinkoff-Saxo
 22 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 23 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) AG2R La Mondiale
 24 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Shimano
 25 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 26 Javier Alexis Acevedo Colle (Col) Garmin Sharp
 27 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol
 28 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 29 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Team Katusha
 30 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
 31 Paul Martens (Ger) Belkin Pro             
 32 Daniel Martin (Irl) Garmin Sharp
 33 Luis Leon Sanchez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 34 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 35 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky
 36 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
 37 Jean Marc Marino (Fra) Cannondale
 38 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 39 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale
 40 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 41 Robert Kiserlovski (Cro) Trek Factory Racing
 42 Rory Sutherland (Aus) Tinkoff-Saxo
 43 David Tanner (Aus) Belkin Pro             
 44 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 45 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 46 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 47 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky
 48 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro             
 49 Ryder Hesjedal (Can) Garmin Sharp
 50 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Shimano
 51 Gianluca Brambilla (Ita) Omega Pharma - Quick-Step             
 52 Rigoberto Uran (Col) Omega Pharma - Quick-Step             
 53 Christopher Horner (USA) Lampre-Merida
 54 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
 55 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 56 Stig Broeckx (Bel) Lotto Belisol
 57 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 58 Steven Kruijswijk (Ned) Belkin Pro             
 59 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 60 George Bennett (NZl) Cannondale
 61 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff-Saxo
 62 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol
 63 Andrew Talansky (USA) Garmin Sharp
 64 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 65 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 66 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
 67 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 68 Damien Howson (Aus) Orica Greenedge
 69 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 70 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 71 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Shimano
 72 Carlos Verona (Spa) Omega Pharma - Quick-Step             
 73 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Cannondale
 74 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
 75 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 76 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
 77 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 78 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 79 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 80 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 81 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 82 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
 83 Adam Yates (GBr) Orica Greenedge
 84 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
 85 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice
 86 Łukasz Owsian (Pol) CCC Polsat Polkowice
 87 Jhoan Esteban Chaves (Col) Orica Greenedge
 88 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 89 Adrian Honkisz (Pol) CCC Polsat Polkowice
 90 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
 91 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma - Quick-Step             
 92 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
 93 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
 94 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 95 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 96 Stef Clement (Ned) Belkin Pro             
 97 Branislau Samoilau (Blr) CCC Polsat Polkowice
 98 Chad Haga (USA) Team Giant-Shimano
 99 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
100 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural - Seguros RGA
101 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
102 Ivan Basso (Ita) Cannondale
103 Thomas Danielson (USA) Garmin Sharp
104 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
105 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
106 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale
107 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
108 Sander Armee (Bel) Lotto Belisol
109 Angel Vicioso Arcos (Spa) Team Katusha
110 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
111 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
112 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre-Merida
113 Cameron Wurf (Aus) Cannondale
114 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
115 Kristof Vandewalle (Bel) Trek Factory Racing
116 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
117 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
118 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
119 Maxime Mederel (Fra) Team Europcar
120 Martijn Keizer (Ned) Belkin Pro             
121 Phillip Gaimon (USA) Garmin Sharp
122 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
123 Koldo Fernandez (Spa) Garmin Sharp
124 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
125 Jens Voigt (Ger) Trek Factory Racing
126 Thomas Damuseau (Fra) Team Giant-Shimano
127 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
128 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
129 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
130 Chris Anker Sörensen (Den) Tinkoff-Saxo
131 Igor Anton (Spa) Movistar Team
132 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
133 Nathan Brown (USA) Garmin Sharp
134 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
135 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team
136 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
137 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural - Seguros RGA
138 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
139 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida
140 Tomasz Marczyński (Pol) CCC Polsat Polkowice
141 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
142 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                               00:54
143 Natnael Berhane (Eri) Team Europcar                              00:56
144 Nathan Earle (Aus) Team Sky
145 Julian David Arredondo Moreno (Col) Trek Factory Racing
146 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team
147 Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
148 Jack Bobridge (Aus) Belkin Pro             
149 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar                             01:02
150 Thomas De Gendt (Bel) Omega Pharma - Quick-Step                  01:04
151 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                              01:15
152 Christian Meier (Can) Orica Greenedge                            01:35
153 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Polsat Polkowice                      02:48
154 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert                       02:49
155 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Tinkoff-Saxo
156 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                              02:54
157 Sam Bewley (NZl) Orica Greenedge                                 03:21
158 Petr Vakoc (Cze) Omega Pharma - Quick-Step             
159 Danny Pate (USA) Team Sky
160 Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits               03:51
161 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol                               04:00
162 Gregory Habeaux (Bel) Wanty - Groupe Gobert                      04:13
163 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team                        04:25
164 Michel Kreder (Ned) Wanty - Groupe Gobert                        04:53
165 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
166 Cheng Ji (Chn) Team Giant-Shimano                                05:47
167 Joshua Edmondson (GBr) Team Sky
168 Nico Sijmens (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         07:51
169 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
170 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                        10:29
171 Thomas Peterson (USA) Team Giant-Shimano                         11:22

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: