Powiew świeżości w ekipie Wibatech-Fuji-Żory

Niemałe zmiany zaszły w ekipie Wibatech po zakończeniu sezonu 2013. Po odświeżeniu składu i zdobyciu nowych sponsorów grupa Wiesława Ciasnochy ze sporymi ambicjami patrzy na nadchodzący okres startowy, w trakcie którego ma zamiar odegrać istotną rolę w polskim peletonie.

Nowy sezon przyniesienie wiele zmian dla grupy, która funkcjonować teraz będzie pod nazwą Wibatech-Fuji-Żory. Jak widać po nazwie, drużyna znalazła nowych sponsorów, kończąc jednocześnie współpracę z częścią dotychczasowych partnerów.

W roku 2014 ekipa wspierana będzie przez miasto Żory, które znane jest ze swojej otwartości na wszelkie inicjatywy sportowe i chętnie podejmuje się nowych wyzwań. Nowo zawiązana współpraca to bezpośrednia zasługa Prezydenta Miasta Żor Waldemara Sochy oraz Doradcy Prezydenta Miasta Żor Anny Ujmy. Dzięki szerszemu spojrzeniu na sport ma być to projekt perspektywiczny nie tylko w odniesieniu do grupy, ale również w kontekście rozwijania sportu kolarskiego w mieście poprzez tworzenie szkółek kolarskich dla dzieci i młodzieży.

Wiesław Ciasnocha, właściciel firmy Wibatech, która jest strategicznym sponsorem zespołu, wierzy, że kluczem do sukcesu jest połączenie doświadczenia z młodością. Ma to swoje odzwierciedlenie w składzie i właśnie takie połączenie tych dwóch wartości ma stanowić o sile grupy Wibatech w sezonie 2014.

W składzie znaleźli się zarówno zawodnicy z kategorii młodzieżowej, jak i zdecydowanie bardziej doświadczeni kolarze, którzy będą przekazywać swoją wiedzę młodszym kolegom. W barwach Wibatech-Fuji-Żory ścigać się będą: Mateusz Czajkowski, Piotr Jaromin (U23), Sławomir Kohut, Konrad Kott (U23), Tobiasz Lis (U23), Wojciech Migdał, Wiktor Mrożek (U23), Wojciech Rowicki (U23), Krzysztof Tracz oraz Tomasz Smoleń.

Pieczę nad dziesiątką zawodników Wibatechu sprawować będą dyrektorzy sportowi Jan Antkowiak i Waldemar Mrożek.

W sezonie 2014 ekipa Wibatech ścigać się będzie na rowerach marki Fuji Bikes, która została jednym z jej głównych partnerów.

W rezultacie owocnych negocjacji z firmą Advanced Sports, producentem rowerów Fuji, reprezentowaną przez Dyrektora Naczelnego Armina Van Hoogstratena oraz Dyrektor Sprzedaży na Europę Magdalenę Ambroziak, grupa Wibatech podpisała dwuletnią umowę na dostawę rowerów oraz wsparcie techniczne. Dzięki zaangażowaniu firmy Advanced Sports nasi zawodnicy będą mieli możliwość jazdy na światowej klasy rowerach. Jest to tym bardziej nobilitujące, że obok zawodowej grupy NetApp-Endura jesteśmy drugą europejską grupą kolarską objętą pełną formuła współpracy z firmą Advanced Sports

- powiedział Wiesław Ciasnocha.

Rowery Fuji doposażone zostaną w opony CST, na których zawodnicy Wibatechu mieli możliwość ścigać się już w minionym sezonie.

Rozpoczynając rozmowy o sponsoring grupy Wibatech przez firmę CST usłyszeliśmy od menadżera Piotra Witeska dużo fachowych oraz pochlebnych zdań na temat walorów technicznych ogumienia. Przyjęliśmy te opinie stwierdzając, że najlepszym sprawdzianem będzie przetestowanie ogumienia we wszystkich możliwych warunkach. Sezon 2013 pozwolił wystawić najwyższe noty oponom, które sprawdziły się nie tylko w niezbyt dobrych warunkach panujących na polskich szosach, ale również na wyścigach w innych krajach Europy. W szczególności zapadł nam w pamięć wyścig etapowy we Francji, który jako jedyni skończyliśmy bez żadnego defektu, co wprawiło w zadziwienie pozostałe ekipy techniczne

- kontynuował właściciel zespołu Wibatech-Fuji-Żory.

Zawodnicy żorskiej drużyny sięgną także po nowe kaski, które dostarczy im firma Abus.

inf. prasowa

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: