Marek Rutkiewicz kolarzem Wibatech – Fuji

Marek Rutkiewicz po pięciu latach w grupie CCC w sezonie 2016 wzmocni szeregi Wibatech – Fuji.

34-latek 12 razy startował w Tour de Pologne i 9 razy kończył ten wyścig w pierwszej 10. Dwa razy wygrywał wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich, triumfował także dwukrotnie w Małopolskim Wyścigu Górskim oraz 3 razy był Górskim Mistrzem Polski. Doświadczenie w kolarstwie zbierał w takich ekipach jak Cofidis, Mróz, CCC. Kilkukrotnie reprezentował kraj na Mistrzostwach Świata.

Zadowolenia z pozyskania Marka nie kryje szef jego nowej ekipy Wiesław Ciasnocha.

Marek to świetny kolarz i wiem, że dzięki niemu na wyścigi pojedziemy nie tylko po to aby walczyć ale po to by wygrywać. Powoli lecz konsekwentnie buduję swój team i wiem, że idę w dobrym kierunku. Marek jest zawodnikiem doświadczonym i profesjonalnie podchodzi do tematu. Potrafi wygrywać i zna się bardzo dobrze z moimi zawodnikami, co sprawi ze będą tworzyć wspaniały zespół.

„Rutek” również wierzy, że Team Wibatech – Fuji będzie silnym graczem na szosach.

Po pięciu latach spędzonych w CCC przyszedł czas na zmiany. W przyszłym 2016 roku zamieniam koszulkę pomarańczowa na biało-niebieską. Spośród kilku ofert jakie miałem zdecydowałem się na zespół Wiesława Ciasnochy ponieważ jeździ tu kilku moich kolegów, z którymi już wcześniej jeździłem w jednej ekipie, odnosiliśmy wspólnie wiele sukcesów oraz zawsze dogadywaliśmy się bez słów. Do przyszłego sezonu podchodzę niezwykle zmotywowany i bardzo optymistycznie nastawiony. Mam nadzieję, że nasza współpraca zaowocuje wieloma sukcesami i to nie tylko na krajowym podwórku.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: