Superprestige 2013/14 #3: pewny sukces Nielsa Alberta

Niels Albert (BKCP-Powerplus) wygrał w belgijskim Hamme-Zogge trzecie zawody Superprestige. 27-letni Belg pokonał swojego rodaka Svena Nysa (Crelan KDL) i mistrza Niemiec Philippa Walslebena (BKCP-Powerplus).

Pełna błota po intensywnych opadach trasa stanowiła poważne wyzwanie dla błotniaków. W ciężkich warunkach od samego początku jak ryba w wodzie czuł się mistrz świata Sven Nys. "Kannibaal van Baal" na najtrudniejszych odcinkach starał się przyspieszać, ale po trzeciej z ośmiu rund na jego ogonie utrzymywało się nadal sześciu rywali.

Z okrążenia na okrążenie coraz lepiej radził sobie Walsleben. Niemiec na półmetku wyścigu zdobył wraz z Albertem kilka sekund przewagi. Do dwójki wkrótce dołączyli Klaas Vantornout (Sunweb-Napoleon Games)
i Nys, natomiast Walsleben zaczął wyraźnie słabnąć.

Albert powtórnie zaatakował. Dwukrotny mistrz świata (2009, 2012) błyskawicznie wypracował kilkadziesiąt metrów przewagi, wjeżdżając na przedostatnią pętlę 20 sekund przed nieco już zrezygnowaną dwójką Nys - Vantornout.

Szanse tego drugiego ostatecznie pogrzebał defekt roweru. Albert za bezpiecznie dowiózł swoje prowadzenie do mety przed Nysem i Walslebenem.

16. miejsce zajął Mariusz Gil (Kwadro-Stannah).

   1 Niels Albert (Bel) BKCP-Powerplus Cycling Team                 1:03:33
   2 Sven Nys (Bel) Crelan KDL Cycling Team                           00:13
   3 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Powerplus                           00:36
   4 Wietse Bosmans (Bel) BKCP-Powerplus Cycling Team                 00:58
   5 Julien Taramarcaz (Swi) BMC Mountainbike Racing Team             01:00
   6 Klaas Vantornout (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team        01:42
   7 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team
   8 Rob Peeters (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team                     01:52
   9 Niels Wubben (Ned) Rabobank Development Team                     01:57
  10 Thijs van Amerongen (Ned) AA Drink Cycling Team                  02:01
  11 Lars van der Haar (Ned) Rabobank Development Team                02:11
  12 Bart Aernouts (Bel) AA Drink Cycling Team                        02:21
  13 Jim Aernouts (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team            02:32
  14 Micki Van Empel (Ned) Crelan KDL Cycling Team                    02:40
  15 Marcel Meisen (Ger) Kwadro-Stannah Cycling Team                  03:20
  16 Mariusz Gil (Pol) Kwadro-Stannah Cycling Team                    03:29
  17 Joeri Adams (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team                     03:55
  18 Twan van den Brand (Ned) Orange Babies Cycling Team              04:04
  19 Sven Vanthourenhout (Bel) Crelan KDL Cycling Team                05:27
  20 Radomir Simunek (Cze) Kwadro-Stannah Cycling Team
  21 Lubomir Petrus (Cze) BKCP-Powerplus Cycling Team
  22 Kenneth Van Compernolle (Bel) DNCS-Pro 2012 Cycling Team         06:14
  23 Davy Commeyne (Bel) Accent Jobs-Wanty Cycling Team               06:34
  24 Kevin Cant (Bel) Primator Cyclingteam                            07:01
  25 Mitchell Huenders (Ned) Ruiter Dakkapellen Wielerteam
  26 Yu Takenouchi (Jpn) Colba-Superano Ham
  27 James Spragg (GBr) Team Bergamont bicycles by BMC Group
  28 Edmond Angus (NZl)
  29 Ivan Jovanovic (Srb)
 DNF Thijs Al (Ned) Telenet-Fidea Cycling Team
 DNF Tom Meeusen (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team
 DNF Martin Bina (Cze) Kwadro-Stannah Cycling Team
 DNF Dieter Vanthourenhout (Bel) BKCP-Powerplus Cycling Team
 DNF Niels Koyen (Bel) Van Goethem-Prorace Cycling Team

 Klasyfikacja po 3/8 wyścigach:

  1 Sven Nys (Bel) Crelan KDL Cycling Team                              43 pkt.
   2 Niels Albert (Bel) BKCP-Powerplus Cycling Team                      40
   3 Klaas Vantornout (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team           38
   4 Lars van der Haar (Ned) Rabobank Development Team                   29
   5 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Powerplus                              27
   6 Bart Aernouts (Bel) AA Drink Cycling Team                           25
   7 Tom Meeusen (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team                        22
   8 Kevin Pauwels (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team              21
   9 Wietse Bosmans (Bel) BKCP-Powerplus Cycling Team                    21
  10 Rob Peeters (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team                        16
  11 Julien Taramarcaz (Swi) BMC Mountainbike Racing Team                16
  12 Thijs van Amerongen (Ned) AA Drink Cycling Team                     15
  13 Niels Wubben (Ned) Rabobank Development Team                        14
  14 Marcel Meisen (Ger) Kwadro-Stannah Cycling Team                      9
  15 Twan van den Brand (Ned) Orange Babies Cycling Team                  5
  16 Joeri Adams (Bel) Telenet-Fidea Cycling Team                         5
  17 Dieter Vanthourenhout (Bel) BKCP-Powerplus Cycling Team              4
  18 Sven Vanthourenhout (Bel) Crelan KDL Cycling Team                    3
  19 Jim Aernouts (Bel) Sunweb-Napoleon Games Cycling Team
  20 Ian Field (GBr) Hargroves Cycles                                     1
  21 Micki Van Empel (Ned) Crelan KDL Cycling Team                        1