German Nicolas Tivani (Reprezentacja Argentyny) zwyciężył na mecie piątego odcinka wyścigu.
Kolarz z Ameryki Łacińskiej po udanej ucieczce ograł na finiszu swojego rodaka Daniela Diaza (Delko Marseille Provence KTM) oraz Emiliano Ibarrę (S.E.P. San Juan).
Liderem w klasyfikacji generalnej pozostał Argentyńczyk Eduardo Sepulveda (Fortuneo – Vital Concept). W wyniku kraksy z czołówki wypadł Daniel Moreno (Movistar), w wyniku czego doszło do niewielkich zmian w czołowej dziesiątce.
Rafał Majka (Tinkoff) z 10. przesunął się na 9. miejsce.
Ucieczkę na lekko pofałdowanym odcinku zawiązali Daniel Díaz (Delko-Marseille Provence KTM), German Tivani (Reprezentacja Argentyny) Emiliano Ibarra (S.E.P. San Juan) i Ramiro Cabrera (Reprezentacja Urugwaju), nie przypuszczając, że ze skazanej na pożarcie akcji uda wykrzesać się etapowe zwycięstwo. Czwórka kręciła dziarsko przed prowadzonym przez Tinkoff peletonem, nie wychodząc jednak poza granicę 5 minut przewagi.
Śmiałkowie na finałowe 40 kilometrów wjechali 3:30 przed grupą lidera. Ta zmniejszyła się w wyniku sporej kraksy, w której ucierpiała spora grupa zawodników. Na 25 kilometrów przed metą z ucieczki odpadł Cabrera, a pozostała trójka nie oglądała się za siebie i nadrabiała nad zbierającym się po kraksie peletonem.
Na ostatnich 10 kilometrach stało się jasne, że zwycięzcą zostanie któryś z uciekinierów. Atakował Diaz, ale rywale łapali koło. Na ostatnim kilometrze trójka czarowała się, a decydujący atak przypuścił Tivani, długim finiszem pokonując Diaza.
Peleton spóźnił się o ponad półtorej minuty.
W sobotę rozstrzygający dla końcowych wyników etap, z końcówką pod Filo de la Sierra de Comechingones (16 km; 7,8%).
1 German Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyny 3:37:39
2 Daniel Diaz (Arg) Delko-Marseille-KTM
3 Emiliano Ibarra (Arg) S.E.P. San Juan
4 Elia Viviani (Ita) Reprezentacja Włoch 01:34
5 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Jamis
6 Eduard M. Grosu (Rom) Nippo Vini Fantini
7 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
8 Yannick Martinez (Fra) Delko-Marseille-KTM
9 Marco Canola (Ita) Unitedhealthcare
10 Grega Bole (Slo) Nippo Vini Fantini
11 Julian Gaday (Arg) Los Matanceros
12 Ariel Sivori (Arg) Los Matanceros
13 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff
14 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale
15 Josue Gonzalez (CRc) Reprezentacja Kostaryki
16 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
17 Ruben Ramos (Arg) Reprezentacja Argentyny
18 Rafał Majka (Pol) Tinkoff
19 Francesco Chicchi (Spa) Androni Giocattoli
20 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo Vini Fantini
21 Mikel Aristi (Spa) Delko-Marseille-KTM
22 Eric Marcotte (USA) Team Jamis
23 Flavio De Luna (Mex) Reprezentacja Meksyku
24 Andre Cardoso (Por) Cannondale
25 Pablo Mudarra (CRc) Reprezentacja Kostaryki
26 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team
27 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
28 Fernando Grijalba (Spa) Inteja - MMR
29 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli
30 Robert Squire (USA) Holowesko Citadel
31 Steven Calderon (Col) Strongman-Campagniolo Wilier
32 Cristopher Mansilla (Chi) Reprezentacja Chile
33 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo Vital Concept
34 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
35 Julien Loubet (Fra) Fortuneo Vital Concept
36 Felix Nodarse (Cub) Reprezentacja Kuby
37 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
38 Daniel Jaramillo (Col) Unitedhealthcare
39 Matias Perez (Uru) Reprezentacja Urugwaju
40 Andrew Talansky (USA) Cannondale
41 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
42 Miguel Alvarez (Mex) Reprezentacja Meksyku
43 Diego Milan (Dom) Inteja - MMR
44 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
45 René Corella (Mex) Reprezentacja Meksyku
46 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff
47 Luis Amaran (Cub) Team Jamis
48 Janez Brajkovic (Slo) Unitedhealthcare
49 Pierpaolo De Negri (Ita) Nippo Vini Fantini
50 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff
51 Juan Magallanes (Mex) Reprezentacja Meksyku
52 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step
53 Delio Fernandez (Spa) Delko-Marseille-KTM
54 Mauro Ariel Richeze (Arg) San Luis Somos Todos
55 Robin Carpenter (USA) Holowesko Citadel
56 Matej Mohoric (Slo) Lampre-Merida
57 Jans Arias (Cub) Reprezentacja Kuby
58 Brayan Sanchez (Col) Team Jamis
59 Israel Nuño (Spa) Inteja - MMR
60 Janier Acevedo (Col) Team Jamis
61 Bakhtiyar Kozhatatev (Kaz) Astana Pro Team
62 Jakub Mareczko (Ita) Reprezentacja Włoch
63 Jonathan Millan (Col) Strongman-Campagniolo Wilier
64 Rodrigo Contreras (Col) Etixx - Quick-Step
65 Oscar Sanchez (Col) Strongman-Campagniolo Wilier
66 Remy Di Gregorio (Fra) Delko-Marseille-KTM
67 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
68 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
69 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
70 Leonardo Duque (Col) Delko-Marseille-KTM
71 Ignacio Perez (Arg) S.E.P. San Juan
72 Jonathan Hornbeck (USA) Holowesko Citadel
73 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
74 Caio Godoy (Bra) Reprezentacja Brazylii
75 Jaime Suaza (Col) Strongman-Campagniolo Wilier
76 Josue Moyano (Arg) San Luis Somos Todos
77 Alejandro Duran (Arg) Reprezentacja Argentyny
78 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
79 Elias Tello (Chi) Reprezentacja Chile
80 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
81 Anderson Maldonado (Uru) Reprezentacja Urugwaju
82 Ulises Castillo (Mex) Reprezentacja Meksyku
83 Jorge Bravo (Uru) Reprezentacja Urugwaju
84 Giuliano Mini (Arg) San Luis Somos Todos
85 Marcos Arriagada (Chi) Reprezentacja Chile
86 Juan Cueto (Dom) Inteja - MMR
87 Jose Mojica (Cub) Reprezentacja Kuby
88 Ignacio Sarabia (Mex) Inteja - MMR
89 Peter Koning (Ned) Drapac Pro Cycling
90 Edward Ravasi (Ita) Reprezentacja Włoch
91 Richard Mascarañas (Uru) Reprezentacja Urugwaju
92 Miguel Bryon (USA) Holowesko Citadel
93 Juan Rojas (CRc) Reprezentacja Kostaryki
94 Cristian Cornejo (Chi) Reprezentacja Chile
95 Eder Frayre (Mex) Reprezentacja Meksyku
96 Roman Villalobos (CRc) Reprezentacja Kostaryki
97 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos
98 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
99 Javier Gaston (Arg) S.E.P. San Juan
100 Walter Gaston (Arg) Los Matanceros
101 Nicolas Navarro (Arg) Reprezentacja Argentyny
102 Filippo Pozzato (Ita) Reprezentacja Włoch
103 Antonio Nibali (Ita) Nippo Vini Fantini
104 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo Vini Fantini
105 Brendan Canty (Aus) Drapac Pro Cycling
106 Jason Lowndes (Aus) Drapac Pro Cycling
107 Peter Sagan (Svk) Tinkoff
108 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
109 Cesar Rojas (CRc) Reprezentacja Kostaryki
110 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
111 Andre Gohr (Bra) Reprezentacja Brazylii
112 Mauricio Muller (Arg) S.E.P. San Juan
113 Matias Arriagada (Chi) Reprezentacja Chile
114 Matthew Busche (USA) Unitedhealthcare
115 Jonathan Caicedo (Ecu) Strongman-Campagniolo Wilier
116 Chris Anker Sorensen (Den) Fortuneo Vital Concept
117 Gonzalo Najar (Arg) S.E.P. San Juan
118 Edoardo Affini (Ita) Reprezentacja Włoch
119 Guido Palma (Arg) Los Matanceros
120 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos
121 Roderick Asconeguy (Uru) Reprezentacja Urugwaju
122 Lucas Gaday (Arg) Reprezentacja Argentyny
123 Alex Howes (USA) Cannondale
124 Richard Carapaz (Ecu) Strongman-Campagniolo Wilier
125 Hathan Brown (USA) Cannondale
126 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos 01:57
127 Davide Vigano (Ita) Androni Giocattoli 01:59
128 Oscar Clark (USA) Holowesko Citadel 02:04
129 Paul Betancourt (CRc) Reprezentacja Kostaryki 02:12
130 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
131 Luis Sepulveda (Chi) Reprezentacja Chile 02:15
132 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
133 Juan Curuchet (Arg) Reprezentacja Argentyny
134 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step
135 Jordan Kerby (Aus) Drapac Pro Cycling
136 Vegard Breen (Nor) Fortuneo Vital Concept
137 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli 03:50
138 Lucas Motta (Bra) Reprezentacja Brazylii 05:23
139 Pedro Portuondo (Cub) Reprezentacja Kuby
140 Riccardo Minali (Ita) Reprezentacja Włoch 05:31
141 Ramiro Cabrera (Uru) Reprezentacja Urugwaju 07:07
142 Phil Gaimon (USA) Cannondale 10:12
143 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step
144 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
145 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
146 Joel Garcia (Dom) Inteja - MMR
147 Sebatian Tolosa (Arg) Los Matanceros
148 Carlos Alzate (Col) Unitedhealthcare
149 Rodrigo Dos Santos (Bra) Reprezentacja Brazylii
150 Jesper Hansen (Den) Tinkoff
151 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team 12:28
152 Endrigo Da Rosa (Bra) Reprezentacja Brazylii
153 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
154 Marc Soler (Spa) Movistar Team
155 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo Vital Concept
156 Antonio Prestes (Bra) Reprezentacja Brazylii
157 Christopher Jones (USA) Unitedhealthcare
158 Yasmani Viamontes (Cub) Reprezentacja Kuby
159 Kyle Murphy (USA) Team Jamis
160 Boris Vallee (Bel) Fortuneo Vital Concept 16:46
161 Lawson Craddock (USA) Cannondale 23:39
DNF Adriano Malori (Ita) Movistar Team
DNF Leandro Marcos (Cub) Reprezentacja Kuby
DNS Timothy Roe (Aus) Drapac Pro Cycling
DNS Travis McCabe (USA) Holowesko Citadel
1 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo Vital Concept 15:39:29
2 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 00:03
3 Rodrigo Contreras (Col) Etixx - Quick-Step 00:38
4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 00:42
5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 00:51
6 Roman Villalobos (CRc) Reprezentacja Kostaryki 01:06
7 Janier Acevedo (Col) Team Jamis 01:09
8 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida 01:22
9 Rafał Majka (Pol) Tinkoff 01:36
10 Andre Cardoso (Por) Cannondale 01:37
11 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli
12 Jonathan Millan (Col) Strongman-Campagniolo Wilier 01:56
13 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 02:17
14 Robert Squire (USA) Holowesko Citadel
15 Josue Moyano (Arg) San Luis Somos Todos 02:42
16 Steven Calderon (Col) Strongman-Campagniolo Wilier 02:44
17 Andrew Talansky (USA) Cannondale 03:08
18 Miguel Alvarez (Mex) Reprezentacja Meksyku 03:12
19 Eder Frayre (Mex) Reprezentacja Meksyku 03:16
20 Delio Fernandez (Spa) Delko-Marseille-KTM 03:29
21 Josue Gonzalez (CRc) Reprezentacja Kostaryki 03:46
22 Ignacio Perez (Arg) S.E.P. San Juan 04:12
23 Vincenzo Nibali (Ita) Astana Pro Team 04:18
24 Remy Di Gregorio (Fra) Delko-Marseille-KTM 04:37
25 Daniel Jaramillo (Col) Unitedhealthcare 04:51
26 Javier Gaston (Arg) S.E.P. San Juan
27 Oscar Sanchez (Col) Strongman-Campagniolo Wilier 04:52
28 Flavio De Luna (Mex) Reprezentacja Meksyku 05:02
29 Pablo Mudarra (CRc) Reprezentacja Kostaryki 05:32
30 Paweł Poljański (Pol) Tinkoff 05:39
31 Julien Loubet (Fra) Fortuneo Vital Concept 05:44
32 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida 05:55
33 Grega Bole (Slo) Nippo Vini Fantini 06:06
34 Anderson Maldonado (Uru) Reprezentacja Urugwaju 06:19
35 Jorge Bravo (Uru) Reprezentacja Urugwaju 06:21
36 Alfredo Lucero (Arg) San LuisSomos Todos 06:33
37 Matej Mohoric (Slo) Lampre-Merida 06:37
38 Giuliano Mini (Arg) San LuisSomos Todos 06:42
39 Daniel Diaz (Arg) Delko-Marseille-KTM 07:31
40 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale 07:34
41 Elias Tello (Chi) Reprezentacja Chile 07:42
42 Juan Rojas (CRc) Reprezentacja Kostaryki 07:57
43 Walter Gaston (Arg) Los Matanceros 08:34
44 Jose Mojica (Cub) Reprezentacja Kuby 08:46
45 Brayan Sanchez (Col) Team Jamis 08:54
46 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team 09:34
47 Matias Perez (Uru) Reprezentacja Urugwaju 10:11
48 Alejandro Duran (Arg) Reprezentacja Argentyny 10:45
49 Matthew Busche (USA) Unitedhealthcare 10:55
50 Marcos Arriagada (Chi) Reprezentacja Chile 11:05
51 Emiliano Ibarra (Arg) S.E.P. San Juan 11:28
52 Caio Godoy (Bra) Reprezentacja Brazylii 11:33
53 Mauricio Muller (Arg) S.E.P. San Juan 11:35
54 Juan Magallanes (Mex) Reprezentacja Meksyku 12:59
55 Luis Amaran (Cub) Team Jamis 13:04
56 Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos 13:09
57 Fernando Grijalba (Spa) Inteja - MMR 13:11
58 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale 14:03
59 Ruben Ramos (Arg) Reprezentacja Argentyny 14:10
60 Pierpaolo De Negri (Ita) Nippo Vini Fantini 14:31
61 Bakhtiyar Kozhatatev (Kaz) Astana Pro Team 14:57
62 Peter Sagan (Svk) Tinkoff 15:20
63 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli 15:23
64 Robin Carpenter (USA) Holowesko Citadel 15:27
65 Fernando Gaviria (Col) Etixx - Quick-Step 15:40
66 German N. Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyny 15:53
67 Jans Arias (Cub) Reprezentacja Kuby 16:07
68 Hathan Brown (USA) Cannondale 16:43
69 Chris Anker Sorensen (Den) Fortuneo Vital Concept 16:59
70 Diego Milan (Dom) Inteja - MMR 17:14
71 Filippo Pozzato (Ita) Reprezentacja Włoch 17:16
72 Leonardo Duque (Col) Delko-Marseille-KTM 17:34
73 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale 17:50
74 Jordan Kerby (Aus) Drapac Pro Cycling
75 Richard Mascarañas (Uru) Reprezentacja Urugwaju 18:04
76 Jonathan Caicedo (Ecu) Strongman-Campagniolo Wilier 18:53
77 Peter Koning (Ned) Drapac Pro Cycling 19:04
78 Edward Ravasi (Ita) Reprezentacja Włoch 19:24
79 Mauro Ariel Richeze (Arg) San Luis Somos Todos 20:49
80 Marc Soler (Spa) Movistar Team 20:59
81 Jesper Hansen (Den) Tinkoff 21:15
82 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step 21:18
83 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step 21:28
84 Matias Arriagada (Chi) Reprezentacja Chile 21:43
85 Yannick Martinez (Fra) Delko-Marseille-KTM 22:14
86 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 22:18
87 Israel Nuño (Spa) Inteja - MMR 22:32
88 Gonzalo Najar (Arg) S.E.P. San Juan 22:56
89 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos 23:03
90 Janez Brajkovic (Slo) Unitedhealthcare 23:44
91 Pedro Portuondo (Cub) Reprezentacja Kuby 23:50
92 Paul Betancourt (CRc) Reprezentacja Kostaryki 23:52
93 Daniele Ratto (Ita) Androni Giocattoli 24:22
94 Ignacio Sarabia (Mex) Inteja - MMR 24:24
95 Antonio Nibali (Ita) Nippo Vini Fantini 24:26
96 Richard Carapaz (Ecu) Strongman-Campagniolo Wilier 24:39
97 Jonathan Hornbeck (USA) Holowesko Citadel 25:19
98 Ramiro Cabrera (Uru) Reprezentacja Urugwaju 25:44
99 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli 25:49
100 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team 25:55
101 Oscar Clark (USA) Holowesko Citadel 25:57
102 René Corella (Mex) Reprezentacja Meksyku 26:07
103 Maxime Daniel (Fra) AG2R La Mondiale 26:13
104 Eric Marcotte (USA) Team Jamis 26:15
105 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale 26:41
106 Elia Viviani (Ita) Reprezentacja Włoch 26:53
107 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo Vini Fantini 27:00
108 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo Vini Fantini 27:10
109 Marco Canola (Ita) Unitedhealthcare 27:13
110 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo Vini Fantini 27:25
111 Nicolas Navarro (Arg) Reprezentacja Argentyny 27:29
112 Edoardo Affini (Ita) Reprezentacja Włoch 27:43
113 Andre Gohr (Bra) Reprezentacja Brazylii 27:46
114 Cristian Cornejo (Chi) Reprezentacja Chile 28:14
115 Davide Vigano (Ita) Androni Giocattoli 28:55
116 Rodrigo Dos Santos (Bra) Reprezentacja Brazylii 29:08
117 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team 29:38
118 Roderick Asconeguy (Uru) Reprezentacja Urugwaju 30:01
119 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 30:02
120 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Jamis 30:25
121 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step 30:34
122 Brendan Canty (Aus) Drapac Pro Cycling 30:56
123 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 31:08
124 Eros Capecchi (Ita) Astana Pro Team 31:21
125 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff 31:30
126 Jaime Suaza (Col) Strongman-Campagniolo Wilier 31:33
127 Lucas Gaday (Arg) Reprezentacja Argentyny 31:38
128 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step 32:07
129 Ulises Castillo (Mex) Reprezentacja Meksyku 32:23
130 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team 32:41
131 Lawson Craddock (USA) Cannondale 33:01
132 Mikel Aristi (Spa) Delko-Marseille-KTM 33:26
133 Julian Gaday (Arg) Los Matanceros
134 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff 33:41
135 Ariel Sivori (Arg) Los Matanceros 33:50
136 Juan Cueto (Dom) Inteja - MMR 33:51
137 Alex Howes (USA) Cannondale 34:01
138 Miguel Bryon (USA) Holowesko Citadel 34:46
139 Kyle Murphy (USA) Team Jamis 34:47
140 Joel Garcia (Dom) Inteja - MMR 34:54
141 Francesco Chicchi (Spa) Androni Giocattoli 35:31
142 Felix Nodarse (Cub) Reprezentacja Kuby 35:32
143 Jakub Mareczko (Ita) Reprezentacja Włoch 35:58
144 Riccardo Minali (Ita) Reprezentacja Włoch 36:15
145 Lucas Motta (Bra) Reprezentacja Brazylii 36:43
146 Cristopher Mansilla (Chi) Reprezentacja Chile 38:27
147 Jason Lowndes (Aus) Drapac Pro Cycling 39:25
148 Carlos Alzate (Col) Unitedhealthcare 39:27
149 Phil Gaimon (USA) Cannondale 39:33
150 Cesar Rojas (CRc) Reprezentacja Kostaryki 39:41
151 Guido Palma (Arg) Los Matanceros 40:32
152 Juan Curuchet (Arg) Reprezentacja Argentyny 40:59
153 Endrigo Da Rosa (Bra) Reprezentacja Brazylii 41:29
154 Luis Sepulveda (Chi) Reprezentacja Chile 41:55
155 Christopher Jones (USA) Unitedhealthcare 42:03
156 Sebatian Tolosa (Arg) Los Matanceros 42:27
157 Antonio Prestes (Bra) Reprezentacja Brazylii 43:28
158 Vegard Breen (Nor) Fortuneo Vital Concept 43:50
159 Yasmani Viamontes (Cub) Reprezentacja Kuby 50:54
160 Boris Vallee (Bel) Fortuneo Vital Concept 51:30
161 Franck Bonnamour (Fra) Fortuneo Vital Concept 1:00:24