Arvid De Kleijn po perfekcyjnym rozprowadzeniu wygrał z peletonu drugi etap Paryż-Nicea.
Holender ze szwajcarskiej ekipy Tudor Pro Cycling nie miał sobie równych na ulicach Montargis. Drugi na mecie zameldował się Laurence Pithie (Groupama-FDJ), który dzięki najlepszej sumie miejsc został nowym liderem wyścigu. Etapowe podium zamknął Dylan Groenewegen (Team Jayco AlUla).
Drugiego dnia wyścig Paryż-Nicea tradycyjnie skierował się na południe od Paryża, pozostając w Regionie Centralnym. Trasa z Thoiry do Montargis liczyła 179 kilometrów i była zasadniczo płaska, tylko na 13. i 67. kilometrze zmarszczona niewielkimi premiami górskimi trzeciej kategorii.
Pogoda dopisała, było słonecznie, a temperatura sięgnęła 11°C.
W przeciwieństwie do kilku poprzednich lata, tym razem wiatr nie miał żadnego wpływu na przebieg rywalizacji.
Od samego początku nie było chętnych do odjazdu. O punkty na górskich premiach powalczyli między sobą Mathieu Burgaudeau (TotalEnergies) i Jonas Rutsch (EF Education-EasyPost), a lepszy w tym starciu okazał się Francuz. Na chwilę z peletonu wymknął się także Pascal Eenkhoorn (Lotto Dstny), ale i on zrezygnował z samotnego pokonywania równin Ile-de-France.
Kolejne kilometry duża grupa pokonywała w rekreacyjnym tempie. Pracę na jej czele wykonywali najwięksi wzrostem kolarze: Kamil Gradek (Bahrain Victorious), Nico Denz (Bora-Hansgrohe) czy Tim Declercq (Lidl-Trek). Jedynym przerywnikiem była lotna premią, którą w imieniu Primoza Roglicia wygrał jego zespołowy kolega Danny van Poppel. Po 2 sekundy bonifikaty sięgnął Mattias Skjelmose (Lidl-Trek), mający ambicje walki w klasyfikacji generalnej “Wyścigu ku słońcu”.
Konkretne przyśpieszenie zobaczyliśmy dopiero w pobliżu ostrego nawrotu, 5,4 kilometra przed metą. Sprinterskie pociągi wykorzystywały całą szerokość jezdni i brak większych trudności technicznych.
2 kilometry przed metą na czoło wyszyli kolarze szwajcarskiej ekipy Tudor Pro Cycling, prowadzeni przez doświadczonego Matteo Trentina i te pozycje wykorzystali. Co prawda finisz jako pierwszy otworzył Danny van Poppel, ale zrobił to zdecydowanie za wcześnie. Na jego koło przeskoczył De Kleijn i w odpowiednim momencie przyspieszył. Drugi Pithie przeciął kreskę ze stratą długości roweru do mocno zbudowanego Holendra.
We wtorek, w Auxerre, jazda drużynowa na czas (26,9 km).
Wyniki 2. etapu Paryż-Nicea 2024 (2.UWT), Thoiry – Montargis (179 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Arvid de Kleijn | Tudor Pro Cycling Team | 4:41:02 |
2. | Laurence Pithie | Groupama-FDJ | |
3. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | |
4. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
5. | Gerben Thijssen | Intermarche-Wanty | |
6. | Sam Bennett | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
7. | Dries van Gestel | TotalEnergies | |
8. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | |
9. | Pascal Ackermann | Israel-Premier Tech | |
10. | Matteo Sobrero | Bora-hansgrohe | |
11. | Tobias Lund Andresen | Team dsm-firmenich PostNL | |
12. | Hugo Hofstetter | Israel-Premier Tech | |
13. | Arnaud Demare | Arkea-B&B Hotels | |
14. | Kaden Groves | Alpecin-Deceuninck | |
15. | Stefan Bissegger | EF Education-EasyPost | |
16. | Jon Barrenetxea | Movistar Team | |
17. | Olav Kooij | Team Visma | Lease a Bike | |
18. | Maikel Zijlaard | Tudor Pro Cycling Team | |
19. | Nils Politt | UAE Team Emirates | |
20. | Anthony Turgis | TotalEnergies | |
21. | Mathias Norsgaard | Movistar Team | |
22. | Cedric Beullens | Lotto Dstny | |
23. | Joshua Tarling | Ineos Grenadiers | |
24. | Yves Lampaert | Soudal Quick-Step | |
25. | Dušan Rajovic | Bahrain Victorious | |
26. | Oliver Naesen | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
27. | Nils Eekhoff | Team dsm-firmenich PostNL | |
28. | Fabio Jakobsen | Team dsm-firmenich PostNL | |
29. | Rüdiger Selig | Astana Qazaqstan Team | |
30. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
31. | Johan Jacobs | Movistar Team | |
32. | Owain Doull | EF Education-EasyPost | |
33. | Madis Mihkels | Intermarche-Wanty | |
34. | Andrea Piccolo | EF Education-EasyPost | |
35. | Samuel Watson | Groupama-FDJ | |
36. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | |
37. | Jonas Rutsch | EF Education-EasyPost | |
38. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | |
39. | Bryan Coquard | Cofidis | |
40. | Anthon Charmig | Astana Qazaqstan Team | |
41. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
42. | Tim van Dijke | Team Visma | Lease a Bike | |
43. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | |
44. | Sven Erik Bystrom | Groupama-FDJ | |
45. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | |
46. | Harry Sweeny | EF Education-EasyPost | |
47. | Sandy Dujardin | TotalEnergies | |
48. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | |
49. | Jordan Jegat | TotalEnergies | |
50. | Aleksandr Vlasov | Bora-hansgrohe | |
51. | Edoardo Affini | Team Visma | Lease a Bike | |
52. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
53. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | |
54. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | |
55. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | |
56. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
57. | Michael Matthews | Team Jayco AlUla | |
58. | Matteo Jorgenson | Team Visma | Lease a Bike | |
59. | Casper Pedersen | Soudal Quick-Step | |
60. | Aurelien Paret-Peintre | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
61. | Primoz Roglic | Bora-hansgrohe | |
62. | Georg Zimmermann | Intermarche-Wanty | |
63. | Jack Haig | Bahrain Victorious | |
64. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | |
65. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | |
66. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | |
67. | Ruben Guerreiro | Movistar Team | |
68. | Steff Cras | TotalEnergies | |
69. | Lilian Calmejane | Intermarche-Wanty | |
70. | Finn Fisher-Black | UAE Team Emirates | |
71. | Michael Schwarzmann | Israel-Premier Tech | |
72. | Miles Scotson | Arkea-B&B Hotels | |
73. | Will Barta | Movistar Team | |
74. | Matteo Trentin | Tudor Pro Cycling Team | |
75. | Yannis Voisard | Tudor Pro Cycling Team | |
76. | Remi Cavagna | Movistar Team | |
77. | Wilco Kelderman | Team Visma | Lease a Bike | |
78. | Ryan Gibbons | Lidl-Trek | |
79. | Mick van Dijke | Team Visma | Lease a Bike | |
80. | Remco Evenepoel | Soudal Quick-Step | |
81. | Michael Valgren | EF Education-EasyPost | |
82. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | |
83. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | |
84. | Christian Scaroni | Astana Qazaqstan Team | |
85. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
86. | Rick Zabel | Israel-Premier Tech | |
87. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | |
88. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | |
89. | Gorka Izagirre | Cofidis | |
90. | Ewen Costiou | Arkea-B&B Hotels | |
91. | João Almeida | UAE Team Emirates | |
92. | Jay Vine | UAE Team Emirates | |
93. | Ilan van Wilder | Soudal Quick-Step | |
94. | Jasper Stuyven | Lidl-Trek | |
95. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | |
96. | Pierre Latour | TotalEnergies | |
97. | Dries de Pooter | Intermarche-Wanty | |
98. | Clement Champoussin | Arkea-B&B Hotels | |
99. | Bruno Armirail | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
100. | Alexis Gougeard | Cofidis | |
101. | Anthony Perez | Cofidis | |
102. | Clement Russo | Groupama-FDJ | |
103. | Dmitriy Gruzdev | Astana Qazaqstan Team | |
104. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | |
105. | Dries de Bondt | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
106. | Julien Bernard | Lidl-Trek | |
107. | Gianni Moscon | Soudal Quick-Step | |
108. | Mattia Cattaneo | Soudal Quick-Step | |
109. | Fred Wright | Bahrain Victorious | |
110. | Ion Izagirre | Cofidis | |
111. | Arthur Kluckers | Tudor Pro Cycling Team | |
112. | Felix Gall | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
113. | Michael Storer | Tudor Pro Cycling Team | |
114. | Brent van Moer | Lotto Dstny | |
115. | Benjamin Thomas | Cofidis | |
116. | Louis Vervaeke | Soudal Quick-Step | |
117. | Jason Osborne | Alpecin-Deceuninck | |
118. | Jakob Fuglsang | Israel-Premier Tech | |
119. | Marc Soler | UAE Team Emirates | |
120. | Roel van Sintmaartensdijk | Intermarche-Wanty | |
121. | Donavan Grondin | Arkea-B&B Hotels | |
122. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
123. | Gijs Leemreize | Team dsm-firmenich PostNL | |
124. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | |
125. | Dorian Godon | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
126. | Luke Plapp | Team Jayco AlUla | |
127. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | |
128. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | |
129. | Nicolas Debeaumarche | Cofidis | |
130. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | |
131. | Tim Declercq | Lidl-Trek | |
132. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | |
133. | Kamil Gradek | Bahrain Victorious | |
134. | Arnaud de Lie | Lotto Dstny | |
135. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | |
136. | Albert Torres | Movistar Team | |
137. | Koen Bouwman | Team Visma | Lease a Bike | |
138. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
139. | Luca Vergallito | Alpecin-Deceuninck | |
140. | Otto Vergaerde | Lidl-Trek | |
141. | Robbe Ghys | Alpecin-Deceuninck | |
142. | Edward Planckaert | Alpecin-Deceuninck | |
143. | Martijn Tusveld | Team dsm-firmenich PostNL | |
144. | Rick Pluimers | Tudor Pro Cycling Team | 0:30 |
145. | Maurice Ballerstedt | Alpecin-Deceuninck | 0:37 |
146. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | |
147. | Mathijs Paasschens | Lotto Dstny | |
148. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | 1:01 |
149. | Adrien Petit | Intermarche-Wanty | 1:04 |
150. | Timo Roosen | Team dsm-firmenich PostNL | |
151. | Thibault Guernalec | Arkea-B&B Hotels | 1:22 |
152. | Nico Denz | Bora-hansgrohe | 1:46 |
153. | Julius van Den Berg | Team dsm-firmenich PostNL | 1:58 |
154. | Łukasz Owsian | Arkea-B&B Hotels | 2:29 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Laurence Pithie | Groupama-FDJ | 8:17:20 |
2. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | |
3. | Olav Kooij | Team Visma | Lease a Bike | |
4. | Matteo Jorgenson | Team Visma | Lease a Bike | 0:04 |
5. | Remco Evenepoel | Soudal Quick-Step | 0:06 |
6. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 0:08 |
7. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | |
8. | Kaden Groves | Alpecin-Deceuninck | 0:10 |
9. | Sam Bennett | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
10. | Jon Barrenetxea | Movistar Team | |
11. | Nils Eekhoff | Team dsm-firmenich PostNL | |
12. | Yves Lampaert | Soudal Quick-Step | |
13. | Madis Mihkels | Intermarche-Wanty | |
14. | Owain Doull | EF Education-EasyPost | |
15. | Cedric Beullens | Lotto Dstny | |
16. | Bryan Coquard | Cofidis | |
17. | Sandy Dujardin | TotalEnergies | |
18. | Matteo Sobrero | Bora-hansgrohe | |
19. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
20. | Michael Matthews | Team Jayco AlUla | |
21. | Aleksandr Vlasov | Bora-hansgrohe | |
22. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | |
23. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | |
24. | Primoz Roglic | Bora-hansgrohe | |
25. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | |
26. | Matteo Trentin | Tudor Pro Cycling Team | |
27. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
28. | Ruben Guerreiro | Movistar Team | |
29. | Johan Jacobs | Movistar Team | |
30. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | |
31. | Aurelien Paret-Peintre | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
32. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | |
33. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
34. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | |
35. | Andrea Piccolo | EF Education-EasyPost | |
36. | Georg Zimmermann | Intermarche-Wanty | |
37. | Jack Haig | Bahrain Victorious | |
38. | Steff Cras | TotalEnergies | |
39. | Wilco Kelderman | Team Visma | Lease a Bike | |
40. | Finn Fisher-Black | UAE Team Emirates | |
41. | Yannis Voisard | Tudor Pro Cycling Team | |
42. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | |
43. | Will Barta | Movistar Team | |
44. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | |
45. | Ilan van Wilder | Soudal Quick-Step | |
46. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | |
47. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | |
48. | Ewen Costiou | Arkea-B&B Hotels | |
49. | Ion Izagirre | Cofidis | |
50. | João Almeida | UAE Team Emirates | |
51. | Gorka Izagirre | Cofidis | |
52. | Jay Vine | UAE Team Emirates | |
53. | Jasper Stuyven | Lidl-Trek | |
54. | Gianni Moscon | Soudal Quick-Step | |
55. | Jakob Fuglsang | Israel-Premier Tech | |
56. | Felix Gall | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
57. | Marc Soler | UAE Team Emirates | |
58. | Fred Wright | Bahrain Victorious | |
59. | Brent van Moer | Lotto Dstny | |
60. | Louis Vervaeke | Soudal Quick-Step | |
61. | Benjamin Thomas | Cofidis | |
62. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
63. | Luke Plapp | Team Jayco AlUla | |
64. | Dorian Godon | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
65. | Dries de Pooter | Intermarche-Wanty | 0:30 |
66. | Oliver Naesen | Decathlon AG2R La Mondiale Team | 0:34 |
67. | Tim van Dijke | Team Visma | Lease a Bike | 0:42 |
68. | Mick van Dijke | Team Visma | Lease a Bike | |
69. | Harry Sweeny | EF Education-EasyPost | 0:44 |
70. | Michael Valgren | EF Education-EasyPost | |
71. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 0:53 |
72. | Arnaud Demare | Arkea-B&B Hotels | 1:04 |
73. | Joshua Tarling | Ineos Grenadiers | |
74. | Lilian Calmejane | Intermarche-Wanty | |
75. | Mattia Cattaneo | Soudal Quick-Step | |
76. | Michael Storer | Tudor Pro Cycling Team | |
77. | Gijs Leemreize | Team dsm-firmenich PostNL | |
78. | Anthony Turgis | TotalEnergies | 1:17 |
79. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | 1:34 |
80. | Nils Politt | UAE Team Emirates | 1:50 |
81. | Remi Cavagna | Movistar Team | |
82. | Bruno Armirail | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
83. | Dries de Bondt | Decathlon AG2R La Mondiale Team | |
84. | Tobias Lund Andresen | Team dsm-firmenich PostNL | 2:20 |
85. | Robbe Ghys | Alpecin-Deceuninck | 2:32 |
86. | Anthon Charmig | Astana Qazaqstan Team | 2:35 |
87. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | 2:42 |
88. | Clement Champoussin | Arkea-B&B Hotels | 2:44 |
89. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | 3:35 |
90. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | 3:37 |
91. | Pascal Ackermann | Israel-Premier Tech | 3:41 |
92. | Dries van Gestel | TotalEnergies | |
93. | Hugo Hofstetter | Israel-Premier Tech | |
94. | Mathias Norsgaard | Movistar Team | |
95. | Sven Erik Bystrom | Groupama-FDJ | |
96. | Maikel Zijlaard | Tudor Pro Cycling Team | |
97. | Jordan Jegat | TotalEnergies | |
98. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | |
99. | Miles Scotson | Arkea-B&B Hotels | |
100. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | |
101. | Ryan Gibbons | Lidl-Trek | |
102. | Edoardo Affini | Team Visma | Lease a Bike | |
103. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
104. | Rick Zabel | Israel-Premier Tech | |
105. | Christian Scaroni | Astana Qazaqstan Team | |
106. | Pierre Latour | TotalEnergies | |
107. | Anthony Perez | Cofidis | |
108. | Roel van Sintmaartensdijk | Intermarche-Wanty | |
109. | Julien Bernard | Lidl-Trek | |
110. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | |
111. | Jason Osborne | Alpecin-Deceuninck | |
112. | Donavan Grondin | Arkea-B&B Hotels | |
113. | Kamil Gradek | Bahrain Victorious | |
114. | Otto Vergaerde | Lidl-Trek | |
115. | Luca Vergallito | Alpecin-Deceuninck | |
116. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | |
117. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | |
118. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
119. | Arnaud de Lie | Lotto Dstny | |
120. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | |
121. | Koen Bouwman | Team Visma | Lease a Bike | |
122. | Arvid de Kleijn | Tudor Pro Cycling Team | 5:16 |
123. | Jonas Rutsch | EF Education-EasyPost | 5:26 |
124. | Casper Pedersen | Soudal Quick-Step | |
125. | Michael Schwarzmann | Israel-Premier Tech | |
126. | Alexis Gougeard | Cofidis | |
127. | Tim Declercq | Lidl-Trek | |
128. | Nicolas Debeaumarche | Cofidis | |
129. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | |
130. | Edward Planckaert | Alpecin-Deceuninck | 5:31 |
131. | Rick Pluimers | Tudor Pro Cycling Team | 5:56 |
132. | Maurice Ballerstedt | Alpecin-Deceuninck | 6:03 |
133. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | |
134. | Łukasz Owsian | Arkea-B&B Hotels | 6:10 |
135. | Adrien Petit | Intermarche-Wanty | 6:30 |
136. | Gerben Thijssen | Intermarche-Wanty | 6:48 |
137. | Dušan Rajovic | Bahrain Victorious | |
138. | Stefan Bissegger | EF Education-EasyPost | |
139. | Rüdiger Selig | Astana Qazaqstan Team | |
140. | Fabio Jakobsen | Team dsm-firmenich PostNL | |
141. | Samuel Watson | Groupama-FDJ | |
142. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | |
143. | Clement Russo | Groupama-FDJ | |
144. | Dmitriy Gruzdev | Astana Qazaqstan Team | |
145. | Arthur Kluckers | Tudor Pro Cycling Team | |
146. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | |
147. | Martijn Tusveld | Team dsm-firmenich PostNL | |
148. | Thibault Guernalec | Arkea-B&B Hotels | |
149. | Albert Torres | Movistar Team | |
150. | Mathijs Paasschens | Lotto Dstny | 7:25 |
151. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | 7:49 |
152. | Timo Roosen | Team dsm-firmenich PostNL | 7:52 |
153. | Nico Denz | Bora-hansgrohe | 8:34 |
154. | Julius van Den Berg | Team dsm-firmenich PostNL | 8:46 |