Mateusz Rudyk stanął na podium zawodów Torowej Ligii Mistrzów we Francji. Bäckstedt i Michels młodzieżowymi mistrzami Europy. Pogacar z Kussem bawią się w Japonii. Oto podsumowanie wydarzeń z 5 listopada.
Brytyjka Zoe Bäckstedt i Belg Jente Michels zdobyli tytuły mistrzów Europy w kolarstwie przełajowym w kategorii U23.
Srebro w gronie kobiet wywalczyła Luksemburka Marie Schreiber, a brąz Czeszka Kristyna Zemanova. Wyścig ukończyło 26 zawodniczek z 10 krajów.
Na podium w wyścigu młodzieżowców stanęli też Belg Emiel Verstrynge i Francuz Remi Lelandais. Rywalizację ukończyło 44 zawodników z 15 krajów.
Wyniki Mistrzostw Europy w Kolarstwie Przełajowym 2023 – wyścig mężczyzn U23 (CC), Pontchâteau:
Poz. | Imię i nazwisko | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
1. | Jente Michels | Belgia | 52:16 |
2. | Emiel Verstrynge | Belgia | 0:25 |
3. | Remi Lelandais | Francja | 0:44 |
4. | Ward Huybs | Belgia | 1:02 |
5. | Victor van de Putte | Belgia | 1:19 |
6. | Dario Lillo | Szwajcaria | 1:29 |
7. | Nathan Bommenel | Francja | 1:30 |
8. | Corentin Lequet | Francja | 1:40 |
9. | Yorben Lauryssen | Belgia | 1:49 |
10. | Leo Bisiaux | Francja | 2:04 |
11. | Yordi Corsus | Belgia | 2:11 |
12. | Martin Groslambert | Francja | 2:38 |
13. | Arne Baers | Belgia | 2:52 |
14. | Aaron Dockx | Belgia | 2:56 |
15. | Filippo Agostinacchio | Włochy | 3:00 |
16. | Daniel Weis Nielsen | Dania | 3:04 |
17. | Lars Sommer | Szwajcaria | 3:08 |
18. | Timothe Gabriel | Francja | 3:25 |
19. | Luca Paletti | Włochy | 3:26 |
20. | Daniel Barnes | Wielka Brytania | 3:27 |
21. | Vaclav Jezek | Czechy | 3:35 |
22. | Maximilian Kerl | Czechy | 3:42 |
23. | Bailey Groenendaal | Holandia | 3:46 |
24. | Kevin Andre Sandli Messel | Norwegia | 4:09 |
25. | Finn Treudler | Szwajcaria | 4:18 |
26. | Guus van Den Eijnden | Holandia | 4:29 |
27. | Tommaso Cafueri | Włochy | 4:33 |
28. | Alain Suarez | Hiszpania | 4:36 |
29. | Silas Kuschla | Niemcy | 4:47 |
30. | Lucas Janssen | Holandia | 4:49 |
31. | Ondrej Novotny | Czechy | 4:54 |
32. | Jelte Jochems | Holandia | 4:58 |
33. | Jakub Kuba | Czechy | 5:05 |
34. | Matyaš Fiala | Czechy | 5:33 |
35. | Luca Harter | Niemcy | 5:41 |
36. | Samuel Kovac | Słowacja | 5:49 |
37. | Rafael Sousa | Portugalia | 5:58 |
38. | Filip Mard | Szwecja | 6:11 |
39. | Patrik Cerny | Czechy | 6:49 |
40. | Romain Debord | Francja | 7:16 |
41. | Dean Harvey | Irlandia | 7:22 |
42. | Danny van Lierop | Holandia | |
43. | Jamie Meehan | Irlandia | |
44. | Travis Harkness | Irlandia | |
DNF | Noe Castille | Francja | |
DNF | Miguel Rodriguez | Hiszpania | |
DNF | David Haverdings | Holandia |
Poz. | Imię i nazwisko | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
1. | Zoe Bäckstedt | Wielka Brytania | 0:48:46 |
2. | Marie Schreiber | Luksemburg | 0:34 |
3. | Kristýna Zemanova | Czechy | 1:11 |
4. | Leonie Bentveld | Holandia | 1:39 |
5. | Lauren Molengraaf | Holandia | 2:36 |
6. | Olivia Onesti | Francja | 3:13 |
7. | Xaydee van Sinaey | Belgia | 3:46 |
8. | Julie Brouwers | Belgia | 4:11 |
9. | Katerina Hladikova | Czechy | 4:22 |
10. | Giada Borghesi | Włochy | 4:30 |
11. | Iris Offerein | Holandia | |
12. | Carlotta Borello | Włochy | 4:42 |
13. | Lise Klaes | Francja | 5:05 |
14. | Lore de Schepper | Belgia | 5:07 |
15. | Femke Gort | Holandia | 5:11 |
16. | Lotte Baele | Belgia | 5:17 |
17. | Alexandra Valade | Francja | 5:22 |
18. | Barbora Jerabkova | Czechy | 5:38 |
19. | Electa Gallezot | Francja | 5:50 |
20. | Febe de Smedt | Belgia | 6:06 |
21. | Lucia Bramati | Włochy | 6:45 |
22. | Ana Mafalda Sa Santos | Portugalia | 6:55 |
23. | Marta Beti | Hiszpania | +2 |
24. | Nora Fischer | Austria | +2 |
25. | Laura Maria Mira | Hiszpania | +2 |
26. | Andrea Velasco | Hiszpania | +3 |
Francuzi Celia Gery i Aubin Sparfel wywalczyli tytuły mistrzów Europy w kolarstwie przełajowym juniorów.
Srebro w gronie kobiet wywalczyła Brytyjka Cat Ferguson, a brąz Słowaczka Viktoria Chladonova.
Na podium w wyścigu juniorów stanęli też Węgier Zsombor Takacs oraz drugi reprezentant gospodarzy Jules Simon.
Reprezentacja Polski nie pojawiła się na starcie. Wyścig juniorek ukończyło 46 zawodniczek z 17 krajów, w wyścigu juniorów do mety dojechało 58 zawodników z 17 krajów.
Wyniki Mistrzostw Europy w Kolarstwie Przełajowym 2023 – wyścig juniorek (CC), Pontchâteau:
Poz. | Imię i nazwisko | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
1. | Celia Gery | Francja | 41:06 |
2. | Cat Ferguson | Wielka Brytania | 0:26 |
3. | Viktória Chladonova | Słowacja | 0:31 |
4. | Amandine Muller | Francja | 2:12 |
5. | Imogen Wolff | Wielka Brytania | 2:23 |
6. | Sofia Ungerova | Słowacja | 2:24 |
7. | Amalie Gottwaldova | Czechy | 2:33 |
8. | Katerina Douderova | Czechy | 2:37 |
9. | Daniela Hezinova | Czechy | 2:48 |
10. | Puck Langenbarg | Holandia | 2:54 |
11. | Shanyl de Schoesitter | Belgia | 3:07 |
12. | Regina Bruchner | Węgry | 3:14 |
13. | Flavie Landrin Zebert | Francja | 3:15 |
14. | Giada Martinoli | Włochy | |
15. | Wendy Bunea | Rumunia | 3:31 |
16. | Muriel Furrer | Szwajcaria | 3:49 |
17. | Lison Desprez | Francja | 3:52 |
18. | Lorena Patino | Hiszpania | 3:53 |
19. | Roxanne Takken | Holandia | 4:13 |
20. | Sanne Laurijssen | Belgia | 4:19 |
21. | Elisa Ferri | Włochy | 4:23 |
22. | Alexe de Raedemaeker | Belgia | |
23. | Mae Cabaca | Holandia | 4:37 |
24. | Aroa Otero | Hiszpania | 4:51 |
25. | Anais Moulin | Francja | 4:57 |
26. | Sara Kallestrup | Dania | |
27. | Dorota Vojtiskova | Słowacja | 5:15 |
28. | Martina Montagner | Włochy | 5:19 |
29. | Hanka Vikova | Czechy | 5:26 |
30. | Elin Alsjo | Szwecja | 5:34 |
31. | Greta Pighi | Włochy | 5:35 |
32. | Bloeme Kalis | Holandia | 5:38 |
33. | Noi Moes | Holandia | 5:44 |
34. | Greta Lawless | Irlandia | 5:55 |
35. | Mille Nielsen | Dania | 5:56 |
36. | Aliyah Rafferty | Irlandia | 6:22 |
37. | Nelia Kabetaj | Albania | 6:30 |
38. | Messane Brautigam | Niemcy | 6:39 |
39. | Irati Aranguren | Hiszpania | 6:42 |
40. | Sara Sonnemans | Holandia | 6:55 |
41. | Kaija Budde | Niemcy | 7:20 |
42. | Selena Bas | Holandia | 7:39 |
43. | Thea Persson | Szwecja | 7:46 |
44. | Aine Doherty | Irlandia | 7:51 |
45. | Anna Panusova | Czechy | 8:24 |
46. | Katrine Frederiksen | Dania | 8:48 |
47. | Aoife Bakovic | Serbia | |
DNF | Arianna Bianchi | Włochy | |
DNS | Iva Skrbic | Serbia |
Poz. | Imię i nazwisko | Kraj | Czas |
---|---|---|---|
1. | Aubin Sparfel | Francja | 43:49 |
2. | Zsombor Takacs | Węgry | |
3. | Jules Simon | Francja | 0:08 |
4. | Stefano Viezzi | Włochy | 0:09 |
5. | Barnabas Vas | Węgry | 0:30 |
6. | Paul Seixas | Francja | 0:38 |
7. | Keije Solen | Holandia | 0:50 |
8. | Louis Tanguy | Francja | 0:53 |
9. | Maxime Vezie | Francja | 0:58 |
10. | Mattia Agostinacchio | Włochy | 1:14 |
11. | Senna Remijn | Holandia | 1:16 |
12. | Nicolas Halter | Szwajcaria | 1:21 |
13. | Theophile Vassal | Francja | |
14. | Patrik Lienert | Czechy | 1:28 |
15. | Fabian Maes | Belgia | 1:34 |
16. | Sven Sommer | Szwajcaria | 1:37 |
17. | Max Oertzen | Niemcy | |
18. | Naud de Clercq | Belgia | 1:54 |
19. | Lorenzo de Longhi | Włochy | 2:03 |
20. | Mathias de Keersmaeker | Belgia | 2:04 |
21. | Oscar Amey | Wielka Brytania | 2:08 |
22. | Valentin Hofer | Austria | 2:13 |
23. | Mattia Gagliardoni | Włochy | 2:14 |
24. | Lewis Tinsley | Wielka Brytania | 2:15 |
25. | Hodei Munoz | Hiszpania | 2:20 |
26. | Michiel Mouris | Holandia | 2:27 |
27. | Giacomo Serangeli | Włochy | 2:30 |
28. | Arthur van Den Boer | Belgia | 2:37 |
29. | Pavel Sumpik | Czechy | 2:40 |
30. | Miel Dekien | Belgia | 2:42 |
31. | Johan Blanc | Francja | 2:43 |
32. | Hugo Rishoj | Dania | 2:48 |
33. | Lennes Jacobs | Belgia | 2:50 |
34. | Max Rijvers | Holandia | 2:52 |
35. | Jan Janout | Czechy | 2:59 |
36. | Tomaš Kraus | Czechy | 3:04 |
37. | Sebastian Grindley | Wielka Brytania | |
38. | Axel van Den Broek | Belgia | 3:10 |
39. | Mats Vanden Eynde | Belgia | 3:25 |
40. | Lenny Hochstrasser | Szwajcaria | 3:32 |
41. | Ruud Nagengast | Holandia | 3:37 |
42. | Ekman Vilmer | Szwecja | 3:41 |
43. | Fynn Lanter | Szwajcaria | 3:43 |
44. | Hector Damgaard | Dania | 3:45 |
45. | Kasper Borremans | Finlandia | 3:46 |
46. | Joseph Mullen | Irlandia | 3:49 |
47. | Peter Soltes | Słowacja | 4:04 |
48. | Conor Murphy | Irlandia | 4:10 |
49. | Gabin Dubosq | Francja | 4:31 |
50. | Tobias Hajkovsky | Słowacja | 4:40 |
51. | Unax Galan | Hiszpania | 4:49 |
52. | Jamie Stewart | Wielka Brytania | 4:56 |
53. | Ayden Jordan | Austria | 5:01 |
54. | Rick Meylender | Luksemburg | 5:17 |
55. | David Ivars | Hiszpania | 5:18 |
56. | Lewin Iten | Szwajcaria | 5:47 |
57. | Tomaš Hajek | Czechy | 6:12 |
58. | Anton Karlsson | Szwecja | 6:33 |
59. | Jakub Benca | Słowacja | |
60. | Dexter Kock | Szwecja | |
61. | David Gaffney | Irlandia | |
DNF | Floris Haverdings | Holandia | |
DNF | Nicolai Andersen | Dania | |
DNF | Kryštof Bazant | Czechy |
Tadej Pogacar wygrał pokazowy wyścig Saitama Criterium, organizowany w Japonii przez Amaury Sport Organisation, organizatora Tour de France.
Drugi finiszował zwycięzca Vuelta a Espana, Amerykanin Sepp Kuss, a trzeci kończący karierę szosową Słowak Peter Sagan.
Mateusz Rudyk zajął drugie miejsce w keirinie i trzecie w sprincie podczas trzeciej rundy Torowej Ligii Mistrzów.
Polak na welodromie w Saint-Quentin-en-Yvelines w trójkowym półfinale sprintu uległ Matthew Richardsonowi, który następnie w dwójkowym już finale pokonał Harriego Lavreysena. Rudyk miał najmniejszą stratę do zwycięzcy biegu półfinałowego spośród wyeliminowanej w półfinale czwórki, co dało mu miejsce na podium.
W keirinie Rudyk finałowy sprint z grona najlepszych sześciu kolarzy przegrał tylko z Holendrem Harrie Lavreysenem.
W klasyfikacji generalnej imprezy liderem sprintu jest Lavreysen, a Rudyk zajmuje trzecie miejsce.