Ben Healy przypomniał o sobie zwyciężając w Luksemburgu. Niepoważny organizator Adriatica Ionica Race. Bahrain Victorious przedłuża kontrakty. Wydarzenia z piątku, 22 września.
Dziś miał rozpocząć się trzyetapowy wyścig Adriatica Ionica Race (2.1). Zespoły były już na miejscu, gdzie dowiedziały się, że mogą rozjechać się do domów.
Organizator zawalił sprawę zarówno od strony organizacyjnej, jak i finansowej.
Dyrektor wyścigu Moreno Argentin jako powody odwołania imprezy podał problemy z wytycznymi dotyczącymi ruchu drogowego oraz nieobecność sędziów UCI. Według Argentina fakt, że UCI nie wysłało swoich ludzi, wynikał z „politycznego” konfliktu z włoską federacją kolarską.
Organizator nie osiągnął też porozumienia w sprawie praw telewizyjnych do wyścigu.
Damiano Caruso, Santiago Buitrago i Yukiya Arashiro przedłużyli kontrakty z Bahrain Victorious.
35-letni Włoch będzie ścigał się przez następne dwa lata, Kolumbijczyk pozostanie w obecnym zespole do 2026 roku, a Japończykowi stuknie 40 lat na zawodowym wikcie.
Gorka Izagirre ponownie spotka się ze swoim bratem Ionem Izagirre w jednym zespole.
35-letni Bask opuszcza Movistar Team, by 2024 rok spędzić w Cofidisie.
Ben Healy (EF Education-EasyPost) wygrał trzeci etap Wyścigu Dookoła Luksemburga i zdobył koszulkę lidera.
Mistrz Irlandii na trasie trzykrotnie prowadzącej na Montee De Niklosbierg (3,6 km; 7,8%) o 15 sekund wyprzedził Marca Hirschiego (UAE Team Emirates) oraz o 18 sekund Dylana Teunsa (Israel-Premier Tech).
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | 4:16:33 |
2. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | 0:15 |
3. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | 0:18 |
4. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | 0:37 |
5. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
6. | Archie Ryan | Jumbo-Visma | |
7. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
8. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | 0:45 |
9. | Richard Carapaz | EF Education-EasyPost | |
10. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | |
11. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
12. | Ilan van Wilder | Soudal-Quick Step | |
13. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 0:49 |
14. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | 0:51 |
15. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | |
16. | Franck Bonnamour | AG2R Citroën Team | |
17. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
18. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
19. | Alex Aranburu | Movistar Team | |
20. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | |
21. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
22. | Ewen Costiou | Team Arkea Samsic | |
23. | Arthur Kluckers | Tudor Pro Cycling Team | |
24. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | |
25. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 0:59 |
26. | Brent van Moer | Lotto Dstny | |
27. | Thibault Guernalec | Team Arkea Samsic | 1:06 |
28. | Asbjørn Hellemose | Lidl-Trek | |
29. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 1:08 |
30. | Alexis Guerin | Bingoal WB | 1:10 |
31. | Fausto Masnada | Soudal-Quick Step | |
32. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | 1:17 |
33. | Mauri Vansevenant | Soudal-Quick Step | |
34. | Bastien Tronchon | AG2R Citroën Team | 1:25 |
35. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
36. | Johannes Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 2:29 |
37. | Adne Holter | Uno-X Pro Cycling Team | 2:55 |
38. | Mathias Bregnhoj | Leopard TOGT Pro Cycling | 3:36 |
39. | Luca Vergallito | Alpecin-Deceuninck | 4:05 |
40. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 4:11 |
41. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | 4:14 |
42. | Lennert Teugels | Bingoal WB | 4:16 |
43. | Oliver Knight | Cofidis | 4:21 |
44. | Jan Christen | UAE Team Emirates | 4:57 |
45. | Will Barta | Movistar Team | |
46. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | 5:46 |
47. | Jonas Rutsch | EF Education-EasyPost | |
48. | Andreas Stokbro | Leopard TOGT Pro Cycling | |
49. | Xandro Meurisse | Alpecin-Deceuninck | |
50. | Mathijs Paasschens | Lotto Dstny | |
51. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | |
52. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
53. | Andrea Bagioli | Soudal-Quick Step | |
54. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
55. | Anthony Perez | Cofidis | |
56. | Alexandre Delettre | Cofidis | |
57. | Ion Izagirre | Cofidis | |
58. | Natnael Tesfatsion | Lidl-Trek | 5:56 |
59. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | |
60. | Magnus Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 6:06 |
61. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | 6:12 |
62. | Axel Laurance | Alpecin-Deceuninck | 7:32 |
63. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | 7:59 |
64. | Remy Mertz | Bingoal WB | 10:51 |
65. | Mats Wenzel | Leopard TOGT Pro Cycling | |
66. | Baptiste Gillet | Team Arkea Samsic | 12:19 |
67. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | |
68. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | |
69. | Giacomo Ballabio | Global 6 Cycling | |
70. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | |
71. | Tim van Dijke | Jumbo-Visma | 12:22 |
72. | Alexander Kamp | Tudor Pro Cycling Team | 12:30 |
73. | Lucas Eriksson | Tudor Pro Cycling Team | |
74. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 12:32 |
75. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | 13:49 |
76. | Laurence Pithie | Groupama-FDJ | 14:46 |
77. | Kasper Viberg Sogaard | Leopard TOGT Pro Cycling | |
78. | Vito Braet | Team Flanders-Baloise | 14:48 |
79. | Florian Dauphin | Team Arkea Samsic | 14:50 |
80. | Juri Hollmann | Movistar Team | |
81. | Jens Keukeleire | EF Education-EasyPost | |
82. | Michael Vink | UAE Team Emirates | |
83. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | |
84. | Johan Meens | Bingoal WB | |
85. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
86. | Sander de Pestel | Team Flanders-Baloise | |
87. | Jacob Eriksson | Tudor Pro Cycling Team | |
88. | Kenneth van Rooy | Bingoal WB | |
89. | Fabio van Den Bossche | Alpecin-Deceuninck | |
90. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | |
91. | Tom Wirtgen | Global 6 Cycling | |
92. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | |
93. | Gilles de Wilde | Team Flanders-Baloise | 15:00 |
94. | Luca van Boven | Bingoal WB | |
95. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | 15:02 |
96. | Alex Kirsch | Lidl-Trek | |
97. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | 15:04 |
98. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 18:14 |
99. | Jelle Wallays | Cofidis | |
100. | Rick Pluimers | Tudor Pro Cycling Team | |
101. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | |
102. | Anders Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
103. | Cedric Pries | Leopard TOGT Pro Cycling | |
104. | Harm Vanhoucke | Lotto Dstny | |
105. | Dario Cataldo | Lidl-Trek | 18:19 |
106. | Gabriel Muller | Global 6 Cycling | 25:36 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | 12:38:34 |
2. | Marc Hirschi | UAE Team Emirates | 0:19 |
3. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | 0:24 |
4. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | 0:43 |
5. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | 0:47 |
6. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
7. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
8. | Ilan van Wilder | Soudal-Quick Step | 0:55 |
9. | Richard Carapaz | EF Education-EasyPost | |
10. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | |
11. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
12. | Alex Aranburu | Movistar Team | 0:57 |
13. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 0:59 |
14. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | 1:01 |
15. | Franck Bonnamour | AG2R Citroën Team | |
16. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | |
17. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
18. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | |
19. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | |
20. | Arthur Kluckers | Tudor Pro Cycling Team | |
21. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
22. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
23. | Ewen Costiou | Team Arkea Samsic | |
24. | Archie Ryan | Jumbo-Visma | 1:06 |
25. | Brent van Moer | Lotto Dstny | 1:09 |
26. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
27. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 1:18 |
28. | Fausto Masnada | Soudal-Quick Step | 1:20 |
29. | Mauri Vansevenant | Soudal-Quick Step | 1:27 |
30. | Thibault Guernalec | Team Arkea Samsic | 1:31 |
31. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 1:35 |
32. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | 2:03 |
33. | Asbjørn Hellemose | Lidl-Trek | 2:21 |
34. | Alexis Guerin | Bingoal WB | 2:32 |
35. | Bastien Tronchon | AG2R Citroën Team | 3:15 |
36. | Johannes Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 3:37 |
37. | Mathias Bregnhoj | Leopard TOGT Pro Cycling | 3:46 |
38. | Luca Vergallito | Alpecin-Deceuninck | 4:15 |
39. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | 4:24 |
40. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 4:48 |
41. | Will Barta | Movistar Team | 5:22 |
42. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | 5:53 |
43. | Andrea Bagioli | Soudal-Quick Step | 5:56 |
44. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | |
45. | Ion Izagirre | Cofidis | 6:17 |
46. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | 6:22 |
47. | Natnael Tesfatsion | Lidl-Trek | 6:25 |
48. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 7:01 |
49. | Xandro Meurisse | Alpecin-Deceuninck | 7:16 |
50. | Jonas Rutsch | EF Education-EasyPost | |
51. | Anthony Perez | Cofidis | 7:34 |
52. | Alexandre Delettre | Cofidis | 7:41 |
53. | Axel Laurance | Alpecin-Deceuninck | 7:42 |
54. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 8:59 |
55. | Oliver Knight | Cofidis | 11:04 |
56. | Remy Mertz | Bingoal WB | 11:16 |
57. | Mathijs Paasschens | Lotto Dstny | 12:05 |
58. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | 12:29 |
59. | Jan Christen | UAE Team Emirates | 12:34 |
60. | Andreas Stokbro | Leopard TOGT Pro Cycling | 12:38 |
61. | Tim van Dijke | Jumbo-Visma | 12:43 |
62. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | 12:48 |
63. | Lucas Eriksson | Tudor Pro Cycling Team | 13:10 |
64. | Adne Holter | Uno-X Pro Cycling Team | 13:22 |
65. | Baptiste Gillet | Team Arkea Samsic | 13:34 |
66. | Lennert Teugels | Bingoal WB | 13:44 |
67. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 13:47 |
68. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | 13:49 |
69. | Giacomo Ballabio | Global 6 Cycling | 14:14 |
70. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | 15:07 |
71. | Alex Kirsch | Lidl-Trek | 15:11 |
72. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | 15:14 |
73. | Magnus Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 15:35 |
74. | Jose Joaquin Rojas | Movistar Team | 16:45 |
75. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | 17:12 |
76. | Laurence Pithie | Groupama-FDJ | 17:44 |
77. | Fabio van Den Bossche | Alpecin-Deceuninck | 17:50 |
78. | Rick Pluimers | Tudor Pro Cycling Team | 18:24 |
79. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 19:22 |
80. | Alexander Kamp | Tudor Pro Cycling Team | 19:26 |
81. | Luca van Boven | Bingoal WB | 20:24 |
82. | Tom Wirtgen | Global 6 Cycling | 20:40 |
83. | Vito Braet | Team Flanders-Baloise | 21:37 |
84. | Florian Dauphin | Team Arkea Samsic | 21:42 |
85. | Johan Meens | Bingoal WB | 21:57 |
86. | Michael Vink | UAE Team Emirates | 22:03 |
87. | Harm Vanhoucke | Lotto Dstny | 22:17 |
88. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | 22:29 |
89. | Juri Hollmann | Movistar Team | 22:32 |
90. | Jacob Eriksson | Tudor Pro Cycling Team | |
91. | Sander de Pestel | Team Flanders-Baloise | 22:44 |
92. | Jens Keukeleire | EF Education-EasyPost | 22:52 |
93. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 24:19 |
94. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | |
95. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | 24:31 |
96. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 25:06 |
97. | Jelle Wallays | Cofidis | 25:56 |
98. | Kasper Viberg Sogaard | Leopard TOGT Pro Cycling | 26:10 |
99. | Gilles de Wilde | Team Flanders-Baloise | 26:48 |
100. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | 27:18 |
101. | Kenneth van Rooy | Bingoal WB | 28:40 |
102. | Dario Cataldo | Lidl-Trek | 32:09 |
103. | Mats Wenzel | Leopard TOGT Pro Cycling | 33:32 |
104. | Anders Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 33:36 |
105. | Cedric Pries | Leopard TOGT Pro Cycling | 36:39 |
106. | Gabriel Muller | Global 6 Cycling | 54:29 |