Albert Philipsen wywalczył złoty medal mistrzostw Europy w jeździe indywidualnej na czas juniorów.
Duńczyk na niespełna 21-kilometrowej, płaskiej trasie w holenderskiej prowincji Drenthe o 46 sekund pokonał Norwega Jorgena Nordhagena i o 49 sekund Belga Sente Sentjensa.
Patryk Goszczurny zajął 14. miejsce, do zwycięzcy notując stratę 1:26. Dawid Wika-Czarnowski rywalizację ukończył jako 18. (+1:31), a Filip Gruszczyński został sklasyfikowany na 25. miejscu (+1:41) w stawce 60 zawodników.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Albert Withen Philipsen | Dania | 0:22:48 |
2. | Jørgen Nordhagen | Norwegia | 0:47 |
3. | Sente Sentjens | Belgia | 0:49 |
4. | Lars Vanden Heede | Belgia | 1:02 |
5. | Luca Giaimi | Włochy | 1:03 |
6. | Louis Leidert | Niemcy | 1:05 |
7. | Markel Beloki | Hiszpania | 1:11 |
8. | Pavel Sumpik | Czechy | 1:12 |
9. | Carl Emil Just Pedersen | Dania | 1:14 |
10. | Adam Rafferty | Irlandia | 1:15 |
11. | Ian Kings | Niemcy | 1:17 |
12. | Sjors Lugthart | Holandia | 1:22 |
13. | Eliott Boulet | Francja | |
14. | Patryk Goszczurny | Polska | 1:27 |
15. | Matthias Schwarzbacher | Słowacja | 1:28 |
16. | Maxime Decomble | Francja | 1:30 |
17. | Ryan Gal | Holandia | |
18. | Dawid Wika-Czarnowski | Polska | 1:31 |
19. | Daniel Rubes | Czechy | 1:33 |
20. | Mikal Grimstad Uglehus | Norwegia | |
21. | Hector Alvarez | Hiszpania | 1:38 |
22. | Erazem Valjavec | Słowenia | 1:41 |
23. | Jaka Marolt | Słowenia | |
24. | Zsombor Tamas Takacs | Węgry | |
25. | Filip Gruszczyński | Polska | |
26. | Paul Fietzke | Niemcy | 1:43 |
27. | Camiel Klignet | Holandia | |
28. | Liam O'brien | Irlandia | 1:45 |
29. | Duarte Marivoet | Belgia | 1:50 |
30. | Ilian Alexandre Barhoumi | Szwajcaria | 1:53 |
31. | Oliver Matik | Estonia | 1:55 |
32. | Dominik Dunar | Słowacja | 1:58 |
33. | Victor Benareau | Szwajcaria | 2:04 |
34. | Andrea Bessega | Włochy | |
35. | Zsombor Balogh | Węgry | 2:06 |
36. | Luca Buhlmann | Szwajcaria | |
37. | Oskar Kuut | Estonia | 2:13 |
38. | Patrick Casey | Irlandia | 2:19 |
39. | Titas Laurinavicius | Litwa | |
40. | Dominykas Burka | Litwa | 2:23 |
41. | Daniil Shyrin | Ukraina | |
42. | Kryštof Kral | Czechy | 2:24 |
43. | Andrea Montagner | Włochy | 2:25 |
44. | Saar Idan | Izrael | 2:26 |
45. | Kasper Borremans | Finlandia | 2:28 |
46. | Adria Pericas | Hiszpania | 2:29 |
47. | Virgo Mitt | Estonia | 2:31 |
48. | Anze Ravbar | Słowenia | 2:34 |
49. | Kristupas Mikutis | Litwa | 2:41 |
50. | Tamas Hancz | Węgry | 2:43 |
51. | Catalin-Luca Campean | Rumunia | 2:51 |
52. | Samuel Novak | Słowacja | 2:53 |
53. | Paul Viehbock | Austria | 2:57 |
54. | Jan Tisaj | Chorwacja | 2:59 |
55. | Olivers Jekabs Skrapcis | Łotwa | 3:04 |
56. | Ian Peran | Chorwacja | |
57. | Yonatan Turgeman | Izrael | 3:13 |
58. | Mustafa Tarakci | Turcja | 4:07 |
59. | Valtteri Terhela | Finlandia | 4:20 |
60. | Mustafa Said Erdemli | Turcja | 5:27 |