Holenderka Demi Vollering zdobyła drugi, królewski etap Tour de Romandie Feminin, obejmując prowadzenie w wyścigu.
Zawodniczka zespołu SD Worx na metę w Alpach Szwajcarskich, przyjechała tuż przed Katarzyną Niewiadomą (Canyon//SRAM Racing), a po trzecie miejsce zameldowała się Szwajcarka Marlen Reusser (SD Worx).
Marta Lach (Ceratizit-WNT) wywalczyła 43. pozycję.
111-kilometrowy odcinek Tour de Romandie Feminin zawierał dwa podjazdy, Les Mosses (38 km przed metą; 13,9 km; 4%) i w finale wspinaczkę do alpejskiej wsi Torgon (10,6 km; 6,6%).
Zawodniczki rozpoczęły z respektem, na Les Mosses zabrakło akcji zaczepnych, co nie znaczy, że peletonu nikt nie odpadł, m.in. dotyczyło to liderki po pierwszym etapie Sofię Bertizzolo (UAE Team ADQ). Dopiero na zjeździe oderwały się Anna Shackley (SD Worx), Silvia Persico (UAE Team ADQ) i Amber Kraak (Jumbo-Visma).
Trójka finałową wspinaczkę rozpoczęła z przewagą minuty. W zasadniczej grupie pracę rozpoczęła Ricarda Bauernfeind (Canyon//SRAM Racing). 6 kilometrów przed metą wysiłkiem Niemki akcja została skasowana.
W czołówce pozostało 9 zawodniczek. Przyspieszyła Vollering, przy której początkowo pozostały Niewiadoma, Reusser i Juliette Labous (dsm-firmenich). Pierwsza osłabła Szwajcarka, następnie Francuzka.
Holenderka widząc, że od Polki nie zdoła się oderwać 3 kilometry przed metą zwolniła. Chcąc, nie chcąc role się odwróciły, to Niewiadoma zaczęła jechać z Vollering na kole. Nie miała wyboru, tym bardziej, że Reusser odskoczyła od Labous i zaczęła zbliżać się do dwójki.
Vollering dała zmianę dopiero 200 metrów przed kreską, sięgając po swoje 16. zwycięstwo w tym sezonie.
Wyniki 2. etapu Tour de Romandie Féminin 2023 (2.WWT), Romont - Torgon (110,8 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Demi Vollering | Team SD Worx | 3:01:19 |
2. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon//SRAM Racing | 0:02 |
3. | Marlen Reusser | Team SD Worx | 0:06 |
4. | Juliette Labous | Team dsm-firmenich | 0:17 |
5. | Niamh Fisher-Black | Team SD Worx | 0:27 |
6. | Silvia Persico | UAE Team ADQ | 1:06 |
7. | Ricarda Bauernfeind | Canyon//SRAM Racing | |
8. | Erica Magnaldi | UAE Team ADQ | |
9. | Anna Shackley | Team SD Worx | |
10. | Gaia Realini | Lidl-Trek | 1:08 |
11. | Elise Chabbey | Canyon//SRAM Racing | 1:42 |
12. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ-SUEZ | |
13. | Ashleigh Moolman | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
14. | Ane Santesteban | Team Jayco AlUla | 2:07 |
15. | Fem van Empel | Jumbo-Visma | 2:23 |
16. | Liane Lippert | Movistar Team | |
17. | Claire Steels | Israel Premier Tech Roland | |
18. | Yara Kastelijn | Fenix-Deceuninck | |
19. | Antonia Niedermaier | Canyon//SRAM Racing | |
20. | Greta Marturano | Fenix-Deceuninck | |
21. | Paula Patino | Movistar Team | 2:59 |
22. | Alena Ivanchenko | UAE Team ADQ | |
23. | Kim Cadzow | Jumbo-Visma | 3:49 |
24. | Esmee Peperkamp | Team dsm-firmenich | 4:34 |
25. | Steffi Haberlin | Swiss Cycling | |
26. | Carina Schrempf | Fenix-Deceuninck | 4:56 |
27. | Jolanda Neff | Swiss Cycling | |
28. | Amber Kraak | Jumbo-Visma | |
29. | Eglantine Rayer | Team dsm-firmenich | |
30. | Petra Stiasny | Fenix-Deceuninck | 5:18 |
31. | Mavi Garcia | Liv Racing TeqFind | 6:11 |
32. | Urška Zigart | Team Jayco AlUla | 8:53 |
33. | Ginia Caluori | Swiss Cycling | 9:23 |
34. | Becky Storrie | Team dsm-firmenich | |
35. | Jelena Eric | Movistar Team | 9:35 |
36. | Neve Bradbury | Canyon//SRAM Racing | 9:36 |
37. | Kristen Faulkner | Team Jayco AlUla | 11:31 |
38. | Caroline Andersson | Liv Racing TeqFind | 11:50 |
39. | Lauretta Hanson | Lidl-Trek | |
40. | Eva van Agt | Jumbo-Visma | 14:01 |
41. | Loes Adegeest | FDJ-SUEZ | |
42. | Christine Majerus | Team SD Worx | 14:50 |
43. | Marta Lach | Ceratizit-WNT | |
44. | Quinty Ton | Liv Racing TeqFind | |
45. | Floortje Mackaij | Movistar Team | |
46. | Valerie Demey | Liv Racing TeqFind | |
47. | Nina Buijsman | Human Powered Health | |
48. | Victorie Guilman | FDJ-SUEZ | |
49. | Rosita Reijnhout | Jumbo-Visma | |
50. | Hanna Nilsson | Ceratizit-WNT | |
51. | Gladys Verhulst | FDJ-SUEZ | |
52. | Justine Ghekiere | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
53. | Lea Fuchs | Swiss Cycling | |
54. | Lea Huber | Swiss Cycling | |
55. | Eleonora Ciabocco | Team dsm-firmenich | |
56. | Sara Martin | Movistar Team | |
57. | Sara Poidevin | EF Education-TIBCO-SVB | |
58. | Kathrin Hammes | EF Education-TIBCO-SVB | |
59. | Mireia Benito | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
60. | Alice Maria Arzuffi | Ceratizit-WNT | |
61. | Julia Borgstrom | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
62. | Eri Yonamine | Human Powered Health | |
63. | Thalita de Jong | Liv Racing TeqFind | |
64. | Elizabeth Stannard | Israel Premier Tech Roland | |
65. | Elisa Longo Borghini | Lidl-Trek | |
66. | Anya Louw | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
67. | Nienke Vinke | Team dsm-firmenich | |
68. | Marie Le Net | FDJ-SUEZ | |
69. | Nathalie Eklund | Israel Premier Tech Roland | |
70. | Alice Sharpe | Israel Premier Tech Roland | |
71. | Barbara Malcotti | Human Powered Health | |
72. | Ruby Roseman-Gannon | Team Jayco AlUla | |
73. | Mischa Bredewold | Team SD Worx | |
74. | Laura Asencio | Ceratizit-WNT | |
75. | Ingvild Gaskjenn | Team Jayco AlUla | |
76. | Katrine Aalerud | Movistar Team | |
77. | Amanda Spratt | Lidl-Trek | |
78. | Amber Pate | Team Jayco AlUla | |
79. | Sabrina Stultiens | Liv Racing TeqFind | |
80. | Abi Smith | EF Education-TIBCO-SVB | |
81. | Evy Kuijpers | Fenix-Deceuninck | |
82. | Krista Doebel-hickok | EF Education-TIBCO-SVB | |
83. | Clara Honsinger | EF Education-TIBCO-SVB | |
84. | Henrietta Christie | Human Powered Health | |
85. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma | |
86. | Julie van de Velde | Fenix-Deceuninck | |
87. | Letizia Borghesi | EF Education-TIBCO-SVB | |
88. | Soraya Paladin | Canyon//SRAM Racing | |
89. | Marit Raaijmakers | Human Powered Health | 16:20 |
90. | Lea Lin Teutenberg | Ceratizit-WNT | 16:42 |
91. | Sofia Bertizzolo | UAE Team ADQ | 17:06 |
92. | Nicole Suter | Swiss Cycling | 20:46 |
93. | Chiara Consonni | UAE Team ADQ | 20:52 |
94. | Lana Eberle | Ceratizit-WNT | 20:54 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Demi Vollering | Team SD Worx | 6:54:19 |
2. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon//SRAM Racing | 0:06 |
3. | Marlen Reusser | Team SD Worx | 0:12 |
4. | Juliette Labous | Team dsm-firmenich | 0:27 |
5. | Niamh Fisher-Black | Team SD Worx | 0:37 |
6. | Silvia Persico | UAE Team ADQ | 1:16 |
7. | Ricarda Bauernfeind | Canyon//SRAM Racing | |
8. | Anna Shackley | Team SD Worx | |
9. | Erica Magnaldi | UAE Team ADQ | |
10. | Gaia Realini | Lidl-Trek | 1:18 |
11. | Elise Chabbey | Canyon//SRAM Racing | 1:52 |
12. | Ashleigh Moolman | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
13. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ-SUEZ | |
14. | Ane Santesteban | Team Jayco AlUla | 2:17 |
15. | Fem van Empel | Jumbo-Visma | 2:33 |
16. | Liane Lippert | Movistar Team | |
17. | Yara Kastelijn | Fenix-Deceuninck | |
18. | Claire Steels | Israel Premier Tech Roland | |
19. | Greta Marturano | Fenix-Deceuninck | |
20. | Antonia Niedermaier | Canyon//SRAM Racing | |
21. | Paula Patino | Movistar Team | 3:09 |
22. | Alena Ivanchenko | UAE Team ADQ | |
23. | Kim Cadzow | Jumbo-Visma | 4:11 |
24. | Steffi Haberlin | Swiss Cycling | 4:44 |
25. | Esmee Peperkamp | Team dsm-firmenich | |
26. | Carina Schrempf | Fenix-Deceuninck | 5:00 |
27. | Jolanda Neff | Swiss Cycling | 5:06 |
28. | Amber Kraak | Jumbo-Visma | |
29. | Eglantine Rayer | Team dsm-firmenich | |
30. | Petra Stiasny | Fenix-Deceuninck | 5:28 |
31. | Mavi Garcia | Liv Racing TeqFind | 6:21 |
32. | Urška Zigart | Team Jayco AlUla | 9:03 |
33. | Becky Storrie | Team dsm-firmenich | 9:33 |
34. | Ginia Caluori | Swiss Cycling | |
35. | Jelena Eric | Movistar Team | 9:45 |
36. | Lauretta Hanson | Lidl-Trek | 12:00 |
37. | Caroline Andersson | Liv Racing TeqFind | |
38. | Loes Adegeest | FDJ-SUEZ | 14:11 |
39. | Eva van Agt | Jumbo-Visma | |
40. | Neve Bradbury | Canyon//SRAM Racing | 14:26 |
41. | Mischa Bredewold | Team SD Worx | 14:56 |
42. | Marta Lach | Ceratizit-WNT | 15:00 |
43. | Floortje Mackaij | Movistar Team | |
44. | Quinty Ton | Liv Racing TeqFind | |
45. | Nina Buijsman | Human Powered Health | |
46. | Ruby Roseman-Gannon | Team Jayco AlUla | |
47. | Rosita Reijnhout | Jumbo-Visma | |
48. | Soraya Paladin | Canyon//SRAM Racing | |
49. | Eri Yonamine | Human Powered Health | |
50. | Mireia Benito | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
51. | Anya Louw | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
52. | Laura Asencio | Ceratizit-WNT | |
53. | Barbara Malcotti | Human Powered Health | |
54. | Abi Smith | EF Education-TIBCO-SVB | |
55. | Krista Doebel-hickok | EF Education-TIBCO-SVB | |
56. | Julie van de Velde | Fenix-Deceuninck | |
57. | Hanna Nilsson | Ceratizit-WNT | 15:29 |
58. | Alice Maria Arzuffi | Ceratizit-WNT | 15:30 |
59. | Kristen Faulkner | Team Jayco AlUla | 16:21 |
60. | Sofia Bertizzolo | UAE Team ADQ | 17:06 |
61. | Elisa Longo Borghini | Lidl-Trek | 19:11 |
62. | Amanda Spratt | Lidl-Trek | |
63. | Katrine Aalerud | Movistar Team | |
64. | Valerie Demey | Liv Racing TeqFind | 19:40 |
65. | Justine Ghekiere | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
66. | Christine Majerus | Team SD Worx | |
67. | Lea Fuchs | Swiss Cycling | |
68. | Gladys Verhulst | FDJ-SUEZ | |
69. | Sara Martin | Movistar Team | |
70. | Elizabeth Stannard | Israel Premier Tech Roland | |
71. | Julia Borgstrom | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
72. | Sara Poidevin | EF Education-TIBCO-SVB | |
73. | Kathrin Hammes | EF Education-TIBCO-SVB | |
74. | Nathalie Eklund | Israel Premier Tech Roland | |
75. | Marie Le Net | FDJ-SUEZ | |
76. | Alice Sharpe | Israel Premier Tech Roland | |
77. | Ingvild Gaskjenn | Team Jayco AlUla | |
78. | Henrietta Christie | Human Powered Health | |
79. | Amber Pate | Team Jayco AlUla | |
80. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma | |
81. | Evy Kuijpers | Fenix-Deceuninck | |
82. | Letizia Borghesi | EF Education-TIBCO-SVB | |
83. | Marit Raaijmakers | Human Powered Health | 21:10 |
84. | Lea Lin Teutenberg | Ceratizit-WNT | 21:32 |
85. | Victorie Guilman | FDJ-SUEZ | 23:50 |
86. | Lea Huber | Swiss Cycling | |
87. | Thalita de Jong | Liv Racing TeqFind | |
88. | Sabrina Stultiens | Liv Racing TeqFind | |
89. | Eleonora Ciabocco | Team dsm-firmenich | 25:34 |
90. | Nienke Vinke | Team dsm-firmenich | |
91. | Chiara Consonni | UAE Team ADQ | 29:52 |
92. | Lana Eberle | Ceratizit-WNT | 29:54 |
93. | Clara Honsinger | EF Education-TIBCO-SVB | 31:03 |
94. | Nicole Suter | Swiss Cycling | 36:59 |