Włoszka Sofia Bertizzolo zwyciężyła na pierwszym etapie drugiej edycji Tour de Romandie Féminin.
Zawodniczka UAE Team ADQ, na mecie w Yverdon-les-Bains, finiszując z peletonu, wyprzedziła atakującą na ostatnich kilometrach Carinę Schrempf (Fenix-Deceuninck) oraz Mischę Bredewold (SD Worx).
Marta Lach (Ceratizit-WNT) wywalczyła 10. miejsce.
Otwierający trzydniową rywalizację odcinek Tour de Romandie Féminin prowadził na długości 144 kilometrów. Trasa była pagórkowata, z wyróżnionymi trzema podjazdami trzeciej kategorii. Ostatni z nich, Arrissoules (2,9 km; 7,9%) był usytuowany 41 kilometrów przed metą.
Samotną akcję po starcie podjęła Clara Honsinger (EF Education-TIBCO-SVB). Amerykanka zdobyła blisko 4 minuty przewagi, utrzymując prowadzenie aż do Arrissoules.
Na stromym podjeździe tempo najpierw narzuciły Demi Vollering i Marlen Reusser z SD Worx, następnie stawkę prowadziła Antonia Niedermaier (Canyon//SRAM). Prędkość nie była nadmierna, dlatego peleton pozostał duży.
Za podjazdem nie brakowało akcji zaczepnych, jak zawsze aktywnie jechała Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM) wszystko jednak zmierzało do masowego sprintu.
2,5 kilometra przed metą szczęścia spróbowała Carina Schrempf. 28-letnia mistrzyni Austrii oderwała się, z wyraźną przewagą rozpoczynając ostatni kilometr. Ona sama była już przekonana o własnym zwycięstwie, gdy dosłownie na kresce została wyprzedzona przez finiszującą z peletonu Sofię Bertizzolo.
Wyniki 1. etapu Tour de Romandie Féminin 2023 (2.WWT), Yverdon-les-Bains - Yverdon-les-Bains (144,1 km)
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Sofia Bertizzolo | UAE Team ADQ | 3:53:10 |
2. | Carina Schrempf | Fenix-Deceuninck | |
3. | Mischa Bredewold | Team SD Worx | |
4. | Soraya Paladin | Canyon//SRAM Racing | |
5. | Fem van Empel | Jumbo-Visma | |
6. | Jelena Eric | Movistar Team | |
7. | Ruby Roseman-Gannon | Team Jayco AlUla | |
8. | Elise Chabbey | Canyon//SRAM Racing | |
9. | Loes Adegeest | FDJ-SUEZ | |
10. | Marta Lach | Ceratizit-WNT | |
11. | Demi Vollering | Team SD Worx | |
12. | Amber Kraak | Jumbo-Visma | |
13. | Jolanda Neff | Swiss Cycling | |
14. | Floortje Mackaij | Movistar Team | |
15. | Ashleigh Moolman | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
16. | Lauretta Hanson | Lidl-Trek | |
17. | Juliette Labous | Team dsm-firmenich | |
18. | Steffi Haberlin | Swiss Cycling | |
19. | Eglantine Rayer | Team dsm-firmenich | |
20. | Liane Lippert | Movistar Team | |
21. | Quinty Ton | Liv Racing TeqFind | |
22. | Mavi Garcia | Liv Racing TeqFind | |
23. | Niamh Fisher-black | Team SD Worx | |
24. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon//SRAM Racing | |
25. | Paula Patino | Movistar Team | |
26. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ-SUEZ | |
27. | Esmee Peperkamp | Team dsm-firmenich | |
28. | Yara Kastelijn | Fenix-Deceuninck | |
29. | Silvia Persico | UAE Team ADQ | |
30. | Alena Ivanchenko | UAE Team ADQ | |
31. | Anna Shackley | Team SD Worx | |
32. | Nina Buijsman | Human Powered Health | |
33. | Ricarda Bauernfeind | Canyon//SRAM Racing | |
34. | Claire Steels | Israel Premier Tech Roland | |
35. | Eri Yonamine | Human Powered Health | |
36. | Caroline Andersson | Liv Racing TeqFind | |
37. | Ane Santesteban | Team Jayco AlUla | |
38. | Alena Amialiusik | UAE Team ADQ | |
39. | Laura Asencio | Ceratizit-WNT | |
40. | Eva van Agt | Jumbo-Visma | |
41. | Erica Magnaldi | UAE Team ADQ | |
42. | Rosita Reijnhout | Jumbo-Visma | |
43. | Abi Smith | EF Education-TIBCO-SVB | |
44. | Greta Marturano | Fenix-Deceuninck | |
45. | Anya Louw | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
46. | Barbara Malcotti | Human Powered Health | |
47. | Gaia Realini | Lidl-Trek | |
48. | Mireia Benito | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
49. | Krista Doebel-hickok | EF Education-TIBCO-SVB | |
50. | Antonia Niedermaier | Canyon//SRAM Racing | |
51. | Marlen Reusser | Team SD Worx | |
52. | Julie van de Velde | Fenix-Deceuninck | |
53. | Becky Storrie | Team dsm-firmenich | 0:07 |
54. | Petra Stiasny | Fenix-Deceuninck | |
55. | Urška Zigart | Team Jayco AlUla | |
56. | Ginia Caluori | Swiss Cycling | |
57. | Kim Cadzow | Jumbo-Visma | 0:12 |
58. | Hanna Nilsson | Ceratizit-WNT | 0:29 |
59. | Alice Maria Arzuffi | Ceratizit-WNT | 0:30 |
60. | Amanda Spratt | Lidl-Trek | 4:11 |
61. | Elisa Longo Borghini | Lidl-Trek | |
62. | Katrine Aalerud | Movistar Team | |
63. | Valerie Demey | Liv Racing TeqFind | 4:40 |
64. | Justine Ghekiere | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
65. | Kristen Faulkner | Team Jayco AlUla | |
66. | Lea Fuchs | Swiss Cycling | |
67. | Sara Martin | Movistar Team | |
68. | Neve Bradbury | Canyon//SRAM Racing | |
69. | Gladys Verhulst | FDJ-SUEZ | |
70. | Elizabeth Stannard | Israel Premier Tech Roland | |
71. | Henrietta Christie | Human Powered Health | |
72. | Nathalie Eklund | Israel Premier Tech Roland | |
73. | Marit Raaijmakers | Human Powered Health | |
74. | Julia Borgstrom | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
75. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma | |
76. | Marie Le Net | FDJ-SUEZ | |
77. | Christine Majerus | Team SD Worx | |
78. | Alice Sharpe | Israel Premier Tech Roland | |
79. | Ingvild Gaskjenn | Team Jayco AlUla | |
80. | Amber Pate | Team Jayco AlUla | |
81. | Sara Poidevin | EF Education-TIBCO-SVB | |
82. | Lea Lin Teutenberg | Ceratizit-WNT | |
83. | Kathrin Hammes | EF Education-TIBCO-SVB | |
84. | Evy Kuijpers | Fenix-Deceuninck | |
85. | Letizia Borghesi | EF Education-TIBCO-SVB | |
86. | Lana Eberle | Ceratizit-WNT | 8:50 |
87. | Eugenie Duval | FDJ-SUEZ | |
88. | Victorie Guilman | FDJ-SUEZ | |
89. | Thalita de Jong | Liv Racing TeqFind | |
90. | Sabrina Stultiens | Liv Racing TeqFind | |
91. | Chiara Consonni | UAE Team ADQ | |
92. | Lea Huber | Swiss Cycling | |
93. | Eleonora Ciabocco | Team dsm-firmenich | 10:34 |
94. | Silvia Magri | Israel Premier Tech Roland | |
95. | Nienke Vinke | Team dsm-firmenich | |
96. | Jesse Vandenbulcke | Human Powered Health | |
97. | Clara Honsinger | EF Education-TIBCO-SVB | 16:03 |
98. | Nicole Suter | Swiss Cycling |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Sofia Bertizzolo | UAE Team ADQ | 3:53:00 |
2. | Carina Schrempf | Fenix-Deceuninck | 0:04 |
3. | Mischa Bredewold | Team SD Worx | 0:06 |
4. | Soraya Paladin | Canyon//SRAM Racing | 0:10 |
5. | Fem van Empel | Jumbo-Visma | |
6. | Jelena Eric | Movistar Team | |
7. | Ruby Roseman-Gannon | Team Jayco AlUla | |
8. | Elise Chabbey | Canyon//SRAM Racing | |
9. | Loes Adegeest | FDJ-SUEZ | |
10. | Marta Lach | Ceratizit-WNT | |
11. | Demi Vollering | Team SD Worx | |
12. | Amber Kraak | Jumbo-Visma | |
13. | Jolanda Neff | Swiss Cycling | |
14. | Floortje Mackaij | Movistar Team | |
15. | Ashleigh Moolman | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
16. | Lauretta Hanson | Lidl-Trek | |
17. | Juliette Labous | Team dsm-firmenich | |
18. | Steffi Haberlin | Swiss Cycling | |
19. | Eglantine Rayer | Team dsm-firmenich | |
20. | Liane Lippert | Movistar Team | |
21. | Quinty Ton | Liv Racing TeqFind | |
22. | Mavi Garcia | Liv Racing TeqFind | |
23. | Niamh Fisher-black | Team SD Worx | |
24. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon//SRAM Racing | |
25. | Paula Patino | Movistar Team | |
26. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ-SUEZ | |
27. | Esmee Peperkamp | Team dsm-firmenich | |
28. | Yara Kastelijn | Fenix-Deceuninck | |
29. | Silvia Persico | UAE Team ADQ | |
30. | Alena Ivanchenko | UAE Team ADQ | |
31. | Anna Shackley | Team SD Worx | |
32. | Nina Buijsman | Human Powered Health | |
33. | Ricarda Bauernfeind | Canyon//SRAM Racing | |
34. | Claire Steels | Israel Premier Tech Roland | |
35. | Eri Yonamine | Human Powered Health | |
36. | Caroline Andersson | Liv Racing TeqFind | |
37. | Ane Santesteban | Team Jayco AlUla | |
38. | Alena Amialiusik | UAE Team ADQ | |
39. | Laura Asencio | Ceratizit-WNT | |
40. | Eva van Agt | Jumbo-Visma | |
41. | Erica Magnaldi | UAE Team ADQ | |
42. | Rosita Reijnhout | Jumbo-Visma | |
43. | Abi Smith | EF Education-TIBCO-SVB | |
44. | Greta Marturano | Fenix-Deceuninck | |
45. | Anya Louw | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
46. | Barbara Malcotti | Human Powered Health | |
47. | Gaia Realini | Lidl-Trek | |
48. | Mireia Benito | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
49. | Krista Doebel-hickok | EF Education-TIBCO-SVB | |
50. | Antonia Niedermaier | Canyon//SRAM Racing | |
51. | Marlen Reusser | Team SD Worx | |
52. | Julie van de Velde | Fenix-Deceuninck | |
53. | Becky Storrie | Team dsm-firmenich | 0:17 |
54. | Petra Stiasny | Fenix-Deceuninck | |
55. | Urška Zigart | Team Jayco AlUla | |
56. | Ginia Caluori | Swiss Cycling | |
57. | Kim Cadzow | Jumbo-Visma | 0:22 |
58. | Hanna Nilsson | Ceratizit-WNT | 0:39 |
59. | Alice Maria Arzuffi | Ceratizit-WNT | 0:40 |
60. | Amanda Spratt | Lidl-Trek | 4:21 |
61. | Elisa Longo Borghini | Lidl-Trek | |
62. | Katrine Aalerud | Movistar Team | |
63. | Valerie Demey | Liv Racing TeqFind | 4:50 |
64. | Justine Ghekiere | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
65. | Kristen Faulkner | Team Jayco AlUla | |
66. | Lea Fuchs | Swiss Cycling | |
67. | Sara Martin | Movistar Team | |
68. | Neve Bradbury | Canyon//SRAM Racing | |
69. | Gladys Verhulst | FDJ-SUEZ | |
70. | Elizabeth Stannard | Israel Premier Tech Roland | |
71. | Henrietta Christie | Human Powered Health | |
72. | Nathalie Eklund | Israel Premier Tech Roland | |
73. | Marit Raaijmakers | Human Powered Health | |
74. | Julia Borgstrom | AG Insurance-Soudal Quick-Step | |
75. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma | |
76. | Marie Le Net | FDJ-SUEZ | |
77. | Christine Majerus | Team SD Worx | |
78. | Alice Sharpe | Israel Premier Tech Roland | |
79. | Ingvild Gaskjenn | Team Jayco AlUla | |
80. | Amber Pate | Team Jayco AlUla | |
81. | Sara Poidevin | EF Education-TIBCO-SVB | |
82. | Lea Lin Teutenberg | Ceratizit-WNT | |
83. | Kathrin Hammes | EF Education-TIBCO-SVB | |
84. | Evy Kuijpers | Fenix-Deceuninck | |
85. | Letizia Borghesi | EF Education-TIBCO-SVB | |
86. | Lana Eberle | Ceratizit-WNT | 9:00 |
87. | Eugenie Duval | FDJ-SUEZ | |
88. | Victorie Guilman | FDJ-SUEZ | |
89. | Thalita de Jong | Liv Racing TeqFind | |
90. | Sabrina Stultiens | Liv Racing TeqFind | |
91. | Chiara Consonni | UAE Team ADQ | |
92. | Lea Huber | Swiss Cycling | |
93. | Eleonora Ciabocco | Team dsm-firmenich | 10:44 |
94. | Silvia Magri | Israel Premier Tech Roland | |
95. | Nienke Vinke | Team dsm-firmenich | |
96. | Jesse Vandenbulcke | Human Powered Health | |
97. | Clara Honsinger | EF Education-TIBCO-SVB | 16:13 |
98. | Nicole Suter | Swiss Cycling |