Włoch Alberto Dainese wygrał w Iscar dziewiętnasty etap Vuelta a Espana.
Sprinter grupy DSM-Firmenich na finiszowych metrach wyprzedził Filippo Gannę (Ineos Grenadiers) i Marijna van den Berga (EF Education-EasyPost).
O dwa dni od zwycięstwa w wyścigu pozostaje Amerykanin Sepp Kuss (Jumbo-Visma).
Wyścig Vuelta a Espana wrócił do Kastylii i Leon, na całkowicie płaską trasę, o długości 177 kilometrów.
Nad trasą przejazdu przeważało słońce, a temperatura powietrza sięgnęła 25°C.
Czerech śmiałków odważyło się zabrać w odjazd na etapie o takiej charakterystyce: Paul Lapeira (AG2R Citroën), Mathis Le Berre (Arkea Samsic), Michal Schlegel (Caja Rural-Seguros RGA) i Clement Davy (Groupama-FDJ). W peletonie pracowali kolarze Alpecin-Deceuninck, tylko trochę wspierani przez UAE Team Emirates. Czech i trójka Francuzów została odpuszczona na niespełna 3 minuty.
Uciekinierzy ostatnie 60 kilometrów rozpoczęli z zapasem minuty. Pościgowi nie zależało na zbyt szybkim ich skasowaniu. Emocjonująco zrobiło się przed lotną premią w Mojados (19 km przed metą). Czołówka zagięła się, próbując dojechać tam przed peletonem. Dokonał tego tylko Davy i zaraz został wchłonięty.
Na kontratak zdecydował się wówczas Samuele Battistella (Astana Qazaqstan). Włoch odskoczył na 17 sekund. Prowadzeniem długo nie podelektował się, ponieważ 10 kilometrów przed metą wrócił do całej grupy.
Wycięta pracą na etapie ekipa Alpecin-Deceuninck w końcówce nie ustawiła pociągu dla Kaden Grovesa, co gorsza lider klasyfikacji punktowej zaliczył upadek. Na 2-kilometrowej prostej wyprowadzony został za to Filippo Ganna. Włoch ruszył zdecydowanie, wyszedł na prowadzenie, ale tuż przed kreską wyprzedził go Dainese.
Wyniki 19. etapu Vuelta a Espana 2023 (2.UWT), La Bañeza – Íscar (177,1 km)
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Alberto Dainese | Team dsm-firmenich | 3:42:09 |
2. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
3. | Marijn van Den Berg | EF Education-EasyPost | |
4. | Davide Cimolai | Cofidis | |
5. | Ivan Garcia Cortina | Movistar Team | |
6. | Maurice Ballerstedt | Alpecin-Deceuninck | |
7. | Lewis Askey | Groupama-FDJ | |
8. | Hugo Hofstetter | Team Arkea Samsic | |
9. | Fernando Barcelo | Caja Rural-Seguros RGA | |
10. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | |
11. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
12. | Andre Carvalho | Cofidis | |
13. | Dries van Gestel | TotalEnergies | |
14. | Milan Menten | Lotto Dstny | |
15. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
16. | Samuel Watson | Groupama-FDJ | |
17. | Edward Theuns | Lidl-Trek | |
18. | Kamil Gradek | Bahrain Victorious | |
19. | Matevz Govekar | Bahrain Victorious | |
20. | Jesus Ezquerra | Burgos-BH | |
21. | Juan Sebastian Molano | UAE Team Emirates | |
22. | Jacopo Mosca | Lidl-Trek | |
23. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | |
24. | Julius Johansen | Intermarche-Circus-Wanty | |
25. | Mattia Cattaneo | Soudal-Quick Step | |
26. | Nico Denz | Bora-hansgrohe | |
27. | Stefan Bissegger | EF Education-EasyPost | |
28. | Edward Planckaert | Alpecin-Deceuninck | |
29. | Hugo Page | Intermarche-Circus-Wanty | |
30. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | |
31. | Boy van Poppel | Intermarche-Circus-Wanty | |
32. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
33. | Julius van Den Berg | EF Education-EasyPost | |
34. | Geoffrey Soupe | TotalEnergies | |
35. | Jarrad Drizners | Lotto Dstny | |
36. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | |
37. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | |
38. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | |
39. | Ander Okamika | Burgos-BH | |
40. | Cristian Rodriguez | Team Arkea Samsic | |
41. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | |
42. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | |
43. | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | |
44. | Cian Uijtdebroeks | Bora-hansgrohe | |
45. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
46. | Enric Mas | Movistar Team | |
47. | Aleksandr Vlasov | Bora-hansgrohe | |
48. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | |
49. | Sergio Higuita | Bora-hansgrohe | |
50. | Attila Valter | Jumbo-Visma | |
51. | Antonio Tiberi | Bahrain Victorious | |
52. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
53. | Matteo Sobrero | Team Jayco AlUla | |
54. | Andrea Piccolo | EF Education-EasyPost | |
55. | Simone Petilli | Intermarche-Circus-Wanty | |
56. | Łukasz Owsian | Team Arkea Samsic | |
57. | Eduardo Sepulveda | Lotto Dstny | |
58. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | |
59. | Jose Manuel Diaz | Burgos-BH | |
60. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
61. | Otto Vergaerde | Lidl-Trek | |
62. | Sylvain Moniquet | Lotto Dstny | |
63. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
64. | Finn Fisher-black | UAE Team Emirates | |
65. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
66. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | |
67. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
68. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | |
69. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | |
70. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | |
71. | Fabien Doubey | TotalEnergies | |
72. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
73. | Steff Cras | TotalEnergies | |
74. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich | |
75. | Kenny Elissonde | Lidl-Trek | |
76. | Remco Evenepoel | Soudal-Quick Step | |
77. | Daniel Navarro | Burgos-BH | |
78. | Kevin Ledanois | Team Arkea Samsic | |
79. | Lorenzo Germani | Groupama-FDJ | |
80. | Romain Gregoire | Groupama-FDJ | |
81. | Cyril Barthe | Burgos-BH | |
82. | Michel Ries | Team Arkea Samsic | |
83. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | |
84. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
85. | Julien Bernard | Lidl-Trek | |
86. | Bauke Mollema | Lidl-Trek | |
87. | Lennert van Eetvelt | Lotto Dstny | |
88. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | |
89. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | |
90. | Paul Ourselin | TotalEnergies | |
91. | Andrey Zeits | Astana Qazaqstan Team | |
92. | Amanuel Ghebreigzabhier | Lidl-Trek | |
93. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
94. | Fabio Felline | Astana Qazaqstan Team | |
95. | Thomas de Gendt | Lotto Dstny | |
96. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | |
97. | Louis Vervaeke | Soudal-Quick Step | |
98. | João Almeida | UAE Team Emirates | |
99. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | |
100. | Eric Antonio Fagundez | Burgos-BH | |
101. | Casper Pedersen | Soudal-Quick Step | |
102. | Romain Combaud | Team dsm-firmenich | |
103. | Abel Balderstone | Caja Rural-Seguros RGA | |
104. | Elie Gesbert | Team Arkea Samsic | |
105. | Sebastien Grignard | Lotto Dstny | |
106. | Wout Poels | Bahrain Victorious | |
107. | Luis León Sanchez | Astana Qazaqstan Team | |
108. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | |
109. | Jose Herrada | Cofidis | |
110. | Lenny Martinez | Groupama-FDJ | |
111. | Remy Rochas | Cofidis | |
112. | Ruben Fernandez | Cofidis | |
113. | François Bidard | Cofidis | |
114. | Pieter Serry | Soudal-Quick Step | |
115. | Felix Engelhardt | Team Jayco AlUla | |
116. | Marc Soler | UAE Team Emirates | |
117. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | |
118. | Jan Maas | Team Jayco AlUla | 1:23 |
119. | Andreas Kron | Lotto Dstny | 0:00 |
120. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | |
121. | Jason Osborne | Alpecin-Deceuninck | |
122. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | 1:23 |
123. | Sean Quinn | EF Education-EasyPost | 0:00 |
124. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | |
125. | Jan Hirt | Soudal-Quick Step | |
126. | Diego Andres Camargo | EF Education-EasyPost | 1:28 |
127. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | 1:30 |
128. | Oier Lazkano | Movistar Team | 1:37 |
129. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
130. | Jesus Herrada | Cofidis | |
131. | Michal Schlegel | Caja Rural-Seguros RGA | 1:44 |
132. | Michael Storer | Groupama-FDJ | 1:53 |
133. | Kaden Groves | Alpecin-Deceuninck | 0:00 |
134. | James Knox | Soudal-Quick Step | 1:59 |
135. | Clement Davy | Groupama-FDJ | 2:21 |
136. | Mathis Le Berre | Team Arkea Samsic | |
137. | Paul Lapeira | AG2R Citroën Team | |
138. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | |
139. | Jetse Bol | Burgos-BH | 2:44 |
140. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 2:51 |
141. | Jan Tratnik | Jumbo-Visma | 3:18 |
142. | Domen Novak | UAE Team Emirates | |
143. | Sean Flynn | Team dsm-firmenich | 0:00 |
144. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | |
145. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 3:39 |
146. | Jimmy Janssens | Alpecin-Deceuninck | |
147. | Max Poole | Team dsm-firmenich | 0:00 |
148. | Tobias Bayer | Alpecin-Deceuninck | |
DNS | Damien Touze | AG2R Citroën Team |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 69:13:36 |
2. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 0:17 |
3. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | 1:08 |
4. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | 4:00 |
5. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 4:19 |
6. | Enric Mas | Movistar Team | 4:30 |
7. | Cian Uijtdebroeks | Bora-hansgrohe | 7:37 |
8. | Aleksandr Vlasov | Bora-hansgrohe | 8:35 |
9. | João Almeida | UAE Team Emirates | 10:20 |
10. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 12:20 |
11. | Steff Cras | TotalEnergies | 13:41 |
12. | Cristian Rodriguez | Team Arkea Samsic | 21:50 |
13. | Remco Evenepoel | Soudal-Quick Step | 27:53 |
14. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 33:03 |
15. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | 33:37 |
16. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 41:53 |
17. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 45:26 |
18. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | 53:24 |
19. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 57:17 |
20. | Antonio Tiberi | Bahrain Victorious | 1:00:24 |
21. | Attila Valter | Jumbo-Visma | 1:03:54 |
22. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich | 1:09:11 |
23. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | 1:23:25 |
24. | Remy Rochas | Cofidis | 1:25:26 |
25. | Paul Ourselin | TotalEnergies | 1:26:28 |
26. | Lenny Martinez | Groupama-FDJ | 1:31:29 |
27. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
28. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | 1:33:50 |
29. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | 1:37:54 |
30. | Finn Fisher-black | UAE Team Emirates | 1:47:01 |
31. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 1:48:43 |
32. | Jan Tratnik | Jumbo-Visma | 1:52:41 |
33. | Daniel Navarro | Burgos-BH | 1:53:13 |
34. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | 1:55:14 |
35. | Fabien Doubey | TotalEnergies | 1:55:45 |
36. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 1:56:27 |
37. | Louis Vervaeke | Soudal-Quick Step | 1:58:18 |
38. | Lennert van Eetvelt | Lotto Dstny | 1:59:31 |
39. | Romain Gregoire | Groupama-FDJ | 2:00:49 |
40. | Mattia Cattaneo | Soudal-Quick Step | 2:01:20 |
41. | Max Poole | Team dsm-firmenich | 2:01:29 |
42. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | 2:07:08 |
43. | Sergio Higuita | Bora-hansgrohe | 2:07:42 |
44. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | 2:07:44 |
45. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-EasyPost | 2:09:28 |
46. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | 2:09:57 |
47. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 2:12:15 |
48. | Michael Storer | Groupama-FDJ | 2:12:20 |
49. | Andrey Zeits | Astana Qazaqstan Team | 2:12:28 |
50. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 2:13:42 |
51. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 2:14:12 |
52. | Kenny Elissonde | Lidl-Trek | 2:14:50 |
53. | Ruben Fernandez | Cofidis | 2:15:18 |
54. | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | 2:19:39 |
55. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 2:21:20 |
56. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | 2:21:21 |
57. | Simone Petilli | Intermarche-Circus-Wanty | 2:24:23 |
58. | Andreas Kron | Lotto Dstny | 2:25:22 |
59. | Fernando Barcelo | Caja Rural-Seguros RGA | 2:26:01 |
60. | Luis León Sanchez | Astana Qazaqstan Team | 2:27:07 |
61. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | 2:27:38 |
62. | Jan Hirt | Soudal-Quick Step | 2:27:55 |
63. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | 2:28:11 |
64. | Michel Ries | Team Arkea Samsic | 2:30:34 |
65. | Jose Manuel Diaz | Burgos-BH | 2:34:22 |
66. | Ander Okamika | Burgos-BH | 2:34:49 |
67. | Julien Bernard | Lidl-Trek | 2:35:53 |
68. | Andrea Piccolo | EF Education-EasyPost | 2:36:59 |
69. | James Knox | Soudal-Quick Step | 2:37:56 |
70. | Felix Engelhardt | Team Jayco AlUla | 2:40:57 |
71. | Sean Quinn | EF Education-EasyPost | 2:41:31 |
72. | Abel Balderstone | Caja Rural-Seguros RGA | 2:44:07 |
73. | Łukasz Owsian | Team Arkea Samsic | 2:44:24 |
74. | Imanol Erviti | Movistar Team | 2:45:35 |
75. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | 2:45:37 |
76. | Bauke Mollema | Lidl-Trek | 2:46:16 |
77. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | 2:47:32 |
78. | Ivan Garcia Cortina | Movistar Team | 2:47:46 |
79. | Jesus Herrada | Cofidis | 2:48:12 |
80. | Fabio Felline | Astana Qazaqstan Team | 2:48:59 |
81. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | 2:50:16 |
82. | Oier Lazkano | Movistar Team | 2:50:35 |
83. | Elie Gesbert | Team Arkea Samsic | 2:51:07 |
84. | Diego Andres Camargo | EF Education-EasyPost | 2:51:39 |
85. | Amanuel Ghebreigzabhier | Lidl-Trek | 2:52:44 |
86. | Jorge Arcas | Movistar Team | 2:52:55 |
87. | Matteo Sobrero | Team Jayco AlUla | 2:53:24 |
88. | Lorenzo Germani | Groupama-FDJ | 2:53:37 |
89. | Jacopo Mosca | Lidl-Trek | 2:57:12 |
90. | Mathis Le Berre | Team Arkea Samsic | 2:59:12 |
91. | Jesus Ezquerra | Burgos-BH | 2:59:59 |
92. | Vadim Pronskiy | Astana Qazaqstan Team | 3:08:25 |
93. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | 3:10:36 |
94. | Pieter Serry | Soudal-Quick Step | 3:14:02 |
95. | Nico Denz | Bora-hansgrohe | 3:14:44 |
96. | Thomas de Gendt | Lotto Dstny | 3:15:14 |
97. | Julius Johansen | Intermarche-Circus-Wanty | 3:17:18 |
98. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
99. | Geoffrey Soupe | TotalEnergies | 3:18:36 |
100. | Kevin Ledanois | Team Arkea Samsic | 3:19:38 |
101. | Joel Nicolau | Caja Rural-Seguros RGA | 3:21:01 |
102. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 3:21:44 |
103. | Lewis Askey | Groupama-FDJ | 3:21:56 |
104. | Sylvain Moniquet | Lotto Dstny | 3:23:06 |
105. | Eduardo Sepulveda | Lotto Dstny | 3:23:20 |
106. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | 3:23:26 |
107. | Paul Lapeira | AG2R Citroën Team | 3:29:50 |
108. | Sean Flynn | Team dsm-firmenich | 3:30:07 |
109. | Jetse Bol | Burgos-BH | 3:31:09 |
110. | Dries van Gestel | TotalEnergies | 3:31:45 |
111. | Cyril Barthe | Burgos-BH | 3:31:48 |
112. | Michal Schlegel | Caja Rural-Seguros RGA | 3:33:54 |
113. | Otto Vergaerde | Lidl-Trek | 3:34:01 |
114. | Jan Maas | Team Jayco AlUla | 3:34:28 |
115. | Hugo Hofstetter | Team Arkea Samsic | 3:34:41 |
116. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 3:34:55 |
117. | Julius van Den Berg | EF Education-EasyPost | 3:38:18 |
118. | Sebastien Grignard | Lotto Dstny | 3:41:24 |
119. | Jimmy Janssens | Alpecin-Deceuninck | 3:41:40 |
120. | François Bidard | Cofidis | 3:41:58 |
121. | Edward Theuns | Lidl-Trek | 3:42:20 |
122. | Stefan Bissegger | EF Education-EasyPost | 3:42:52 |
123. | Kaden Groves | Alpecin-Deceuninck | 3:43:53 |
124. | Boy van Poppel | Intermarche-Circus-Wanty | 3:44:09 |
125. | Marijn van Den Berg | EF Education-EasyPost | 3:45:02 |
126. | Hugo Page | Intermarche-Circus-Wanty | 3:46:05 |
127. | Romain Combaud | Team dsm-firmenich | 3:46:18 |
128. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | 3:46:54 |
129. | Jason Osborne | Alpecin-Deceuninck | 3:48:54 |
130. | Domen Novak | UAE Team Emirates | 3:50:27 |
131. | Samuel Watson | Groupama-FDJ | 3:51:00 |
132. | Matevz Govekar | Bahrain Victorious | 3:52:20 |
133. | Jose Herrada | Cofidis | 3:52:45 |
134. | Edward Planckaert | Alpecin-Deceuninck | 3:54:08 |
135. | Eric Antonio Fagundez | Burgos-BH | 3:54:22 |
136. | Kamil Gradek | Bahrain Victorious | 3:54:45 |
137. | Andre Carvalho | Cofidis | 3:57:09 |
138. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | 3:57:12 |
139. | Tobias Bayer | Alpecin-Deceuninck | 3:57:59 |
140. | Clement Davy | Groupama-FDJ | 3:58:36 |
141. | Casper Pedersen | Soudal-Quick Step | 4:02:11 |
142. | Milan Menten | Lotto Dstny | 4:04:32 |
143. | Jarrad Drizners | Lotto Dstny | 4:08:56 |
144. | Maurice Ballerstedt | Alpecin-Deceuninck | 4:09:34 |
145. | Juan Sebastian Molano | UAE Team Emirates | 4:11:13 |
146. | Alberto Dainese | Team dsm-firmenich | 4:12:43 |
147. | Davide Cimolai | Cofidis | 4:14:14 |
148. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 4:16:53 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Kaden Groves | Alpecin-Deceuninck | 245 |
2. | Remco Evenepoel | Soudal-Quick Step | 192 |
3. | Andreas Kron | Lotto Dstny | 152 |
4. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 123 |
5. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | 117 |
6. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 112 |
7. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 107 |
8. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | 105 |
9. | Marijn van Den Berg | EF Education-EasyPost | 105 |
10. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 89 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Remco Evenepoel | Soudal-Quick Step | 129 |
2. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 51 |
3. | Michael Storer | Groupama-FDJ | 39 |
4. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich | 35 |
5. | Primoz Roglic | Jumbo-Visma | 33 |
6. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 33 |
7. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | 30 |
8. | Andreas Kron | Lotto Dstny | 28 |
9. | Eduardo Sepulveda | Lotto Dstny | 23 |
10. | Jesus Herrada | Cofidis | 22 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Juan Ayuso | UAE Team Emirates | 69:17:36 |
2. | Cian Uijtdebroeks | Bora-hansgrohe | 3:37 |
3. | João Almeida | UAE Team Emirates | 6:20 |
4. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 8:20 |
5. | Remco Evenepoel | Soudal-Quick Step | 23:53 |
6. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 41:26 |
7. | Antonio Tiberi | Bahrain Victorious | 56:24 |
8. | Attila Valter | Jumbo-Visma | 59:54 |
9. | Lenny Martinez | Groupama-FDJ | 1:27:29 |
10. | Finn Fisher-black | UAE Team Emirates | 1:43:01 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Jumbo-Visma | 207:07:23 | |
2. | Bahrain Victorious | 33:59 | |
3. | UAE Team Emirates | 36:27 | |
4. | Bora-hansgrohe | 38:13 | |
5. | Movistar Team | 2:19:46 | |
6. | TotalEnergies | 3:13:52 | |
7. | Soudal-Quick Step | 3:39:11 | |
8. | Groupama-FDJ | 3:42:24 | |
9. | Lidl-Trek | 3:42:59 | |
10. | Astana Qazaqstan Team | 4:09:10 | |
11. | Team Arkea Samsic | 4:13:09 | |
12. | Burgos-BH | 4:39:04 | |
13. | Team dsm-firmenich | 4:53:36 | |
14. | EF Education-EasyPost | 4:53:53 | |
15. | AG2R Citroën Team | 4:56:06 | |
16. | Ineos Grenadiers | 5:09:57 | |
17. | Caja Rural-Seguros RGA | 5:19:45 | |
18. | Cofidis | 6:01:21 | |
19. | Lotto Dstny | 6:13:22 | |
20. | Intermarche-Circus-Wanty | 6:55:09 | |
21. | Team Jayco AlUla | 8:08:10 | |
22. | Alpecin-Deceuninck | 10:14:57 |
Marcraft
15 września 2023, 17:50 o 17:50
Miejsce sprinterów jest na torze. Wolałbym, żeby wyścigi miały mniej etapów, ale żeby były zawsze ciekawe, z wieloma podjazdami.
Kuba
15 września 2023, 18:39 o 18:39
Dlaczego od razu tak radykalnie? 😀 Właśnie piękno szosy (szczególnie na GT) polega na tym, że kolarze o różnej specyfice mogą mieć swoje 5 minut 🙂 Rozumiałbym taką opinię w latach 90 i po 2000 roku, gdy specjalizacja osiągnęła swoje apogeum, a płaskich etapów było mnóstwo. I dlatego z tego okresu mamy najwięcej szosowych herosów sprintu i ikonicznych pojedynków. Ale obecnie to szybkich etapów jest jak na lekarstwo. Poza tym same pagórkowate i górskie etapy nie są gwarancją, że ciągle będziemy mieć emocje.
taki tam
16 września 2023, 10:09 o 10:09
Może i “piękno szosy” tylko po co jechać 200 km. By zobaczyć tylko ostatnie 20 km? Długi i nudny przejazd przez nieciekawe okolice. Jeśli juz etap dla sprinterów to zdecydowanie skrócić, będą mieć zawodnicy większą ochotę do ścigania.
Kuba
16 września 2023, 14:18 o 14:18
Masz wiele ku temu powodów. Sportowe i pozasportowe. Jest coś takiego jak etapy transferowe i po prostu trzeba pokonać jakiś dystans, żeby dostać się w okolice startu kolejnego etapu.
O kwestiach marketingowych i ekspozycji sponsorów nie będę się rozpisywał.
A sportowe aspekty są takie, że sprint po pokonaniu 40km a sprint po 200km, to 2 różne sytuacje. I każdy z tych wariantów już może mieć zupełnie innych faworytów. Dlatego ci, którzy generują ogromną moc, ale kiepsko radzą sobie z: dłuższymi dystansami, rantowaniem, “wiaduktami”, zmiennymi warunkami atmosferycznymi, długodystansowym odżywianiem itd. startują głównie lub tylko na torze.
Dla każdego coś miłego 🙂 Poza tym nie ma obowiązku oglądania 200km płaskiego etapu. Włączasz na te 20km, kilkanaście minut i finito. Wiele kobiet fanów kolarstwa ceni sobie właśnie takie etapy 😛
reko
19 września 2023, 14:05 o 14:05
A ludziom ciągle się wydaje, że projektowanie wyścigu etapowego to ołówek do łapy i heya po mapie…