Belg Jasper Philipsen zwyciężył w Nogaro na mecie czwartego etapu Tour de France.
Sprinter grupy Alpecin-Deceuninck, po finiszu na torze wyścigowym, pokonał Australijczyka Caleba Ewana (Lotto Dstny) i Niemca Phila Bauhausa (Bahrain Victorious).
Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) i Rafał Majka (UAE Team Emirates) przyjechali w peletonie, odpowiednio na 68. i 135. miejscu.
Żółtą koszulkę lidera wyścigu zachował Brytyjczyk Adam Yates (UAE Team Emirates).
Czwarty etap Tour de France prowadził z Dax do Nogaro (181,8 km) i nie był skomplikowany. Płaska trasa zabierała zawodników do mety wyznaczonej na torze wyścigowym imienia urodzonego w Nogaro kierowcy samochodowego Paula Armagnaca.
Kolarze wystartowali jak na wycieczkę, bardziej zajęci ploteczkami niż jazdą przed siebie. Tempo było jeszcze słabsze niż wczoraj, mówiąc krótko, wiało nudą.
Wiało, wiało i nie zamierzało przestać. Peleton mając przed sobą dwa pirenejskie odcinki wrzucił całkiem na luz, robiąc kolarstwu antyreklamę jak się patrzy. Obraz etapu zmienił się nieco dopiero po lotnej premii w Notre-Dame des Cyclistes (88 km przed metą), wygranej przez Jaspera Philipsena. Zaatakował wówczas Benoit Cosnefroy (AG2R Citroën), do którego zechciał dołączyć Anthony Delaplace (Arkea Samsic).
Dwaj dzielni Francuzi zostali odpuszczeni na nieco ponad minutę. Na czoło peletonu wyjechały ekipy Alpecin-Deceuninck, Soudal-Quick-Step i Jayco AlUla, kontrolując sytuację na trasie. 25 kilometrów przed metą było po akcji. Tempo na powrót siadło, cała zbita grupa sunęła zgodnie.
Ci z widzów, którzy to przetrzymali, ściganie zobaczyli przez ostatnie 10 minut etapu. Kolarze jak szaleni wpadli na tor, przepychając się po najlepsze ustawienie na finiszu. 1700 metrów przed metą wywrócił się Fabio Jakobsen (Soudal-Quisck Step), odcinając większą część peletonu.
Ostatni łuk na czele opuścili kolarze Cofidisu, ale stąd do mety było jeszcze 750 metrów. Drugi, trzeci upadek podkreśliły skalę ryzyka finiszu. Z dalszej pozycji Mathieu van der Poel perfekcyjnie wyciągnął Philipsena, który nie zmarnował szansy, przecinając kreskę o mniej niż pół kola przed Ewanem.
Wyniki 4. etapu Tour de France 2023 (2.UWT): Dax – Nogaro (181,8 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 4:25:28 |
2. | Caleb Ewan | Lotto Dstny | |
3. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | |
4. | Bryan Coquard | Cofidis | |
5. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | |
6. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
7. | Alexander Kristoff | Uno-X Pro Cycling Team | |
8. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | |
9. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
10. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | |
11. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | |
12. | Luca Mozzato | Team Arkea Samsic | |
13. | Peter Sagan | TotalEnergies | |
14. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | |
15. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | |
16. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Deceuninck | |
17. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | |
18. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | |
19. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | |
20. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | |
21. | Mike Teunissen | Intermarche-Circus-Wanty | |
22. | Sam Welsford | Team dsm-firmenich | |
23. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | |
24. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
25. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
26. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | |
27. | Kasper Asgreen | Soudal-Quick Step | |
28. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | |
29. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | |
30. | Nikias Arndt | Bahrain Victorious | |
31. | Matis Louvel | Team Arkea Samsic | |
32. | Jasper Stuyven | Lidl-Trek | |
33. | Dion Smith | Intermarche-Circus-Wanty | |
34. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | |
35. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | |
36. | Jonas Rickaert | Alpecin-Deceuninck | |
37. | Cees Bol | Astana Qazaqstan Team | |
38. | Adrien Petit | Intermarche-Circus-Wanty | |
39. | Alexis Renard | Cofidis | |
40. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
41. | Ramon Sinkeldam | Alpecin-Deceuninck | |
42. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | |
43. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
44. | Alex Kirsch | Lidl-Trek | |
45. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | |
46. | Adam Yates | UAE Team Emirates | |
47. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | |
48. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
49. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich | |
50. | Guillaume Martin | Cofidis | |
51. | Tony Gallopin | Lidl-Trek | |
52. | Lilian Calmejane | Intermarche-Circus-Wanty | |
53. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | |
54. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | |
55. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
56. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
57. | Anthony Perez | Cofidis | |
58. | Ruben Guerreiro | Movistar Team | |
59. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | |
60. | Louis Meintjes | Intermarche-Circus-Wanty | |
61. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | |
62. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
63. | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | |
64. | Daniel Oss | TotalEnergies | |
65. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | |
66. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | |
67. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
68. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | |
69. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | |
70. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
71. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | |
72. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
73. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | |
74. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
75. | Nick Schultz | Israel-Premier Tech | |
76. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
77. | Steff Cras | TotalEnergies | |
78. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | |
79. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | |
80. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
81. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
82. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | |
83. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | |
84. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
85. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | |
86. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
87. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | |
88. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | |
89. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | |
90. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | |
91. | Valentin Ferron | TotalEnergies | |
92. | Remi Cavagna | Soudal-Quick Step | |
93. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | |
94. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | |
95. | Nils Eekhoff | Team dsm-firmenich | |
96. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
97. | Victor Lafay | Cofidis | |
98. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
99. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
100. | Simon Geschke | Cofidis | |
101. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | |
102. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | |
103. | Florian Vermeersch | Lotto Dstny | |
104. | Frederik Frison | Lotto Dstny | |
105. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
106. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | |
107. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | |
108. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | |
109. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
110. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | |
111. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
112. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
113. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | |
114. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | |
115. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | |
116. | Fred Wright | Bahrain Victorious | |
117. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | |
118. | Axel Zingle | Cofidis | |
119. | Michael Morkov | Soudal-Quick Step | |
120. | Alex Edmondson | Team dsm-firmenich | |
121. | Yves Lampaert | Soudal-Quick Step | |
122. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | |
123. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
124. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | |
125. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | |
126. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | |
127. | Anthony Turgis | TotalEnergies | |
128. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | |
129. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
130. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | |
131. | Tim Declercq | Soudal-Quick Step | |
132. | John Degenkolb | Team dsm-firmenich | |
133. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | |
134. | Ion Izagirre | Cofidis | |
135. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
136. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | |
137. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | |
138. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
139. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | |
140. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | |
141. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
142. | Wout Poels | Bahrain Victorious | |
143. | Pierre Latour | TotalEnergies | |
144. | Gorka Izagirre | Movistar Team | |
145. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | |
146. | Kevin Vermaerke | Team dsm-firmenich | |
147. | Matthew Dinham | Team dsm-firmenich | |
148. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | |
149. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | |
150. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | |
151. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
152. | Alex Aranburu | Movistar Team | |
153. | Jack Haig | Bahrain Victorious | |
154. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | |
155. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | |
156. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | |
157. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | |
158. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
159. | James Shaw | EF Education-EasyPost | |
160. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | |
161. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | |
162. | Michael Gogl | Alpecin-Deceuninck | |
163. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | |
164. | Christopher Juul-jensen | Team Jayco AlUla | |
165. | Marc Soler | UAE Team Emirates | |
166. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | |
167. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | |
168. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
169. | Matej Mohoric | Bahrain Victorious | |
170. | Quinn Simmons | Lidl-Trek | |
171. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
172. | Fabio Jakobsen | Soudal-Quick Step |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Adam Yates | UAE Team Emirates | 18:18:01 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 0:06 |
3. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | |
4. | Victor Lafay | Cofidis | 0:12 |
5. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 0:16 |
6. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 0:17 |
7. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 0:22 |
8. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | |
9. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | |
10. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
11. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
12. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
13. | Wilco Kelderman | Jumbo-Visma | |
14. | Romain Bardet | Team dsm-firmenich | 0:43 |
15. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | |
16. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
17. | Giulio Ciccone | Lidl-Trek | |
18. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | |
19. | Steff Cras | TotalEnergies | |
20. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | |
21. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
22. | Louis Meintjes | Intermarche-Circus-Wanty | 1:41 |
23. | Guillaume Martin | Cofidis | |
24. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | |
25. | Harold Tejada | Astana Qazaqstan Team | |
26. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
27. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
28. | Jack Haig | Bahrain Victorious | 2:15 |
29. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 2:47 |
30. | Clement Berthet | AG2R Citroën Team | 3:08 |
31. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
32. | Matthew Dinham | Team dsm-firmenich | |
33. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | 3:23 |
34. | Alberto Bettiol | EF Education-EasyPost | 3:48 |
35. | Alex Aranburu | Movistar Team | 3:50 |
36. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 3:51 |
37. | Juan Pedro Lopez | Lidl-Trek | 4:04 |
38. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | 4:29 |
39. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 4:40 |
40. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | 5:17 |
41. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | 5:43 |
42. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
43. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | 8:11 |
44. | Gorka Izagirre | Movistar Team | 8:23 |
45. | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | 8:47 |
46. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | 9:41 |
47. | Tony Gallopin | Lidl-Trek | 10:09 |
48. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | 11:10 |
49. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 11:41 |
50. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | 11:48 |
51. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | 11:55 |
52. | Matej Mohoric | Bahrain Victorious | 11:59 |
53. | Chris Hamilton | Team dsm-firmenich | 12:03 |
54. | Ruben Guerreiro | Movistar Team | 12:17 |
55. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 12:32 |
56. | Matis Louvel | Team Arkea Samsic | 13:09 |
57. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | 13:44 |
58. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | 14:16 |
59. | Quinten Hermans | Alpecin-Deceuninck | 14:22 |
60. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 14:40 |
61. | Mathieu van der Poel | Alpecin-Deceuninck | 14:53 |
62. | Maxim van Gils | Lotto Dstny | 15:11 |
63. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | 15:12 |
64. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 15:25 |
65. | Warren Barguil | Team Arkea Samsic | 16:18 |
66. | Ion Izagirre | Cofidis | 16:26 |
67. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | 16:33 |
68. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 16:50 |
69. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 16:51 |
70. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | 16:52 |
71. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 16:57 |
72. | Lilian Calmejane | Intermarche-Circus-Wanty | 17:39 |
73. | Nick Schultz | Israel-Premier Tech | 18:10 |
74. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 18:13 |
75. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | 18:16 |
76. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 18:22 |
77. | Alexey Lutsenko | Astana Qazaqstan Team | 18:41 |
78. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 18:43 |
79. | Anthony Turgis | TotalEnergies | 19:05 |
80. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 19:07 |
81. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 19:12 |
82. | Simon Geschke | Cofidis | 19:19 |
83. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 19:21 |
84. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | 19:26 |
85. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | 19:46 |
86. | Kasper Asgreen | Soudal-Quick Step | 19:56 |
87. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 20:29 |
88. | Michael Gogl | Alpecin-Deceuninck | 20:57 |
89. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | 21:23 |
90. | Quentin Pacher | Groupama-FDJ | 21:34 |
91. | Rigoberto Uran | EF Education-EasyPost | 22:05 |
92. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | 22:12 |
93. | Pierre Latour | TotalEnergies | 22:26 |
94. | Anthony Perez | Cofidis | 22:55 |
95. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | |
96. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | 24:02 |
97. | Daniel Oss | TotalEnergies | 24:24 |
98. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | |
99. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 24:56 |
100. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 24:57 |
101. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | 24:59 |
102. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 25:05 |
103. | Mike Teunissen | Intermarche-Circus-Wanty | 25:24 |
104. | Bryan Coquard | Cofidis | 25:45 |
105. | Alex Kirsch | Lidl-Trek | |
106. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | |
107. | James Shaw | EF Education-EasyPost | 26:11 |
108. | Simon Clarke | Israel-Premier Tech | 26:26 |
109. | Jasper Stuyven | Lidl-Trek | 27:14 |
110. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 27:28 |
111. | Nikias Arndt | Bahrain Victorious | 28:13 |
112. | Jonas Rickaert | Alpecin-Deceuninck | |
113. | Søren Kragh Andersen | Alpecin-Deceuninck | |
114. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
115. | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech | |
116. | Luka Mezgec | Team Jayco AlUla | |
117. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | |
118. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | |
119. | Marco Haller | Bora-hansgrohe | |
120. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | |
121. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | 28:26 |
122. | Florian Vermeersch | Lotto Dstny | 28:31 |
123. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | 28:35 |
124. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | |
125. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 28:39 |
126. | Caleb Ewan | Lotto Dstny | 29:24 |
127. | Peter Sagan | TotalEnergies | 29:34 |
128. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | 29:38 |
129. | Tim Declercq | Soudal-Quick Step | 29:45 |
130. | Dion Smith | Intermarche-Circus-Wanty | 30:16 |
131. | Kevin Vermaerke | Team dsm-firmenich | |
132. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | 30:17 |
133. | Quinn Simmons | Lidl-Trek | 30:22 |
134. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | 30:37 |
135. | Fred Wright | Bahrain Victorious | 30:49 |
136. | Christopher Juul-jensen | Team Jayco AlUla | 30:54 |
137. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | 31:06 |
138. | Silvan Dillier | Alpecin-Deceuninck | 31:10 |
139. | Frederik Frison | Lotto Dstny | 32:12 |
140. | Remi Cavagna | Soudal-Quick Step | 32:14 |
141. | Ramon Sinkeldam | Alpecin-Deceuninck | 32:18 |
142. | Axel Zingle | Cofidis | |
143. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
144. | Nils Eekhoff | Team dsm-firmenich | 32:55 |
145. | Adrien Petit | Intermarche-Circus-Wanty | 33:06 |
146. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 33:20 |
147. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 33:21 |
148. | Dylan Groenewegen | Team Jayco AlUla | 33:39 |
149. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | |
150. | Michael Morkov | Soudal-Quick Step | |
151. | Fabio Jakobsen | Soudal-Quick Step | |
152. | Yves Lampaert | Soudal-Quick Step | 33:44 |
153. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 34:09 |
154. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | |
155. | Valentin Ferron | TotalEnergies | 34:12 |
156. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 34:47 |
157. | Sam Welsford | Team dsm-firmenich | 35:16 |
158. | Alexander Kristoff | Uno-X Pro Cycling Team | |
159. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | 35:30 |
160. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 35:42 |
161. | Luca Mozzato | Team Arkea Samsic | 35:51 |
162. | John Degenkolb | Team dsm-firmenich | 36:18 |
163. | Alex Edmondson | Team dsm-firmenich | 37:07 |
164. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | 37:25 |
165. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 38:39 |
166. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | 39:37 |
167. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | 40:24 |
168. | Alexis Renard | Cofidis | 41:07 |
169. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | 41:38 |
170. | Cees Bol | Astana Qazaqstan Team | |
171. | Gianni Moscon | Astana Qazaqstan Team | 43:10 |
172. | Yevgeniy Fedorov | Astana Qazaqstan Team | 44:34 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Jasper Philipsen | Alpecin-Deceuninck | 150 |
2. | Victor Lafay | Cofidis | 80 |
3. | Caleb Ewan | Lotto Dstny | 73 |
4. | Bryan Coquard | Cofidis | 64 |
5. | Mark Cavendish | Astana Qazaqstan Team | 62 |
6. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 60 |
7. | Mads Pedersen | Lidl-Trek | 59 |
8. | Phil Bauhaus | Bahrain Victorious | 50 |
9. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 44 |
10. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 42 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | 18 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 7 |
3. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 4 |
4. | Pascal Eenkhoorn | Lotto Dstny | 3 |
5. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | 3 |
6. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | 3 |
7. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | 2 |
8. | Simon Yates | Team Jayco AlUla | 2 |
9. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | 2 |
10. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | 2 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 18:18:07 |
2. | Mattias Skjelmose | Lidl-Trek | 0:16 |
3. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
4. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | 0:37 |
5. | Matthew Dinham | Team dsm-firmenich | 3:02 |
6. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 4:34 |
7. | Corbin Strong | Israel-Premier Tech | 5:37 |
8. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
9. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | 11:49 |
10. | Matis Louvel | Team Arkea Samsic | 13:03 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Jumbo-Visma | 54:55:09 | |
2. | Bahrain Victorious | 00:42 | |
3. | Ineos Grenadiers | ||
4. | UAE Team Emirates | 01:07 | |
5. | Lidl-Trek | 03:26 | |
6. | Groupama-FDJ | 05:11 | |
7. | Israel-Premier Tech | 05:42 | |
8. | Bora-hansgrohe | 08:46 | |
9. | AG2R Citroën Team | 09:26 | |
10. | Team dsm-firmenich | 13:31 | |
11. | Cofidis | 16:02 | |
12. | Astana Qazaqstan Team | 20:07 | |
13. | Intermarche-Circus-Wanty | 22:11 | |
14. | TotalEnergies | 27:11 | |
15. | Team Jayco AlUla | 30:29 | |
16. | Uno-X Pro Cycling Team | 30:52 | |
17. | Soudal-Quick Step | 34:10 | |
18. | Alpecin-Deceuninck | 36:15 | |
19. | Team Arkea Samsic | 38:12 | |
20. | Lotto Dstny | 41:28 |
1
4 lipca 2023, 18:11 o 18:11
Philipsen Philipsenem… Ale MvdP ma takie kopyta, że sam mógłby to dziś ogolić. Tak z 70% dzisiejszego sukcesu Jaspera należy do Holendra 🙂
Mj
4 lipca 2023, 19:31 o 19:31
Ale o co chodziło na ostatnich km Jumbo Visma? Cisnęli jak szaleni, ale Van Aert zginął w tłumie, a na samym finiszu został wsparcia i był już wypompowany.
don ww
5 lipca 2023, 10:48 o 10:48
To co robił Vingegard to jakaś farsa , na ostatnich kilometrach albo walczysz o zwycięstwo , albo rozprowadzasz swojego lidera a nie jedziesz na drugiej pozycji , a kiedy trzeba dać zmianę przepuszczasz gościa , który siedzi ci na kole i dalej jesteś na drugiej pozycji.