Koniec czerwca to tradycyjny termin rozgrywania mistrzostw kraju w kolarstwie szosowym na europejskich i nie tylko europejskich szosach.
Poniżej publikujemy na bieżąco aktualizowaną listę zdobywców i zdobywczyń tytułu w liczących się kolarsko krajach.
Kraj | Jazda indywidulna | Wyścig ze startu wspólnego |
---|---|---|
Australia | Jay Vine (UAE Team Emirates) | Luke Plapp (Ineos Grenadiers) |
Austria | Patrick Gamper (Bora-hansgrohe) | Gregor Mühlberger (Movistar Team) |
Belgia | Wout van Aert (Jumbo-Visma) | Remco Evenepoel (Soudal-Quickstep) |
Czechy | Jakub Otruba (ATT Investments) | Mathias Vacek (Trek-Segafredo) |
Chorwacja | Fran Miholjevic (Bahrain Victorious) | Viktor Potocki (Ljubljana Gusto Santic) |
Dania | Kasper Asgreen (Soudal-Quick Step) | Mattias Skjelmose (Trek-Segafredo) |
Estonia | Rein Taaramäe (Intermarche-Circus-Wanty) | Karl Patrick Lauk (Bingoal WB) |
Ekwador | Jonathan Klever Caicedo (EF Education-EasyPost) | Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) |
Erytrea | Amanuel Ghebreigzabhier (Trek-Segafredo) | Awet Aman (Denden Cycling Club) |
Etiopia | Tsgabu Grmay (Jayco AlUla) | Bizay Tesfu Redae |
Francja | Remi Cavagna (Soudal-Quick Step) | Valentin Madouas (Groupama-FDJ) |
Hiszpania | Jonathan Castroviejo (Ineos Grenadiers) | Oier Lazkano (Movistar Team) |
Holandia | Dylan van Baarle (Jumbo-Visma) | |
Irlandia | Ryan Mullen (Bora-hansgrohe) | Ben Healy (EF Education-EasyPost) |
Kanada | Derek Gee (Israel-Premier Tech) | Nickolas Zukowsky (Q36.5) |
Kazachstan | Alexey Lutsenko (Astana Qazaqstan) | Alexey Lutsenko (Astana Qazaqstan) |
Kolumbia | Miguel Angel Lopez (Medellin-EPM) | Esteban Chaves (EF Education-EasyPost) |
Litwa | Aivaras Mikutis (Tudor Pro Cycling Team U23) | Rokas Adomaitis (Tartu2024 Cycling Team) |
Luksemburg | Alex Kirsch (Trek-Segafredo) | Alex Kirsch (Trek-Segafredo) |
Łotwa | Toms Skujins (Trek-Segafredo) | Emils Liepins (Trek-Segafredo) |
Niemcy | Nils Politt (Bora-hansgrohe) | Emanuel Buchmann (Bora-hansgrohe) |
Norwegia | Søren Wærenskjold (Uno-X) | Fredrik Dversnes (Uno-X) |
Nowa Zelandia | Aaron Gate (Bolton Equities Black Spoke) | James Oram (Bolton Equities Black Spoke) |
Polska | Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) | Alan Banaszek (Human Powered Health) |
Portugalia | João Almeida (UAE Team Emirates) | Ivo Oliveira (UAE Team Emirates) |
RPA | Stefan de Bod (EF Education-EasyPost) | Travis Stedman (Q36.5) |
Słowenia | Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) | Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) |
Słowacja | Matus Stocek (ATT Investments) | Matus Stocek (ATT Investments) |
Szwajcaria | Stefan Bissegger (EF Education-EasyPost) | Marc Hirschi (UAE Team Emirates) |
USA | Brandon McNulty (UAE Team Emirates) | Quinn Simmons (Trek Segafredo) |
Węgry | Attila Valter (Jumbo-Visma) | Attila Valter (Jumbo-Visma) |
Wielka Brytania | Joshua Tarling (Ineos Grenadiers) | Fred Wright (Bahrain Victorious) |
Włochy | Filippo Ganna (Ineos Grenadiers) | Simone Velasco (Astana Qazaqstan) |
KOBIETY | ||
Kraj | Jazda indywidulna | Wyścig ze startu wspólnego |
Australia | Grace Brown (FDJ-SUEZ) | Brodie Chapman (Trek-Segafredo) |
Belgia | Lotte Kopecky (SD Worx) | Lotte Kopecky (SD Worx) |
Dania | Emma Norsgaard (Movistar Team) | Rebecca Koerner (Uno-X) |
Francja | Cedrine Kerbaol (Ceratizit-WNT) | Victoire Berteau (Cofidis) |
Hiszpania | Mireia Benito (AG Insurance-Soudal Quick-Step) | Mavi Garcia (Liv Racing TeqFind) |
Holandia | Riejanne Markus (Jumbo-Visma) | Demi Vollering (SD Worx) |
Kanada | Paula Findlay | Alison Jackson (EF Education-TIBCO-SVB) |
Luksemburg | Christine Majerus (SD Worx) | Christine Majerus (SD Worx) |
Niemcy | Mieke Kröger (Human Powered Health) | Liane Lippert (Movistar Team) |
Norwegia | Mie Bjørndal Ottestad (Uno-X) | Susanne Andersen (Uno-X) |
Polska | Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing) | Monika Brzeźna (MAT Atom Deweloper Wrocław) |
Słowenia | Urška Zigart (Jayco AlUla) | Urška Pintar (BTC City Ljubljana Scott) |
Szwajcaria | Elena Hartmann (Israel Premier Tech Roland) | Marlen Reusser (SD Worx) |
USA | Chloe Dygert (Canyon//SRAM Racing) | Chloe Dygert (Canyon//SRAM Racing) |
Węgry | Blanka Vas (SD Worx) | Blanka Vas (SD Worx) |
Wielka Brytania | Elizabeth Holden (UAE Team ADQ) | Pfeiffer Georgi (Team DSM) |
Włochy | Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo) | Elisa Longo Borghini (Trek-Segafredo) |