Georg Zimmermann (Intermarche-Circus-Wanty), po finiszu w alpejskim kurorcie Crest-Voland, triumfował na mecie szóstego etapu Criterium du Dauphine.
25-letni Niemiec na mecie wyprzedził innych uciekinierów, Mathieu Burgaudeau (Total Energies) i Jonathana Castroviejo (Ineos Grenadiers).
Duńczyk Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma) pozostaje liderem wyścigu.
Rafał Majka (UAE Team Emirates) uplasował się na 15. miejscu i zajmuje 14. pozycję w klasyfikacji generalnej.
Kolarze na trasie szóstego etap Criterium du Dauphine mieli do przejechania 170 kilometrów, z czterema górskimi premiami 2. i 3. kategorii po drodze. Na 50 kilometrze znajdowała się Cote de Droisy (5,4 km; 7%), a na koniec pozostawiono trzy podjazdy, Col des Aravis (18 km przed metą; 7,8 km; 5,7%), Cote de Notre-Dame-de-Bellecombe (3,5 km przed metą; 3,2 km; 6,1%) i poprawka na dojeździe do mety (2,3 km; 6,6%).
Od startu było gorąco, nie tyle od słońca, co pędzącego peletonu, z którego co chwila szły akcje zaczepne. W jednej z akcji pokazał się Łukasz Owsian, jednak ani kolarz Arkea Samsic, ani nikt inny nie potrafił oderwać się, nawet na Cote de Droisy. Dopiero po 58 kilometrach powstała ucieczka w składzie Nans Peters (AG2R Citroën), Jonathan Castroviejo (Ineos Grenadiers), Andrea Bagioli, Dries Devenyns (obaj Soudal-QuickStep), Andrey Amador (EF Education-EasyPost), Georg Zimmermann (Intermarche-Circus-Wanty), Matteo Jorgenson (Movistar), Matteo Trentin (UAE Team Emirates), Axel Zingle (Cofidis), Lawson Craddock (Jayco AlUla), Mathieu Burgaudeau, Matteo Vercher, Alexis Vuillermoz (wszyscy Total Energies) i Simon Guglielmi (Arkea Samsic).
Wszyscy w 14-osobowej grupie posiadali już znaczne straty do lidera wyścigu. Czołówka szybko budowała swoją przewagę, na 70 kilometrze etapu wynosiła już 3 minuty, ale o wiele więcej później nie urosła.
W peletonie pracowały ekipy Uno-X, DSM i Trek Segafredo. Na trasie pojawił się deszcz. W ucieczce pozostali Zimmermann, Burgaudeau i Castroviejo, którzy zdobyli Col des Aravis z zapasem 1:26.
Zjazd nic nie zmienił, za wyjątkiem tego, że trójka powiększyła przewagę o kilkanaście sekund. Za narzucanie tempa na Cote de Notre-Dame-de-Bellecombe zabrała się grupa UAE Team Emirates, lecz zabrakło w tym szaleństwa. Czołówka bezpiecznie zmierzała do mety.
Zimmermann zaatakował po etap 2 kilometry przed kreską. Niemiec zaczął odjeżdżać, ale zryw Burgaudeau sprawił, że powrócił do rywala na ostatnie 400 metrów. Zawodnik Intermarche-Circus-Wanty chwilę odetchnął, zadając ostateczny cios na finiszu i w ten sposób odnosząc największy sukces w swojej karierze.
Wyniki 6. etapu Criterium du Dauphine 2023 (2.UWT), Nantua – Crest-Voland (170,2 km)
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | 4:02:50 |
2. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | 0:01 |
3. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 0:08 |
4. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 0:48 |
5. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | |
6. | Adam Yates | UAE Team Emirates | |
7. | Jack Haig | Bahrain Victorious | |
8. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | |
9. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | |
10. | Enric Mas | Movistar Team | |
11. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
12. | Guillaume Martin | Cofidis | |
13. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
14. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | |
15. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
16. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | |
17. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | |
18. | Richard Carapaz | EF Education-EasyPost | |
19. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | |
20. | Louis Meintjes | Intermarche-Circus-Wanty | |
21. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | |
22. | Max Poole | Team DSM | |
23. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | 1:01 |
24. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
25. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 1:02 |
26. | Lenny Martinez | Groupama-FDJ | |
27. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
28. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 1:13 |
29. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
30. | Hermann Pernsteiner | Bahrain Victorious | |
31. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 1:22 |
32. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | |
33. | Robert Stannard | Alpecin-Deceuninck | |
34. | Sean Quinn | EF Education-EasyPost | |
35. | Oscar Onley | Team DSM | |
36. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
37. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | |
38. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | |
39. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | 1:33 |
40. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 2:02 |
41. | Tsgabu Grmay | Team Jayco AlUla | 2:32 |
42. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 2:35 |
43. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | 2:44 |
44. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | 2:49 |
45. | Andrea Bagioli | Soudal-Quick Step | 2:50 |
46. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | |
47. | Eduardo Sepulveda | Lotto Dstny | 2:55 |
48. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | |
49. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | 3:48 |
50. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
51. | James Shaw | EF Education-EasyPost | 3:57 |
52. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 4:22 |
53. | Mauri Vansevenant | Soudal-Quick Step | 5:08 |
54. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis | 5:23 |
55. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 6:27 |
56. | Attila Valter | Jumbo-Visma | |
57. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
58. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
59. | Jimmy Janssens | Alpecin-Deceuninck | |
60. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 6:57 |
61. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 7:46 |
62. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | |
63. | Anthony Perez | Cofidis | |
64. | Thomas de Gendt | Lotto Dstny | |
65. | Harry Sweeny | Lotto Dstny | |
66. | Harrison Wood | Cofidis | |
67. | Antonio Nibali | Astana Qazaqstan Team | 7:49 |
68. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | |
69. | Owain Doull | EF Education-EasyPost | 8:22 |
70. | Łukasz Owsian | Team Arkea Samsic | |
71. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | |
72. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
73. | Tobias Bayer | Alpecin-Deceuninck | |
74. | Leon Heinschke | Team DSM | 9:47 |
75. | Gianmarco Garofoli | Astana Qazaqstan Team | 9:51 |
76. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | 10:20 |
77. | Pierre Latour | TotalEnergies | |
78. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | 10:22 |
79. | Remi Cavagna | Soudal-Quick Step | 10:35 |
80. | Reuben Thompson | Groupama-FDJ | |
81. | Brent van Moer | Lotto Dstny | |
82. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | |
83. | Markus Hoelgaard | Trek-Segafredo | |
84. | Tom Paquot | Intermarche-Circus-Wanty | |
85. | Madis Mihkels | Intermarche-Circus-Wanty | |
86. | Benjamin Thomas | Cofidis | |
87. | Rein Taaramae | Intermarche-Circus-Wanty | |
88. | Jason Osborne | Alpecin-Deceuninck | |
89. | Fred Wright | Bahrain Victorious | 10:44 |
90. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | |
91. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | |
92. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | |
93. | Florian Stork | Team DSM | |
94. | Fabio van Den Bossche | Alpecin-Deceuninck | 10:53 |
95. | Florian Senechal | Soudal-Quick Step | 11:03 |
96. | Kevin Ledanois | Team Arkea Samsic | |
97. | Franck Bonnamour | AG2R Citroën Team | 11:39 |
98. | Alexis Vuillermoz | TotalEnergies | 12:52 |
99. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
100. | Sergio Samitier | Movistar Team | |
101. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 13:19 |
102. | Andrea Piccolo | EF Education-EasyPost | 13:30 |
103. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 14:10 |
104. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | 14:18 |
105. | Matteo Vercher | TotalEnergies | 14:29 |
106. | Rune Herregodts | Intermarche-Circus-Wanty | 15:51 |
107. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | 17:22 |
108. | Lorenzo Milesi | Team DSM | 17:24 |
109. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | 17:49 |
110. | Axel Zingle | Cofidis | |
111. | Eddy Fine | Cofidis | |
112. | Milan Menten | Lotto Dstny | |
113. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
114. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
115. | Jon Aberasturi | Trek-Segafredo | |
116. | Fabien Grellier | TotalEnergies | |
117. | Kamil Gradek | Bahrain Victorious | |
118. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
119. | Matevz Govekar | Bahrain Victorious | |
120. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | 17:53 |
121. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | |
122. | Ethan Vernon | Soudal-Quick Step | 20:35 |
123. | Marco Brenner | Team DSM | |
124. | Fredrik Dversnes | Uno-X Pro Cycling Team | |
125. | Alexandr Riabushenko | Astana Qazaqstan Team | |
126. | Martin Urianstad | Uno-X Pro Cycling Team | |
127. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | |
128. | Anders Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 21:08 |
129. | Nicola Conci | Alpecin-Deceuninck | 21:34 |
130. | Lionel Taminiaux | Alpecin-Deceuninck | |
131. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | 23:49 |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 21:06:41 |
2. | Ben O'Connor | AG2R Citroën Team | 1:10 |
3. | Julian Alaphilippe | Soudal-Quick Step | 1:23 |
4. | Adam Yates | UAE Team Emirates | 1:26 |
5. | Jai Hindley | Bora-hansgrohe | 1:37 |
6. | Jack Haig | Bahrain Victorious | 1:44 |
7. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 2:07 |
8. | Guillaume Martin | Cofidis | 2:54 |
9. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 2:55 |
10. | Tobias Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 2:57 |
11. | Louis Meintjes | Intermarche-Circus-Wanty | 2:59 |
12. | Esteban Chaves | EF Education-EasyPost | 3:01 |
13. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | |
14. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | 3:06 |
15. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
16. | Clement Champoussin | Team Arkea Samsic | 3:11 |
17. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
18. | Max Poole | Team DSM | 3:12 |
19. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 3:13 |
20. | Richard Carapaz | EF Education-EasyPost | 3:16 |
21. | Felix Grossschartner | UAE Team Emirates | 3:28 |
22. | Chris Harper | Team Jayco AlUla | |
23. | Sean Quinn | EF Education-EasyPost | 3:39 |
24. | Enric Mas | Movistar Team | 3:44 |
25. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 3:47 |
26. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 3:54 |
27. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 3:58 |
28. | David de La Cruz | Astana Qazaqstan Team | 3:59 |
29. | Lenny Martinez | Groupama-FDJ | 4:09 |
30. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 4:48 |
31. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 5:03 |
32. | Oscar Onley | Team DSM | 5:12 |
33. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | 5:30 |
34. | Robert Stannard | Alpecin-Deceuninck | 7:04 |
35. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | 7:24 |
36. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 8:10 |
37. | Simon Guglielmi | Team Arkea Samsic | 9:42 |
38. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 10:47 |
39. | Tiesj Benoot | Jumbo-Visma | 11:07 |
40. | Attila Valter | Jumbo-Visma | 11:13 |
41. | James Shaw | EF Education-EasyPost | 11:23 |
42. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | 12:20 |
43. | Fred Wright | Bahrain Victorious | 12:51 |
44. | Harry Sweeny | Lotto Dstny | 12:56 |
45. | Hermann Pernsteiner | Bahrain Victorious | 13:05 |
46. | Anthony Delaplace | Team Arkea Samsic | 13:20 |
47. | Tsgabu Grmay | Team Jayco AlUla | 13:59 |
48. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | 14:58 |
49. | Andrea Bagioli | Soudal-Quick Step | 15:43 |
50. | Jason Osborne | Alpecin-Deceuninck | 16:12 |
51. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 16:25 |
52. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 16:29 |
53. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 16:39 |
54. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 16:59 |
55. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 17:10 |
56. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | 17:11 |
57. | Edvald Boasson Hagen | TotalEnergies | 17:12 |
58. | Tobias Bayer | Alpecin-Deceuninck | 17:14 |
59. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 18:15 |
60. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 18:37 |
61. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 19:40 |
62. | Antonio Nibali | Astana Qazaqstan Team | 19:49 |
63. | Alexis Vuillermoz | TotalEnergies | 19:59 |
64. | Gianmarco Garofoli | Astana Qazaqstan Team | 20:05 |
65. | Eduardo Sepulveda | Lotto Dstny | 20:13 |
66. | Harrison Wood | Cofidis | 21:09 |
67. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis | 21:14 |
68. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | 22:18 |
69. | Markus Hoelgaard | Trek-Segafredo | 22:35 |
70. | Danny van Poppel | Bora-hansgrohe | 22:52 |
71. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | 24:06 |
72. | Florian Senechal | Soudal-Quick Step | 24:16 |
73. | Benjamin Thomas | Cofidis | 25:19 |
74. | Rune Herregodts | Intermarche-Circus-Wanty | 25:28 |
75. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 26:13 |
76. | Anthony Perez | Cofidis | 26:14 |
77. | Brent van Moer | Lotto Dstny | 26:40 |
78. | Remi Cavagna | Soudal-Quick Step | 27:30 |
79. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 28:18 |
80. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 28:19 |
81. | Mauri Vansevenant | Soudal-Quick Step | 28:35 |
82. | Jimmy Janssens | Alpecin-Deceuninck | 29:51 |
83. | Christophe Laporte | Jumbo-Visma | 30:06 |
84. | Łukasz Owsian | Team Arkea Samsic | 30:35 |
85. | Luke Durbridge | Team Jayco AlUla | 31:14 |
86. | Pierre Latour | TotalEnergies | 31:49 |
87. | Marco Brenner | Team DSM | 32:09 |
88. | Nicola Conci | Alpecin-Deceuninck | 32:17 |
89. | Thomas de Gendt | Lotto Dstny | 32:47 |
90. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 32:49 |
91. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 33:27 |
92. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | 34:16 |
93. | Eddy Fine | Cofidis | 34:22 |
94. | Madis Mihkels | Intermarche-Circus-Wanty | 34:25 |
95. | Owain Doull | EF Education-EasyPost | 34:47 |
96. | Axel Zingle | Cofidis | 35:17 |
97. | Jorge Arcas | Movistar Team | 35:45 |
98. | Martin Urianstad | Uno-X Pro Cycling Team | 35:48 |
99. | Andrey Amador | EF Education-EasyPost | 36:04 |
100. | Tom Paquot | Intermarche-Circus-Wanty | 36:33 |
101. | Andrea Piccolo | EF Education-EasyPost | 36:52 |
102. | Leon Heinschke | Team DSM | 36:59 |
103. | Reuben Thompson | Groupama-FDJ | 37:11 |
104. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 37:39 |
105. | Franck Bonnamour | AG2R Citroën Team | |
106. | Kevin Ledanois | Team Arkea Samsic | 38:23 |
107. | Rein Taaramae | Intermarche-Circus-Wanty | 39:02 |
108. | Florian Stork | Team DSM | 39:29 |
109. | Lorenzo Milesi | Team DSM | 39:55 |
110. | Matteo Vercher | TotalEnergies | 40:35 |
111. | Fabio van Den Bossche | Alpecin-Deceuninck | 40:42 |
112. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 42:38 |
113. | Victor Campenaerts | Lotto Dstny | 43:03 |
114. | Sergio Samitier | Movistar Team | 44:57 |
115. | Dylan van Baarle | Jumbo-Visma | 45:25 |
116. | Jon Aberasturi | Trek-Segafredo | 45:39 |
117. | Fredrik Dversnes | Uno-X Pro Cycling Team | 45:42 |
118. | Ethan Vernon | Soudal-Quick Step | 45:56 |
119. | Fabien Grellier | TotalEnergies | 46:26 |
120. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 46:40 |
121. | Kamil Gradek | Bahrain Victorious | 46:47 |
122. | Elmar Reinders | Team Jayco AlUla | 47:00 |
123. | Matevz Govekar | Bahrain Victorious | 47:18 |
124. | Milan Menten | Lotto Dstny | 48:13 |
125. | Ryan Mullen | Bora-hansgrohe | 48:36 |
126. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 50:19 |
127. | Anders Halland Johannessen | Uno-X Pro Cycling Team | 51:19 |
128. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | 54:26 |
129. | Alexandr Riabushenko | Astana Qazaqstan Team | 56:55 |
130. | Lionel Taminiaux | Alpecin-Deceuninck | 58:54 |
131. | Dries Devenyns | Soudal-Quick Step | 1:01:34 |