Shari Bossuyt, drużynowa koleżanka Katarzyny Niewiadomej i Agnieszki Skalniak-Sójki, ma kłopoty po pozytywnych wynikach testu antydopingowego. Oto przegląd informacji z 4 czerwca.
Arnaud Demare (Groupama-FDJ) zwyciężył w Brukseli ma mecie 103. edycji Brussels Cycling Classic.
Francuz, po finiszu z 21-osobowej grupy, pokonał Tobiasa Lunda Andresena (Team DSM) i Jordiego Meeusa (Bora-hansgrohe).
Stanisław Aniołkowski (Human Powered Health) przyjechał na 41. pozycji.
Tegoroczna trasa w drugiej części dwukrotnie prowadziła przez Muur – Kapellmuur (1,2 km; 7,4%), Bosberg (0,9 km; 6%) i Congoberg (1,2 km; 4,6%).
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 4:41:51 |
2. | Tobias Lund Andresen | Team DSM | |
3. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | |
4. | Biniam Girmay | Intermarche-Circus-Wanty | |
5. | Dries van Gestel | TotalEnergies | |
6. | Clement Venturini | AG2R Citroën Team | |
7. | Matis Louvel | Team Arkea Samsic | |
8. | Tom van Asbroeck | Israel-Premier Tech | |
9. | Cedric Beullens | Lotto Dstny | |
10. | Derek Gee | Israel-Premier Tech | |
11. | Stan van Tricht | Soudal-Quick Step | |
12. | Nicolo Parisini | Q36.5 Pro Cycling Team | |
13. | Erik Nordsæter Resell | Uno-X Pro Cycling Team | |
14. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
15. | Thomas Bonnet | TotalEnergies | |
16. | Bryan Coquard | Cofidis | |
17. | Ludovic Robeet | Bingoal WB | |
18. | Kelland O'brien | Team Jayco AlUla | 0:09 |
19. | Sven Erik Bystrom | Intermarche-Circus-Wanty | |
20. | Robbe Ghys | Alpecin-Deceuninck | |
21. | Lewis Askey | Groupama-FDJ | 0:19 |
22. | Jonas Koch | Bora-hansgrohe | 0:33 |
23. | Arne Marit | Intermarche-Circus-Wanty | |
24. | Max Walscheid | Cofidis | |
25. | Axel Laurance | Alpecin-Deceuninck | |
26. | Rory Townsend | Bolton Equities Black Spoke | |
27. | Laurence Pithie | Groupama-FDJ | |
28. | Edward Planckaert | Alpecin-Deceuninck | |
29. | Søren Waerenskjold | Uno-X Pro Cycling Team | |
30. | Pierre Gautherat | AG2R Citroën Team | |
31. | Milan Fretin | Team Flanders-Baloise | |
32. | Samuele Zambelli | Team Corratec-Selle Italia | |
33. | Nickolas Zukowsky | Q36.5 Pro Cycling Team | |
34. | Jenthe Biermans | Team Arkea Samsic | |
35. | Pavel Bittner | Team DSM | |
36. | Kenneth van Rooy | Bingoal WB | |
37. | Fabio Christen | Q36.5 Pro Cycling Team | |
38. | Christophe Noppe | Cofidis | |
39. | Emilien Jeanniere | TotalEnergies | |
40. | Vlad van Mechelen | Team DSM | |
41. | Stanisław Aniołkowski | Human Powered Health | |
42. | Gilles de Wilde | Team Flanders-Baloise | |
43. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
44. | Andre Carvalho | Cofidis | |
45. | Ceriel Desal | Bingoal WB | |
46. | Jarrad Drizners | Lotto Dstny | |
47. | Campbell Stewart | Team Jayco AlUla | |
48. | Dimitri Peyskens | Bingoal WB | |
49. | Jack Bauer | Q36.5 Pro Cycling Team | |
50. | Rick Zabel | Israel-Premier Tech | |
51. | Dion Smith | Intermarche-Circus-Wanty | |
52. | Sebastien Grignard | Lotto Dstny | |
53. | Attilio Viviani | Team Corratec-Selle Italia | |
54. | Andrii Ponomar | Team Arkea Samsic | |
55. | Etienne van Empel | Team Corratec-Selle Italia | |
56. | Geoffrey Soupe | TotalEnergies | |
57. | Jan Maas | Team Jayco AlUla | |
58. | Johan Meens | Bingoal WB | |
59. | Florian Lipowitz | Bora-hansgrohe | |
60. | Mathijs Paasschens | Lotto Dstny | |
61. | Tim Merlier | Soudal-Quick Step | |
62. | Michael Hepburn | Team Jayco AlUla | |
63. | Ryan Christensen | Bolton Equities Black Spoke | |
64. | Daniel Mclay | Team Arkea Samsic | |
65. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
66. | Bert van Lerberghe | Soudal-Quick Step | |
67. | Arjen Livyns | Lotto Dstny | |
68. | Alexander Konychev | Team Corratec-Selle Italia | |
69. | Bram Welten | Groupama-FDJ | |
70. | Felix Engelhardt | Team Jayco AlUla | |
71. | William Blume Levy | Uno-X Pro Cycling Team | |
72. | Dries de Bondt | Alpecin-Deceuninck | |
73. | Adrien Petit | Intermarche-Circus-Wanty | |
74. | Sandy Dujardin | TotalEnergies | 0:56 |
75. | Laurenz Rex | Intermarche-Circus-Wanty | |
76. | Aime de Gendt | Intermarche-Circus-Wanty | |
77. | Rüdiger Selig | Lotto Dstny | |
78. | Elias Maris | Team Flanders-Baloise | |
79. | Louis Bendixen | Uno-X Pro Cycling Team | |
80. | Casper van Uden | Team DSM | |
81. | Alex Colman | Team Flanders-Baloise | 1:12 |
82. | Ward Vanhoof | Team Flanders-Baloise | |
83. | Gijs van Hoecke | Human Powered Health | 1:16 |
84. | Scott Mcgill | Human Powered Health | |
85. | Tijl de Decker | Lotto Dstny | |
86. | Paul Lapeira | AG2R Citroën Team | 1:59 |
87. | Jannik Steimle | Soudal-Quick Step | 2:15 |