Tao Geoghegan Hart wygrał Tour of the Alps a polskie sprinterki zajęły trzecie miejsce w sprincie drużynowym podczas Torowego Pucharu Świata. Oto kolarskie informacje z 21 kwietnia.
Brytyjczyk Tao Geoghegan Hart (Ineos Grenadiers) wygrał wyścig Tour of Alps.
Jego rodak Simon Carr (EF Education-EasyPost) wygrał po ucieczce ostatni etap w Brunico, na metę przyjeżdżając 53 sekundy przed swoim drużynowym kolegą Georgiem Steinhauserem i Matteo Fabbro (Bora-hansgrohe).
W klasyfikacji generalnej na podium stanęli też Brytyjczyk Hugh Carthy (EF Education-EasyPost) i Australijczyk Jack Haig (Bahrain Victorious).
Finałowy etap prowadził na trasie o długości 145 kilometrów. Od razu po starcie kolarze wspinali się na Passo Lavazè (9,6 km; 8,3%), a 20 kilometrów przed metą była położona ostatnia górska premia Muhlbach (7,8 km; 8,2%).
Nie sądzę, że musiałem udowodnić coś zespołowi przed nadchodzącymi wyścigami. Ekipa pracowała na mnie ciężko w ostatnich dniach, tak jak ja pracowałem poprzednio na jej rzecz. Liczy się praca zespołowa. Jestem tym bardziej zadowolony z tego zwycięstwa, bo miałem wszystko pod kontrolą, nie ryzykowałem, dobrze rozkładałem siły
– powiedział po zakończeniu zmagań Geoghegan Hart.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Simon Carr | EF Education-EasyPost | 3:43:28 |
2. | Georg Steinhauser | EF Education-EasyPost | 0:53 |
3. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
4. | Florian Lipowitz | Bora-hansgrohe | 0:55 |
5. | Johannes Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 1:21 |
6. | Luca Covili | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 2:09 |
7. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 2:40 |
8. | Txomin Juaristi | Euskaltel-Euskadi | |
9. | Valentin Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 2:50 |
10. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 3:00 |
11. | Juri Hollmann | Movistar Team | 3:01 |
12. | Antonio Nibali | Astana Qazaqstan Team | 3:42 |
13. | Thymen Arensman | Ineos Grenadiers | 4:28 |
14. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | |
15. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
16. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | |
17. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
18. | Omer Goldstein | Israel-Premier Tech | |
19. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | |
20. | Jefferson Alexander Cepeda | EF Education-EasyPost | |
21. | Matthew Riccitello | Israel-Premier Tech | |
22. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | |
23. | Jack Haig | Bahrain Victorious | |
24. | Damien Howson | Q36.5 Pro Cycling Team | |
25. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | |
26. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | |
27. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | |
28. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | |
29. | Max Poole | Team DSM | |
30. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | |
31. | Luis León Sanchez | Astana Qazaqstan Team | |
32. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
33. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
34. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | |
35. | Lorenzo Milesi | Team DSM | 6:03 |
36. | Mark Donovan | Q36.5 Pro Cycling Team | |
37. | Oscar Rodriguez | Movistar Team | 7:03 |
38. | Hermann Pernsteiner | Bahrain Victorious | |
39. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
40. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
41. | Giulio Pellizzari | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
42. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | |
43. | Gianluca Brambilla | Q36.5 Pro Cycling Team | |
44. | Domenico Pozzovivo | Israel-Premier Tech | |
45. | Enekoitz Azparren | Euskaltel-Euskadi | |
46. | Finlay Pickering | Trinity Racing | 7:52 |
47. | Alexander Hajek | Austria | 8:49 |
48. | Magnus Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
49. | Karel Vacek | Team Corratec | 9:31 |
50. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | |
51. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | |
52. | Sergio Samitier | Movistar Team | 11:52 |
53. | Stefan de Bod | EF Education-EasyPost | |
54. | Magnus Brynsrud | Uno-X Pro Cycling Team | |
55. | Fernando Barcelo | Caja Rural-Seguros RGA | |
56. | Merhawi Kudus | EF Education-EasyPost | |
57. | Henok Mulubrhan | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
58. | Marco Frigo | Israel-Premier Tech | |
59. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
60. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | |
61. | Moran Vermeulen | Austria | |
62. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
63. | Hugo Rodriguez | Trinity Racing | 12:37 |
64. | Alex Tolio | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
65. | Carl Fredrik Hagen | Q36.5 Pro Cycling Team | |
66. | Fernando Tercero | EOLO-Kometa | 13:42 |
67. | Adne Holter | Uno-X Pro Cycling Team | 15:27 |
68. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | |
69. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 17:14 |
70. | Andrea Garosio | EOLO-Kometa | |
71. | Asier Etxeberria | Euskaltel-Euskadi | |
72. | Ben Hermans | Israel-Premier Tech | 17:31 |
73. | Sebastian Berwick | Israel-Premier Tech | |
74. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 19:29:50 |
2. | Hugh Carthy | EF Education-EasyPost | 0:22 |
3. | Jack Haig | Bahrain Victorious | 0:28 |
4. | Jefferson Alexander Cepeda | EF Education-EasyPost | 0:36 |
5. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | 0:38 |
6. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 0:45 |
7. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 0:56 |
8. | Santiago Buitrago | Bahrain Victorious | 0:58 |
9. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 1:20 |
10. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 1:34 |
11. | Max Poole | Team DSM | 1:46 |
12. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 2:22 |
13. | Aurelien Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 2:31 |
14. | Johannes Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 3:04 |
15. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | 3:32 |
16. | Matthew Riccitello | Israel-Premier Tech | 3:34 |
17. | Luca Covili | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 3:42 |
18. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | 4:00 |
19. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | 4:18 |
20. | Mark Donovan | Q36.5 Pro Cycling Team | 4:24 |
21. | Domenico Pozzovivo | Israel-Premier Tech | 6:18 |
22. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 8:26 |
23. | Hermann Pernsteiner | Bahrain Victorious | 9:34 |
24. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | 10:04 |
25. | Finlay Pickering | Trinity Racing | 11:32 |
26. | Damien Howson | Q36.5 Pro Cycling Team | 13:18 |
27. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 14:14 |
28. | Georg Steinhauser | EF Education-EasyPost | 14:48 |
29. | Edoardo Zambanini | Bahrain Victorious | 14:53 |
30. | Luis León Sanchez | Astana Qazaqstan Team | 16:20 |
31. | Giulio Pellizzari | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 17:29 |
32. | Oscar Rodriguez | Movistar Team | 20:03 |
33. | Thymen Arensman | Ineos Grenadiers | 20:40 |
34. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 21:30 |
35. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | 21:44 |
36. | Ben Hermans | Israel-Premier Tech | 22:50 |
37. | Alex Tolio | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 23:39 |
38. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 25:54 |
39. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 26:50 |
40. | Henok Mulubrhan | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 27:37 |
41. | Stefan de Bod | EF Education-EasyPost | 27:48 |
42. | Carl Fredrik Hagen | Q36.5 Pro Cycling Team | 30:34 |
43. | Florian Lipowitz | Bora-hansgrohe | 34:19 |
44. | Valentin Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 34:23 |
45. | Marco Frigo | Israel-Premier Tech | 34:54 |
46. | Gianluca Brambilla | Q36.5 Pro Cycling Team | |
47. | Simon Carr | EF Education-EasyPost | 35:51 |
48. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | 36:20 |
49. | Juri Hollmann | Movistar Team | 36:52 |
50. | Fernando Tercero | EOLO-Kometa | 37:19 |
51. | Sebastian Berwick | Israel-Premier Tech | 37:43 |
52. | Lorenzo Milesi | Team DSM | 37:56 |
53. | Merhawi Kudus | EF Education-EasyPost | 38:07 |
54. | Karel Vacek | Team Corratec | 38:22 |
55. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | 42:34 |
56. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 44:57 |
57. | Magnus Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 47:15 |
58. | Andrea Garosio | EOLO-Kometa | 48:19 |
59. | Alexander Hajek | Austria | 48:20 |
60. | Sergio Samitier | Movistar Team | 53:40 |
61. | Omer Goldstein | Israel-Premier Tech | 53:53 |
62. | Magnus Brynsrud | Uno-X Pro Cycling Team | 55:21 |
63. | Txomin Juaristi | Euskaltel-Euskadi | 55:55 |
64. | Antonio Nibali | Astana Qazaqstan Team | 57:07 |
65. | Enekoitz Azparren | Euskaltel-Euskadi | 57:32 |
66. | Jasha Sutterlin | Bahrain Victorious | 58:50 |
67. | Asier Etxeberria | Euskaltel-Euskadi | 1:03:38 |
68. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 1:04:03 |
69. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | 1:05:07 |
70. | Fernando Barcelo | Caja Rural-Seguros RGA | 1:07:43 |
71. | Hugo Rodriguez | Trinity Racing | 1:09:07 |
72. | Moran Vermeulen | Austria | 1:09:26 |
73. | Adne Holter | Uno-X Pro Cycling Team | 1:10:22 |
74. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 1:14:48 |
Filippo Fortin (Maloja Pushbikers) wygrał w trzecim dniu bośniackiego wyścigu Belgrade Banjaluka.
Włoch po odcinku Doboj – Prijedor (165,5 km) pokonał na finiszu z peletonu Eduarda Michaela Grosu (HRE Mazowsze Serce) i swojego rozprowadzającego Fabiana Steiningera.
Bartosz Rudyk (Voster ATS) finiszował piąty, a jego drużynowy kolega Patryk Stosz dziewiąty.
Grosu został nowym liderem i przed ostatnim etapem ma 2 sekundy przewagi nad Enrico Zanoncello (Green Project-Bardiani-CSF-Faizane) i 4 sekundy nad Rudykiem.