Ceylin del Carmen Alvarado i Eli Iserbyt wygrali Noordzeecross – ostatnie w sezonie przełajowym rozdanie Telenet Superprestige.
Zawodniczka Alpecin-Deceuninckw Middelkerke wyraźnie pokonała Lucindę Brand (Baloise Trek Lions) i Annemarie Worst (777), natomiast kolarz Pauwels Sauzen-Bingoal nieznacznie wyprzedził Larsa van der Haara (Baloise Trek Lions). Trzeci finiszował Laurens Sweeck (Crelan-Fristads).
W klasyfikacji końcowej Superprestige triumfowali Vann der Haar i Ceylin del Carmen Alvarado.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Eli Iserbyt | Pauwels Sauzen-Bingoal | 1:02:45 |
2. | Lars van der Haar | Baloise Trek Lions | 0:07 |
3. | Laurens Sweeck | Crelan-Fristads | 0:29 |
4. | Joris Nieuwenhuis | Baloise Trek Lions | 0:40 |
5. | Gerben Kuypers | Proximus-AlphaMotorhomes-Doltcini CT | 0:51 |
6. | Kevin Kuhn | Tormans Cyclo Cross Team | 1:06 |
7. | Emiel Verstrynge | Crelan-Fristads | 1:22 |
8. | Niels Vandeputte | Alpecin-Deceuninck | 1:28 |
9. | Michael Vanthourenhout | Pauwels Sauzen-Bingoal | 1:35 |
10. | Felipe Orts | Burgos-BH | |
11. | Toon Vandebosch | Alpecin-Deceuninck | 1:49 |
12. | Ryan Kamp | Pauwels Sauzen-Bingoal | 2:09 |
13. | Daan Soete | Deschacht-Hens-Maes | 2:29 |
14. | Vincent Baestaens | Spits CX Team | |
15. | Ward Huybs | Baloise Trek Lions | 2:49 |
16. | Joran Wyseure | Crelan-Fristads | 3:02 |
17. | Thijs Aerts | Tormans Cyclo Cross Team | 3:10 |
18. | Anton Ferdinande | Deschacht-Hens-Maes | 3:12 |
19. | Corne van Kessel | Deschacht-Hens-Maes | 3:15 |
20. | Mees Hendrikx | Crelan-Fristads | 3:18 |
Kobiety | |||
1. | Ceylin del Carmen Alvarado | Alpecin-Deceuninck | 43:17 |
2. | Lucinda Brand | Baloise Trek Lions | 0:30 |
3. | Annemarie Worst | 777 | 0:41 |
4. | Inge van der Heijden | 777 | 0:49 |
5. | Laura Verdonschot | De Ceuster Bonache Cycling Team | 1:19 |
6. | Denise Betsema | Pauwels Sauzen-Bingoal | 1:27 |
7. | Marion Norbert Riberolle | Crelan-Fristads | 1:45 |
8. | Anna Kay | 777 | 2:18 |
9. | Francjasca Baroni | Pissei-Groep T.O.M. | 2:45 |
10. | Rebecca Gariboldi | Team Cingolani Specialized | 2:57 |
11. | Manon Bakker | Crelan-Fristads | 3:13 |
12. | Leonie Bentveld | Pauwels Sauzen-Bingoal | 3:48 |
13. | Julie Brouwers | De Ceuster Bonache Cycling Team | 4:19 |
14. | Jinse Peeters | Proximus-AlphaMotorhomes-Doltcini CT | 4:48 |
15. | Kim van de Steene | Never Give Up by Jolien Verschueren | 4:57 |
16. | Febe de Smedt | ||
17. | Jana Dobbelaere | ||
18. | Xan Crees | Team Spectra Wiggle p/b Vitus | 7:00 |
19. | Shanyl de Schoesitter | Pauwels Sauzen-Bingoal | 7:24 |
20. | Ellen van Loy | De Ceuster Bonache Cycling Team |
Kuba
12 lutego 2023, 12:10 o 12:10
W całym wyścigu silniejszy wydawał się być Van Der Haar (wyraźnie lepiej radził sobie na piasku niż Iserbyt), ale błąd i upadek na podjeździe odebrały mu wygraną, która powędrowała do Belga.