Stary wyga Rui Costa ograł rywali w Walencji, Neilson Powless zdmuchnął generalkę Etoile de Besseges sprzed nosa Mattiasowi Skjelmose’owi, a Floortje Mackaij zapisała pierwszy sukces w ekipie Movistar. Oto przegląd wydarzeń z 5 lutego.
Luty w ostatnich latach zaczyna się bardzo intensywnie: w weekendy krzyżują się finały hiszpańskich i francuskich etapówek, oraz ostatnich wyścigów przełajowych.
Dziś cały kolarski świat żył pojedynkiem Mathieu van der Poela i Wouta van Aerta o złoto mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym, ale w cieniu tej batalii w Hiszpanii i we Francji rozstrzygały się wyścigi w regionie Walencji i w oksytańskim departamencie Gard. W obu wyścigach na ostatnim etapie doszło do zmiany lidera.
Holenderka Floortje Mackaij triumfowała na mecie jednodniowego wyścigu Vuelta CV Feminas, prowadzącego z Paterna do Walencji (93,2 km).
Zawodniczka Movistar Team finiszowała samotnie, wyprzedzając koleżankę z zespołu, mistrzynię Niemiec Liane Lippert oraz Czeszkę Nikolę Noskovą (Zaaf Cycling Team).
W głównej grupie przyjechały: 18. Marta Lach (Ceratizit-WNT), 24. Aurela Nerlo (Massi-Tactic Women Team) i 31. Karolina Kumięga (UAE Development Team), a w ostatniej 110. Agata Flis (Farto-BTC Women’s Cycling Team).
Portugalczyk Rui Costa wygrał w Walencji ostatni etap Volta a la Comunitat Valenciana i klasyfikację generalną wyścigu.
36-letni zawodnik ekipy Intermarche-Circus-Wanty po dwójkowej akcji pokonał Thymena Arensmana. Podium dnia dopełnił spóźniony o 7 sekund Włoch Samuele Battistella (Astana Qazaqstan). To jego drugie (etap) i trzecie (generalka) zwycięstwo w tym sezonie: wcześniej wygrał Trofeo Calvia (1.1).
Finałowy etap (92,2 km) prowadził przez Oronet (27 km; 4,4 km; 4,8%) i La Frontera (50 km; 5,2 km; 9%). Wyścig rozegrał się na ostatnich dwóch kilometrach: Costa zdołał podpiąć się pod akcję Thymena Arensmana i dwójka razem dotarła na metę. Portugalczyk okazał się lepszy w sprincie, a rozciągnięcie grupki faworytów i przewaga 21 sekund nad dotychczasowym liderem Giulio Ciccone pozwoliła mu na wskoczenie na najwyższy stopień podium.
Rafał Majka (UAE Team Emirates) ukończył zmagania na 12. miejscu.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | 2:07:16 |
2. | Thymen Arensman | Ineos Grenadiers | |
3. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | 0:07 |
4. | Marc Soler | UAE Team Emirates | |
5. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 0:21 |
6. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | |
7. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | |
8. | Fred Wright | Bahrain Victorious | 0:30 |
9. | Matej Mohoric | Bahrain Victorious | |
10. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | |
11. | Javier Romo | Astana Qazaqstan Team | |
12. | Callum Scotson | Team Jayco AlUla | |
13. | Alex Aranburu | Movistar Team | |
14. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
15. | Thomas Gloag | Jumbo-Visma | |
16. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | |
17. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
18. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | |
19. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
20. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
21. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
22. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
23. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | |
24. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | |
25. | Tsgabu Grmay | Team Jayco AlUla | 0:39 |
26. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 0:30 |
27. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 0:21 |
28. | Alessandro de Marchi | Team Jayco AlUla | 1:12 |
29. | Aleksandr Vlasov | Bora-hansgrohe | 0:21 |
30. | Filippo Fiorelli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 2:12 |
31. | Nicolo Parisini | Q36.5 Pro Cycling Team | |
32. | Louis Bendixen | Uno-X Pro Cycling Team | |
33. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | |
34. | August Jensen | Human Powered Health | |
35. | Xabier Isasa | Euskaltel-Euskadi | |
36. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | |
37. | Roman Martin Sergio | Caja Rural-Seguros RGA | |
38. | Luca Covili | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
39. | Fernando Barcelo | Caja Rural-Seguros RGA | |
40. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | |
41. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | |
42. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | |
43. | Lluis Mas | Movistar Team | |
44. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | |
45. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
46. | Niklas Eg | Uno-X Pro Cycling Team | |
47. | Unai Cuadrado | Euskaltel-Euskadi | |
48. | Christian Scaroni | Astana Qazaqstan Team | |
49. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | |
50. | Ander Okamika | Burgos-BH | |
51. | Joaquin Rojas Jose | Movistar Team | |
52. | Simone Velasco | Astana Qazaqstan Team | |
53. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | |
54. | Toon Clynhens | Team Flanders-Baloise | |
55. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
56. | Pablo Castrillo | Equipo Kern Pharma | |
57. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | |
58. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | |
59. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | |
60. | Benjamin Perry | Human Powered Health | |
61. | Mike Teunissen | Intermarche-Circus-Wanty | |
62. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | |
63. | Sebastian Molano Juan | UAE Team Emirates | |
64. | Tosh van der Sande | Jumbo-Visma | |
65. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | |
66. | Daniel Navarro | Burgos-BH | |
67. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
68. | Filippo Conca | Q36.5 Pro Cycling Team | |
69. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | |
70. | Alex Tolio | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
71. | León Sanchez Luis | Astana Qazaqstan Team | |
72. | Ivan Garcia Cortina | Movistar Team | |
73. | Alessandro Tonelli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
74. | Manuel Diaz Jose | Burgos-BH | |
75. | Gino Mader | Bahrain Victorious | |
76. | Wout Poels | Bahrain Victorious | |
77. | Alexander Kristoff | Uno-X Pro Cycling Team | |
78. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | |
79. | Laurens Huys | Intermarche-Circus-Wanty | |
80. | Loic Vliegen | Intermarche-Circus-Wanty | |
81. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
82. | Samuele Zoccarato | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | |
83. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | |
84. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
85. | Davide Gabburo | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 2:27 |
86. | Tom Devriendt | Q36.5 Pro Cycling Team | 2:12 |
87. | Madis Mihkels | Intermarche-Circus-Wanty | |
88. | Lindsay de Vylder | Team Flanders-Baloise | 6:55 |
89. | Sander de Pestel | Team Flanders-Baloise | |
90. | Camilo Ardila Andres | Burgos-BH | |
91. | Iñigo Elosegui | Equipo Kern Pharma | |
92. | Barnabas Peak | Human Powered Health | |
93. | Giovanni Carboni | Equipo Kern Pharma | |
94. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
95. | Colin Joyce | Human Powered Health | |
96. | Ward Vanhoof | Team Flanders-Baloise | |
97. | Kinfe Hailemichael Mulu | Caja Rural-Seguros RGA | |
OTL | Oscar Pelegri | Burgos-BH | 13:36 |
OTL | Matteo Moschetti | Q36.5 Pro Cycling Team | 10:25 |
OTL | Stanisław Aniołkowski | Human Powered Health | 13:36 |
OTL | Nico Denz | Bora-hansgrohe | 10:25 |
OTL | Stephen Bassett | Human Powered Health | |
OTL | Jules Hesters | Team Flanders-Baloise | |
OTL | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
OTL | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 13:36 |
OTL | Damien Howson | Q36.5 Pro Cycling Team | 10:25 |
OTL | Bob Jungels | Bora-hansgrohe | |
OTL | Orluis Aular | Caja Rural-Seguros RGA | |
OTL | Blake Quick | Team Jayco AlUla | , |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Rui Costa | Intermarche-Circus-Wanty | 19:10:06 |
2. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 0:16 |
3. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 0:19 |
4. | Pello Bilbao | Bahrain Victorious | 0:21 |
5. | Aleksandr Vlasov | Bora-hansgrohe | 0:25 |
6. | Thomas Gloag | Jumbo-Visma | 0:34 |
7. | Mikel Landa | Bahrain Victorious | 0:40 |
8. | Brandon Mcnulty | UAE Team Emirates | 0:45 |
9. | Alex Aranburu | Movistar Team | 0:46 |
10. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
11. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 1:00 |
12. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | 1:15 |
13. | Marc Soler | UAE Team Emirates | 1:28 |
14. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 1:31 |
15. | Callum Scotson | Team Jayco AlUla | 1:43 |
16. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 1:58 |
17. | Anthon Charmig | Uno-X Pro Cycling Team | 2:28 |
18. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 3:34 |
19. | Georg Zimmermann | Intermarche-Circus-Wanty | 3:51 |
20. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | 3:57 |
21. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | 3:58 |
22. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 4:10 |
23. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 4:24 |
24. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 4:39 |
25. | León Sanchez Luis | Astana Qazaqstan Team | 5:00 |
26. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | 5:04 |
27. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
28. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | 5:15 |
29. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 5:50 |
30. | Thymen Arensman | Ineos Grenadiers | 6:59 |
31. | Filippo Conca | Q36.5 Pro Cycling Team | 8:18 |
32. | Jon Agirre | Equipo Kern Pharma | 11:01 |
33. | Damiano Caruso | Bahrain Victorious | 11:12 |
34. | Gonzalo Serrano | Movistar Team | 11:25 |
35. | Loic Vliegen | Intermarche-Circus-Wanty | 13:17 |
36. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | 14:15 |
37. | Omar Fraile | Ineos Grenadiers | 14:33 |
38. | Joaquin Rojas Jose | Movistar Team | 14:49 |
39. | Samuele Battistella | Astana Qazaqstan Team | 14:54 |
40. | Jorge Arcas | Movistar Team | 16:15 |
41. | Alex Tolio | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 16:19 |
42. | Matej Mohoric | Bahrain Victorious | 16:51 |
43. | Roman Martin Sergio | Caja Rural-Seguros RGA | 17:53 |
44. | Christian Scaroni | Astana Qazaqstan Team | 18:24 |
45. | Manuel Diaz Jose | Burgos-BH | 18:28 |
46. | Luca Covili | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 18:40 |
47. | Wout Poels | Bahrain Victorious | 19:51 |
48. | Tsgabu Grmay | Team Jayco AlUla | 20:37 |
49. | Tom Devriendt | Q36.5 Pro Cycling Team | 21:04 |
50. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | 22:52 |
51. | Fernando Barcelo | Caja Rural-Seguros RGA | 23:12 |
52. | Lawson Craddock | Team Jayco AlUla | 23:53 |
53. | Simone Velasco | Astana Qazaqstan Team | 25:30 |
54. | Daniel Navarro | Burgos-BH | 26:25 |
55. | Jon Barrenetxea | Caja Rural-Seguros RGA | 27:45 |
56. | Javier Romo | Astana Qazaqstan Team | 27:55 |
57. | Giovanni Carboni | Equipo Kern Pharma | 28:33 |
58. | Davide Gabburo | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 29:27 |
59. | Alessandro Tonelli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 31:15 |
60. | Gino Mader | Bahrain Victorious | 31:48 |
61. | Niklas Eg | Uno-X Pro Cycling Team | 32:08 |
62. | Toon Clynhens | Team Flanders-Baloise | 32:34 |
63. | Louis Bendixen | Uno-X Pro Cycling Team | 32:35 |
64. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | 33:01 |
65. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | 33:27 |
66. | Fred Wright | Bahrain Victorious | 33:50 |
67. | Alessandro de Marchi | Team Jayco AlUla | 34:37 |
68. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | 34:47 |
69. | Anders Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | 38:49 |
70. | Nicolo Parisini | Q36.5 Pro Cycling Team | 38:59 |
71. | Samuele Zoccarato | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 39:23 |
72. | Tosh van der Sande | Jumbo-Visma | 39:49 |
73. | August Jensen | Human Powered Health | 40:43 |
74. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | 41:20 |
75. | Mike Teunissen | Intermarche-Circus-Wanty | 45:24 |
76. | Madis Mihkels | Intermarche-Circus-Wanty | 45:42 |
77. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | 47:25 |
78. | Ander Okamika | Burgos-BH | 49:49 |
79. | Iñigo Elosegui | Equipo Kern Pharma | 49:57 |
80. | Ivan Garcia Cortina | Movistar Team | 51:41 |
81. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 53:31 |
82. | Sander de Pestel | Team Flanders-Baloise | 55:22 |
83. | Xabier Isasa | Euskaltel-Euskadi | 56:24 |
84. | Camilo Ardila Andres | Burgos-BH | 57:34 |
85. | Sebastian Molano Juan | UAE Team Emirates | 58:46 |
86. | Unai Cuadrado | Euskaltel-Euskadi | 1:00:05 |
87. | Laurens Huys | Intermarche-Circus-Wanty | |
88. | Lindsay de Vylder | Team Flanders-Baloise | 1:00:07 |
89. | Colin Joyce | Human Powered Health | 1:00:08 |
90. | Alexander Kristoff | Uno-X Pro Cycling Team | 1:00:45 |
91. | Ward Vanhoof | Team Flanders-Baloise | 1:02:40 |
92. | Benjamin Perry | Human Powered Health | 1:05:41 |
93. | Pablo Castrillo | Equipo Kern Pharma | 1:06:23 |
94. | Kinfe Hailemichael Mulu | Caja Rural-Seguros RGA | 1:06:59 |
95. | Barnabas Peak | Human Powered Health | 1:07:27 |
96. | Filippo Fiorelli | Green Project-Bardiani CSF-Faizanè | 1:10:20 |
97. | Lluis Mas | Movistar Team | 1:17:36 |
Mads Pedersen (Trek-Segafredo) wygrał jazdę indywidualną na czas, która zakończyła wyścig Etoile de Bessèges – Tour du Gard. Klasyfikacja generalna wyścigu padła łupem Neilsona Powlessa (EF Education-EasyPost).
Duńczyk na znanej dobrze trasie w Alès pokonał dwóch Brytyjczyków: o 8 sekund Joshuę Tarlinga i o 10 sekund Bena Tuletta (obaj Ineos Grenadiers). Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) zapisał 82. wynik (+2:00).
Finałowa rozgrywka prowadziła na dystansie niespełna 11 kilometrów. Ostatnie 2900 metrów stanowił nieregularny podjazd, o średniej 4,8%. Na nim toczyła się walka o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej: przed startem pierwszego Mattiasa Skjelmose’a (Trek-Segafredo) od drugiego Neilsona Powlessa dzieliły 4 sekundy.
Powless zapisał ósmy wynik dnia, pokonując dziewiątego na mecie Skjelmose’a o 5 sekund. Dla 26-letniego Amerykanina to drugi sukces w tym roku: wcześniej po solowej akcji wygrał Grand Prix de Marseille La Marseillaise.
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 15:25 |
2. | Joshua Tarling | Ineos Grenadiers | 0:08 |
3. | Ben Tulett | Ineos Grenadiers | 0:10 |
4. | Kevin Vauquelin | Team Arkea Samsic | 0:11 |
5. | Pierre Latour | TotalEnergies | 0:15 |
6. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 0:20 |
7. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | |
8. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | 0:21 |
9. | Mattias Skjelmose | Trek-Segafredo | 0:26 |
10. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
11. | Joel Suter | Tudor Pro Cycling Team | 0:28 |
12. | Stefan Bissegger | EF Education-EasyPost | 0:39 |
13. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 0:46 |
14. | Anthony Perez | Cofidis | 0:48 |
15. | Simon Carr | EF Education-EasyPost | 0:49 |
16. | Thibault Guernalec | Team Arkea Samsic | 0:51 |
17. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 0:52 |
18. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | 0:53 |
19. | Benjamin Thomas | Cofidis | |
20. | Pierre-luc Perichon | Cofidis | 0:55 |
21. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 1:01 |
22. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | |
23. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | 1:02 |
24. | Markus Hoelgaard | Trek-Segafredo | |
25. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | 1:03 |
26. | Michael Leonard | Ineos Grenadiers | 1:04 |
27. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | 1:06 |
28. | Andrea Piccolo | EF Education-EasyPost | 1:07 |
29. | Julian Lino | Nice Metropole Côte d'Azur | |
30. | Samuel Watson | Groupama-FDJ | |
31. | Arnaud de Lie | Lotto Dstny | 1:10 |
32. | Valentin Ferron | TotalEnergies | |
33. | Fredrik Dversnes | Uno-X Pro Cycling Team | 1:11 |
34. | Raul Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | |
35. | Jenno Berckmoes | Team Flanders-Baloise | |
36. | Franck Bonnamour | AG2R Citroën Team | |
37. | Alexandre Delettre | Cofidis | |
38. | Julien Simon | TotalEnergies | |
39. | Brent van Moer | Lotto Dstny | 1:12 |
40. | Axel Laurance | Alpecin-Deceuninck | |
41. | Alexander Kamp | Tudor Pro Cycling Team | |
42. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 1:13 |
43. | Pau Miquel | Equipo Kern Pharma | 1:15 |
44. | Milan Fretin | Team Flanders-Baloise | 1:23 |
45. | Danny van der Tuuk | Equipo Kern Pharma | 1:25 |
46. | Alan Riou | Team Arkea Samsic | 1:26 |
47. | Thomas Champion | Cofidis | 1:27 |
48. | Nordsæter Resell Erik | Uno-X Pro Cycling Team | 1:28 |
49. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
50. | Tom Bohli | Tudor Pro Cycling Team | |
51. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | 1:33 |
52. | Nicolas Debeaumarche | St Michel-Mavic-Auber93 | |
53. | Thomas Bonnet | TotalEnergies | 1:34 |
54. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
55. | Sep Vanmarcke | Israel-Premier Tech | |
56. | Samuel Leroux | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | |
57. | Fabio van Den Bossche | Alpecin-Deceuninck | 1:35 |
58. | Vito Braet | Team Flanders-Baloise | 1:36 |
59. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 1:37 |
60. | Andrea Mifsud | Nice Metropole Côte d'Azur | 1:40 |
61. | Louis Barre | Team Arkea Samsic | |
62. | Liam Slock | Lotto Dstny | 1:41 |
63. | Lucas Eriksson | Tudor Pro Cycling Team | |
64. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | |
65. | Mark Padun | EF Education-EasyPost | 1:43 |
66. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 1:45 |
67. | Petr Kelemen | Tudor Pro Cycling Team | |
68. | Oded Kogut | Israel-Premier Tech | |
69. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 1:46 |
70. | Theo Delacroix | St Michel-Mavic-Auber93 | |
71. | Kristoffer Halvorsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
72. | Simon Pellaud | Tudor Pro Cycling Team | 1:49 |
73. | Valentin Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | |
74. | Elias Maris | Team Flanders-Baloise | 1:52 |
75. | Anthony Turgis | TotalEnergies | 1:53 |
76. | Dries de Bondt | Alpecin-Deceuninck | |
77. | Gilles de Wilde | Team Flanders-Baloise | 1:55 |
78. | Nadav Raisberg | Israel-Premier Tech | 1:56 |
79. | Remy Mertz | Bingoal WB | |
80. | Hugo Toumire | Cofidis | 1:57 |
81. | Dries van Gestel | TotalEnergies | 1:59 |
82. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 2:00 |
83. | Alex Jaime | Equipo Kern Pharma | 2:02 |
84. | Luca Mozzato | Team Arkea Samsic | 2:04 |
85. | Lionel Taminiaux | Alpecin-Deceuninck | |
86. | Luca van Boven | Bingoal WB | 2:08 |
87. | Johan Meens | Bingoal WB | 2:10 |
88. | Martin Urianstad | Uno-X Pro Cycling Team | 2:11 |
89. | Robbe Ghys | Alpecin-Deceuninck | |
90. | Romain Cardis | St Michel-Mavic-Auber93 | 2:12 |
91. | Aaron van Poucke | Team Flanders-Baloise | 2:14 |
92. | William Blume Levy | Uno-X Pro Cycling Team | 2:15 |
93. | Edward Planckaert | Alpecin-Deceuninck | 2:17 |
94. | Ayco Bastiaens | Alpecin-Deceuninck | |
95. | Jordan Jegat | CIC U Nantes Atlantique | 2:18 |
96. | Enzo Paleni | Groupama-FDJ | 2:20 |
97. | Valentin Retailleau | AG2R Citroën Team | 2:21 |
98. | Ludovic Robeet | Bingoal WB | 2:23 |
99. | Jelle Wallays | Cofidis | |
100. | Larry Valvasori | Nice Metropole Côte d'Azur | 2:24 |
101. | Jean-louis Le Ny | Nice Metropole Côte d'Azur | 2:27 |
102. | Søjberg Pedersen Rasmus | CIC U Nantes Atlantique | 2:28 |
103. | Jeremy Leveau | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | 2:29 |
104. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | 2:31 |
105. | Maël Guegan | CIC U Nantes Atlantique | 2:32 |
106. | Norman Vahtra | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | 2:35 |
107. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | 2:38 |
108. | Flavien Maurelet | St Michel-Mavic-Auber93 | 2:42 |
109. | Emmanuel Morin | CIC U Nantes Atlantique | 2:51 |
110. | Anthony Maldonado | St Michel-Mavic-Auber93 | 2:56 |
111. | Leo Danes | CIC U Nantes Atlantique | 2:58 |
112. | Daniel Mclay | Team Arkea Samsic | 3:01 |
OTL | Floris de Tier | Bingoal WB | |
OTL | Pierre Barbier | CIC U Nantes Atlantique | |
OTL | Rudy Barbier | St Michel-Mavic-Auber93 | |
OTL | Jonathan Couanon | Nice Metropole Côte d'Azur | |
OTL | Johannes Adamietz | Lotto Dstny | |
OTL | Rait Arm | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | |
DNF | Kenny Molly | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | |
DNS | Guillaume Boivin | Israel-Premier Tech |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Neilson Powless | EF Education-EasyPost | 11:12:30 |
2. | Mattias Skjelmose | Trek-Segafredo | 0:01 |
3. | Pierre Latour | TotalEnergies | 0:12 |
4. | Kevin Vauquelin | Team Arkea Samsic | 1:12 |
5. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 1:27 |
6. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 1:58 |
7. | Arnaud de Lie | Lotto Dstny | 2:04 |
8. | Hugo Houle | Israel-Premier Tech | 2:27 |
9. | Anthony Perez | Cofidis | 2:36 |
10. | Joel Suter | Tudor Pro Cycling Team | 2:53 |
11. | Benjamin Thomas | Cofidis | |
12. | Krists Neilands | Israel-Premier Tech | 2:54 |
13. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 2:57 |
14. | Pau Miquel | Equipo Kern Pharma | 3:08 |
15. | Dylan Teuns | Israel-Premier Tech | 3:18 |
16. | Franck Bonnamour | AG2R Citroën Team | 3:19 |
17. | Mathieu Burgaudeau | TotalEnergies | 3:43 |
18. | Axel Laurance | Alpecin-Deceuninck | 3:59 |
19. | Raul Garcia Pierna | Equipo Kern Pharma | 4:10 |
20. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | 4:45 |
21. | Valentin Ferron | TotalEnergies | 4:51 |
22. | Fredrik Dversnes | Uno-X Pro Cycling Team | 5:10 |
23. | Jenno Berckmoes | Team Flanders-Baloise | 5:33 |
24. | Lucas Eriksson | Tudor Pro Cycling Team | 5:47 |
25. | Brent van Moer | Lotto Dstny | 6:41 |
26. | Thomas Bonnet | TotalEnergies | 6:50 |
27. | Alexandre Delettre | Cofidis | 7:22 |
28. | Theo Delacroix | St Michel-Mavic-Auber93 | 7:50 |
29. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | 8:00 |
30. | Simon Pellaud | Tudor Pro Cycling Team | 8:18 |
31. | Louis Barre | Team Arkea Samsic | 8:32 |
32. | Julien Simon | TotalEnergies | 9:21 |
33. | Petr Kelemen | Tudor Pro Cycling Team | 10:14 |
34. | Sep Vanmarcke | Israel-Premier Tech | 10:22 |
35. | Martin Urianstad | Uno-X Pro Cycling Team | 10:57 |
36. | Anthony Turgis | TotalEnergies | 11:07 |
37. | Thibault Guernalec | Team Arkea Samsic | 11:30 |
38. | Ben Turner | Ineos Grenadiers | 11:43 |
39. | Benoit Cosnefroy | AG2R Citroën Team | 11:52 |
40. | Jordan Jegat | CIC U Nantes Atlantique | 12:20 |
41. | Luca van Boven | Bingoal WB | 12:23 |
42. | Remy Mertz | Bingoal WB | 12:54 |
43. | Fabio van Den Bossche | Alpecin-Deceuninck | 14:21 |
44. | Dries van Gestel | TotalEnergies | 14:27 |
45. | Rasmus Tiller | Uno-X Pro Cycling Team | 14:28 |
46. | Jasper de Buyst | Lotto Dstny | 14:48 |
47. | Maël Guegan | CIC U Nantes Atlantique | 15:00 |
48. | Nordsæter Resell Erik | Uno-X Pro Cycling Team | 15:01 |
49. | Ben Tulett | Ineos Grenadiers | 15:40 |
50. | Luca Mozzato | Team Arkea Samsic | 15:51 |
51. | Markus Hoelgaard | Trek-Segafredo | 15:53 |
52. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 15:54 |
53. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | 16:09 |
54. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 16:23 |
55. | Samuel Watson | Groupama-FDJ | 16:33 |
56. | Joshua Tarling | Ineos Grenadiers | 16:41 |
57. | Andrea Piccolo | EF Education-EasyPost | 17:14 |
58. | Magnus Cort | EF Education-EasyPost | 17:35 |
59. | Gilles de Wilde | Team Flanders-Baloise | 17:58 |
60. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 18:10 |
61. | Nadav Raisberg | Israel-Premier Tech | 18:58 |
62. | Andrea Mifsud | Nice Metropole Côte d'Azur | 19:43 |
63. | Nicolas Debeaumarche | St Michel-Mavic-Auber93 | 20:21 |
64. | Hugo Toumire | Cofidis | 20:34 |
65. | Romain Cardis | St Michel-Mavic-Auber93 | 20:36 |
66. | Valentin Retailleau | AG2R Citroën Team | 20:51 |
67. | Kristoffer Halvorsen | Uno-X Pro Cycling Team | 21:34 |
68. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 21:41 |
69. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 22:08 |
70. | Danny van der Tuuk | Equipo Kern Pharma | 22:23 |
71. | Tom Bohli | Tudor Pro Cycling Team | 22:32 |
72. | Stefan Bissegger | EF Education-EasyPost | 22:43 |
73. | Elias Maris | Team Flanders-Baloise | 22:47 |
74. | Pierre-luc Perichon | Cofidis | 22:50 |
75. | Dries de Bondt | Alpecin-Deceuninck | 23:01 |
76. | Edward Planckaert | Alpecin-Deceuninck | 23:12 |
77. | Liam Slock | Lotto Dstny | 23:55 |
78. | Johan Meens | Bingoal WB | 24:04 |
79. | Lionel Taminiaux | Alpecin-Deceuninck | 24:16 |
80. | Norman Vahtra | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | 24:34 |
81. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 25:47 |
82. | Samuel Leroux | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | 26:56 |
83. | Jean-louis Le Ny | Nice Metropole Côte d'Azur | 27:07 |
84. | Anthony Maldonado | St Michel-Mavic-Auber93 | 27:30 |
85. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | 28:04 |
86. | Michael Leonard | Ineos Grenadiers | 28:13 |
87. | Ayco Bastiaens | Alpecin-Deceuninck | 29:27 |
88. | Leo Danes | CIC U Nantes Atlantique | 29:58 |
89. | Alex Jaime | Equipo Kern Pharma | 31:36 |
90. | Flavien Maurelet | St Michel-Mavic-Auber93 | 31:46 |
91. | Jelle Wallays | Cofidis | 31:57 |
92. | Alan Riou | Team Arkea Samsic | 32:15 |
93. | Aaron van Poucke | Team Flanders-Baloise | 32:25 |
94. | Julian Lino | Nice Metropole Côte d'Azur | 32:27 |
95. | Milan Fretin | Team Flanders-Baloise | 33:26 |
96. | Valentin Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 33:37 |
97. | Alexander Kamp | Tudor Pro Cycling Team | 33:40 |
98. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | 33:41 |
99. | Emmanuel Morin | CIC U Nantes Atlantique | 35:27 |
100. | Mark Padun | EF Education-EasyPost | 35:58 |
101. | Ludovic Robeet | Bingoal WB | 36:00 |
102. | Larry Valvasori | Nice Metropole Côte d'Azur | 36:01 |
103. | Jeremy Leveau | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | 36:34 |
104. | Daniel Mclay | Team Arkea Samsic | 37:38 |
105. | Thomas Champion | Cofidis | 37:39 |
106. | Vito Braet | Team Flanders-Baloise | 38:22 |
107. | William Blume Levy | Uno-X Pro Cycling Team | 39:44 |
108. | Robbe Ghys | Alpecin-Deceuninck | 41:26 |
109. | Enzo Paleni | Groupama-FDJ | 43:36 |
110. | Søjberg Pedersen Rasmus | CIC U Nantes Atlantique | 44:06 |
111. | Simon Carr | EF Education-EasyPost | 45:44 |
112. | Oded Kogut | Israel-Premier Tech | 46:40 |