Michael Woods triumfował w trzecim dniu wyścigu La Route d’Occitanie – La Dépêche du Midi, zakończonym podjazdem na Les Angles.
Drugi finiszował Carlos Rodriguez (Ineos Grenadiers), a podium uzupełnił Jesus Herrada (Cofidis).
Kolarz Israel-Premier Tech został nowym liderem francuskiej etapówki.
Królewski etap o długości 189 kilometrów prowadził przez pirenejskie przełęcze: Col de Roque Jalère (94 km; 8,2 km; 5,9%), Col de Jau (126 km; 20,3 km; 5,3%), Col des Hares (172 km; 11,1 km; 5,9%) i Les Angles (2,8 km; 6,6%).
Ucieczkę dnia zawiązali: Niccolo Bonifiazio (TotalEnergies), Jonathan Hivert (B&B Hotels-KTM) oraz Morne van Niekerk (St Michel-Auber93), a ich przewaga sięgnęła maksymalnie 5 minut.
Tempo w peletonie nadawali koledzy Nairo Quintany, którzy liczyli popis Kolumbijczyka w górach. Kolarze francuskiej ekipy ograniczyli grupę do kilkunastu nazwisk, ale ich lider nie miał wystarczająco sił do ataku.
Na końcowych fragmentach wspinaczki Col des Hares ruszył Carlos Rodriguez, za którym nadążył jedynie Kanadyjczyk Michael Woods. Dwójka zgodnie współpracowała i szybko wyrobiła sobie minutę przewagi nad pozostałymi w grze rywalami.
Nieco ponad 2 kilometry przed metą Woods wykorzystał stromy odcinek Les Angles i odjechał towarzyszowi z Hiszpanii. Tym samym zapewnił sobie etapowy triumf oraz koszulkę lidera.
Z tyłu aktywni pozostawali Jesus Herrada i Alejandro Valverde, którzy na mecie prawie złapali zmęczonego Rodrigueza.
Wyniki 3. etapu La Route d'Occitanie - La Dépêche du Midi 2022 (2.1), Sigean - Les Angles (188,7 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 5:23:35 |
2. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 01:11 |
3. | Jesus Herrada | Cofidis | 01:12 |
4. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
5. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 01:34 |
6. | Odd Christian Eiking | EF Education-EasyPost | 01:35 |
7. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
8. | Nairo Quintana | Team Arkea Samsic | |
9. | Cristian Rodriguez | TotalEnergies | |
10. | Michel Ries | Team Arkea Samsic | 02:26 |
11. | Nicolas Edet | Team Arkea Samsic | |
12. | Andrey Zeits | Astana Qazaqstan Team | 04:35 |
13. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 05:51 |
14. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | 05:56 |
15. | Mikel Nieve | Caja Rural-Seguros RGA | 06:44 |
16. | Asbjørn Hellemose | Trek-Segafredo | 07:58 |
17. | Valentin Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 09:02 |
18. | Carl Fredrik Hagen | Israel-Premier Tech | 09:43 |
19. | Ander Okamika | Burgos-BH | 10:24 |
20. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | 10:26 |
21. | Jordan Jegat | Team U Nantes Atlantique | 10:30 |
22. | Louis Richard | Team U Nantes Atlantique | 10:38 |
23. | Yaël Joalland | Team U Nantes Atlantique | 11:21 |
24. | Ruben Fernandez | Cofidis | 11:54 |
25. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | |
26. | Filippo Baroncini | Trek-Segafredo | 12:20 |
27. | Alan Jousseaume | TotalEnergies | 12:56 |
28. | Jesse Ewart | Bike Aid | |
29. | Daniel Navarro | Burgos-BH | |
30. | Dawit Yemane | Bike Aid | |
31. | Jacob Hindsgaul | Uno-X Pro Cycling Team | 13:31 |
32. | Abner Gonzalez | Movistar Team | 14:02 |
33. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 14:13 |
34. | Winner Anacona | Team Arkea Samsic | 17:09 |
35. | Adrià Moreno | Burgos-BH | |
36. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
37. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | |
38. | Jose Manuel Diaz | Burgos-BH | |
39. | Stefan de Bod | Astana Qazaqstan Team | 17:31 |
40. | Igor Arrieta | Equipo Kern Pharma | 17:40 |
41. | Fredrik Dversnes | Uno-X Pro Cycling Team | 17:53 |
42. | Jokin Murguialday | Caja Rural-Seguros RGA | 18:37 |
43. | Stephane Rossetto | St Michel-Auber93 | 19:07 |
44. | Cyril Barthe | B&B Hotels-KTM | 19:10 |
45. | Victor de La Parte | TotalEnergies | 20:03 |
46. | Yuriy Natarov | Astana Qazaqstan Team | 20:22 |
47. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | 20:36 |
48. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 20:50 |
49. | Andrea Mifsud | Nice Metropole Côte d'Azur | 21:40 |
50. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | 22:49 |
51. | Diego Andres Camargo | EF Education-EasyPost | |
52. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis | 23:02 |
53. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | 24:51 |
54. | Dayer Quintana | Team Arkea Samsic | |
55. | Nicolas Debeaumarche | St Michel-Auber93 | |
56. | Antoine Berlin | Nice Metropole Côte d'Azur | |
57. | Julian Lino | Bike Aid | |
58. | Alexandre Delettre | Cofidis | |
59. | Leo Danes | Team U Nantes Atlantique | |
60. | Tristan Delacroix | Nice Metropole Côte d'Azur | |
61. | Nurbergen Nurlykhassym | Astana Qazaqstan Team | |
62. | Adne van Engelen | Bike Aid | |
63. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | |
64. | Geoffrey Soupe | TotalEnergies | |
65. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | |
66. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
67. | Axel Mariault | Team U Nantes Atlantique | 24:54 |
68. | Ådne Holter | Uno-X Pro Cycling Team | 26:20 |
69. | Kevin Besson | Nice Metropole Côte d'Azur | 27:15 |
70. | Julien Simon | TotalEnergies | 28:13 |
71. | Cole Kessler | Israel-Premier Tech | |
72. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-KTM | |
73. | Iñigo Elosegui | Movistar Team | |
74. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | |
75. | Attila Valter | Groupama-FDJ | |
76. | Calum Johnston | Caja Rural-Seguros RGA | |
77. | Alessandro Verre | Team Arkea Samsic | |
78. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
79. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | |
80. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | |
81. | Jeremy Leveau | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | |
82. | Guy Sagiv | Israel-Premier Tech | |
83. | Michael Valgren | EF Education-EasyPost | |
84. | Georg Steinhauser | EF Education-EasyPost | |
85. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | 28:57 |
86. | Juri Hollmann | Movistar Team | |
87. | Max Kanter | Movistar Team | |
88. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
89. | Simon Carr | EF Education-EasyPost | |
90. | Andre Carvalho | Cofidis | 31:55 |
91. | Romain Cardis | St Michel-Auber93 | |
92. | Syver Waersted | Uno-X Pro Cycling Team | |
93. | Emmanuel Morin | Team U Nantes Atlantique | |
94. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | 32:01 |
95. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 32:34 |
96. | Niccolo Bonifazio | TotalEnergies | |
97. | Louis Barre | Team U Nantes Atlantique | 33:13 |
98. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 33:19 |
99. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | 33:28 |
100. | Jon Aberasturi | Trek-Segafredo | 34:41 |
101. | Cyril Gautier | B&B Hotels-KTM | 38:09 |
102. | Thomas Boudat | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | 38:11 |
103. | Danny van der Tuuk | Equipo Kern Pharma | |
104. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | |
105. | Bram Welten | Groupama-FDJ | |
106. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
107. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
108. | Tom Mainguenaud | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | |
109. | Oscar Pelegri | Burgos-BH | |
110. | Jean Goubert | Nice Metropole Côte d'Azur | |
111. | Jonathan Couanon | Nice Metropole Côte d'Azur | |
112. | Maxime Urruty | Nice Metropole Côte d'Azur | |
113. | Javier Romo | Astana Qazaqstan Team | |
114. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | |
115. | Evaldas Siskevicius | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | |
116. | Niki Terpstra | TotalEnergies | |
117. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | |
118. | Yesid Albeiro Pira | Caja Rural-Seguros RGA | |
119. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
120. | Kristian Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
121. | Sindre Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
122. | Thomas Denis | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | 39:21 |
123. | Taj Jones | Israel-Premier Tech | 41:02 |
124. | Alan Boileau | B&B Hotels-KTM | 41:20 |
125. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | |
126. | Joris Delbove | St Michel-Auber93 | 44:56 |
127. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 45:35 |
128. | Leo Bouvier | Bike Aid | 45:54 |
129. | Wesley Mol | Bike Aid | |
130. | Elia Viviani | Ineos Grenadiers | 45:59 |
131. | Davide Cimolai | Cofidis | |
132. | Szymon Sajnok | Cofidis |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Michael Woods | Israel-Premier Tech | 10:19:59 |
2. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | 01:16 |
3. | Jesus Herrada | Cofidis | 01:21 |
4. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 01:24 |
5. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 01:47 |
6. | Nairo Quintana | Team Arkea Samsic | 01:48 |
7. | Odd Christian Eiking | EF Education-EasyPost | |
8. | Jonas Gregaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
9. | Cristian Rodriguez | TotalEnergies | |
10. | Nicolas Edet | Team Arkea Samsic | 02:39 |
11. | Andrey Zeits | Astana Qazaqstan Team | 04:48 |
12. | Roger Adria | Equipo Kern Pharma | 05:59 |
13. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 06:04 |
14. | Michel Ries | Team Arkea Samsic | 06:43 |
15. | Mikel Nieve | Caja Rural-Seguros RGA | 06:57 |
16. | Asbjørn Hellemose | Trek-Segafredo | 08:11 |
17. | Valentin Paret-Peintre | AG2R Citroën Team | 09:15 |
18. | Carl Fredrik Hagen | Israel-Premier Tech | 09:56 |
19. | Ander Okamika | Burgos-BH | 10:37 |
20. | Jordan Jegat | Team U Nantes Atlantique | 10:43 |
21. | Louis Richard | Team U Nantes Atlantique | 10:51 |
22. | Yaël Joalland | Team U Nantes Atlantique | 11:34 |
23. | Ruben Fernandez | Cofidis | 12:07 |
24. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | |
25. | Filippo Baroncini | Trek-Segafredo | 12:33 |
26. | Jesse Ewart | Bike Aid | 13:09 |
27. | Daniel Navarro | Burgos-BH | |
28. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | 13:38 |
29. | Jacob Hindsgaul | Uno-X Pro Cycling Team | 13:44 |
30. | Alan Jousseaume | TotalEnergies | 13:46 |
31. | Dawit Yemane | Bike Aid | 14:01 |
32. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 14:45 |
33. | Abner Gonzalez | Movistar Team | 15:38 |
34. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 17:22 |
35. | Joe Dombrowski | Astana Qazaqstan Team | |
36. | Jose Manuel Diaz | Burgos-BH | |
37. | Adrià Moreno | Burgos-BH | 17:41 |
38. | Stefan de Bod | Astana Qazaqstan Team | 17:44 |
39. | Igor Arrieta | Equipo Kern Pharma | 17:53 |
40. | Fredrik Dversnes | Uno-X Pro Cycling Team | 18:37 |
41. | Jokin Murguialday | Caja Rural-Seguros RGA | 18:50 |
42. | Stephane Rossetto | St Michel-Auber93 | 19:20 |
43. | Cyril Barthe | B&B Hotels-KTM | 19:23 |
44. | Victor de La Parte | TotalEnergies | 20:16 |
45. | Winner Anacona | Team Arkea Samsic | 20:21 |
46. | Yuriy Natarov | Astana Qazaqstan Team | 20:35 |
47. | Ivan Ramiro Sosa | Movistar Team | 20:49 |
48. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 21:44 |
49. | Andrea Mifsud | Nice Metropole Côte d'Azur | 21:53 |
50. | Diego Andres Camargo | EF Education-EasyPost | 23:02 |
51. | Dorian Godon | AG2R Citroën Team | |
52. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis | 24:30 |
53. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 25:04 |
54. | Antoine Berlin | Nice Metropole Côte d'Azur | |
55. | Axel Mariault | Team U Nantes Atlantique | 25:07 |
56. | Alexandre Delettre | Cofidis | 25:23 |
57. | Adne van Engelen | Bike Aid | 25:28 |
58. | Julian Lino | Bike Aid | 25:33 |
59. | Nicolas Debeaumarche | St Michel-Auber93 | 25:47 |
60. | Geoffrey Soupe | TotalEnergies | 26:07 |
61. | Jordi Lopez | Equipo Kern Pharma | 26:15 |
62. | Laurent Pichon | Team Arkea Samsic | 27:31 |
63. | Kevin Besson | Nice Metropole Côte d'Azur | 27:52 |
64. | Tristan Delacroix | Nice Metropole Côte d'Azur | 28:03 |
65. | Nurbergen Nurlykhassym | Astana Qazaqstan Team | |
66. | Michael Valgren | EF Education-EasyPost | 28:20 |
67. | Julien Simon | TotalEnergies | 28:22 |
68. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 28:26 |
69. | Calum Johnston | Caja Rural-Seguros RGA | |
70. | Alessandro Verre | Team Arkea Samsic | |
71. | David Gonzalez | Caja Rural-Seguros RGA | 28:55 |
72. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-KTM | 28:58 |
73. | Dayer Quintana | Team Arkea Samsic | 29:08 |
74. | Max Kanter | Movistar Team | 29:10 |
75. | Felix Gall | AG2R Citroën Team | |
76. | Jose Felix Parra | Equipo Kern Pharma | 29:37 |
77. | Simon Carr | EF Education-EasyPost | 29:49 |
78. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 30:08 |
79. | Juri Hollmann | Movistar Team | 30:25 |
80. | Georg Steinhauser | EF Education-EasyPost | 30:38 |
81. | Iñigo Elosegui | Movistar Team | 31:25 |
82. | Jeremy Leveau | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | |
83. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
84. | Cole Kessler | Israel-Premier Tech | 31:51 |
85. | Romain Cardis | St Michel-Auber93 | 32:08 |
86. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 32:47 |
87. | Kim Heiduk | Ineos Grenadiers | 33:28 |
88. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | 33:41 |
89. | Guy Sagiv | Israel-Premier Tech | 33:55 |
90. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 34:27 |
91. | Ben Healy | EF Education-EasyPost | 35:13 |
92. | Niccolo Bonifazio | TotalEnergies | 35:45 |
93. | Emmanuel Morin | Team U Nantes Atlantique | 36:12 |
94. | Andre Carvalho | Cofidis | |
95. | Leo Danes | Team U Nantes Atlantique | 36:45 |
96. | Syver Waersted | Uno-X Pro Cycling Team | 37:15 |
97. | Jon Aberasturi | Trek-Segafredo | 37:53 |
98. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 38:14 |
99. | Oscar Pelegri | Burgos-BH | 38:24 |
100. | Thomas Boudat | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | |
101. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | |
102. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | |
103. | Ibon Ruiz | Equipo Kern Pharma | |
104. | Sindre Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
105. | Yesid Albeiro Pira | Caja Rural-Seguros RGA | |
106. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
107. | Cyril Gautier | B&B Hotels-KTM | 38:41 |
108. | Tom Mainguenaud | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | 38:43 |
109. | Javier Romo | Astana Qazaqstan Team | 38:50 |
110. | Maxime Urruty | Nice Metropole Côte d'Azur | 40:19 |
111. | Ådne Holter | Uno-X Pro Cycling Team | 40:28 |
112. | Bram Welten | Groupama-FDJ | 40:47 |
113. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 40:57 |
114. | Evaldas Siskevicius | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | 40:58 |
115. | Jean Goubert | Nice Metropole Côte d'Azur | 41:21 |
116. | Jonathan Couanon | Nice Metropole Côte d'Azur | 41:33 |
117. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | 42:15 |
118. | Danny van der Tuuk | Equipo Kern Pharma | 42:28 |
119. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
120. | Niki Terpstra | TotalEnergies | 43:31 |
121. | Louis Barre | Team U Nantes Atlantique | 43:38 |
122. | Joris Delbove | St Michel-Auber93 | 45:09 |
123. | Leo Bouvier | Bike Aid | 48:34 |
124. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 49:15 |
125. | Thomas Denis | Go Sport-Roubaix Lille Metropole | 49:35 |
126. | Alan Boileau | B&B Hotels-KTM | 49:42 |
127. | Taj Jones | Israel-Premier Tech | 49:45 |
128. | Elia Viviani | Ineos Grenadiers | 50:12 |
129. | Davide Cimolai | Cofidis | 50:16 |
130. | Szymon Sajnok | Cofidis | 51:12 |
131. | Kristian Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 51:16 |
132. | Wesley Mol | Bike Aid | 58:55 |