Anatolii Budiak (Reprezentacja Ukrainy) wygrał na Alei Wędrowników w Krakowie prolog Małopolskiego Wyścigu Górskiego.
Ukrainiec na stromej wspinaczce o 4 sekundy pokonał Adama Stachowiaka (HRE Mazowsze Serce Polski) , a o 5 sekund Nowozelandczyka Olliego Jonesa (Global 6 Cycling).
Rywalizacja na trasie 59. Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2.2) rozpoczęła się 1400-metrowym odcinkiem jazdy indywidualnej na czas. Trasa prowadziła zawodników aleją Wędrowników ostro pod górę: średnie nachylenie odcinka wynosiło 7,1%, a miejscami sięgało 14%.
Na starcie prologu walki z czasem podjęło się 164 zawodników z 28 zespołów. Kolarze na trasę wyruszali w kolejności odwrotnej do miejsc na liście startowej, co 30 sekund.
Dość szybko prowadzenie w klasyfikacji etapu objął Anatolii Budiak (Reprezentacja Ukrainy), który metę przekroczył po 2 minutach i 50 sekundach. Okazało się to wysoko ustawioną poprzeczką, której nie tylko nikt nie był w stanie przeskoczyć, ale nawet nikomu nie udało się do niej zbliżyć.
Do Budiaka trafiła koszulka lidera klasyfikacji generalnej 59. Małopolskiego Wyścigu Górskiego.
Pełne wyniki
Wyniki prologu Małopolskiego Wyścigu Górskiego (2.2), Kraków (1,5 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Anatoliy Budyak | Ukraina | 0:02:50 |
2. | Adam Stachowiak | HRE Mazowsze Serce Polski | 0:04 |
3. | Ollie Jones | Global 6 Cycling | 0:05 |
4. | Piotr Brożyna | HRE Mazowsze Serce Polski | 0:06 |
5. | Joren Bloem | Sensa-Kanjers voor Kanjers | 0:07 |
6. | Paweł Cieślik | Voster ATS Team | |
7. | Lars Quaedvlieg | Global Cycling Team | 0:09 |
8. | Jakub Otruba | Elkov-Kasper | |
9. | Patryk Stosz | Voster ATS Team | |
10. | Sam Gademan | Sensa-Kanjers voor Kanjers | |
11. | Jelle Johannink | Sensa-Kanjers voor Kanjers | |
12. | Johannes Staune-Mittet | Jumbo-Visma Development Team | 0:10 |
13. | Lars Saugstad | Uno-X Pro Cycling Team | |
14. | Mathias Bregnhoj | BHS-PL Beton Bornholm | 0:11 |
15. | Matěj Zahalka | Elkov-Kasper | |
16. | Nikolaj Mengel | BHS-PL Beton Bornholm | |
17. | Michael Kukrle | Elkov-Kasper | |
18. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
19. | Michal Schlegel | Elkov-Kasper | |
20. | Artur Sowinski | Pogoń Mostostal Puławy | 0:12 |
21. | Luuk Schuurmans | Global Cycling Team | |
22. | Vitaliy Buts | Ukraina | |
23. | Tim van Dijke | Jumbo-Visma Development Team | |
24. | Emil Schandorff Iwersen | BHS-PL Beton Bornholm | |
25. | Mads Rahbek | BHS-PL Beton Bornholm | 0:13 |
26. | Torjus Sleen | Uno-X Pro Cycling Team | |
27. | Michał Paluta | Global 6 Cycling | |
28. | Filip Řeha | Tufo-Pardus Prostějov | |
29. | Frederik Irgens Jensen | BHS-PL Beton Bornholm | 0:14 |
30. | Antti-Jussi Juntunen | Ampler Development Team | |
31. | Daniel Hoelgaard | Uno-X Pro Cycling Team | |
32. | Marcin Budziński | HRE Mazowsze Serce Polski | 0:15 |
33. | Michał Podlaski | Pogoń Mostostal Puławy | |
34. | Kars Ten Boske | Sensa-Kanjers voor Kanjers | |
35. | Daniel Eichinger | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
36. | Paweł Bernas | HRE Mazowsze Serce Polski | |
37. | Bailey O'donnell | Global 6 Cycling | 0:16 |
38. | Owen Geleijn | Jumbo-Visma Development Team | 0:17 |
39. | Emil Toudal | BHS-PL Beton Bornholm | |
40. | Stefan Kolb | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
41. | Justin Wolf | Niemcy | |
42. | Loe van Belle | Jumbo-Visma Development Team | |
43. | Jean Goubert | Sprinter Nice Metropole | 0:18 |
44. | Felix Gross | Niemcy | |
45. | Tomáš Kalojiros | Cycling Academy Trenčín | |
46. | Szymon Rekita | Voster ATS Team | |
47. | Tomáš Jakoubek | Topforex-ATT Investments | 0:19 |
48. | Oguzhan Tiryaki | Turcja | |
49. | Luka Pajek | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
50. | Sylwester Janiszewski | Voster ATS Team | |
51. | Jonas Rapp | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
52. | Matvey Nikitin | Vino-Astana Motors | |
53. | Polychronis Tzortzakis | Kuwejt Pro Cycling Team | 0:20 |
54. | Maurice Ballerstedt | Jumbo-Visma Development Team | |
55. | Karel Tyrpekl | Topforex-ATT Investments | |
56. | Ukko Iisakki Peltonen | Ampler Development Team | |
57. | Kristers Ansons | Ampler Development Team | |
58. | Piotr Pękala | Pogoń Mostostal Puławy | |
59. | Rick Hezeman | Sensa-Kanjers voor Kanjers | 0:21 |
60. | Adrian Krawczyk | Luks Trójka Piaseczno | |
61. | Maksym Bilyi | Ukraina | |
62. | Jakub Kaczmarek | HRE Mazowsze Serce Polski | |
63. | Edouard Bonnefoix | Sprinter Nice Metropole | |
64. | Mustafa Sayar | Turcja | |
65. | Hidde van Veenendaal | Jumbo-Visma Development Team | |
66. | Michael Konczer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | 0:22 |
67. | Timon Loderer | Team Hrinkow Advarics Cycleang | |
68. | Heiko Homrighausen | Team Embrace The World | |
69. | Alexandr Ovsyannikov | Vino-Astana Motors | |
70. | Andriy Kulyk | Ukraina | |
71. | Petr Klabouch | Topforex-ATT Investments | |
72. | Tristan Delacroix | Sprinter Nice Metropole | 0:23 |
73. | Dominik Neuman | Elkov-Kasper | |
74. | Stefan Verhoeff | Global Cycling Team | |
75. | Antoni Olszar | TC Chrobry Scott Głogów | |
76. | Halil İbrahim Dogan | Turcja | |
77. | Zsolt Istlstekker | Epronex-Gesu Bikewear Cycling Team | |
78. | Theo Reinhardt | Niemcy | 0:24 |
79. | Patryk Gieracki | TC Chrobry Scott Głogów | |
80. | Karel Camrda | Topforex-ATT Investments | |
81. | Paul Hirsinger | Sprinter Nice Metropole | |
82. | Onur Balkan | Turcja | |
83. | Charalampos Kastrantas | Kuwejt Pro Cycling Team | |
84. | František Honsa | Topforex-ATT Investments | |
85. | Sindre Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
86. | Benedikt Helbig | Team Embrace The World | 0:25 |
87. | Daniel Babor | Tufo-Pardus Prostějov | 0:26 |
88. | Ján Stohr | Cycling Academy Trenčín | |
89. | Pauls Rubenis | Ampler Development Team | |
90. | Matúš Stocek | Topforex-ATT Investments | |
91. | Samuel Oros | Cycling Academy Trenčín | |
92. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | |
93. | Yasen Aleksandrov | Bułgaria | |
94. | Nícolas Sessler | Global 6 Cycling | |
95. | Damian Papierski | Voster ATS Team | 0:27 |
96. | Chiel Schulten | Sensa-Kanjers voor Kanjers | 0:28 |
97. | Balázs Rozsa | Epronex-Gesu Bikewear Cycling Team | |
98. | Juraj Lajcha | Cycling Academy Trenčín | |
99. | Pavel Gruber | Tufo-Pardus Prostějov | |
100. | Campbell Pithie | Global 6 Cycling | 0:29 |
101. | Burak Abay | Turcja | |
102. | Ahmet Orken | Turcja | |
103. | Sebastian Nielsen | Restaurant Suri-Carl Ras | |
104. | Mathis Lebeau | Sprinter Nice Metropole | 0:30 |
105. | Jarri Stravers | Global Cycling Team | |
106. | Roy Duijvesteijn | Global Cycling Team | |
107. | James Jobber | Kuwejt Pro Cycling Team | 0:31 |
108. | Mateusz Rajtak | Luks Trójka Piaseczno | |
109. | Thomas Koep | Team Embrace The World | |
110. | Saied Jafer Alali | Kuwejt Pro Cycling Team | |
111. | Marcel Peschges | Team Embrace The World | |
112. | Andras Szatmary | Epronex-Gesu Bikewear Cycling Team | |
113. | Denys Khotulov | Ukraina | |
114. | Christian Ingemann Lindquist | Restaurant Suri-Carl Ras | |
115. | Peter Busk | Restaurant Suri-Carl Ras | 0:32 |
116. | Gleb Karpenko | Ampler Development Team | |
117. | Karol Wawrzyniak | Pogoń Mostostal Puławy | |
118. | Julian Hellmann | Team Embrace The World | 0:33 |
119. | Grigoriy Shtein | Vino-Astana Motors | |
120. | Jan Fijak | Luks Trójka Piaseczno | |
121. | Marco Mathis | Niemcy | 0:34 |
122. | Karol Domagalski | HRE Mazowsze Serce Polski | |
123. | Marek Dolnicek | Tufo-Pardus Prostějov | |
124. | Wojciech Pszczolarski | Tufo-Pardus Prostějov | |
125. | Dan Erik Hansen | Global 6 Cycling | |
126. | Mateusz Manowski | Luks Trójka Piaseczno | 0:35 |
127. | Jakub Musialik | Tarnovia Tarnowo Podgorne | |
128. | Andrej Liska | Cycling Academy Trenčín | |
129. | Mykhaylo Kononenko | Ukraina | |
130. | Domenic Weinstein | Niemcy | |
131. | Erki Laanemae | Ampler Development Team | |
132. | Gergő Gonczy | Epronex-Gesu Bikewear Cycling Team | 0:36 |
133. | Abdulhadi Alajmi | Kuwejt Pro Cycling Team | |
134. | Bartlomiej Proc | Pogoń Mostostal Puławy | |
135. | Leon Rohde | Niemcy | 0:37 |
136. | Piotr Mierzynski | TC Chrobry Scott Głogów | 0:38 |
137. | Yordan Petrov | Bułgaria | |
138. | Pavel Stohr | Cycling Academy Trenčín | |
139. | Julius Nowak Dalner | Restaurant Suri-Carl Ras | 0:39 |
140. | Mateusz Kostanski | Tarnovia Tarnowo Podgorne | |
141. | Markus Kramer | Restaurant Suri-Carl Ras | |
142. | Richard Holec | Tufo-Pardus Prostějov | 0:40 |
143. | Jan Szary | Luks Trójka Piaseczno | |
144. | Marcin Zarebski | TC Chrobry Scott Głogów | |
145. | Lyubomir Ilchev | Bułgaria | 0:41 |
146. | Konrad Trzesowski | Tarnovia Tarnowo Podgorne | 0:42 |
147. | Radoslaw Fratczak | Tarnovia Tarnowo Podgorne | |
148. | Krzysztof Domin | Pogoń Mostostal Puławy | |
149. | Daniel Langereis | Global Cycling Team | 0:43 |
150. | Mehdi Tigrine | Kuwejt Pro Cycling Team | 0:44 |
151. | Ioan Kostov | Bułgaria | 0:45 |
152. | Marton Solymosi | Epronex-Gesu Bikewear Cycling Team | 0:46 |
153. | Paul Hennequin | Sprinter Nice Metropole | 0:47 |
154. | Alois Kankovsky | Elkov-Kasper | |
155. | Gergely Kiss | Epronex-Gesu Bikewear Cycling Team | |
156. | Bauyrzhan Zhaparuly | Vino-Astana Motors | |
157. | Mathias Larsen | Restaurant Suri-Carl Ras | 0:50 |
158. | Mario Vogt | Team Embrace The World | 0:51 |
159. | Michal Wenglorz | Luks Trójka Piaseczno | 0:52 |
160. | Jakub Malachowski | TC Chrobry Scott Głogów | |
161. | Vladimir Mulagaleyev | Vino-Astana Motors | 0:53 |
162. | Georgi Nikolov | Bułgaria | 0:56 |
163. | Jan Lamaszewski | Tarnovia Tarnowo Podgorne | 1:02 |
164. | Iver Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | 1:21 |