Victor Lafay (Cofidis) po podjeździe na wzgórze w Guardia Sanframondi triumfował na mecie ósmego etapu Giro d’Italia.
Francuz okazał się najlepszy z ucieczki, której udało się dojechać do mety przed peletonem. Drugi na mecie zameldował się Włoch Francesco Gavazzi (Eolo-Kometa), a trzeci Niemiec Nikias Arndt (Team DSM).
Liderem wyścigu pozostał Węgier Attila Valter (Groupama-FDJ), który do mety dotarł w grupie faworytów imprezy.
Przelotowy etap przez Apeniny znaczyły dwie górskie premie, ale peleton wspinał się czterokrotnie. Na 170-kilometrowym odcinku wyrastały najpierw dwa niekategoryzowane podjazdy, a na 120. kilometrze majaczył szczyt premii górskiej drugiej kategorii, Bocca della Selva (50 km przed metą; 18,9 km; 4,6%, kat. 1). Zjazdy z tej wspinaczki prowadziły do miejscowości Castelvenere, z której na metę prowadziła oznaczona czwartą kategorią wspinaczka do Guardia Sanframondi (3 km; 6,9%, kat. 4).
Etap rozpoczął się od gonitwy o zabranie się w ucieczkę. Tę wyłonić było trudno, a najpierw przedni a potem boczny wiatr wykorzystać próbowali kolarze Ineos Grenadiers. Brytyjskiej ekipie udało się rozbić się peleton i w drugiej grupie zostawić lidera wyścigu, Attilę Valtera (Groupama-FDJ), ale po 45 kilometrach wszystkie grupy wróciły do peletonu, głównie za sprawą wysiłku Team DSM. W ucieczkę odpuszczeni zostali Fernando Gaviria (UAE Team Emirates), Nikias Arndt (Team DSM), Nelson Oliveira (Movistar Team), Kobe Goossens (Lotto Soudal), Alexis Gougeard (AG2R Citroën), Victor Lafay (Cofidis), Giovanni Carboni (Bardiani-CSF-Faizane) i Francesco Gavazzi (Eolo-Kometa).
Do grupki przeskoczyć udało się jeszcze Victorowi Campenaertsowi (Qhubeka ASSOS), a przewaga wzrosła do ponad 5 minut. Gaviria wygrał lotny sprint w Campobasso (86 km przed metą), natomiast peleton opuścił narzekający na ból kolana Caleb Ewan (Lotto Soudal).
Wspinaczkę na Bocca della Selva (50 km przed metą; 18,9 km; 4,6%, kat. 1) czołówka rozpoczęła z przewagą 7:26 nad peletonem, w którym tempo dyktowała ekipa Groupama-FDJ. Sytuacja nie uległa zmianie na podjeździe i na szczycie prowadzący notowali 7 minut przewagi.
Zjazdy również nie wprowadziły wielkich zmian: kraksę bez poważniejszych konsekwencji zaliczył Gaviria, a przed finałową wspinaczką uciekinierzy mieli komfortowy zapas 6 minut, aby między sobą rozegrać walkę o etapowe zwycięstwo. Campenaerts wygrał lotną premię w Castelvenere, 7 kilometrów przed metą i jechał aktywnie, próbując pozbyć się towarzyszy ucieczki.
🚴♂️ @FndoGaviria's crash.#Giro pic.twitter.com/dQFeG7ESG3
— Giro d'Italia (@giroditalia) May 15, 2021
Ataki przed podjazdem do Guardia Sanframondi (3 km; 6,9%, kat. 4) wyłoniły czołówkę w składzie Carboni i Campenaerts, ale Włoch na podjeździe szybko pozbył się Belga i zaczął odjeżdżać po zwycięstwo. Pogoń prowadził Oliveira, na kole mając Lafaya i Goossensa. Francuz przyczaił się, a następnie zdołał skontrować i 2200 metrów przed metą wyszedł na prowadzenie, mając nadzieję dać Cofidisowi etapowe zwycięstwo.
Gonił zawzięcie Gavazzi, ale młody Francuz nie dał się dogonić i na mecie świętował największe zwycięstwo w karierze.
Peleton na ostatniej wspinaczce prowadzili kolarze Ineos Grenadiers i EF Education First-Nippo. Tempo dyktował Gianni Moscon, opiekujący się Eganem Bernalem, ale nie wprowadziło to podziałów, gdyż lider wyścigu bez trudu utrzymał się w grupce i w klasyfikacji generalnej zachowany został status quo.
📽️ The breakaway does it again! The 9-man challenge on the final uphill kilometre.
📽️ Arriva la fuga! La sfida dell'ultimo chilometro in salita tra gli 9 attaccanti di giornata.
Powered by @supersapiensinc #Giro pic.twitter.com/nneOqYqyJJ
— Giro d'Italia (@giroditalia) May 15, 2021
Wyniki 8. etapu Giro d'Italia 2021 (2.UWT); Foggia – Guardia Sanframondi (170 km):
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | 4:06:47 |
2. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 00:36 |
3. | Nikias Arndt | Team DSM | 00:37 |
4. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 00:41 |
5. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 00:44 |
6. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 00:58 |
7. | Victor Campenaerts | Qhubeka Assos | 01:00 |
8. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | 01:54 |
9. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 03:04 |
10. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 04:48 |
11. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | |
12. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
13. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | |
14. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | |
15. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | |
16. | Marc Soler | Movistar Team | |
17. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
18. | Simon Yates | Team BikeExchange | |
19. | Nick Schultz | Team BikeExchange | |
20. | Romain Bardet | Team DSM | |
21. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
22. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
23. | Hugh Carthy | EF Education-Nippo | |
24. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | |
25. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | |
26. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
27. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
28. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
29. | Attila Valter | Groupama-FDJ | |
30. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
31. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | |
32. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
33. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
34. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | |
35. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | |
36. | Mikel Nieve | Team BikeExchange | 04:54 |
37. | Michael Storer | Team DSM | 04:59 |
38. | Jai Hindley | Team DSM | |
39. | Quinten Hermans | Intermarche-Wanty-Gobert | 05:06 |
40. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | |
41. | Tanel Kangert | Team BikeExchange | |
42. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | 05:10 |
43. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | 05:13 |
44. | Clément Champoussin | AG2R Citroën Team | 05:16 |
45. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | 05:18 |
46. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | |
47. | Matteo Badilatti | Groupama-FDJ | |
48. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
49. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 05:27 |
50. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 05:38 |
51. | Gorka Izagirre | Astana-Premier Tech | |
52. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 05:40 |
53. | Vadim Pronskiy | Astana-Premier Tech | 05:43 |
54. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | 05:48 |
55. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | |
56. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
57. | Chris Hamilton | Team DSM | 05:58 |
58. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 06:02 |
59. | Callum Scotson | Team BikeExchange | 06:05 |
60. | Andrii Ponomar | Androni Giocattoli-Sidermec | 06:18 |
61. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
62. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
63. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | 06:35 |
64. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 06:45 |
65. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 06:53 |
66. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | |
67. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | |
68. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | 07:26 |
69. | Patrick Bevin | Israel Start-Up Nation | |
70. | Rémy Rochas | Cofidis, Solutions Crédits | |
71. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 08:08 |
72. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 08:27 |
73. | Alberto Bettiol | EF Education-Nippo | |
74. | Tejay van Garderen | EF Education-Nippo | |
75. | Eduardo Sepulveda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
76. | Simon Carr | EF Education-Nippo | |
77. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-Nippo | |
78. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
79. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
80. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | |
81. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
82. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | |
83. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 08:44 |
84. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | |
85. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | |
86. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
87. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
88. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | |
89. | Kilian Frankiny | Qhubeka Assos | |
90. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
91. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | |
92. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | 08:50 |
93. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 08:55 |
94. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | 09:32 |
95. | Nicolas Roche | Team DSM | 09:40 |
96. | Paul Martens | Jumbo-Visma | |
97. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | |
98. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | |
99. | Dario Cataldo | Movistar Team | |
100. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
101. | Davide Villella | Movistar Team | |
102. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | |
103. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | |
104. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | 09:43 |
105. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
106. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 10:14 |
107. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 10:16 |
108. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
109. | Rafael Valls | Bahrain-Victorious | 10:28 |
110. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | |
111. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | |
112. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | |
113. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | |
114. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
115. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | 10:40 |
116. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 10:46 |
117. | Nico Denz | Team DSM | 11:14 |
118. | Márton Dina | EOLO-Kometa | |
119. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | 11:29 |
120. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | 11:36 |
121. | Michael Hepburn | Team BikeExchange | 12:12 |
122. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 13:00 |
123. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | |
124. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | 13:49 |
125. | Bert-Jan Lindeman | Qhubeka Assos | |
126. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
127. | Giovanni Visconti | Bardiani-CSF-Faizanè | |
128. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
129. | Umberto Marengo | Bardiani-CSF-Faizanè | |
130. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
131. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | |
132. | Natnael Tesfatsion | Androni Giocattoli-Sidermec | |
133. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | |
134. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | |
135. | Filippo Tagliani | Androni Giocattoli-Sidermec | |
136. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
137. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | |
138. | Wesley Kreder | Intermarche-Wanty-Gobert | |
139. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | |
140. | Riccardo Minali | Intermarche-Wanty-Gobert | |
141. | Max Kanter | Team DSM | |
142. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | |
143. | Edward Ravasi | EOLO-Kometa | |
144. | Jan Tratnik | Bahrain-Victorious | |
145. | Łukasz Wiśniowski | Qhubeka Assos | |
146. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
147. | Nicola Venchiarutti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
148. | Max Walscheid | Qhubeka Assos | |
149. | Mark Christian | EOLO-Kometa | |
150. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange | |
151. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
152. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
153. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | |
154. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | |
155. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
156. | Giacomo Nizzolo | Qhubeka Assos | 14:11 |
157. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
158. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
159. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
160. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | |
161. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | |
162. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | |
163. | Mauro Schmid | Qhubeka Assos | |
164. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
165. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | |
166. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | |
167. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
168. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | |
169. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty-Gobert | |
170. | Cameron Meyer | Team BikeExchange | |
171. | Albert Torres | Movistar Team | |
172. | David Dekker | Jumbo-Visma | 17:19 |
173. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | |
174. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
175. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | |
176. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 18:00 |
DNF | Caleb Ewan | Lotto Soudal | - |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 31:10:53 |
2. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 00:11 |
3. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 00:16 |
4. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | 00:24 |
5. | Hugh Carthy | EF Education-Nippo | 00:38 |
6. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | 00:39 |
7. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 00:41 |
8. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 00:47 |
9. | Simon Yates | Team BikeExchange | 00:49 |
10. | Louis Vervaeke | Alpecin-Fenix | 00:50 |
11. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 00:55 |
12. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 01:06 |
13. | Marc Soler | Movistar Team | 01:14 |
14. | Romain Bardet | Team DSM | |
15. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 01:40 |
16. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 01:43 |
17. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 01:50 |
18. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 01:53 |
19. | Nick Schultz | Team BikeExchange | 02:01 |
20. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | 02:03 |
21. | Pello Bilbao | Bahrain-Victorious | 02:31 |
22. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | 03:09 |
23. | Jai Hindley | Team DSM | 03:40 |
24. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 04:44 |
25. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 04:49 |
26. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | 05:13 |
27. | Tanel Kangert | Team BikeExchange | 05:37 |
28. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | 06:11 |
29. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 07:06 |
30. | Lorenzo Fortunato | EOLO-Kometa | 07:44 |
31. | George Bennett | Jumbo-Visma | 08:55 |
32. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 10:55 |
33. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 11:02 |
34. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | 13:45 |
35. | Michael Storer | Team DSM | 15:05 |
36. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-Nippo | 15:09 |
37. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 16:20 |
38. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 16:24 |
39. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 16:47 |
40. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | 16:56 |
41. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 18:01 |
42. | Patrick Bevin | Israel Start-Up Nation | 19:36 |
43. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 20:13 |
44. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | 20:40 |
45. | Davide Villella | Movistar Team | 21:50 |
46. | Mikel Nieve | Team BikeExchange | 21:56 |
47. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 21:58 |
48. | Gorka Izagirre | Astana-Premier Tech | 22:53 |
49. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | |
50. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 24:53 |
51. | Alberto Bettiol | EF Education-Nippo | 25:00 |
52. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 25:09 |
53. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 25:10 |
54. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 26:24 |
55. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 26:54 |
56. | Dario Cataldo | Movistar Team | 27:32 |
57. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 27:36 |
58. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 27:51 |
59. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | 29:26 |
60. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | 30:03 |
61. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | 30:18 |
62. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 31:08 |
63. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | 31:59 |
64. | Kilian Frankiny | Qhubeka Assos | 32:05 |
65. | Giovanni Carboni | Bardiani-CSF-Faizanè | 32:38 |
66. | Quinten Hermans | Intermarche-Wanty-Gobert | 32:40 |
67. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | 33:00 |
68. | Nicolas Roche | Team DSM | 33:51 |
69. | Victor Campenaerts | Qhubeka Assos | 33:54 |
70. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 34:23 |
71. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 35:02 |
72. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | 37:51 |
73. | Callum Scotson | Team BikeExchange | 38:50 |
74. | Edward Ravasi | EOLO-Kometa | 39:28 |
75. | Chris Hamilton | Team DSM | 39:30 |
76. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | 39:32 |
77. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 39:48 |
78. | Nikias Arndt | Team DSM | 40:08 |
79. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 40:44 |
80. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 41:03 |
81. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 41:19 |
82. | Fabio Felline | Astana-Premier Tech | 41:20 |
83. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 41:36 |
84. | Jefferson Alexander Cepeda | Androni Giocattoli-Sidermec | 41:40 |
85. | Simone Ravanelli | Androni Giocattoli-Sidermec | 41:56 |
86. | Christopher Juul-jensen | Team BikeExchange | 42:58 |
87. | Gianni Vermeersch | Alpecin-Fenix | 43:19 |
88. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 44:23 |
89. | Matteo Badilatti | Groupama-FDJ | 45:15 |
90. | Simon Guglielmi | Groupama-FDJ | 46:08 |
91. | Márton Dina | EOLO-Kometa | 46:42 |
92. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | 47:09 |
93. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty-Gobert | 47:25 |
94. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 47:45 |
95. | Vadim Pronskiy | Astana-Premier Tech | 48:04 |
96. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 48:35 |
97. | Eduardo Sepulveda | Androni Giocattoli-Sidermec | |
98. | Filippo Zana | Bardiani-CSF-Faizanè | 48:50 |
99. | Tejay van Garderen | EF Education-Nippo | 49:29 |
100. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | 49:42 |
101. | Clément Champoussin | AG2R Citroën Team | 49:54 |
102. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | 50:00 |
103. | Enrico Battaglin | Bardiani-CSF-Faizanè | 50:03 |
104. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 50:45 |
105. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | 51:41 |
106. | Jan Tratnik | Bahrain-Victorious | 51:53 |
107. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 51:55 |
108. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 52:30 |
109. | Rémy Rochas | Cofidis, Solutions Crédits | 53:01 |
110. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 54:58 |
111. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 55:05 |
112. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 55:31 |
113. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | 55:43 |
114. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 55:49 |
115. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
116. | Jimmy Janssens | Alpecin-Fenix | 56:32 |
117. | Natnael Tesfatsion | Androni Giocattoli-Sidermec | 57:16 |
118. | Mark Christian | EOLO-Kometa | 57:38 |
119. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | 57:59 |
120. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | 58:06 |
121. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 58:31 |
122. | Andrii Ponomar | Androni Giocattoli-Sidermec | 58:32 |
123. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
124. | Nicola Venchiarutti | Androni Giocattoli-Sidermec | 58:50 |
125. | Edoardo Affini | Jumbo-Visma | 59:55 |
126. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 59:56 |
127. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 1:00:13 |
128. | Nico Denz | Team DSM | 1:00:19 |
129. | Mauro Schmid | Qhubeka Assos | 1:00:47 |
130. | Rafael Valls | Bahrain-Victorious | 1:00:57 |
131. | Davide Gabburo | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:02:51 |
132. | Paul Martens | Jumbo-Visma | |
133. | Simon Carr | EF Education-Nippo | 1:03:20 |
134. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 1:03:46 |
135. | Cameron Meyer | Team BikeExchange | 1:04:42 |
136. | Michael Hepburn | Team BikeExchange | 1:05:19 |
137. | Max Kanter | Team DSM | 1:05:28 |
138. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 1:06:16 |
139. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 1:06:28 |
140. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 1:07:04 |
141. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 1:07:09 |
142. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | 1:07:29 |
143. | Samuele Zoccarato | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:07:38 |
144. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 1:07:43 |
145. | Giacomo Nizzolo | Qhubeka Assos | 1:08:03 |
146. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | 1:08:19 |
147. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | 1:08:27 |
148. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | 1:08:40 |
149. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 1:08:44 |
150. | Max Walscheid | Qhubeka Assos | 1:09:16 |
151. | Bert-Jan Lindeman | Qhubeka Assos | 1:09:30 |
152. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 1:09:34 |
153. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | 1:09:40 |
154. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | 1:09:54 |
155. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | 1:10:01 |
156. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | 1:10:56 |
157. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 1:10:57 |
158. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | 1:11:02 |
159. | Wesley Kreder | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:11:08 |
160. | Giovanni Visconti | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:11:43 |
161. | Filippo Tagliani | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:12:08 |
162. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 1:12:38 |
163. | Łukasz Wiśniowski | Qhubeka Assos | 1:13:12 |
164. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 1:13:19 |
165. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 1:13:50 |
166. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 1:13:58 |
167. | Umberto Marengo | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:14:37 |
168. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | 1:15:49 |
169. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 1:16:18 |
170. | Samuele Rivi | EOLO-Kometa | 1:16:23 |
171. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | |
172. | David Dekker | Jumbo-Visma | 1:17:51 |
173. | Riccardo Minali | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:18:20 |
174. | Albert Torres | Movistar Team | 1:18:29 |
175. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 1:25:22 |
176. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 1:29:09 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | 83 |
2. | Giacomo Nizzolo | Qhubeka Assos | 76 |
3. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 69 |
4. | Davide Cimolai | Israel Start-Up Nation | 66 |
5. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 57 |
6. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 56 |
7. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 42 |
8. | Filippo Tagliani | Androni Giocattoli-Sidermec | 39 |
9. | Filippo Fiorelli | Bardiani-CSF-Faizanè | 39 |
10. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 36 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 26 |
2. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 18 |
3. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 18 |
4. | Francjasco Gavazzi | EOLO-Kometa | 17 |
5. | Vincenzo Albanese | EOLO-Kometa | 16 |
6. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 13 |
7. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | 10 |
8. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | 10 |
9. | Simon Pellaud | Androni Giocattoli-Sidermec | 9 |
10. | Nikias Arndt | Team DSM | 9 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 31:10:53 |
2. | Remco Evenepoel | Deceuninck-Quick Step | 00:11 |
3. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 00:16 |
4. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | 00:24 |
5. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 01:06 |
6. | Tobias Foss | Jumbo-Visma | 01:53 |
7. | Jai Hindley | Team DSM | 03:40 |
8. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 04:44 |
9. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 04:49 |
10. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | 05:13 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Ineos Grenadiers | 93:35:22 | |
2. | Bahrain-Victorious | 01:05 | |
3. | Team BikeExchange | 02:15 | |
4. | Trek-Segafredo | 03:59 | |
5. | Deceuninck-Quick Step | 05:08 | |
6. | Team DSM | 08:16 | |
7. | EF Education-Nippo | 09:32 | |
8. | Movistar Team | 10:00 | |
9. | Jumbo-Visma | 18:00 | |
10. | UAE Team Emirates | 21:17 | |
11. | Astana-Premier Tech | 21:36 | |
12. | Bora-hansgrohe | 36:02 | |
13. | Israel Start-Up Nation | 40:48 | |
14. | EOLO-Kometa | 41:46 | |
15. | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 46:59 | |
16. | Groupama-FDJ | 47:56 | |
17. | AG2R Citroën Team | 57:13 | |
18. | Cofidis, Solutions Crédits | 1:19:31 | |
19. | Bardiani-CSF-Faizanè | 1:26:22 | |
20. | Alpecin-Fenix | 1:27:43 | |
21. | Team Qhubeka ASSOS | 1:32:46 | |
22. | Androni Giocattoli-Sidermec | 1:46:22 | |
23. | Lotto Soudal | 2:04:00 |