Amerykanka Evelyn Stevens (Specialized-lululemon) triumfowała na trasie czwartego odcinka niemieckiej etapówki i wyszła na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
Panie do pokonania miały ponad 12-kilometrowy odcinek, z trzema podjazdami, w tym ostatnim, usytuowanym niecałe 20 kilometrów przed linią mety.
Decydującą akcję przypuściły na ostatnich 25 kilometrach Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans) i Elizabeth Stevens. Dwójka dogoniła słabnącą ucieczkę i zdołała odeprzeć zakusy goniących zawodniczek – Rety Trotman i jadącej na jej kole Lisy Brennauer.
Amerykanka wygrała finisz, a dzięki wypracowanej przewadze wyszła na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
5. miejsce zajęła Paulina Brzeźna-Bentkowska, a 15. Anna Plichta (obie TKK Pacific Toruń). Plichta utrzymała prowadzenie w klasyfikacji młodzieżowej wyścigu.
Wyniki 4. etapu Internationale Thüringen Rundfahrt der Frauen 2014 (2.1), Saalfeld – Saalfeld (127,9 km):
1. Evelyn Stevens (Specialized-lululemon) 3:35:33
2. Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans) 00:01
3. Reta Trotman (Nowa Zelandia) 02:08
4. Lisa Brennauer (Specialized-lululemon) 02:13
5. Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń) 02:34
6. Christine Majerus (Boels Dolmans)
7. Elizabeth Williams (Reprezentacja Australii)
8. Sofie De Vuyst (Futurymshop.nl-Zannata)
9. Joanne Hogan (Bigla) 02:36
10. Stephanie Pohl (Reprezentacja Niemiec) 02:37
...
12.
Milena Faryn (Reprezentacja Polski) 02:37
15. Anna Plichta (TKK Pacific Toruń) 02:55
20. Martyna Klekot (Reprezentacja Polski) 03:46
22. Paulina Guz (Reprezentacja Polski) 03:46
23. Monika Brzeźna (TKK Pacific Toruń) 03:46
31. Paulina Cywińska (Reprezentacja Polski) 05:31
38. Katarzyna Wilkos (TKK Pacific Toruń) 07:04
41. Beata Kalemba (TKK Pacific Toruń) 07:04
DNF Monika Kopińska (Reprezentacja Polski)
Klasyfikacja generalna po 4. etapie:
1. Evelyn Stevens (Specialized-lululemon) 9:54:21
2. Elizabeth Armitstead (Boels Dolmans) 00:56
Lisa Brennauer (Specialized-lululemon) 01:31
3.
4. Reta Trotman (Nowa Zelandia) 04:15
5. Christine Majerus (Boels Dolmans) 04:20
6. Stephanie Pohl (Reprezentacja Niemiec) 05:31
7. Joanne Hogan (Bigla) 06:00
8. Anna Plichta (TKK Pacific Toruń) 06:37
9. Sofie De Vuyst (Futurymshop.nl-Zannata)
06:41
10. Elizabeth Williams (Reprezentacja Australii)
07:07
...
16. Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń) 09:43
20. Paulina Guz (Reprezentacja Polski) 10:58
25. Monika Brzeźna (TKK Pacific Toruń) 11:26
23. Martyna Klekot (Reprezentacja Polski) 11:05
32. Katarzyna Wilkos (TKK Pacific Toruń) 13:18
34.
Milena Faryn (Reprezentacja Polski) 13:39
37. Paulina Cywińska (Reprezentacja Polski) 14:38
51. Beata Kalemba (TKK Pacific Toruń) 26:48