Irlandczyk Sam Bennett został zwycięzcą szóstego etapu UAE Tour.
Zawodnik Deceuninck-Quick Step pokonał na finiszu z peletonu Elię Vivianiego (Cofidis) i Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe).
Liderem wyścigu jest Tadej Pogacar (UAE Team Emirates).
Przedostatni etap prowadził ku Wyspie Palmowej i liczył 165 kilometrów. Typowy sprinterski dzień, który mógł zaburzyć jedynie silny boczny wiatr.
Ucieczkę zawiązali Tony Gallopin (AG2R Citroën), Alexey Lutsenko, Luis Leon Sanchez (Astana-Premier Tech), Matthieu Ladagnous, Attila Valter (Groupama-FDJ) i Inigo Elosegui (Movistar). Szóstka ta odskoczyła na niespełna 4 minuty.
Peleton dwa razy pękł na wietrze, ale nic poważnego z tego nie wynikło. Skoki tempa wiązały się za to ze spadkiem przewagi uciekinierów. 50 kilometrów przed metą pozostała im mniej niż minuta.
Akcja zakończona została 25 kilometrów przed finiszem. Moment zwolnienia wykorzystał Dmitriy Gruzdev (Astana-Premier Tech), który dla sponsora i ładnej fotki do rodzinnego albumu, odskoczył jeszcze sobie na 22 sekundy.
Sprinterską końcówkę po raz drugi wygrał Sam Bennett, znakomicie rozprowadzony przez Michaela Morkova. Drugi na kresce Elia Viviani tracił na kresce dwie długości roweru.
💥@Sammmy_Be (@deceuninck_qst) Se lleva la victoria al sprint en la Etapa 6 del UAE Tour 2021
🇦🇪 #UAETour #Ciclismo #Cycling pic.twitter.com/yoXddJi36B— NotiCiclismo (@Noticiclismo1) February 26, 2021
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 3:32:23 |
2. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
3. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | |
4. | David Dekker | Jumbo-Visma | |
5. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
6. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka ASSOS | |
7. | Kaden Groves | Team BikeExchange | |
8. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | |
9. | Cees Bol | Team DSM | |
10. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
11. | Riccardo Minali | Intermarche-Wanty-Gobert | |
12. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
13. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | |
14. | Yevgeniy Gidich | Astana-Premier Tech | |
15. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
16. | Phil Bauhaus | Bahrain-Victorious | |
17. | Stefan Bissegger | EF Education-Nippo | |
18. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | |
19. | Nick Schultz | Team BikeExchange | |
20. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
21. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | |
22. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
23. | Adam Yates | Ineos Grenadiers | |
24. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
25. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
26. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
27. | Neilson Powless | EF Education-Nippo | |
28. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
29. | Chris Harper | Jumbo-Visma | |
30. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | |
31. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | |
32. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | |
33. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | |
34. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
35. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | |
36. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
37. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
38. | Rubén Fernandez | Cofidis, Solutions Crédits | |
39. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
40. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | |
41. | Davide Villella | Movistar Team | |
42. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
43. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | |
44. | Sergio Higuita | EF Education-Nippo | |
45. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | |
46. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | |
47. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | |
48. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | |
49. | Max Walscheid | Team Qhubeka ASSOS | |
50. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | |
51. | Alexey Lutsenko | Astana-Premier Tech | |
52. | Stefan de Bod | Astana-Premier Tech | |
53. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | |
54. | Nikias Arndt | Team DSM | |
55. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
56. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
57. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | |
58. | François Bidard | AG2R Citroën Team | |
59. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
60. | Rémy Rochas | Cofidis, Solutions Crédits | |
61. | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange | |
62. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
63. | Domenico Pozzovivo | Team Qhubeka ASSOS | |
64. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
65. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | |
66. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
67. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
68. | Fred Wright | Bahrain-Victorious | |
69. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | |
70. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | |
71. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
72. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | |
73. | Kevin Colleoni | Team BikeExchange | |
74. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
75. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | |
76. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
77. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | |
78. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
79. | Attila Valter | Groupama-FDJ | |
80. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | |
81. | Mathias Frank | AG2R Citroën Team | |
82. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | |
83. | Kévin van Melsen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
84. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty-Gobert | |
85. | Iván Ramiro Sosa | Ineos Grenadiers | |
86. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
87. | Wesley Kreder | Intermarche-Wanty-Gobert | |
88. | Luka Mezgec | Team BikeExchange | |
89. | Lasse Norman Hansen | Team Qhubeka ASSOS | |
90. | Jonathan Milan | Bahrain-Victorious | |
91. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 00:25 |
92. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:27 |
93. | Mark Donovan | Team DSM | 00:29 |
94. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | |
95. | Lawson Craddock | EF Education-Nippo | |
96. | Bert-Jan Lindeman | Team Qhubeka ASSOS | 00:37 |
97. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | |
98. | Matteo Pelucchi | Team Qhubeka ASSOS | 01:07 |
99. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | |
100. | Michael Hepburn | Team BikeExchange | 01:13 |
101. | Jack Bauer | Team BikeExchange | |
102. | Alberto Dainese | Team DSM | 01:18 |
103. | James Whelan | EF Education-Nippo | |
104. | Thymen Arensman | Team DSM | |
105. | Asbjørn Kragh Andersen | Team DSM | 01:42 |
106. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 02:24 |
107. | Jack Haig | Bahrain-Victorious | 02:27 |
108. | Brandon Smith Rivera | Ineos Grenadiers | |
109. | Alexys Brunel | Groupama-FDJ | |
110. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
111. | Chris Froome | Israel Start-Up Nation | |
112. | Matteo Badilatti | Groupama-FDJ | |
113. | Iñigo Elosegui | Movistar Team | |
114. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | |
115. | Dmitriy Gruzdev | Astana-Premier Tech | |
116. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | |
117. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
118. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
119. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | |
120. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
121. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | 02:33 |
122. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 02:46 |
123. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
124. | Harry Tanfield | Team Qhubeka ASSOS | 03:04 |
125. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 03:06 |
126. | Albert Torres | Movistar Team | |
127. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | 06:53 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 20:41:49 |
2. | Adam Yates | Ineos Grenadiers | 00:45 |
3. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 01:12 |
4. | Chris Harper | Jumbo-Visma | 01:54 |
5. | Neilson Powless | EF Education-Nippo | 01:56 |
6. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 02:47 |
7. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | 02:49 |
8. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | 04:03 |
9. | Rubén Fernandez | Cofidis, Solutions Crédits | 04:23 |
10. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | 06:40 |
11. | Sergio Higuita | EF Education-Nippo | 09:57 |
12. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 10:41 |
13. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 10:47 |
14. | Nick Schultz | Team BikeExchange | 10:55 |
15. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 11:02 |
16. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 11:17 |
17. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 11:25 |
18. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | 11:28 |
19. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | 11:37 |
20. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | 11:49 |
21. | Domenico Pozzovivo | Team Qhubeka ASSOS | 11:55 |
22. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | 12:15 |
23. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 12:19 |
24. | Stefan de Bod | Astana-Premier Tech | 12:44 |
25. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 13:15 |
26. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 13:24 |
27. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | 13:36 |
28. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | 13:39 |
29. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | 14:12 |
30. | Rémy Rochas | Cofidis, Solutions Crédits | 14:16 |
31. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 14:28 |
32. | Jack Haig | Bahrain-Victorious | 14:41 |
33. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 15:31 |
34. | Davide Villella | Movistar Team | 15:41 |
35. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 15:48 |
36. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 16:03 |
37. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | 16:33 |
38. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 16:57 |
39. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 17:30 |
40. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 17:53 |
41. | Chris Froome | Israel Start-Up Nation | 19:05 |
42. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 19:08 |
43. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | 20:19 |
44. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 20:27 |
45. | Matteo Badilatti | Groupama-FDJ | 20:35 |
46. | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange | 20:41 |
47. | François Bidard | AG2R Citroën Team | 20:48 |
48. | Thymen Arensman | Team DSM | 21:03 |
49. | Mark Donovan | Team DSM | 21:39 |
50. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | 21:45 |
51. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | 21:56 |
52. | Alexey Lutsenko | Astana-Premier Tech | 22:53 |
53. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 23:25 |
54. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty-Gobert | 24:37 |
55. | Mathias Frank | AG2R Citroën Team | 24:49 |
56. | Brandon Smith Rivera | Ineos Grenadiers | 26:03 |
57. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 26:21 |
58. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 26:42 |
59. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | 27:03 |
60. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | 28:42 |
61. | Lawson Craddock | EF Education-Nippo | 28:44 |
62. | Nikias Arndt | Team DSM | 28:45 |
63. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | 30:03 |
64. | Héctor Carretero | Movistar Team | 31:59 |
65. | Jack Bauer | Team BikeExchange | 32:09 |
66. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | 33:38 |
67. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 33:39 |
68. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 33:47 |
69. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 34:45 |
70. | Wesley Kreder | Intermarche-Wanty-Gobert | 35:05 |
71. | David Dekker | Jumbo-Visma | 35:28 |
72. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 35:33 |
73. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 36:20 |
74. | Iván Ramiro Sosa | Ineos Grenadiers | 36:25 |
75. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | 36:27 |
76. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 36:29 |
77. | Dmitriy Gruzdev | Astana-Premier Tech | 37:20 |
78. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | 37:33 |
79. | Kevin Colleoni | Team BikeExchange | 37:40 |
80. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | 37:57 |
81. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | 38:09 |
82. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | 38:19 |
83. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 38:30 |
84. | Bert-Jan Lindeman | Team Qhubeka ASSOS | 38:35 |
85. | James Whelan | EF Education-Nippo | 38:57 |
86. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | 39:00 |
87. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka ASSOS | 39:27 |
88. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 39:31 |
89. | Michael Hepburn | Team BikeExchange | 39:41 |
90. | Alexys Brunel | Groupama-FDJ | 39:47 |
91. | Yevgeniy Gidich | Astana-Premier Tech | 39:48 |
92. | Luka Mezgec | Team BikeExchange | 39:57 |
93. | Iñigo Elosegui | Movistar Team | 40:56 |
94. | Fred Wright | Bahrain-Victorious | 41:11 |
95. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 42:04 |
96. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 42:19 |
97. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 42:40 |
98. | Kévin van Melsen | Intermarche-Wanty-Gobert | 42:48 |
99. | Stefan Bissegger | EF Education-Nippo | 43:15 |
100. | Max Walscheid | Team Qhubeka ASSOS | 43:33 |
101. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 43:58 |
102. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 44:04 |
103. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 44:25 |
104. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 45:14 |
105. | Riccardo Minali | Intermarche-Wanty-Gobert | 45:19 |
106. | Alberto Dainese | Team DSM | 45:42 |
107. | Kaden Groves | Team BikeExchange | 46:17 |
108. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 46:25 |
109. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 46:33 |
110. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 46:39 |
111. | Matteo Pelucchi | Team Qhubeka ASSOS | 46:46 |
112. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 46:47 |
113. | Albert Torres | Movistar Team | 47:08 |
114. | Jonathan Milan | Bahrain-Victorious | 47:26 |
115. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 47:28 |
116. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 48:06 |
117. | Phil Bauhaus | Bahrain-Victorious | 48:28 |
118. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 48:39 |
119. | Asbjørn Kragh Andersen | Team DSM | 50:40 |
120. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | 51:01 |
121. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | 51:56 |
122. | Lasse Norman Hansen | Team Qhubeka ASSOS | 52:18 |
123. | Cees Bol | Team DSM | 52:31 |
124. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 55:00 |
125. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | 58:27 |
126. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 58:52 |
127. | Harry Tanfield | Team Qhubeka ASSOS | 1:01:26 |
. |