Filippo Ganna okazał się najszybszy w próbie jazdy indywidualnej na czas wyścigu UAE Tour.
Mistrz świata w tej specjalności na trasie zlokalizowanej na Hudayriyat Island wykręcił średnią 55,9 km/godz. i pokonał o 14 sekund Stefana Bisseggera (EF Education-Nippo) oraz o 21 sekund Mikkela Bjerga (UAE Team Emirates).
W drugim dniu wyścigu kolarze zmierzyli się na 13 kilometrach jazdy na czas, poprowadzonych po wyspie Al Hudayriyat. Szeroka, pełna łagodnych łuków, droga pozwalała zapomnieć o hamulcach.
Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Tadej Pogacar, który czasówkę ukończył na 4. miejscu. Pomocnik lidera UAE Team Emirates, Rafał Majka, stracił 1:12 do Ganny, co było 54. wynikiem dnia.
Słoweniec pojechał lepiej João Almeidy (Deceuninck-Quick-Step) oraz od startującego w koszulce lidera Davida Dekkera (Jumbo-Visma). Młody Holender czerwoną koszulę otrzymał dopiero przed startem, po tym jak do zmagań nie przystąpiła drużyna zwycięzca pierwszego etapu, Mathieu van der Poela, z powodu pozytywnego wyniku na covid u członka belgijskiej ekipy.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 13:56 |
2. | Stefan Bissegger | EF Education-Nippo | 0:14 |
3. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 0:21 |
4. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 0:24 |
5. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | 0:30 |
6. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | |
7. | Max Walscheid | Team Qhubeka ASSOS | 0:32 |
8. | Stefan de Bod | Astana-Premier Tech | 0:33 |
9. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 0:36 |
10. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 0:38 |
11. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | 0:39 |
12. | Lawson Craddock | EF Education-Nippo | |
13. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 0:43 |
14. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | 0:44 |
15. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 0:46 |
16. | Nikias Arndt | Team DSM | 0:47 |
17. | Alexys Brunel | Groupama-FDJ | 0:48 |
18. | Sergio Higuita | EF Education-Nippo | |
19. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | 0:49 |
20. | Fred Wright | Bahrain-Victorious | |
21. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
22. | Michael Hepburn | Team BikeExchange | 0:51 |
23. | Domenico Pozzovivo | Team Qhubeka ASSOS | 0:52 |
24. | Chris Harper | Jumbo-Visma | |
25. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 0:53 |
26. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
27. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | |
28. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 0:55 |
29. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 0:57 |
30. | Alexey Lutsenko | Astana-Premier Tech | |
31. | Neilson Powless | EF Education-Nippo | |
32. | Jonathan Milan | Bahrain-Victorious | |
33. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | 0:58 |
34. | Adam Yates | Ineos Grenadiers | |
35. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | |
36. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 0:59 |
37. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
38. | Jack Bauer | Team BikeExchange | 1:00 |
39. | Albert Torres | Movistar Team | 1:01 |
40. | Nick Schultz | Team BikeExchange | 1:03 |
41. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 1:04 |
42. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 1:05 |
43. | Lasse Norman Hansen | Team Qhubeka ASSOS | 1:06 |
44. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 1:07 |
45. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
46. | Thymen Arensman | Team DSM | |
47. | James Whelan | EF Education-Nippo | |
48. | Brandon Smith Rivera | Ineos Grenadiers | |
49. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | |
50. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | 1:09 |
51. | Florian Stork | Team DSM | 1:10 |
52. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 1:11 |
53. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 1:12 |
54. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
55. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 1:13 |
56. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 1:14 |
57. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | |
58. | David Dekker | Jumbo-Visma | |
59. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | |
60. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | 1:17 |
61. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
62. | Jack Haig | Bahrain-Victorious | |
63. | Dmitriy Gruzdev | Astana-Premier Tech | 1:18 |
64. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 1:19 |
65. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:20 |
66. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | |
67. | Asbjørn Kragh Andersen | Team DSM | 1:21 |
68. | Alberto Dainese | Team DSM | 1:23 |
69. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | |
70. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 1:25 |
71. | Rémy Rochas | Cofidis, Solutions Crédits | 1:26 |
72. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
73. | Cees Bol | Team DSM | |
74. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
75. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 1:28 |
76. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
77. | Rubén Fernandez | Cofidis, Solutions Crédits | 1:30 |
78. | Kevin Colleoni | Team BikeExchange | 1:33 |
79. | Mathias Frank | AG2R Citroën Team | |
80. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:34 |
81. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
82. | Harry Tanfield | Team Qhubeka ASSOS | 1:35 |
83. | Chris Froome | Israel Start-Up Nation | 1:36 |
84. | Iñigo Elosegui | Movistar Team | 1:37 |
85. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 1:38 |
86. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 1:39 |
87. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 1:40 |
88. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
89. | Luka Mezgec | Team BikeExchange | |
90. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | 1:42 |
91. | Kaden Groves | Team BikeExchange | |
92. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | 1:43 |
93. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 1:44 |
94. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | |
95. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 1:45 |
96. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 1:46 |
97. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 1:47 |
98. | Wesley Kreder | Intermarche-Wanty-Gobert | |
99. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | |
100. | Kévin van Melsen | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:48 |
101. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 1:50 |
102. | Mark Donovan | Team DSM | |
103. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka ASSOS | 1:51 |
104. | Davide Villella | Movistar Team | 1:54 |
105. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 1:55 |
106. | Bert-Jan Lindeman | Team Qhubeka ASSOS | 1:56 |
107. | Phil Bauhaus | Bahrain-Victorious | 1:57 |
108. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 1:58 |
109. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | |
110. | Iván Ramiro Sosa | Ineos Grenadiers | |
111. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | 1:59 |
112. | Matteo Badilatti | Groupama-FDJ | 2:00 |
113. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
114. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 2:01 |
115. | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange | |
116. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | 2:02 |
117. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 2:03 |
118. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 2:07 |
119. | Yevgeniy Gidich | Astana-Premier Tech | |
120. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 2:08 |
121. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
122. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | 2:09 |
123. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 2:12 |
124. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | 2:15 |
125. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty-Gobert | 2:16 |
126. | Riccardo Minali | Intermarche-Wanty-Gobert | 2:18 |
127. | François Bidard | AG2R Citroën Team | 2:19 |
128. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | 2:28 |
129. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 2:34 |
130. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 2:36 |
131. | Matteo Pelucchi | Team Qhubeka ASSOS | 2:38 |
132. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 2:45 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 4:00:05 |
2. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 00:05 |
3. | Mattia Cattaneo | Deceuninck-Quick Step | 00:18 |
4. | Chris Harper | Jumbo-Visma | 00:33 |
5. | Adam Yates | Ineos Grenadiers | 00:39 |
6. | Neilson Powless | EF Education-Nippo | 00:41 |
7. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 00:45 |
8. | David Dekker | Jumbo-Visma | 00:46 |
9. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 00:47 |
10. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 00:48 |
11. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | 00:50 |
12. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 00:54 |
13. | Fausto Masnada | Deceuninck-Quick Step | 00:55 |
14. | Shane Archbold | Deceuninck-Quick Step | 01:04 |
15. | Rubén Fernandez | Cofidis, Solutions Crédits | 01:11 |
16. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 01:27 |
17. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 01:36 |
18. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 01:41 |
19. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 01:45 |
20. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | 02:09 |
21. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | 02:39 |
22. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | 08:07 |
23. | Stefan Bissegger | EF Education-Nippo | 08:21 |
24. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | 08:37 |
25. | Max Walscheid | Team Qhubeka ASSOS | 08:39 |
26. | Stefan de Bod | Astana-Premier Tech | 08:40 |
27. | Daniel Felipe Martinez | Ineos Grenadiers | 08:43 |
28. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 08:45 |
29. | Lawson Craddock | EF Education-Nippo | 08:46 |
30. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 08:50 |
31. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | 08:51 |
32. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 08:53 |
33. | Nikias Arndt | Team DSM | 08:54 |
34. | Sergio Higuita | EF Education-Nippo | 08:55 |
35. | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo | 08:56 |
36. | Fred Wright | Bahrain-Victorious | |
37. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
38. | Michael Hepburn | Team BikeExchange | 08:58 |
39. | Domenico Pozzovivo | Team Qhubeka ASSOS | 08:59 |
40. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 09:00 |
41. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
42. | Alex Dowsett | Israel Start-Up Nation | |
43. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 09:02 |
44. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 09:04 |
45. | Alexey Lutsenko | Astana-Premier Tech | |
46. | Jonathan Milan | Bahrain-Victorious | |
47. | Harry Sweeny | Lotto Soudal | 09:05 |
48. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | |
49. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | 09:06 |
50. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
51. | Jack Bauer | Team BikeExchange | 09:07 |
52. | Albert Torres | Movistar Team | 09:08 |
53. | Nick Schultz | Team BikeExchange | 09:10 |
54. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 09:12 |
55. | Lasse Norman Hansen | Team Qhubeka ASSOS | 09:13 |
56. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 09:14 |
57. | Thymen Arensman | Team DSM | |
58. | James Whelan | EF Education-Nippo | |
59. | Brandon Smith Rivera | Ineos Grenadiers | |
60. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | |
61. | Florian Stork | Team DSM | 09:17 |
62. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 09:18 |
63. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 09:19 |
64. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
65. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 09:21 |
66. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | |
67. | Ruben Guerreiro | EF Education-Nippo | 09:24 |
68. | Rick Zabel | Israel Start-Up Nation | |
69. | Jack Haig | Bahrain-Victorious | |
70. | Dmitriy Gruzdev | Astana-Premier Tech | 09:25 |
71. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 09:26 |
72. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 09:27 |
73. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | |
74. | Asbjørn Kragh Andersen | Team DSM | 09:28 |
75. | Alberto Dainese | Team DSM | 09:30 |
76. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 09:32 |
77. | Rémy Rochas | Cofidis, Solutions Crédits | 09:33 |
78. | Gregor Muhlberger | Movistar Team | |
79. | Cees Bol | Team DSM | |
80. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
81. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 09:35 |
82. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
83. | Kevin Colleoni | Team BikeExchange | 09:40 |
84. | Mathias Frank | AG2R Citroën Team | |
85. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | 09:41 |
86. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
87. | Harry Tanfield | Team Qhubeka ASSOS | 09:42 |
88. | Chris Froome | Israel Start-Up Nation | 09:43 |
89. | Iñigo Elosegui | Movistar Team | 09:44 |
90. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 09:45 |
91. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 09:46 |
92. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 09:47 |
93. | Omer Goldstein | Israel Start-Up Nation | |
94. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
95. | Luka Mezgec | Team BikeExchange | |
96. | Kaden Groves | Team BikeExchange | 09:49 |
97. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | 09:50 |
98. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 09:51 |
99. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | |
100. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 09:52 |
101. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 09:54 |
102. | Wesley Kreder | Intermarche-Wanty-Gobert | |
103. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | |
104. | Kévin van Melsen | Intermarche-Wanty-Gobert | 09:55 |
105. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 09:57 |
106. | Mark Donovan | Team DSM | |
107. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka ASSOS | 09:58 |
108. | Davide Villella | Movistar Team | 10:01 |
109. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 10:02 |
110. | Bert-Jan Lindeman | Team Qhubeka ASSOS | 10:03 |
111. | Phil Bauhaus | Bahrain-Victorious | 10:04 |
112. | Samuele Battistella | Astana-Premier Tech | 10:05 |
113. | Iván Ramiro Sosa | Ineos Grenadiers | |
114. | Matteo Badilatti | Groupama-FDJ | 10:07 |
115. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
116. | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange | 10:08 |
117. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | 10:09 |
118. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 10:14 |
119. | Yevgeniy Gidich | Astana-Premier Tech | |
120. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 10:15 |
121. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
122. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | 10:16 |
123. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 10:19 |
124. | Jaakko Hanninen | AG2R Citroën Team | 10:22 |
125. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty-Gobert | 10:23 |
126. | Riccardo Minali | Intermarche-Wanty-Gobert | 10:25 |
127. | François Bidard | AG2R Citroën Team | 10:26 |
128. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 10:41 |
129. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 10:43 |
130. | Matteo Pelucchi | Team Qhubeka ASSOS | 10:45 |
131. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 10:52 |
132. | Alexys Brunel | Groupama-FDJ | 16:12 |
. |
taki tam
22 lutego 2021, 19:44 o 19:44
Rafał zaszalał 🙂
Oli
23 lutego 2021, 11:51 o 11:51
Ciekaw jestem czy co ukręci w tym sezonie