Ivan Sosa (Ineos Grenadiers) został zwycięzcą 6. Tour de la Provence. Ostatni etap wyścigu zapisał na swoje konto Phil Bauhaus (Bahrain-Victorious).
Niemiecki sprinter pokonał w Salon-de-Provence Davida Balleriniego (Deceuninck-Quick Step) i Nacera Bouhanniego (Arkea Samsic). 41. przyjechał Szymon Sajnok (Cofidis).
Ostatni odcinek prowansalskiej rywalizacji nie mógł wprowadzić zmian w klasyfikacji generalnej, gdyż na trasie znajdowały się trzy, ale tylko 3. kategorii, wspinaczki. W ucieczce tym razem zameldowali się Tony Gallopin (AG2R Citroën Team), Jérémy Leveau (Xelliss-Roubaix Lille Métropole), Luis Mas Bonet (Movistar Team) i Andreas Leknessund (Team DSM), wypracowując 4 minuty przewagi.
Peletonowi tempo nadawały zespoły Groupama-FDJ i Arkes-Samsic. 30 kilometrów przed metą do odrobienia pozostało półtorej minuty,
Luis Mas postanowił nie czekać biernie na nieuniknione i odskoczył z ucieczki. Hiszpan na końcowe 15 kilometrów wjechał z zapasem 1:35.
Kolarz Movistar długo nie pozostał na samotnym prowadzeniu, ponieważ pozostali uciekinierzy nie poddali się i odrobili 15-sekundową różnicę. Peleton był również coraz bliżej, likwidując całą akcję 2 kilometry przed finiszem.
Rozciągniętą grupę przez ostatni zakręt wprowadził Julian Alapilippe, rozprowadzający Balleriniego. Kolarz Deceuninck-Quick Step nie odniósł jednak trzeciego etapowego zwycięstwa. minimalnie ulegając Philowi Bauhausowi.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Phil Bauhaus | Bahrain-Victorious | 3:47:01 |
2. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | |
3. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | |
4. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | |
5. | John Degenkolb | Lotto Soudal | |
6. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | |
7. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | |
8. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
9. | Eduard-Michael Grosu | DELKO | |
10. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
11. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
12. | Emiel Vermeulen | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
13. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | |
14. | Romain Cardis | St Michel-Auber93 | |
15. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | |
16. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
17. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
18. | Clément Venturini | AG2R Citroën Team | |
19. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | |
20. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | |
21. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
22. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | |
23. | Jack Haig | Bahrain-Victorious | |
24. | Iván Ramiro Sosa | Ineos Grenadiers | |
25. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | |
26. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
27. | Max Kanter | Team DSM | |
28. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
29. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
30. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
31. | Aurélien Paret-peintre | AG2R Citroën Team | |
32. | Biniam Ghirmay Hailu | DELKO | |
33. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
34. | Mauri Vansevenant | Deceuninck-Quick Step | |
35. | Andreas Leknessund | Team DSM | |
36. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | |
37. | Gorka Izagirre | Astana-Premier Tech | |
38. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
39. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | |
40. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | |
41. | Szymon Sajnok | Cofidis, Solutions Crédits | |
42. | Rubén Fernandez | Cofidis, Solutions Crédits | |
43. | Julien Trarieux | DELKO | |
44. | Julien Simon | Team Total Direct Energie | |
45. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
46. | Nicola Bagioli | B&B Hotels p/b KTM | |
47. | Jonathan Hivert | B&B Hotels p/b KTM | |
48. | Jasha Sutterlin | Team DSM | |
49. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
50. | Manuel Diaz José | DELKO | |
51. | Alexis Vuillermoz | Team Total Direct Energie | |
52. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | |
53. | Mauro Schmid | Team Qhubeka ASSOS | |
54. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | |
55. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | |
56. | Lluís Mas | Movistar Team | |
57. | Alexey Lutsenko | Astana-Premier Tech | |
58. | Mathias de Witte | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
59. | Dylan Teuns | Bahrain-Victorious | |
60. | Connor Brown | Team Qhubeka ASSOS | |
61. | Ben O'connor | AG2R Citroën Team | |
62. | Sander Armee | Team Qhubeka ASSOS | |
63. | Kilian Frankiny | Team Qhubeka ASSOS | |
64. | Florian Vermeersch | Lotto Soudal | |
65. | Heinrich Haussler | Bahrain-Victorious | |
66. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | |
67. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | |
68. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | |
69. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | |
70. | Alex Aranburu | Astana-Premier Tech | |
71. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
72. | Louis Louvet | St Michel-Auber93 | |
73. | Fabio Aru | Team Qhubeka ASSOS | |
74. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | |
75. | Romain Combaud | Team DSM | |
76. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
77. | Nic Dlamini | Team Qhubeka ASSOS | |
78. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | |
79. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | |
80. | Franck Bonnamour | B&B Hotels p/b KTM | |
81. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
82. | Omar Fraile | Astana-Premier Tech | |
83. | Samuel Leroux | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
84. | Filippo Conca | Lotto Soudal | |
85. | Fred Wright | Bahrain-Victorious | |
86. | Andrés Camilo Ardila | UAE Team Emirates | |
87. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
88. | Mark Donovan | Team DSM | |
89. | Víctor de La Parte | Team Total Direct Energie | |
90. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | |
91. | Maxime Urruty | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
92. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | |
93. | Stéphane Rossetto | St Michel-Auber93 | |
94. | Adrien Guillonnet | St Michel-Auber93 | |
95. | Ion Izagirre | Astana-Premier Tech | |
96. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
97. | Thomas Champion | Cofidis, Solutions Crédits | |
98. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | |
99. | Karel Vacek | Team Qhubeka ASSOS | |
100. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | |
101. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
102. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
103. | Baptiste Bleier | St Michel-Auber93 | |
104. | Cyril Lemoine | B&B Hotels p/b KTM | |
105. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
106. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
107. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 00:46 |
108. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | |
109. | Jérémy Leveau | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 00:51 |
110. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
111. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | |
112. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
113. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | |
114. | Sergio Samitier | Movistar Team | |
115. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
116. | Abner Gonzalez | Movistar Team | |
117. | Carlos Verona | Movistar Team | |
118. | Delio Fernandez | DELKO | |
119. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | |
120. | Felix Grosschartnerr | Bora-hansgrohe | |
121. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | |
122. | Enric Mas | Movistar Team | |
123. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | |
124. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | |
125. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | |
126. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
127. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | |
128. | Eddie Dunbar | Ineos Grenadiers | |
129. | Nicolas Roche | Team DSM | |
130. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 01:09 |
131. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 01:15 |
132. | Niklas Markl | Team DSM | 03:13 |
133. | Clément Davy | Groupama-FDJ | 05:32 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Iván Ramiro Sosa | Ineos Grenadiers | 17:00:17 |
2. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 00:18 |
3. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 00:19 |
4. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | 00:39 |
5. | Patrick Konrad | Bora-hansgrohe | 00:57 |
6. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
7. | Jack Haig | Bahrain-Victorious | 00:58 |
8. | Mauri Vansevenant | Deceuninck-Quick Step | |
9. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
10. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | |
11. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 01:11 |
12. | Aurélien Paret-peintre | AG2R Citroën Team | 01:28 |
13. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
14. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
15. | Dylan Teuns | Bahrain-Victorious | 02:00 |
16. | Ben O'connor | AG2R Citroën Team | 02:18 |
17. | Carlos Rodriguez | Ineos Grenadiers | |
18. | Fabio Aru | Team Qhubeka ASSOS | |
19. | Rubén Fernandez | Cofidis, Solutions Crédits | 02:29 |
20. | Alexey Lutsenko | Astana-Premier Tech | 02:39 |
21. | Manuel Diaz José | DELKO | |
22. | Kilian Frankiny | Team Qhubeka ASSOS | 03:06 |
23. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 03:42 |
24. | Romain Combaud | Team DSM | |
25. | Matteo Fabbro | Bora-hansgrohe | 03:44 |
26. | Ide Schelling | Bora-hansgrohe | 03:52 |
27. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 03:54 |
28. | Alexis Vuillermoz | Team Total Direct Energie | 04:08 |
29. | Sander Armee | Team Qhubeka ASSOS | |
30. | Ion Izagirre | Astana-Premier Tech | 04:13 |
31. | Gorka Izagirre | Astana-Premier Tech | 04:22 |
32. | Abner Gonzalez | Movistar Team | 04:26 |
33. | Jonathan Hivert | B&B Hotels p/b KTM | 04:47 |
34. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 04:52 |
35. | Laurens de Plus | Ineos Grenadiers | 04:55 |
36. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 04:56 |
37. | Harold Tejada | Astana-Premier Tech | 05:20 |
38. | Andrés Camilo Ardila | UAE Team Emirates | 05:30 |
39. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | 05:46 |
40. | Lluís Mas | Movistar Team | 05:53 |
41. | Víctor de La Parte | Team Total Direct Energie | 06:09 |
42. | Stéphane Rossetto | St Michel-Auber93 | 06:11 |
43. | Sergio Samitier | Movistar Team | 06:51 |
44. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | 07:34 |
45. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 08:03 |
46. | Carlos Verona | Movistar Team | 08:28 |
47. | Mathias de Witte | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 08:48 |
48. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | 09:27 |
49. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 09:56 |
50. | Mark Donovan | Team DSM | 10:10 |
51. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 10:16 |
52. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 10:24 |
53. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | 10:32 |
54. | Ben Swift | Ineos Grenadiers | 10:33 |
55. | Miles Scotson | Groupama-FDJ | |
56. | Franck Bonnamour | B&B Hotels p/b KTM | 10:36 |
57. | Anthony Delaplace | Team Arkéa Samsic | 10:49 |
58. | Mauro Schmid | Team Qhubeka ASSOS | 10:58 |
59. | Heinrich Haussler | Bahrain-Victorious | 11:17 |
60. | Felix Grosschartnerr | Bora-hansgrohe | 11:24 |
61. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | 11:34 |
62. | Florian Vermeersch | Lotto Soudal | 12:10 |
63. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 12:24 |
64. | Julien Simon | Team Total Direct Energie | |
65. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 12:27 |
66. | Jérémy Leveau | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 12:42 |
67. | Adrien Guillonnet | St Michel-Auber93 | 12:44 |
68. | Omar Fraile | Astana-Premier Tech | 12:56 |
69. | Eddie Dunbar | Ineos Grenadiers | 13:18 |
70. | Sven Erik Bystrom | UAE Team Emirates | 13:31 |
71. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 13:47 |
72. | Nicolas Roche | Team DSM | 13:49 |
73. | Fred Wright | Bahrain-Victorious | 14:02 |
74. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | 14:20 |
75. | Clément Venturini | AG2R Citroën Team | 14:25 |
76. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 14:26 |
77. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | 14:50 |
78. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | 14:56 |
79. | Imanol Erviti | Movistar Team | 14:59 |
80. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 15:23 |
81. | Michael Schar | AG2R Citroën Team | 15:35 |
82. | Julien Trarieux | DELKO | 15:52 |
83. | Nicola Bagioli | B&B Hotels p/b KTM | 16:09 |
84. | Romain Cardis | St Michel-Auber93 | 16:11 |
85. | Enric Mas | Movistar Team | |
86. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | 16:17 |
87. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | 17:05 |
88. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | 17:07 |
89. | John Degenkolb | Lotto Soudal | 17:15 |
90. | Andreas Leknessund | Team DSM | 18:00 |
91. | Koen de Kort | Trek-Segafredo | 18:14 |
92. | Matthew Walls | Bora-hansgrohe | 18:52 |
93. | Nic Dlamini | Team Qhubeka ASSOS | 19:15 |
94. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
95. | Thomas Boudat | Team Arkéa Samsic | 19:28 |
96. | Alex Aranburu | Astana-Premier Tech | 21:14 |
97. | Karel Vacek | Team Qhubeka ASSOS | 21:17 |
98. | Thomas Champion | Cofidis, Solutions Crédits | 21:40 |
99. | Max Kanter | Team DSM | 21:54 |
100. | Cyril Lemoine | B&B Hotels p/b KTM | 22:07 |
101. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 22:35 |
102. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 22:44 |
103. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 23:53 |
104. | Szymon Sajnok | Cofidis, Solutions Crédits | 24:18 |
105. | Damien Gaudin | Team Total Direct Energie | 24:38 |
106. | Maxime Urruty | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 24:55 |
107. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | 25:03 |
108. | Filippo Conca | Lotto Soudal | 25:04 |
109. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 25:37 |
110. | Samuel Leroux | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 26:11 |
111. | Phil Bauhaus | Bahrain-Victorious | 26:18 |
112. | Delio Fernandez | DELKO | 26:45 |
113. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 28:09 |
114. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | 28:53 |
115. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | 29:05 |
116. | Connor Brown | Team Qhubeka ASSOS | 29:18 |
117. | Emiel Vermeulen | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 29:52 |
118. | Biniam Ghirmay Hailu | DELKO | 30:50 |
119. | Eduard-Michael Grosu | DELKO | 31:17 |
120. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 31:34 |
121. | Matteo Moschetti | Trek-Segafredo | 31:40 |
122. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | 32:03 |
123. | Louis Louvet | St Michel-Auber93 | 32:25 |
124. | Baptiste Bleier | St Michel-Auber93 | 32:42 |
125. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 32:55 |
126. | Jasha Sutterlin | Team DSM | 33:36 |
127. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 33:44 |
128. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 34:34 |
129. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 35:24 |
130. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | 36:02 |
131. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | 37:20 |
132. | Clément Davy | Groupama-FDJ | 39:10 |
133. | Niklas Markl | Team DSM | 40:33 |
. |