Timothy Dupont (Bingoal-Wallonie Bruxelles) wygrał w La Calmette drugi odcinek wyścigu Etoile de Besseges – Tour du Gard.
33-letni Belg pokonał na finiszu Francuza Pierre’a Barbiera (DELKO) oraz Giacomo Nizzolo (Team Qhubeka ASSOS).
Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał piąty na mecie Francuz Christophe Laporte (Cofidis). Dupont awansował na pozycję wicelidera wyścigu, jego strata to zaledwie 2 sekundy.
W drugim dniu wyścigu w ucieczkę zabrali się Tony Hurel (St-Michel-Auber 93), Maximilien Picoux (Xelliss-Roubaix Lille Métropole), Alexandre Delettre (Delko), Ludovic Robeet (Bingoal-WB) i Vojtech Repa (Equipo Kern Pharma). Harcownicy odskoczyli na 4 minuty. W peletonie obowiązek pościgu wzięła na siebie ekipa Cofidis. Różnica topniała leniwie, tak jak leniwe było tempo jazdy po zimowej przerwie.
Po zaliczeniu Côte de Montagnac (108 km) z czołówki odskoczył Robeet. Belg 28 kilometrów przed metą utrzymywał prawie 2 minuty zapasu nad główną grupą. 11 kilometrów przed finiszem został wchłonięty.
Walka sprinterskich pociągów na ostatnich kilometrach rozegrała się w typowym dla pierwszych wyścigów chaosie. Kontrolować próbowali zawodnicy Bora-hansgrohe, ale kraksa rozbiła grupę 3700 metrów przed metą. Ustawiających się do finiszu zawodników na ostatnim kilometrze podzieliło jeszcze duże rondo, na którym także doszło do krasy. Finisz z rozciągniętej czołówki wygrał dobrze ustawiony Timothy Dupont.
🇧🇪@timothydupont of 🇧🇪@CTBingoalWB wins stage 2 of 🇫🇷@Etoile_Besseges #EtoileDeBesseges #EDB2021 (📺@sporza) pic.twitter.com/2ZWDj7OOBd
— World Cycling Stats (@wcsbike) February 4, 2021
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Timothy Dupont | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 3:35:15 |
2. | Pierre Barbier | DELKO | |
3. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka ASSOS | |
4. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | |
5. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
6. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | |
7. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | |
8. | Gerben Thijssen | Lotto Soudal | |
9. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | |
10. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
11. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | |
12. | Emiel Vermeulen | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
13. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | |
14. | Matteo Pelucchi | Team Qhubeka ASSOS | |
15. | Jonas Koch | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
16. | Milan Menten | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
17. | Sean Bennett | Team Qhubeka ASSOS | |
18. | Eduard-Michael Grosu | DELKO | |
19. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | |
20. | Jason Tesson | St Michel-Auber93 | |
21. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
22. | Jonas Rutsch | EF Education-Nippo | |
23. | Alberto Bettiol | EF Education-Nippo | |
24. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | |
25. | Łukasz Wiśniowski | Team Qhubeka ASSOS | |
26. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | |
27. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | |
28. | Michael Gogl | Team Qhubeka ASSOS | |
29. | Clément Carisey | DELKO | |
30. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | |
31. | Pierre Latour | Team Total Direct Energie | |
32. | Raul Garcia | Equipo Kern Pharma | |
33. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
34. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
35. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | |
36. | Ivan Centrone | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
37. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | |
38. | Johan Le Bon | Cambodia Cycling Academy | |
39. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | |
40. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
41. | August Jensen | DELKO | |
42. | Otto Vergaerde | Alpecin-Fenix | |
43. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
44. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | |
45. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | |
46. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | |
47. | Dylan Kowalski | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
48. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | |
49. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
50. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | |
51. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | |
52. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | |
53. | Brent van Moer | Lotto Soudal | |
54. | Jérémy Lecroq | B&B Hotels p/b KTM | |
55. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
56. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | |
57. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
58. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | |
59. | Samuel Leroux | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
60. | Evaldas Siskevicius | DELKO | |
61. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | |
62. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
63. | Alexys Brunel | Groupama-FDJ | |
64. | Odd Christian Eiking | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
65. | Rein Taaramae | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
66. | Andreas Kron | Lotto Soudal | |
67. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
68. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
69. | Theo Delacroix | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
70. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | |
71. | Valentin Tabellion | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
72. | Alexandre Delettre | DELKO | |
73. | Joel Suter | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
74. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
75. | Mads Wurtz Schmidt | Israel Start-Up Nation | |
76. | Louis Louvet | St Michel-Auber93 | |
77. | Romain Cardis | St Michel-Auber93 | |
78. | Tom Paquot | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
79. | Simon Clarke | Team Qhubeka ASSOS | |
80. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | |
81. | Arjen Livyns | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
82. | Felix Grosschartner | Bora-hansgrohe | |
83. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | |
84. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | |
85. | Owain Doull | Ineos Grenadiers | |
86. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
87. | Mauro Finetto | DELKO | |
88. | Samuel Gaze | Alpecin-Fenix | |
89. | Sep Vanmarcke | Israel Start-Up Nation | |
90. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | |
91. | Quentin Pacher | B&B Hotels p/b KTM | |
92. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
93. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | |
94. | John Degenkolb | Lotto Soudal | |
95. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | |
96. | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | 00:37 |
97. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | |
98. | Boy van Poppel | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 00:00 |
99. | Samy Aurignac | Cambodia Cycling Academy | |
100. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | |
101. | Rigoberto Uran | EF Education-Nippo | |
102. | Sebastian Langeveld | EF Education-Nippo | |
103. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 00:42 |
104. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | 00:43 |
105. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | |
106. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | 00:00 |
107. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | 01:23 |
108. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | 00:00 |
109. | Barry Miller | Cambodia Cycling Academy | 01:23 |
110. | Enrique Sanz | Equipo Kern Pharma | |
111. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | 00:00 |
112. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
113. | Vojtěch Řepa | Equipo Kern Pharma | 01:47 |
114. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 01:49 |
115. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | 01:51 |
116. | Antoine Berlin | Cambodia Cycling Academy | |
117. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
118. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
119. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
120. | Kévin Reza | B&B Hotels p/b KTM | |
121. | Matis Louvel | Team Arkéa Samsic | 01:54 |
122. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 00:00 |
123. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 02:03 |
124. | Chris Lawless | Team Total Direct Energie | 00:00 |
125. | Edvald Boasson Hagen | Team Total Direct Energie | |
126. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | |
127. | Tom Devriendt | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 03:00 |
128. | Christopher Lamaille | Cambodia Cycling Academy | 03:01 |
129. | Tom Bohli | Cofidis, Solutions Crédits | 03:03 |
130. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | 00:00 |
131. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | |
132. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
133. | Maximilien Picoux | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 03:07 |
134. | Cyril Lemoine | B&B Hotels p/b KTM | 03:29 |
135. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | |
136. | Guillaume Boivin | Israel Start-Up Nation | 03:51 |
137. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | 00:00 |
138. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 05:16 |
139. | Julien Duval | AG2R Citroën Team | 05:30 |
140. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | 09:26 |
141. | Danny van Poppel | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 00:00 |
142. | Boris Vallee | Bingoal-Wallonie Bruxelles |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 6:49:37 |
2. | Timothy Dupont | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 00:02 |
3. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | 00:04 |
4. | Pierre Barbier | DELKO | 00:06 |
5. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 00:07 |
6. | Giacomo Nizzolo | Team Qhubeka ASSOS | 00:08 |
7. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
8. | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | 00:09 |
9. | Alexandre Delettre | DELKO | 00:11 |
10. | Bryan Coquard | B&B Hotels p/b KTM | 00:12 |
11. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | |
12. | Milan Menten | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
13. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | |
14. | Greg van Avermaet | AG2R Citroën Team | |
15. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | |
16. | Roger AdriÀ | Equipo Kern Pharma | |
17. | Jonas Rutsch | EF Education-Nippo | |
18. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
19. | Vincenzo Nibali | Trek-Segafredo | |
20. | Gerben Thijssen | Lotto Soudal | |
21. | Michael Gogl | Team Qhubeka ASSOS | |
22. | Eduard-Michael Grosu | DELKO | |
23. | August Jensen | DELKO | |
24. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | |
25. | Cyril Barthe | B&B Hotels p/b KTM | |
26. | Oliver Naesen | AG2R Citroën Team | |
27. | Filippo Ganna | Ineos Grenadiers | |
28. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
29. | Łukasz Wiśniowski | Team Qhubeka ASSOS | |
30. | Johan Le Bon | Cambodia Cycling Academy | |
31. | Clément Carisey | DELKO | |
32. | Dylan Kowalski | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
33. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
34. | Brent van Moer | Lotto Soudal | |
35. | Jérémy Lecroq | B&B Hotels p/b KTM | |
36. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | |
37. | Mads Wurtz Schmidt | Israel Start-Up Nation | |
38. | Nils Politt | Bora-hansgrohe | |
39. | Evaldas Siskevicius | DELKO | |
40. | Rudy Barbier | Israel Start-Up Nation | |
41. | Yoann Paillot | St Michel-Auber93 | |
42. | Pierre Latour | Team Total Direct Energie | |
43. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | |
44. | Jonas Koch | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
45. | Alexis Gougeard | AG2R Citroën Team | |
46. | Benjamin Thomas | Groupama-FDJ | |
47. | Marc Sarreau | AG2R Citroën Team | |
48. | Alberto Bettiol | EF Education-Nippo | |
49. | John Degenkolb | Lotto Soudal | |
50. | Arjen Livyns | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
51. | Raul Garcia | Equipo Kern Pharma | |
52. | Philippe Gilbert | Lotto Soudal | |
53. | Emiel Vermeulen | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
54. | Sep Vanmarcke | Israel Start-Up Nation | |
55. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | |
56. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
57. | Samuel Leroux | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
58. | Jens Debusschere | B&B Hotels p/b KTM | |
59. | Romain Cardis | St Michel-Auber93 | |
60. | Owain Doull | Ineos Grenadiers | |
61. | Alexys Brunel | Groupama-FDJ | |
62. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | |
63. | Odd Christian Eiking | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
64. | Otto Vergaerde | Alpecin-Fenix | |
65. | Joel Suter | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
66. | Matteo Pelucchi | Team Qhubeka ASSOS | |
67. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
68. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
69. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | |
70. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | |
71. | Jason Tesson | St Michel-Auber93 | |
72. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | |
73. | Łukasz Owsian | Team Arkéa Samsic | |
74. | Sean Bennett | Team Qhubeka ASSOS | |
75. | Rein Taaramae | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
76. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | |
77. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
78. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
79. | Theo Delacroix | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
80. | Danny van Poppel | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
81. | Boris Vallee | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
82. | Geraint Thomas | Ineos Grenadiers | |
83. | Mauro Finetto | DELKO | |
84. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
85. | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | |
86. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | |
87. | Lawrence Naesen | AG2R Citroën Team | |
88. | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | |
89. | Samuel Gaze | Alpecin-Fenix | |
90. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | |
91. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
92. | Simon Clarke | Team Qhubeka ASSOS | |
93. | Ivan Centrone | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
94. | Boy van Poppel | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | |
95. | Andreas Kron | Lotto Soudal | |
96. | Tom Paquot | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
97. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | |
98. | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | |
99. | Valentin Tabellion | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | |
100. | Jempy Drucker | Cofidis, Solutions Crédits | |
101. | Edvald Boasson Hagen | Team Total Direct Energie | |
102. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
103. | Samy Aurignac | Cambodia Cycling Academy | |
104. | Quentin Pacher | B&B Hotels p/b KTM | |
105. | Rigoberto Uran | EF Education-Nippo | |
106. | Louis Louvet | St Michel-Auber93 | |
107. | Felix Grosschartner | Bora-hansgrohe | |
108. | Urko Berrade | Equipo Kern Pharma | |
109. | Sebastian Langeveld | EF Education-Nippo | |
110. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | |
111. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
112. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | |
113. | Chris Lawless | Team Total Direct Energie | |
114. | Frederik Wandahl | Bora-hansgrohe | |
115. | Francisco Galvan | Equipo Kern Pharma | 00:49 |
116. | Marti Marquez | Equipo Kern Pharma | |
117. | Lars van Den Berg | Groupama-FDJ | 00:54 |
118. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | 00:55 |
119. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | |
120. | Enrique Sanz | Equipo Kern Pharma | 01:35 |
121. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | |
122. | Barry Miller | Cambodia Cycling Academy | |
123. | Vojtěch Řepa | Equipo Kern Pharma | 01:59 |
124. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | 02:01 |
125. | Kévin Reza | B&B Hotels p/b KTM | 02:03 |
126. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | |
127. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
128. | Niki Terpstra | Team Total Direct Energie | |
129. | Anthony Perez | Cofidis, Solutions Crédits | |
130. | Matis Louvel | Team Arkéa Samsic | 02:06 |
131. | Mattias Skjelmose Jensen | Trek-Segafredo | 02:15 |
132. | Tom Devriendt | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 03:12 |
133. | Christopher Lamaille | Cambodia Cycling Academy | 03:13 |
134. | Tom Bohli | Cofidis, Solutions Crédits | 03:15 |
135. | Maximilien Picoux | Xelliss-Roubaix Lille Métropole | 03:16 |
136. | Cyril Lemoine | B&B Hotels p/b KTM | 03:41 |
137. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | |
138. | Guillaume Boivin | Israel Start-Up Nation | 04:03 |
139. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 05:28 |
140. | Julien Duval | AG2R Citroën Team | 05:42 |
141. | Antoine Berlin | Cambodia Cycling Academy | 08:44 |
142. | Ethan Hayter | Ineos Grenadiers | 09:38 |
Ziutek
5 lutego 2021, 16:02 o 16:02
Niech się hieny jeszcze bliżej pchają z tymi aparatami. Ja pierd…… : /
Paweł Gadzała
5 lutego 2021, 16:05 o 16:05
Fotografów ustawia organizator, są przepisy. To nie jest tak, że sobie możesz stanąć.