Itamar Einhorn (Israel Cycling Academy) wygrał w Sędziszowie Małopolskim pierwszy etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.
22-letni Izraelczyk pokonał na ostatnich metrach duet zespołu Lotto Soudal Development Team: Arne Marita oraz Jarne van de Paara.
Tegoroczna edycja Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, która wyjątkowo rozgrywa jest we wrześniu, rozpoczęła się na Podkarpaciu. W ramach pierwszego etapu zawodnicy mieli do pokonania liczącą 176 kilometrów trasę z Niska do Sędziszowa Małopolskiego, a po drodze po trzy lotne i górskie premie.
Pogoda dopisywała, kolarzom na trasie towarzyszyło słońce i niemalże bezchmurne niebo. W takich warunkach chętnych do ścigania nie zabrakło. Na starcie wyścigu pojawiły się 24 zespoły w 6-osobowych składach.
Po starcie peleton był bardzo aktywny. Kolejni pełni ambicji zawodnicy próbowali swoich sił w atakach, ale przez długi czas nikomu nie udało się odjechać na dobre. Średnie tempo jazdy przez pierwszą godzinę było bliskie 50 km/h.
Dopiero po przeszło 60 kilometrach na prowadzenie wysunęli się Robin Palmondon (Israel Cycling Academy) i Syver Waersted (Uno-x Pro Cycling Team), do których niebawem dołączył jeszcze Rok Korosec (Ljubljana Gusto Santic). Przewaga trójki zawodników osiągnęła w najlepszym momencie 3 minuty.
Różnica prowadzącej grupki raz rosła, raz malała, na co niemały wpływ miało ukształtowanie terenu i krętość trasy etapu. Tymczasem w peletonie pracowały m.in. ekipy CCC Development, Voster ATS czy Metec TKH.
Pierwsza górska i dwie pierwsze lotne premie nie odbiły się szczególnie na sytuacji na trasie, jednak drugi z podjazdów, w Strzyżowie, okazał się bardzo sztywny. W efekcie grupa zasadnicza podzieliła się na dwie części.
Pierwsza, licząca około 70 zawodników, grupa zasadnicza szybko odrobiła znaczą część straty do prowadzącej trójki, co zachęciło do prób kontrataków. Tym sposobem po 140 kilometrach na czele mieliśmy 6-osobową czołówkę w składzie: Palmodon, Waersted i Korosec oraz Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski), Tobias Nolde (P&S Metalltechnik) i Rick Ottema (Metec-TKH).
Grupka ta nie zdołała utrzymać się na czele, a po zakończeniu jej przygody na lotnym finiszu najlepszy okazał się Maciej Paterski (Wibatech Merx Wrocław). Na dwie 5-kilometrowe rundy w Sędziszowie Małopolskim wjechała zatem 40-50 osobowa grupa, szykując do walki o etapowe zwycięstwo mających jeszcze siły sprinterów.
Na finiszu pokaz mocy dali kolarze młodzieżówki Lotto Soudal, Arne Marit i Jarne van de Paar, ale zwycięstwo sprzątnął im Itamar Einhorn, który wygrał po raz pierwszy w tym sezonie i został pierwszym liderem “Solidarki”.
1. etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków 2020 | top 3:
🥇 Itamar Einhorn @YallaIsraelSUN
🥈 Arne Marit (Lotto Soudal Development)
🥉 Jarne van de Paar (Lotto Soudal Development)#wsio2020 #lottosoudaldevelopment #israelcyclingacademy pic.twitter.com/iwxxGPiei6— Pro-Cycling.org (@ProCyclingOrg) September 9, 2020
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Itamar Einhorn | Izrael Cycling Academy | 4:02:37 |
2. | Arne Marit | Lotto-Soudal U23 | |
3. | Jarne van de Paar | Lotto-Soudal U23 | |
4. | Alan Banaszek | Mazowsze Serce Polski | |
5. | Sylwester Janiszewski | Voster ATS Team | |
6. | Stanisław Aniołkowski | CCC Development Team | |
7. | Pauls Rubenis | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | |
8. | Erik Nordsaeter Resell | Uno-X Pro Cycling Team | |
9. | John Mandrysch | P&S Metalltechnik | |
10. | Petr Fiala | AC Sparta Praha | |
11. | Jakub Kaczmarek | Mazowsze Serce Polski | |
12. | Paweł Bernas | Mazowsze Serce Polski | |
13. | Ruben Apers | Lotto-Soudal U23 | |
14. | Jason van Dalen | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | |
15. | Antti-Jussi Juntunen | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | |
16. | Maciej Paterski | Wibatech Merx | |
17. | Tilen Finkst | Ljubljana Gusto Santic | |
18. | Szymon Tracz | CCC Development Team | |
19. | Paul Rudys | LKT Team Brandenburg | |
20. | Oscar van Wijk | Wielerploeg Groot Amsterdam | |
21. | Wincent Wallinder | Memil-CCN Pro Cycling | |
22. | Paweł Szostka | Wibatech Merx | |
23. | Lars Hohmann | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | |
24. | Ward Vanhoof | Lotto-Soudal U23 | |
25. | Nicolas Pietrula | Dukla Banska Bystrica | |
26. | Zsolt Istlstekker | Epronex-BSS Oil Team | |
27. | Karel Tyrpekl | Tufo-Pardus Prostějov | |
28. | Yuval Ben Moshe | Izrael Cycling Academy | |
29. | Jan Stohr | AC Sparta Praha | |
30. | Rick Ottema | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | |
31. | Marek Gajdula | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | |
32. | Syver WÆrsted | Uno-X Pro Cycling Team | |
33. | Marceli Bogusławski | Wibatech Merx | |
34. | Tim Marsman | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | |
35. | František Honsa | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | |
36. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | |
37. | Piotr Brożyna | Voster ATS Team | |
38. | Viktor Potocki | Ljubljana Gusto Santic | |
39. | Pavel Gruber | TJ Slávia SG Trenčín | |
40. | Ukko Iisakki Peltonen | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | |
41. | Marek Rutkiewicz | Mazowsze Serce Polski | |
42. | Samuel Oros | TJ Slávia SG Trenčín | |
43. | Tomáš Kalojiros | AC Sparta Praha | |
44. | Albert Gathemann | LKT Team Brandenburg | |
45. | Filip Řeha | Tufo-Pardus Prostějov | |
46. | Daniel Turek | Izrael Cycling Academy | |
47. | Torstein TrÆen | Uno-X Pro Cycling Team | |
48. | Kristian Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
49. | Tom Lindner | P&S Metalltechnik | |
50. | Tobias Nolde | P&S Metalltechnik | |
51. | Marcin Budziński | Wibatech Merx | |
52. | Anže Skok | Ljubljana Gusto Santic | |
53. | Adam Stachowiak | Voster ATS Team | |
54. | Rok Korosec | Ljubljana Gusto Santic | |
55. | Danny van der Tuuk | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | |
56. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | |
57. | Ľuboš Malovec | Słowacja | |
58. | Ben Perry | Izrael Cycling Academy | |
59. | Jakub Hnik | Tufo-Pardus Prostějov | |
60. | Steven Pattyn | Lotto-Soudal U23 | |
61. | Lennert van Eetvelt | Lotto-Soudal U23 | |
62. | Aljaž Prah | Ljubljana Gusto Santic | |
63. | Michel Aschenbrenner | P&S Metalltechnik | 00:09 |
64. | Paweł Franczak | Voster ATS Team | |
65. | Tim Oelke | P&S Metalltechnik | 00:37 |
66. | Tomasz Budziński | Wibatech Merx | 01:46 |
67. | Richard Banusch | LKT Team Brandenburg | 03:00 |
68. | Theo Zetzsche | LKT Team Brandenburg | |
69. | Gergő Gonczy | Epronex-BSS Oil Team | |
70. | Bartlomiej Proc | Polska | 03:17 |
71. | Vitalii Pylypchuk | TC Chrobry Scott Głogów | |
72. | Jan Fijak | LZS Region Mazowsze | |
73. | Stefan Nota | Słowacja | |
74. | Luuk van Gestel | Wielerploeg Groot Amsterdam | |
75. | Juraj Lajcha | TJ Slávia SG Trenčín | |
76. | Jelte Krijnsen | Wielerploeg Groot Amsterdam | |
77. | Niels Boele | Wielerploeg Groot Amsterdam | |
78. | Matic Groselj | Ljubljana Gusto Santic | |
79. | Karol Wawrzyniak | CCC Development Team | 05:34 |
80. | Matej Blasko | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | |
81. | Jan Vones | Dukla Banska Bystrica | |
82. | Michał Gałka | CCC Development Team | |
83. | Jan Miazga | LZS Region Mazowsze | |
84. | Martin Voltr | Dukla Banska Bystrica | |
85. | Artur Malkowski | Polska | |
86. | Jan Kaspar | Dukla Banska Bystrica | |
87. | Willhelm Wallinder | Memil-CCN Pro Cycling | |
88. | Patryk Gieracki | TC Chrobry Scott Głogów | |
89. | Martin Kohout | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | |
90. | Daniel Babor | Tufo-Pardus Prostějov | |
91. | Piotr Mierzynski | TC Chrobry Scott Głogów | |
92. | Damian Papierski | CCC Development Team | |
93. | Matyáš Janos | Dukla Banska Bystrica | |
94. | Marcin Zarebski | TC Chrobry Scott Głogów | |
95. | Ramon van Bokhoven | Metec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | |
96. | Lahav Davidzon | Izrael Cycling Academy | |
97. | Kristers Ansons | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | |
98. | Mateusz Rajtak | LZS Region Mazowsze | |
99. | Tomas Barta | Tufo-Pardus Prostějov | |
100. | Krisztián Lovassy | Epronex-BSS Oil Team | |
101. | Bruno Stocek | Tufo-Pardus Prostějov | |
102. | Marton Solymosi | Epronex-BSS Oil Team | |
103. | Philip Weber | LKT Team Brandenburg | |
104. | Adrian Honkisz | Polska | |
105. | Norbert Banaszek | Mazowsze Serce Polski | |
106. | Paul Taebling | LKT Team Brandenburg | |
107. | Krzysztof Domin | Polska | |
108. | Jan Kraus | Dukla Banska Bystrica | |
109. | Tobiasz Pawlak | Mazowsze Serce Polski | |
110. | Pavel Stohr | TJ Slávia SG Trenčín | |
111. | Jan Ryba | AC Sparta Praha | |
112. | Matús Baniar | Słowacja | |
113. | Quinten Veling | Wielerploeg Groot Amsterdam | |
114. | Petr Hetfleis | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | |
115. | Jiří Petrus | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | |
116. | Robin Plamondon | Izrael Cycling Academy | |
117. | Robert Jageler | P&S Metalltechnik | |
118. | Lars Saugstad | Uno-X Pro Cycling Team | |
119. | Andreas Andersson | Memil-CCN Pro Cycling | 05:51 |
120. | Mateusz Manowski | LZS Region Mazowsze | 15:53 |
121. | Adrian Krupa | LZS Region Mazowsze | |
122. | Andrej Liska | TJ Slávia SG Trenčín | 16:23 |
123. | Krzysztof Parma | Voster ATS Team | 16:34 |
124. | Miroslav Gavenda | TJ Slávia SG Trenčín | |
125. | Martin Chren | Słowacja | |
126. | Michal Wenglorz | LZS Region Mazowsze | |
127. | Nikodem Grzenkowicz | Polska | |
128. | Dawid Kloc | Polska | |
129. | Martin Gavenda | Słowacja | |
130. | Pavol Kramarcik | Słowacja | 18:22 |
131. | Anton Livintsev | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | |
132. | Vincent Hoppezak | Wielerploeg Groot Amsterdam | |
133. | Balázs Vas | Epronex-BSS Oil Team | |
134. | Christoffer Eriksson | Memil-CCN Pro Cycling | 19:24 |
135. | Gergely Kiss | Epronex-BSS Oil Team | |
136. | Michal Pustula | AC Sparta Praha | |
137. | Elias Gustafsson | Memil-CCN Pro Cycling |