Chiara Consonni (Valcar – Travel & Service) zdobyła w Waregem piątą edycję wyścigu Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Włoszka pokonała Belgijkę Julie de Wilde (Plantur-Pura) oraz Szwajcarkę Elise Chabbey (Canyon-SRAM).
Marta Jaskulska (Liv Racing Xstra) wywalczyła 19. miejsce.
Consonni w tym sezonie sześć razy finiszowała w czołówce mniejszych wyścigów jednodniowych. Wygrana w Waregem to jej największy sukces, choć odniesiony w wyścigu 1.Pro: wcześniej wygrała etap Boels Ladies Tour (2019).
Na 120-kilometrowej trasie leżało 10 podjazdów, a droga prowadziła również na 6 płaskich odcinkach brukowanych. Peleton mierzył się m.in. z Berg Ten Houte (#4; 71 km; 1100 m; 6%; bruk), Kanariebergiem (#5; 65 km; 1100 m; 8,5%), Knokteberg-Trieu (#6; 52 km; 1100 m; 4,9%) oraz Hotond (#7; 48 km; 1200 m; 3,9%), a po przejeździe przez Ladeuze (#8; 38 km, 1200 m; 5,2%) w finale czekały Nokereberg (#9; 22 km; 500 m; 5,7%; 400 m bruk) i Holstraat (#10; 8 km; 400 m; 3,2%).
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Chiara Consonni | Valcar-Travel & Service | 3:06:40 |
2. | Julie de Wilde | Plantur-Pura | |
3. | Elise Chabbey | Canyon//SRAM Racing | |
4. | Pfeiffer Georgi | Team DSM | |
5. | Marta Bastianelli | UAE Team ADQ | |
6. | Rachele Barbieri | Liv Racing Xstra | |
7. | Marie Le Net | FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | |
8. | Shari Bossuyt | Canyon//SRAM Racing | |
9. | Arlenis Sierra | Movistar Team | |
10. | Karlijn Swinkels | Jumbo-Visma | |
11. | Lucinda Brand | Trek-Segafredo | |
12. | Letizia Borghesi | EF Education-TIBCO-SVB | |
13. | Susanne Andersen | Uno-X Pro Cycling Team | |
14. | Tamara Dronova-balabolina | Roland Cogeas Edelweiss Squad | |
15. | Maaike Boogaard | UAE Team ADQ | |
16. | Anouska Koster | Jumbo-Visma | |
17. | Ruby Roseman-Gannon | Team BikeExchange-Jayco | |
18. | Floortje Mackaij | Team DSM | |
19. | Marta Jaskulska | Liv Racing Xstra | 00:03 |
20. | Ellen van Dijk | Trek-Segafredo | |
21. | Annemiek van Vleuten | Movistar Team | |
22. | Liane Lippert | Team DSM | |
23. | Alexandra Manly | Team BikeExchange-Jayco | |
24. | Cecilie Uttrup Ludwig | FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | |
25. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo | |
26. | Georgia Baker | Team BikeExchange-Jayco | |
27. | Sarah Roy | Canyon//SRAM Racing | 00:10 |
28. | Brodie Chapman | FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | 00:12 |
29. | Laura Sussemilch | Plantur-Pura | |
30. | Teuntje Beekhuis | Jumbo-Visma | |
31. | Valerie Demey | Liv Racing Xstra | |
32. | Juliette Labous | Team DSM | |
33. | Sanne Cant | Plantur-Pura | |
34. | Hannah Barnes | Uno-X Pro Cycling Team | 00:21 |
35. | Eugenia Bujak | UAE Team ADQ | 01:41 |
36. | Nina Kessler | Team BikeExchange-Jayco | |
37. | Megan Jastrab | Team DSM | 02:53 |
38. | Alana Castrique | Cofidis Women Team | |
39. | Mie Bjørndal Ottestad | Uno-X Pro Cycling Team | |
40. | Quinty Schoens | Parkhotel Valkenburg | |
41. | Alice Towers | Le Col-Wahoo | |
42. | Margaux Vigie | Valcar-Travel & Service | |
43. | Linda Riedmann | Jumbo-Visma | |
44. | Noemi Ruegg | Jumbo-Visma | |
45. | Alice Maria Arzuffi | Valcar-Travel & Service | |
46. | Lone Meertens | AG Insurance-NXTG Team | |
47. | Amber Kraak | Jumbo-Visma | |
48. | Marthe Goossens | Multum Accountants Ladies Cycling Team | |
49. | Justine Ghekiere | Plantur-Pura | |
50. | Leah Kirchmann | Team DSM | |
51. | Kirstie van Haaften | Parkhotel Valkenburg | |
52. | April Tacey | Le Col-Wahoo | |
53. | Alena Ivanchenko | UAE Team ADQ | |
54. | Veronica Ewers | EF Education-TIBCO-SVB | |
55. | Barbara Malcotti | Human Powered Health | |
56. | Victorie Guilman | FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | |
57. | Amandine Fouquenet | Arkea Pro Cycling Team | |
58. | Rachel Neylan | Cofidis Women Team | |
59. | Mikayla Harvey | Canyon//SRAM Racing | |
60. | Leah Thomas | Trek-Segafredo | |
61. | Olivia Baril | Valcar-Travel & Service | |
62. | Greta Richioud | Arkea Pro Cycling Team | |
63. | Amanda Spratt | Team BikeExchange-Jayco | |
64. | Lourdes Oyarbide | Movistar Team | |
65. | Victoire Berteau | Cofidis Women Team | 06:24 |
66. | Martina Alzini | Cofidis Women Team | 06:47 |
67. | Inge van der Heijden | Plantur-Pura | |
68. | Sofia Bertizzolo | UAE Team ADQ | |
69. | Anais Morichon | Arkea Pro Cycling Team | |
70. | Anastasia Carbonari | Valcar-Travel & Service | |
71. | Pauline Allin | Arkea Pro Cycling Team | |
72. | Julie van de Velde | Plantur-Pura | |
73. | Elisa Serne | Multum Accountants Ladies Cycling Team | 09:02 |
74. | Danique Braam | Bingoal Casino-Chevalmeire-Van Eyck Sport | |
75. | Karolina Kumięga | Valcar-Travel & Service | |
76. | Fien Delbaere | Multum Accountants Ladies Cycling Team | |
77. | Maud Oudeman | Canyon//SRAM Racing | |
78. | Gulnaz Khatuntseva | Roland Cogeas Edelweiss Squad | |
79. | Eline van Rooijen | AG Insurance-NXTG Team | |
80. | Yuliia Biriukova | Arkea Pro Cycling Team | |
81. | Maureen Arens | AG Insurance-NXTG Team | |
82. | Pien Limpens | Parkhotel Valkenburg | |
83. | Tanja Erath | EF Education-TIBCO-SVB | |
84. | Rosalie van der Wolf | Parkhotel Valkenburg | |
85. | Hannah Ludwig | Uno-X Pro Cycling Team | |
86. | Georgia Danford | Andy Schleck-CP NVST-Immo Losch | |
87. | Svenja Betz | IBCT | |
88. | Loes Adegeest | IBCT | |
89. | Naomi de Roeck | Bingoal Casino-Chevalmeire-Van Eyck Sport | |
90. | Lena Reissner | IBCT | |
91. | Anna Trevisi | UAE Team ADQ | |
92. | Megan Armitage | IBCT | |
93. | Morgane Coston | Arkea Pro Cycling Team | |
94. | Cassia Boglio | AG Insurance-NXTG Team | |
95. | Olha Kulynych | Bingoal Casino-Chevalmeire-Van Eyck Sport | |
96. | Haylee Fuller | IBCT | |
97. | Lotte Claes | Bingoal Casino-Chevalmeire-Van Eyck Sport | |
98. | Anna Christian | Le Col-Wahoo | |
99. | Emilia Fahlin | FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | |
100. | Maëlle GrossetÊte | FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope | |
101. | Jessica Allen | Team BikeExchange-Jayco | |
102. | Eider Merino | Le Col-Wahoo | |
103. | Gladys Verhulst | Le Col-Wahoo | |
104. | Lauretta Hanson | Trek-Segafredo | |
105. | Antonia Grondahl | IBCT | |
106. | Chloe Hosking | Trek-Segafredo | |
107. | Sara Poidevin | EF Education-TIBCO-SVB | |
108. | Emma Langley | EF Education-TIBCO-SVB | |
109. | Jelena Eric | Movistar Team | |
110. | Sarah Gigante | Movistar Team | |
111. | Eri Yonamine | Human Powered Health | |
112. | Pernille Mathiesen | Cofidis Women Team | |
113. | Elizabeth Banks | EF Education-TIBCO-SVB |