MŚ Flandria 2021. Katarzyna Niewiadoma pierwszą polską medalistką

Katarzyna Niewiadoma została w belgijskim Leuven pierwszą w historii polskiego kolarstwa medalistką mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego.

26-latka w finale wyścigu elity kobiet finiszowała za Włoszką Elisą Balsamo oraz Holenderką Marianne Vos i po czterech podejściach do walki o medale (2014, 2015, 2017, 2020) zdobyła upragniony medal.

W historii polskiego kolarstwa Niewidoma jest pierwszą zawodniczką, która w gronie elity wywalczyła medal mistrzostw świata w konkurencji indywidualnej. W jej dorobku znajduje się również brązowy medal, zdobyty w 2015 roku w wyścigu drużyn zawodowych na czas.

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam wspiąć się na podium i odebrać brązowy medal. Kilkukrotnie próbowałam w tym wyścigu wywalczyć medal z innego kruszcu, ale nie było mi to dane. Cieszę się, że tym razem udało mi się wytrzymać na finiszu i zdobyć trzecie miejsce. Cieszę się z takie wyniku w sprincie

– powiedziała na mecie.

Polka, która w tym sezonie ma na koncie drugie miejsca w La Fleche Wallonne i Dwars door Vlaanderen oraz 4. w Liege-Bastogne-Liege i Trofeo Alfredo Binda, mistrzostw świat traktowała jako ostatni cel sezonu. W toku przygotowań wywalczyła 6. miejsce w Ceratizit Challenge by la Vuelta i 4. w mistrzostwach Europy.

Zaraz po zakończeniu wyścigu w Leuven, Niewiadoma dziękowała koleżankom. Zawodniczce na co dzień reprezentującej grupę Canyon-SRAM pomagały Marta Lach, Karolina Karasiewicz, Aurela Nerlo, Marta Jaskulska i Karolina Kumięgę.

Jestem mega, mega zadowolona z moich kobiet. Tak naprawdę się nigdy nie ścigamy, a dziś każda jechała z poświęceniem i po prostu było niesamowicie, moim zdaniem