Primoz Roglic (Jumbo-Visma) na ściance w Valpenas de Jaen zdobył jedenasty odcinek Vuelta a Espana.
Słoweniec pokonał na ostatnich metrach kolarzy Movistar Team, Enrica Masa i Miguela Angela Lopeza.
W klasyfikacji generalnej swoje prowadzenie obronił Norweg Odd Christian Eiking (Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux).
Krótki (134 km), nieco górzysty, andaluzyjski etap prowadził przez oliwne gaje i leżącą 8 kilometrów przed metą górską premię Puerto de Locubin, na znaną ścianeczkę w Valpenas de Jaen (0,9 km; 9,2%, maks. 23%).
Do etapu nie przystąpił poturbowany wczoraj Alex Aranburu (Astana-Premier Tech), a także gorączkujący zwycięzca dwóch etapów Jasper Philipsen (Alpecin-Fenix). Na zawiązanie ucieczki ponownie przyszło trochę poczekać, dopiero na 27 kilometrze zaczęli odjeżdżać Edward Planckaert (Alpecin-Fenix), Jonathan Lastra (Caja Rural-Seguros RGA), Magnus Cort Nielsen (EF Education-Nippo), Joan Bou (Euskaltel-Euskadi) i Harm Vanhoucke (Lotto Soudal).
Piątka nie zdobyła znacznej przewagi, raptem 2:15. W peletonie zespół lidera odpoczywał, gdyż pracowali kolarze Jumbo-Visma i Team BikeExchange. Czołówce na lotnej premii w Alcalá la Real (31 km przed metą) pozostało 1:35.
Cort resztę ucieczki zostawił za sobą na Puerto de Locubin (7,8 km przed metą; 8,8 km; 5%; kat. 2). Duńczyk na premię górską dotarł pierwszy, ale pościg był już tylko 22 sekundy za nim. W odpowiedzi zawodnik EF Education-Nippo dobrze pokonał zjazd, wpadając na ostatni kilometr z zapasem 16 sekund.
Ścianeczka pokonała jednak Corta. Czoło grupy przemknęło obok 200 metrów przed metą, a najwięcej siły w nogach zachował Primoz Roglic.
🎥Etapa 11 – Stage 11 | #LaVuelta21
🇪🇸 Vive el último kilómetro de la victoria de @rogla en Valdepeñas de Jaén gracias a @CarrefourES
🇬🇧 Live the last km. of Primož Roglič's victory in Valdepeñas de Jaén thanks to @CarrefourES#CarrefourConLaVuelta pic.twitter.com/GzecQprLOD— La Vuelta (@lavuelta) August 25, 2021
Wyniki 11. etapu Vuelta a Espana 2021 (2.UWT); Antequera – Valpenas de Jaen (133,6 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 3:11:00 |
2. | Enric Mas | Movistar Team | 00:03 |
3. | Miguel Angel Lopez | Movistar Team | 00:05 |
4. | Jack Haig | Bahrain-Victorious | 00:07 |
5. | Adam Yates | Ineos Grenadiers | |
6. | Romain Bardet | Team DSM | |
7. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | |
8. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | |
9. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 00:11 |
10. | Odd Christian Eiking | Intermarche-Wanty-Gobert | |
11. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | |
12. | Sergio Henao | Team Qhubeka NextHash | |
13. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | |
14. | Andreas Kron | Lotto Soudal | 00:17 |
15. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
16. | Ion Izagirre | Astana-Premier Tech | 00:20 |
17. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 00:23 |
18. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | |
19. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | |
20. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | |
21. | Rémy Rochas | Cofidis, Solutions Crédits | 00:29 |
22. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | |
23. | Michael Matthews | Team BikeExchange | 00:34 |
24. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 00:38 |
25. | Magnus Cort | EF Education-Nippo | 00:49 |
26. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | |
27. | Gorka Izagirre | Astana-Premier Tech | |
28. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | |
29. | Steff Cras | Lotto Soudal | 01:09 |
30. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | |
31. | Mikel Nieve | Team BikeExchange | |
32. | Carlos Verona | Movistar Team | 01:31 |
33. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | 01:59 |
34. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | 02:01 |
35. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 02:09 |
36. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 02:17 |
37. | Maxim van Gils | Lotto Soudal | |
38. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | 02:22 |
39. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | 02:51 |
40. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | |
41. | Chris Hamilton | Team DSM | 02:56 |
42. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | |
43. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | 03:00 |
44. | Daniel Navarro | Burgos-BH | |
45. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | 03:03 |
46. | Andrey Zeits | Team BikeExchange | |
47. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty-Gobert | |
48. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
49. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | |
50. | Luka Mezgec | Team BikeExchange | 03:23 |
51. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 03:31 |
52. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 03:38 |
53. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | 06:01 |
54. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | |
55. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
56. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 06:09 |
57. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | 06:19 |
58. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 06:30 |
59. | Yuriy Natarov | Astana-Premier Tech | 06:51 |
60. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 07:07 |
61. | Nick Schultz | Team BikeExchange | 07:31 |
62. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | 07:38 |
63. | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | 07:48 |
64. | Carlos Canal | Burgos-BH | |
65. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | |
66. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | |
67. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | 07:51 |
68. | Clément Venturini | AG2R Citroën Team | 07:53 |
69. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | 08:05 |
70. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | 08:09 |
71. | Sylvain Moniquet | Lotto Soudal | 08:14 |
72. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 09:06 |
73. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | |
74. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | 09:08 |
75. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
76. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | |
77. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | |
78. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | |
79. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | |
80. | Dylan Sunderland | Team Qhubeka NextHash | |
81. | Martijn Tusveld | Team DSM | |
82. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
83. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
84. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
85. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
86. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-Nippo | 09:24 |
87. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | |
88. | Mikel Landa | Bahrain-Victorious | 09:25 |
89. | Diego Andrés Camargo | EF Education-Nippo | |
90. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | 09:27 |
91. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | |
92. | Wesley Kreder | Intermarche-Wanty-Gobert | 09:31 |
93. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 09:35 |
94. | Michael Storer | Team DSM | |
95. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 10:00 |
96. | Edward Planckaert | Alpecin-Fenix | 10:13 |
97. | Lucas Hamilton | Team BikeExchange | 10:15 |
98. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 10:27 |
99. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | 11:28 |
100. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 11:31 |
101. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
102. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
103. | Sander Armee | Team Qhubeka NextHash | |
104. | Jan Tratnik | Bahrain-Victorious | |
105. | Mark Padun | Bahrain-Victorious | |
106. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | |
107. | Fabio Aru | Team Qhubeka NextHash | |
108. | Chad Haga | Team DSM | 11:50 |
109. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | 11:52 |
110. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | |
111. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
112. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | 11:55 |
113. | Thymen Arensman | Team DSM | 13:27 |
114. | Nico Denz | Team DSM | |
115. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | |
116. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | |
117. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | |
118. | Oier Lazkano | Caja Rural-Seguros RGA | |
119. | Diego Rubio | Burgos-BH | |
120. | Antonio Jesús Soto | Euskaltel-Euskadi | |
121. | Ander Okamika | Burgos-BH | |
122. | Juan José Lobato | Euskaltel-Euskadi | |
123. | Xabier Mikel Azparren | Euskaltel-Euskadi | |
124. | Eddy Fine | Cofidis, Solutions Crédits | |
125. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
126. | Fernando Barcelo | Cofidis, Solutions Crédits | |
127. | Omar Fraile | Astana-Premier Tech | |
128. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
129. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | |
130. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | |
131. | Aritz Bagues | Caja Rural-Seguros RGA | |
132. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | |
133. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | |
134. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 13:38 |
135. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
136. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 13:40 |
137. | Mauri Vansevenant | Deceuninck-Quick Step | 13:44 |
138. | Sep Vanmarcke | Israel Start-Up Nation | |
139. | Lawson Craddock | EF Education-Nippo | |
140. | Bert-Jan Lindeman | Team Qhubeka NextHash | 13:49 |
141. | Kévin van Melsen | Intermarche-Wanty-Gobert | |
142. | Robert Stannard | Team BikeExchange | |
143. | Dimitri Claeys | Team Qhubeka NextHash | |
144. | Bert van Lerberghe | Deceuninck-Quick Step | |
145. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | |
146. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | |
147. | Florian Vermeersch | Lotto Soudal | |
148. | Alberto Dainese | Team DSM | |
149. | Sebastian Berwick | Israel Start-Up Nation | |
150. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
151. | Riccardo Minali | Intermarche-Wanty-Gobert | |
152. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | |
153. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 13:56 |
154. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
155. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | |
156. | Josef Cerny | Deceuninck-Quick Step | |
157. | Damien Howson | Team BikeExchange | |
158. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
159. | Tom Scully | EF Education-Nippo | |
160. | Itamar Einhorn | Israel Start-Up Nation | |
161. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | |
162. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | 14:00 |
163. | Connor Brown | Team Qhubeka NextHash | |
164. | Clément Champoussin | AG2R Citroën Team | 14:03 |
165. | Sacha Modolo | Alpecin-Fenix | |
166. | Jay Vine | Alpecin-Fenix | 14:05 |
167. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 14:07 |
168. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 14:09 |
DNF | Simon Carr | EF Education-Nippo | |
DNS | Alex Aranburu | Astana-Premier Tech | |
DNS | Jasper Philipsen | Alpecin-Fenix |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Odd Christian Eiking | Intermarche-Wanty-Gobert | 41:48:57 |
2. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 00:58 |
3. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 01:56 |
4. | Enric Mas | Movistar Team | 02:31 |
5. | Miguel Angel Lopez | Movistar Team | 03:28 |
6. | Jack Haig | Bahrain-Victorious | 03:55 |
7. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 04:46 |
8. | Adam Yates | Ineos Grenadiers | 04:57 |
9. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 05:03 |
10. | Felix Grossschartner | Bora-hansgrohe | 05:38 |
11. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | 06:08 |
12. | Giulio Ciccone | Trek-Segafredo | 06:22 |
13. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 06:54 |
14. | Louis Meintjes | Intermarche-Wanty-Gobert | 07:11 |
15. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 07:15 |
16. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 09:35 |
17. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 13:09 |
18. | Steven Kruijswijk | Jumbo-Visma | 15:33 |
19. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | 16:55 |
20. | Geoffrey Bouchard | AG2R Citroën Team | 18:23 |
21. | Fabio Aru | Team Qhubeka NextHash | 18:50 |
22. | Rémy Rochas | Cofidis, Solutions Crédits | 21:58 |
23. | Rafał Majka | UAE Team Emirates | 25:06 |
24. | Carlos Verona | Movistar Team | 26:24 |
25. | Mikel Landa | Bahrain-Victorious | 27:10 |
26. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | 29:06 |
27. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 32:13 |
28. | Martijn Tusveld | Team DSM | 32:29 |
29. | Luis León Sanchez | Astana-Premier Tech | 32:42 |
30. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 33:19 |
31. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 36:57 |
32. | Gorka Izagirre | Astana-Premier Tech | 37:27 |
33. | Steff Cras | Lotto Soudal | 37:38 |
34. | Clément Champoussin | AG2R Citroën Team | 37:48 |
35. | Sam Oomen | Jumbo-Visma | 38:11 |
36. | Wout Poels | Bahrain-Victorious | 39:16 |
37. | Simone Petilli | Intermarche-Wanty-Gobert | 42:42 |
38. | Julen Amezqueta | Caja Rural-Seguros RGA | 43:19 |
39. | Mikel Nieve | Team BikeExchange | 43:33 |
40. | Michael Storer | Team DSM | 43:41 |
41. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 44:04 |
42. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 44:56 |
43. | Sergio Henao | Team Qhubeka NextHash | 46:15 |
44. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | 46:54 |
45. | Romain Bardet | Team DSM | 47:21 |
46. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 48:08 |
47. | Nick Schultz | Team BikeExchange | 49:05 |
48. | Ion Izagirre | Astana-Premier Tech | 49:06 |
49. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 49:12 |
50. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 51:08 |
51. | Mikel Bizkarra | Euskaltel-Euskadi | 51:37 |
52. | Andrey Zeits | Team BikeExchange | 51:57 |
53. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 52:10 |
54. | Mark Padun | Bahrain-Victorious | 53:15 |
55. | Gotzon Martin | Euskaltel-Euskadi | 56:24 |
56. | Luis Angel Mate | Euskaltel-Euskadi | 57:03 |
57. | Daniel Navarro | Burgos-BH | 57:53 |
58. | Mauri Vansevenant | Deceuninck-Quick Step | 59:12 |
59. | James Piccoli | Israel Start-Up Nation | 1:01:53 |
60. | Jhonatan Narvaez | Ineos Grenadiers | 1:03:55 |
61. | Andreas Kron | Lotto Soudal | 1:04:30 |
62. | Olivier Le Gac | Groupama-FDJ | 1:06:56 |
63. | Floris de Tier | Alpecin-Fenix | 1:07:23 |
64. | Mikaël Cherel | AG2R Citroën Team | 1:07:55 |
65. | Ryan Gibbons | UAE Team Emirates | 1:08:14 |
66. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | 1:08:24 |
67. | Magnus Cort | EF Education-Nippo | 1:11:33 |
68. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 1:12:01 |
69. | Joe Dombrowski | UAE Team Emirates | 1:12:40 |
70. | Jetse Bol | Burgos-BH | 1:12:46 |
71. | Tobias Bayer | Alpecin-Fenix | 1:13:41 |
72. | Lawson Craddock | EF Education-Nippo | 1:13:51 |
73. | Ben Zwiehoff | Bora-hansgrohe | 1:14:33 |
74. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 1:15:21 |
75. | Lucas Hamilton | Team BikeExchange | 1:15:33 |
76. | Jens Keukeleire | EF Education-Nippo | 1:15:44 |
77. | Fernando Barcelo | Cofidis, Solutions Crédits | 1:15:49 |
78. | Maxim van Gils | Lotto Soudal | |
79. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 1:16:25 |
80. | Nicolas Prodhomme | AG2R Citroën Team | 1:16:55 |
81. | Jan Hirt | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:17:01 |
82. | Jonathan Klever Caicedo | EF Education-Nippo | 1:17:24 |
83. | Stan Dewulf | AG2R Citroën Team | 1:17:29 |
84. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | 1:17:53 |
85. | Cesare Benedetti | Bora-hansgrohe | 1:18:03 |
86. | Joan Bou | Euskaltel-Euskadi | 1:18:06 |
87. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 1:18:12 |
88. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 1:19:05 |
89. | Michael Matthews | Team BikeExchange | 1:23:05 |
90. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 1:23:44 |
91. | Imanol Erviti | Movistar Team | 1:23:52 |
92. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:24:46 |
93. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 1:26:33 |
94. | Yuriy Natarov | Astana-Premier Tech | |
95. | Diego Andrés Camargo | EF Education-Nippo | 1:27:51 |
96. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 1:28:11 |
97. | Antonio Jesús Soto | Euskaltel-Euskadi | 1:28:38 |
98. | Damien Howson | Team BikeExchange | 1:29:35 |
99. | Damien Touze | AG2R Citroën Team | 1:30:01 |
100. | Carlos Canal | Burgos-BH | 1:30:46 |
101. | Chris Hamilton | Team DSM | 1:31:10 |
102. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 1:31:55 |
103. | Pelayo Sanchez | Burgos-BH | 1:31:59 |
104. | Mikel Iturria | Euskaltel-Euskadi | 1:32:09 |
105. | Thymen Arensman | Team DSM | 1:32:20 |
106. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 1:32:41 |
107. | Sylvain Moniquet | Lotto Soudal | 1:33:32 |
108. | Sander Armee | Team Qhubeka NextHash | 1:34:01 |
109. | Clément Venturini | AG2R Citroën Team | 1:34:14 |
110. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 1:34:22 |
111. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 1:34:53 |
112. | Wesley Kreder | Intermarche-Wanty-Gobert | 1:36:11 |
113. | Luka Mezgec | Team BikeExchange | 1:36:45 |
114. | Antonio Nibali | Trek-Segafredo | 1:38:15 |
115. | Thomas Pidcock | Ineos Grenadiers | 1:38:35 |
116. | Eddy Fine | Cofidis, Solutions Crédits | 1:39:35 |
117. | Jay Vine | Alpecin-Fenix | 1:39:45 |
118. | Xabier Mikel Azparren | Euskaltel-Euskadi | |
119. | Alvaro Cuadros | Caja Rural-Seguros RGA | 1:39:52 |
120. | Patrick Gamper | Bora-hansgrohe | 1:39:53 |
121. | Ander Okamika | Burgos-BH | 1:40:14 |
122. | Robert Stannard | Team BikeExchange | 1:41:44 |
123. | Nathan van Hooydonck | Jumbo-Visma | 1:41:51 |
124. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | 1:42:01 |
125. | Anton Palzer | Bora-hansgrohe | 1:43:04 |
126. | Edward Planckaert | Alpecin-Fenix | 1:43:19 |
127. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 1:43:20 |
128. | Aritz Bagues | Caja Rural-Seguros RGA | 1:43:21 |
129. | Florian Vermeersch | Lotto Soudal | 1:43:39 |
130. | Dylan Sunderland | Team Qhubeka NextHash | 1:44:36 |
131. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | 1:44:37 |
132. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 1:45:34 |
133. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 1:46:09 |
134. | Alexander Krieger | Alpecin-Fenix | 1:46:39 |
135. | Salvatore Puccio | Ineos Grenadiers | 1:46:51 |
136. | Matthew Holmes | Lotto Soudal | 1:46:52 |
137. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 1:46:59 |
138. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Victorious | 1:47:17 |
139. | Oier Lazkano | Caja Rural-Seguros RGA | 1:47:35 |
140. | Jan Tratnik | Bahrain-Victorious | 1:47:44 |
141. | Connor Brown | Team Qhubeka NextHash | 1:49:07 |
142. | Bert-Jan Lindeman | Team Qhubeka NextHash | 1:49:59 |
143. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | 1:50:09 |
144. | Chad Haga | Team DSM | 1:51:09 |
145. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 1:52:29 |
146. | Dimitri Claeys | Team Qhubeka NextHash | 1:53:08 |
147. | Sep Vanmarcke | Israel Start-Up Nation | 1:53:21 |
148. | Omar Fraile | Astana-Premier Tech | 1:53:27 |
149. | Nico Denz | Team DSM | 1:53:55 |
150. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | 1:54:44 |
151. | Juan José Lobato | Euskaltel-Euskadi | 1:55:07 |
152. | Sebastian Berwick | Israel Start-Up Nation | 1:56:15 |
153. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | 1:56:41 |
154. | Sacha Modolo | Alpecin-Fenix | 1:57:38 |
155. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 1:58:33 |
156. | Bert van Lerberghe | Deceuninck-Quick Step | 1:59:33 |
157. | Tom Scully | EF Education-Nippo | 1:59:55 |
158. | Alberto Dainese | Team DSM | 2:00:16 |
159. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | |
160. | Diego Rubio | Burgos-BH | 2:00:18 |
161. | Kévin van Melsen | Intermarche-Wanty-Gobert | 2:00:34 |
162. | Riccardo Minali | Intermarche-Wanty-Gobert | 2:02:09 |
163. | Jordi Meeus | Bora-hansgrohe | 2:05:08 |
164. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 2:07:57 |
165. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | 2:07:59 |
166. | Martin Laas | Bora-hansgrohe | 2:08:08 |
167. | Itamar Einhorn | Israel Start-Up Nation | 2:11:35 |
168. | Josef Cerny | Deceuninck-Quick Step | 2:12:39 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 180 |
2. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 101 |
3. | Magnus Cort | EF Education-Nippo | 84 |
4. | Arnaud Demare | Groupama-FDJ | 74 |
5. | Alberto Dainese | Team DSM | 73 |
6. | Michael Matthews | Team BikeExchange | 70 |
7. | Enric Mas | Movistar Team | 69 |
8. | Lilian Calmejane | AG2R Citroën Team | 59 |
9. | Matteo Trentin | UAE Team Emirates | 54 |
10. | Miguel Angel Lopez | Movistar Team | 52 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Damiano Caruso | Bahrain-Victorious | 31 |
2. | Romain Bardet | Team DSM | 22 |
3. | Michael Storer | Team DSM | 17 |
4. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 16 |
5. | Jack Haig | Bahrain-Victorious | 15 |
6. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 12 |
7. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 11 |
8. | Rein Taaramae | Intermarche-Wanty-Gobert | 10 |
9. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 9 |
10. | Magnus Cort | EF Education-Nippo | 8 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 41:53:43 |
2. | Aleksandr Vlasov | Astana-Premier Tech | 01:22 |
3. | Gino Mader | Bahrain-Victorious | 02:08 |
4. | Juan Pedro Lopez | Trek-Segafredo | 04:49 |
5. | Rémy Rochas | Cofidis, Solutions Crédits | 17:12 |
6. | Steff Cras | Lotto Soudal | 32:52 |
7. | Clément Champoussin | AG2R Citroën Team | 33:02 |
8. | Michael Storer | Team DSM | 38:55 |
9. | Jefferson Alveiro Cepeda | Caja Rural-Seguros RGA | 42:08 |
10. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 47:24 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Ineos Grenadiers | 125:25:12 | |
2. | UAE Team Emirates | 12:18 | |
3. | Movistar Team | 14:17 | |
4. | Bahrain-Victorious | 15:10 | |
5. | Jumbo-Visma | 19:56 | |
6. | Trek-Segafredo | 29:58 | |
7. | Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux | 40:38 | |
8. | Astana-Premier Tech | 45:56 | |
9. | AG2R Citroën Team | 52:23 | |
10. | Cofidis, Solutions Crédits | 58:28 |
Karol
25 sierpnia 2021, 21:46 o 21:46
Myślałem, że dojedzie. 600m przed metą miał 15 sekund przewagi, ale ta końcówka wyglądała jakby czołówka peletonu jechała na motocyklach, a ten dzielny uciekinier na rowerze. Szkoda.
Takitam
25 sierpnia 2021, 21:49 o 21:49
Roglic dalej robi swoje i to mu przynosi korzyści. Wiem ze jeszcze kilka trudnych etapów ale nie widzę dla niego przeciwnika. Liczyłem że Bernal będzie w lepszej dyspozycji, ale jednak nie przypomina siebie z giro. Szkoda bo w tym roku każdy wielki tour miał swojego dominatora. Pozostaje jedynie walka o 2 i 3 miejsce która zapowiada się ciekawie. Mogę się mylić ale zwycięzcę raczej już mamy.
FroomieD00per
25 sierpnia 2021, 22:36 o 22:36
Roglic to musi bic podobnie do Pogacara
Konrad
26 sierpnia 2021, 11:50 o 11:50
Naiwni ludzie chcą oglądać szoł i go dostają. Nie rozumieją, że to jest wyłącznie biznes i nic innego poza pieniędzmi się tam nie liczy. Kupują tą całą infantylną narrację około sportową: ten powiedział to, tamten tamto, a maszyna marketingowa kosi hajs. Przecie Zidane po zakończeniu kariery przyznał się, że miał wielokrotnie robione transfuzje.
FroomeNajwiekszyKoksiarz
26 sierpnia 2021, 14:13 o 14:13
Dokladnie Konrad. A sa ludzie co mysla ze kolarstwo jest czyste xddddd