Julius van den Berg (EF Education-Nippo) wygrał w Krakowie finałowy etap wyścigu Tour de Pologne.
Holender po udanej ucieczce pokonał na ostatnich metrach Francuza Alexisa Reynarda (Israel Start-Up Nation) i Amerykanina Matteo Jorgensona (Movistar Team).
W klasyfikacji generalnej 78. edycji Tour de Pologne triumfował Portugalczyk João Almeida (Deceuninck-Quick-Step). Portugalczyk na podium w Krakowie stanął przed Słoweńcem Matejem Mohoricem (Bahrain Victorious) i Michałem Kwiatkowskim (Ineos Grenadiers).
W klasyfikacji górskiej wyścigu triumfował Łukasz Owsian (Reprezentacja Polski).
Wyścig kończył krótki etap z Zabrza do Krakowa, a po 145 kilometrach o zwycięstwo walczyć mieli sprinterzy. Trasa nie nastręczała większych trudności: na 20. kilometrze wyrastała górska premia w Łaziskach (500 m; 4,4%, kat. 3), a nieco pofałdowany dojazd do Krakowa, przez Mysłowice, Alwernię i Zagórze, wyglądał groźniej na profilu niż w rzeczywistości. W finale czekała 5-kilometrowa runda, poprowadzona wokół krakowskich Błoni, a finisz wyznaczono przy stadionie Cracovii.
W ucieczce dnia znaleźli się Julius van den Berg (EF Education-Nippo), Gianni Moscon (Ineos Grenadiers), Pieter Vanspeybrouck (Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux), Alexis Reynard (Israel Start-Up Nation) i Matteo Jorgenson (Movistar Team).
Grupka uzyskała 1:40 nad peletonem, w którym pracowali zawodnicy Deceuninck-Quick-Step, wspomagani przez kolarzy Jumbo-Visma. Moscon i Van den Berg dopełnili formalności: pierwszy wygrał ostatnią górską premię wyścigu, drugi jako pierwszy dotarł na lotny finisz.
Sytuacja nie uległa zmianom na dojeździe do Krakowa: przewaga na poziomie półtorej minuty pozwoliła Vanspeybrouckowi wygrać premię specjalną (80 km), a ucieczka spokojnie prowadziła wyścig, mając świadomość, że sprinterzy nie odpuszczą jej w finale. 30 kilometrów przed metą Vanspeybrouck wrócił do peletonu, a jego koledzy nie zamierzali się poddać.
Czwórka dojechała na rundy w Krakowie i trzymała się dzielnie, pierwsze okrążenie kończąc z przewagą 49 sekund nad grupą. W tej wysoko jechali kolarze Ineos Grenadiers, nie spiesząc się z dogonieniem prowadzących. Moscon i spółka 5 kilometrów przed metą mieli 43 sekundy przewagi i pewnie zmierzali na metę.
Peleton nie dał rady i czwórka walczyła o zwycięstwo. Moscon przestał dawać zmiany na ostatnich dwóch kilometrach, na finisz grupkę prowadził Jorgenson. Peleton zbliżał się, ale na 300 metrów przed metą grupka miała wystarczającą przewagę. Van den Berg ruszył jako pierwszy i zdołał pokonać Reynarda, tuż pod nosem peletonu.
Grupę sprinterów przyprowadził Alvaro Hodeg, który w walce o piąte miejsce pokonał Fernando Gavirię.
Wyniki 7. etapu Tour de Pologne 2021 (2.UWT), Zabrze – Kraków (145,1 km):
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | 2:58:46 |
2. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | |
3. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | |
4. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | |
5. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | 00:03 |
6. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
7. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | |
8. | John Degenkolb | Lotto Soudal | |
9. | Phil Bauhaus | Bahrain-Victorious | |
10. | Lionel Taminiaux | Alpecin-Fenix | |
11. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | |
12. | Max Kanter | Team DSM | |
13. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | |
14. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | |
15. | Alexander Konychev | Team BikeExchange | |
16. | Davide Martinelli | Astana-Premier Tech | |
17. | Iván Garcia Cortina | Movistar Team | |
18. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | |
19. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
20. | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | |
21. | Max Walscheid | Team Qhubeka NextHash | |
22. | Stanisław Aniołkowski | Polska | |
23. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
24. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | |
25. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | |
26. | Norman Vahtra | Israel Start-Up Nation | |
27. | Patryk Stosz | Polska | |
28. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | |
29. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | |
30. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | |
31. | Ben Tulett | Alpecin-Fenix | |
32. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | |
33. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | |
34. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | |
35. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
36. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | |
37. | Vadim Pronskiy | Astana-Premier Tech | |
38. | Fumiyuki Beppu | EF Education-Nippo | |
39. | Dion Smith | Team BikeExchange | |
40. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | |
41. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | |
42. | Jai Hindley | Team DSM | |
43. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | |
44. | Clément Berthet | AG2R Citroën Team | |
45. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | |
46. | Georg Zimmermann | Intermarche-Wanty-Gobert | |
47. | Biniam Ghirmay Hailu | Intermarche-Wanty-Gobert | |
48. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | |
49. | Tanel Kangert | Team BikeExchange | |
50. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | |
51. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | |
52. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
53. | Barnabás Peak | Team BikeExchange | |
54. | Jonas Gregaard | Astana-Premier Tech | |
55. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
56. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | |
57. | Filippo Conca | Lotto Soudal | |
58. | Quinten Hermans | Intermarche-Wanty-Gobert | |
59. | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | |
60. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | |
61. | Pavel Kochetkov | Gazprom-RusVelo | |
62. | Anthony Jullien | AG2R Citroën Team | |
63. | Michał Paluta | Polska | |
64. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | |
65. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | |
66. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
67. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
68. | Dylan Teuns | Bahrain-Victorious | |
69. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | |
70. | Tim Wellens | Lotto Soudal | |
71. | Sebastian Langeveld | EF Education-Nippo | |
72. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | |
73. | Tom Bohli | Cofidis, Solutions Crédits | |
74. | Attila Valter | Groupama-FDJ | |
75. | Carlos Barbero | Team Qhubeka NextHash | |
76. | Yevgeniy Fedorov | Astana-Premier Tech | |
77. | Davide Villella | Movistar Team | |
78. | Gabriel Cullaigh | Movistar Team | |
79. | Logan Owen | EF Education-Nippo | |
80. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | |
81. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | |
82. | Artem Nych | Gazprom-RusVelo | |
83. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
84. | Maciej Paterski | Polska | |
85. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | |
86. | Filip Maciejuk | Polska | |
87. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | |
88. | Stijn Steels | Deceuninck-Quick Step | |
89. | Dario Cataldo | Movistar Team | |
90. | Łukasz Owsian | Polska | |
91. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | |
92. | Daniel Arroyave | EF Education-Nippo | |
93. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | |
94. | Rubén Fernandez | Cofidis, Solutions Crédits | |
95. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
96. | Nicolas Roche | Team DSM | |
97. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | |
98. | Niklas Markl | Team DSM | |
99. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | |
100. | Xandres Vervloesem | Lotto Soudal | |
101. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | |
102. | Nikias Arndt | Team DSM | |
103. | David Dekker | Jumbo-Visma | |
104. | Ilnur Zakarin | Gazprom-RusVelo | |
105. | Romain Combaud | Team DSM | |
106. | Owain Doull | Ineos Grenadiers | |
107. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
108. | Julien El Fares | EF Education-Nippo | |
109. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | |
110. | Nikita Stalnov | Astana-Premier Tech | |
111. | Clément Davy | Groupama-FDJ | |
112. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | |
113. | Łukasz Wiśniowski | Team Qhubeka NextHash | |
114. | Piotr Brożyna | Polska | |
115. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
116. | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange | |
117. | Kevin Inkelaar | Bahrain-Victorious | |
118. | Eros Capecchi | Bahrain-Victorious | |
119. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | |
120. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | |
121. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | |
122. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | |
123. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | |
124. | Sean Bennett | Team Qhubeka NextHash | |
125. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 00:36 |
126. | Marcel Sieberg | Bahrain-Victorious | |
127. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | 00:44 |
128. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | 00:57 |
129. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 01:14 |
130. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 02:00 |
131. | Robert Power | Team Qhubeka NextHash | 02:43 |
132. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
133. | Manuele Boaro | Astana-Premier Tech | 03:11 |
134. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
135. | Michał Gołaś | Ineos Grenadiers | 01:14 |
136. | Pieter Vanspeybrouck | Intermarche-Wanty-Gobert | 03:20 |
137. | Simon Clarke | Team Qhubeka NextHash | |
138. | Ian Garrison | Deceuninck-Quick Step | |
139. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | |
140. | Florian Stork | Team DSM | 03:40 |
DNF | Antonio Tiberi | Trek-Segafredo |
Poz. | Imię i nazwisko | Zespół | Czas |
---|---|---|---|
1. | João Almeida | Deceuninck-Quick Step | 26:15:56 |
2. | Matej Mohoric | Bahrain-Victorious | 00:20 |
3. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 00:27 |
4. | Diego Ulissi | UAE Team Emirates | 00:37 |
5. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | 00:53 |
6. | Tim Wellens | Lotto Soudal | 00:57 |
7. | Jai Hindley | Team DSM | 01:06 |
8. | Dylan Teuns | Bahrain-Victorious | 01:25 |
9. | Ben Tulett | Alpecin-Fenix | 01:28 |
10. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 01:30 |
11. | Giovanni Aleotti | Bora-hansgrohe | 01:35 |
12. | Lorenzo Rota | Intermarche-Wanty-Gobert | 01:45 |
13. | Dion Smith | Team BikeExchange | 01:46 |
14. | Clément Berthet | AG2R Citroën Team | 01:58 |
15. | Tanel Kangert | Team BikeExchange | 02:00 |
16. | Tony Gallopin | AG2R Citroën Team | 02:02 |
17. | Quinten Hermans | Intermarche-Wanty-Gobert | 02:04 |
18. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | 02:07 |
19. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
20. | Rubén Fernandez | Cofidis, Solutions Crédits | 02:24 |
21. | Alessandro Covi | UAE Team Emirates | 02:26 |
22. | Ilnur Zakarin | Gazprom-RusVelo | 02:30 |
23. | Einer Augusto Rubio | Movistar Team | 02:34 |
24. | Jonas Gregaard | Astana-Premier Tech | 02:37 |
25. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 02:40 |
26. | Denis Nekrasov | Gazprom-RusVelo | |
27. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | 02:43 |
28. | Davide Villella | Movistar Team | 02:51 |
29. | Kristian Sbaragli | Alpecin-Fenix | 02:52 |
30. | Silvan Dillier | Alpecin-Fenix | 02:54 |
31. | Xandro Meurisse | Alpecin-Fenix | 02:55 |
32. | Biniam Ghirmay Hailu | Intermarche-Wanty-Gobert | 02:57 |
33. | Vadim Pronskiy | Astana-Premier Tech | 03:03 |
34. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 03:09 |
35. | Georg Zimmermann | Intermarche-Wanty-Gobert | 03:17 |
36. | Jenthe Biermans | Israel Start-Up Nation | 03:33 |
37. | Nicolas Roche | Team DSM | 03:35 |
38. | Logan Owen | EF Education-Nippo | 03:40 |
39. | Andrea Vendrame | AG2R Citroën Team | 03:56 |
40. | Tsgabu Grmay | Team BikeExchange | 04:39 |
41. | Maciej Paterski | Polska | 05:36 |
42. | Carlos Barbero | Team Qhubeka NextHash | 05:43 |
43. | Amanuel Ghebreigzabhier | Trek-Segafredo | 06:45 |
44. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 08:22 |
45. | Dario Cataldo | Movistar Team | 08:46 |
46. | Piotr Brożyna | Polska | 08:59 |
47. | Christoph Pfingsten | Jumbo-Visma | 09:22 |
48. | Filippo Conca | Lotto Soudal | 10:17 |
49. | Romain Combaud | Team DSM | 10:54 |
50. | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | 11:02 |
51. | Alessandro de Marchi | Israel Start-Up Nation | 11:11 |
52. | Jake Stewart | Groupama-FDJ | 11:22 |
53. | Senne Leysen | Alpecin-Fenix | 11:52 |
54. | Tao Geoghegan Hart | Ineos Grenadiers | 12:01 |
55. | Attila Valter | Groupama-FDJ | 12:08 |
56. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 12:13 |
57. | Evgeny Shalunov | Gazprom-RusVelo | 13:39 |
58. | Barnabás Peak | Team BikeExchange | 13:51 |
59. | Julien El Fares | EF Education-Nippo | 14:28 |
60. | Xandres Vervloesem | Lotto Soudal | 14:40 |
61. | Andrea Pasqualon | Intermarche-Wanty-Gobert | 14:42 |
62. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | 14:50 |
63. | Matteo Sobrero | Astana-Premier Tech | |
64. | Nikias Arndt | Team DSM | |
65. | Larry Warbasse | AG2R Citroën Team | 15:13 |
66. | Marco Canola | Gazprom-RusVelo | 15:21 |
67. | Łukasz Owsian | Polska | 15:51 |
68. | Jorge Arcas | Movistar Team | 16:18 |
69. | Owain Doull | Ineos Grenadiers | 16:35 |
70. | Nans Peters | AG2R Citroën Team | 16:56 |
71. | Natnael Berhane | Cofidis, Solutions Crédits | 17:45 |
72. | Gijs van Hoecke | AG2R Citroën Team | 17:50 |
73. | Artem Nych | Gazprom-RusVelo | 17:59 |
74. | Patryk Stosz | Polska | 18:34 |
75. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | |
76. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 18:43 |
77. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | 18:47 |
78. | Gabriel Cullaigh | Movistar Team | 19:03 |
79. | John Degenkolb | Lotto Soudal | 19:10 |
80. | Łukasz Wiśniowski | Team Qhubeka NextHash | 19:30 |
81. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | 19:33 |
82. | Attilio Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 19:34 |
83. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 20:01 |
84. | Pavel Kochetkov | Gazprom-RusVelo | 20:02 |
85. | Simon Clarke | Team Qhubeka NextHash | 20:40 |
86. | Michał Paluta | Polska | 21:18 |
87. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 21:45 |
88. | Phil Bauhaus | Bahrain-Victorious | 22:28 |
89. | Alexander Konychev | Team BikeExchange | 22:44 |
90. | Sean Bennett | Team Qhubeka NextHash | 23:42 |
91. | Kevin Inkelaar | Bahrain-Victorious | 24:04 |
92. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 24:07 |
93. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | 24:18 |
94. | David Dekker | Jumbo-Visma | 24:33 |
95. | Manuele Boaro | Astana-Premier Tech | 25:06 |
96. | Iván Garcia Cortina | Movistar Team | 25:38 |
97. | Ryan Mullen | Trek-Segafredo | 25:48 |
98. | Nikita Stalnov | Astana-Premier Tech | 25:51 |
99. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 26:05 |
100. | Max Kanter | Team DSM | 26:08 |
101. | Daniel Arroyave | EF Education-Nippo | 27:07 |
102. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 27:24 |
103. | Niklas Markl | Team DSM | 27:31 |
104. | Emīls Liepins | Trek-Segafredo | 28:54 |
105. | Lionel Taminiaux | Alpecin-Fenix | 29:27 |
106. | Michał Gołaś | Ineos Grenadiers | 30:13 |
107. | Filip Maciejuk | Polska | 32:12 |
108. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 32:13 |
109. | Eros Capecchi | Bahrain-Victorious | 32:24 |
110. | Igor Boev | Gazprom-RusVelo | 32:51 |
111. | Sebastian Langeveld | EF Education-Nippo | 33:29 |
112. | Yevgeniy Fedorov | Astana-Premier Tech | 33:31 |
113. | Matteo Jorgenson | Movistar Team | 33:57 |
114. | Pieter Vanspeybrouck | Intermarche-Wanty-Gobert | 33:59 |
115. | Stanisław Aniołkowski | Polska | 34:05 |
116. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 34:07 |
117. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 35:32 |
118. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | 35:39 |
119. | Fumiyuki Beppu | EF Education-Nippo | 36:06 |
120. | Gianni Moscon | Ineos Grenadiers | 36:24 |
121. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | 36:28 |
122. | Clément Davy | Groupama-FDJ | 36:31 |
123. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 36:47 |
124. | Julius van Den Berg | EF Education-Nippo | 37:23 |
125. | Olav Kooij | Jumbo-Visma | 37:52 |
126. | Max Walscheid | Team Qhubeka NextHash | 39:02 |
127. | Alvaro José Hodeg | Deceuninck-Quick Step | 39:31 |
128. | Taco van der Hoorn | Intermarche-Wanty-Gobert | 40:34 |
129. | Fabio Sabatini | Cofidis, Solutions Crédits | 40:56 |
130. | Davide Martinelli | Astana-Premier Tech | 41:11 |
131. | Florian Stork | Team DSM | 41:31 |
132. | Anthony Jullien | AG2R Citroën Team | 42:31 |
133. | Tom Bohli | Cofidis, Solutions Crédits | 42:35 |
134. | Norman Vahtra | Israel Start-Up Nation | 43:14 |
135. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 45:38 |
136. | William Bonnet | Groupama-FDJ | 46:18 |
137. | Robert Power | Team Qhubeka NextHash | 48:18 |
138. | Ian Garrison | Deceuninck-Quick Step | 48:54 |
139. | Stijn Steels | Deceuninck-Quick Step | 50:20 |
140. | Marcel Sieberg | Bahrain-Victorious | 53:22 |
Raxel
15 sierpnia 2021, 21:52 o 21:52
Co się dzieje z forum, czy tylko ja mam problem czy coś jest nie tak?
Pulsar
17 sierpnia 2021, 13:35 o 13:35
Podpinam się pod temat, forum raz działa raz nie. Halo Houston jest tam kto?