Søren Kragh Andersen wygrał w Champagnole dziewiętnasty odcinek wyścigu Tour de France.
Duńczyk z Team Sunweb, po batalii na szosach departamentu Jura, zameldował się przed Słoweńcem Luką Mezgecem (Mitchelton-Scott) i Belgiem Jasperem Stuyvene (Trek-Segafredo).
Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) przyjechał na metę w peletonie, zajmując 116. miejsce.
Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma).
Etap poprzedzający sobotnią jazdę na czas w Wogezach, wyruszył z Bourg-en-Bresse i liczył 167 km. Pagórkowaty teren otwierał szansę dla ucieczki lub akcje mające za cel zgubienie przed finiszem sprinterów.
Kilka kilometrów od startu długą akcję, nieuzgodnioną jak się okazało z dyrektorem Deceuninck-Quick Step, rozpoczął Remi Cavagna, następnie oderwali się Max Walscheid (NTT Pro Cycling), Geoffrey Soupe (Total Direct Energie), Dylan van Baarle (Ineos Grenadiers), Cyril Barthe (B&B Hotels-Vital Concept) i Guillaume Martin (Cofidis), jednak szybko odpuścili pogoń za Francuzem. Swój plan na rozegranie etapu posiadały również zespoły Bora-hansgrohe i Sunweb, które podjęły pracę w peletonie. Cavagna został odpuszczony na 3 minuty.
Dziać zaczęło się naprawdę dopiero 50 km przed metą. Zrobił się ruch i do uciekiniera przeskoczyli najpierw Benoit Cosnefroy (AG2R La Mondiale), Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept) i Luke Rowe (Ineos Grenadiers), a następnie Tim Declercq (Deceuninck-Quick Step), Valentin Madouas (Groupama-FDJ), Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Greg Van Avermaet (CCC Team), Pierre-Luc Perichon (Cofidis), Omar Fraile (Astana), Nils Politt (Israel Start-Up Nation), Mathieu Burgaudeau (Total Direct Energie), Soren Kragh Andersen i Casper Pedersen (Team Sunweb).
Peleton nie pozostał bierny, dościgając tę grupę, a następnie kasując próbę zawiązania akcji przez Michała Kwiatkowskiego. W kolejnej znaleźli się Greg van Avermaet i Matteo Trentin (CCC Team), Peter Sagan (Bora-hansgrohe), Sam Bennett i Dries Devenyns (Deceuninck-Quick Step), Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Luka Mezgec i Jack Bauer (Mitchelton-Scott), Oliver Naesen (AG2R La Mondiale), Nikias Arndt i Søren Kragh Andersen (Team Sunweb) oraz Luke Rowe. To był strzał w dziesiątkę, gdyż dwunastka na 25 km przed metą miała już 2 minuty przewagi.
W ucieczce zameldowało się kilku wytrawnych sprinterów, dlatego nie wszyscy chcieli czekać na finisz. Próbował odjechać Trentin, ale lepszy moment wybrał Kragh Andersen, atakując natychmiast po złapaniu Włocha. Chwila przestoju, oglądania się kto pogoni i Duńczyk zdobył 30 sekund.
Takiej przewagi kolarz Team Sunweb nie mógł roztrwonić. Sam nie wierząc w swoje szczęście dojechał do Champagnole, odnosząc drugi etapowy sukces w tegorocznej „Wielkiej Pętli”.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 3:36:33 |
2. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | 00:53 |
3. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
4. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
5. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
6. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
7. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 00:59 |
8. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 01:02 |
9. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
10. | Matteo Trentin | CCC Team | |
11. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 01:07 |
12. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 01:15 |
13. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | 03:53 |
14. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | |
15. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
16. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 07:38 |
17. | Nils Politt | Israel Start-Up Nation | |
18. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
19. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | |
20. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | |
21. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | |
22. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | |
23. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
24. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
25. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
26. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
27. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | |
28. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
29. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
30. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
31. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
32. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
33. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
34. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
35. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
36. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
37. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
38. | Ryan Gibbons | NTT Pro Cycling | |
39. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
40. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
41. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | |
42. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
43. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | |
44. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
45. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | |
46. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
47. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
48. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
49. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | |
50. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
51. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
52. | Pierre Rolland | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
53. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | |
54. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
55. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
56. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
57. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
58. | Roman Kreuziger | NTT Pro Cycling | |
59. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
60. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
61. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
62. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | |
63. | Matej Mohoric | Bahrain-McLaren | |
64. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
65. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | |
66. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
67. | Michael Schar | CCC Team | |
68. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
69. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
70. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | |
71. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | |
72. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
73. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
74. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
75. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
76. | Harold Tejada | Astana Pro Team | |
77. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
78. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | |
79. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
80. | Enric Mas | Movistar Team | |
81. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
82. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
83. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
84. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
85. | Mikaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
86. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
87. | Carlos Verona | Movistar Team | |
88. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | |
89. | Alberto Bettiol | EF Pro Cycling | |
90. | Rigoberto Uran | EF Pro Cycling | |
91. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | |
92. | Jens Keukeleire | EF Pro Cycling | |
93. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | |
94. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
95. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | |
96. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | |
97. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | |
98. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | |
99. | Dario Cataldo | Movistar Team | |
100. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
101. | Marc Soler | Movistar Team | |
102. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
103. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
104. | Alessandro de Marchi | CCC Team | |
105. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
106. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | |
107. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | |
108. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | |
109. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | |
110. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | |
111. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
112. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | |
113. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
114. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | |
115. | Cyril Gautier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
116. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | |
117. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
118. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
119. | Jan Hirt | CCC Team | |
120. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | |
121. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | |
122. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
123. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
124. | Tejay van Garderen | EF Pro Cycling | |
125. | Tiesj Benoot | Team Sunweb | |
126. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | |
127. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
128. | Casper Pedersen | Team Sunweb | |
129. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
130. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
131. | Cees Bol | Team Sunweb | |
132. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
133. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | |
134. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | |
135. | Jonas Koch | CCC Team | |
136. | Simon Geschke | CCC Team | |
137. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
138. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | |
139. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
140. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
141. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
142. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
143. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
144. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 08:17 |
145. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 08:41 |
146. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 09:59 |
DNF | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
DNS | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | |
DNS | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 83:29:41 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 00:57 |
3. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 01:27 |
4. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 03:06 |
5. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | 03:28 |
6. | Enric Mas | Movistar Team | 04:19 |
7. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 05:55 |
8. | Rigoberto Uran | EF Pro Cycling | 06:05 |
9. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | 07:24 |
10. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 12:12 |
11. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | 12:31 |
12. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 13:16 |
13. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 17:48 |
14. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 28:03 |
15. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 35:54 |
16. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 53:33 |
17. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 57:49 |
18. | Pierre Rolland | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 1:00:13 |
19. | Carlos Verona | Movistar Team | 1:11:30 |
20. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 1:19:57 |
21. | Marc Soler | Movistar Team | 1:26:54 |
22. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 1:27:52 |
23. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 1:30:51 |
24. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 1:31:32 |
25. | Mikaël Cherel | AG2R La Mondiale | 1:32:24 |
26. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 1:33:35 |
27. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 1:36:32 |
28. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | 1:52:29 |
29. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 1:55:35 |
30. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 1:56:21 |
31. | George Bennett | Jumbo-Visma | 2:01:53 |
32. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 2:04:56 |
33. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 2:07:02 |
34. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 2:09:01 |
35. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 2:11:18 |
36. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 2:11:36 |
37. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | 2:11:54 |
38. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 2:13:24 |
39. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 2:19:58 |
40. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 2:23:53 |
41. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 2:25:17 |
42. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 2:26:38 |
43. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | 2:27:50 |
44. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 2:29:05 |
45. | Harold Tejada | Astana Pro Team | 2:30:10 |
46. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 2:30:59 |
47. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 2:34:27 |
48. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 2:38:58 |
49. | Greg van Avermaet | CCC Team | 2:39:20 |
50. | Simon Geschke | CCC Team | 2:39:40 |
51. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 2:42:58 |
52. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 2:43:57 |
53. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 2:47:00 |
54. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 2:47:29 |
55. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 2:57:48 |
56. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | 2:57:49 |
57. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 2:57:56 |
58. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 3:00:50 |
59. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 3:01:56 |
60. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 3:08:31 |
61. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 3:15:16 |
62. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 3:15:49 |
63. | Alberto Bettiol | EF Pro Cycling | 3:18:13 |
64. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 3:19:37 |
65. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 3:19:45 |
66. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | 3:23:44 |
67. | Jan Hirt | CCC Team | 3:24:20 |
68. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 3:30:46 |
69. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 3:30:56 |
70. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | 3:31:17 |
71. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 3:31:48 |
72. | Michael Schar | CCC Team | 3:33:35 |
73. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 3:37:07 |
74. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | 3:40:01 |
75. | Imanol Erviti | Movistar Team | 3:40:25 |
76. | Tiesj Benoot | Team Sunweb | 3:41:06 |
77. | Matej Mohoric | Bahrain-McLaren | 3:41:25 |
78. | Cyril Gautier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 3:43:00 |
79. | Matteo Trentin | CCC Team | 3:43:32 |
80. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 3:44:05 |
81. | Dario Cataldo | Movistar Team | 3:44:33 |
82. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 3:47:02 |
83. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 3:49:33 |
84. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 3:56:16 |
85. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | 4:04:33 |
86. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 4:07:01 |
87. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | 4:07:05 |
88. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 4:07:14 |
89. | Jens Keukeleire | EF Pro Cycling | 4:09:46 |
90. | Tejay van Garderen | EF Pro Cycling | 4:11:09 |
91. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 4:12:49 |
92. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | 4:15:11 |
93. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 4:16:17 |
94. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 4:16:22 |
95. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | 4:17:58 |
96. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 4:18:21 |
97. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 4:20:17 |
98. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | 4:24:07 |
99. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | 4:26:54 |
100. | Alessandro de Marchi | CCC Team | 4:27:34 |
101. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 4:28:23 |
102. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 4:28:52 |
103. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 4:30:45 |
104. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | 4:32:30 |
105. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 4:32:38 |
106. | Roman Kreuziger | NTT Pro Cycling | 4:34:22 |
107. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 4:34:26 |
108. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 4:38:19 |
109. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 4:39:11 |
110. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 4:39:37 |
111. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | 4:42:45 |
112. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 4:47:47 |
113. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 4:51:52 |
114. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 4:52:14 |
115. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 4:52:15 |
116. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 4:56:13 |
117. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 4:56:14 |
118. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 4:56:34 |
119. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 4:56:48 |
120. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 5:02:19 |
121. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 5:02:43 |
122. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 5:02:57 |
123. | Ryan Gibbons | NTT Pro Cycling | 5:03:11 |
124. | Jonas Koch | CCC Team | 5:03:30 |
125. | Nils Politt | Israel Start-Up Nation | 5:03:46 |
126. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | 5:04:14 |
127. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 5:05:17 |
128. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 5:08:49 |
129. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 5:09:10 |
130. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | 5:14:55 |
131. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 5:17:16 |
132. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 5:20:16 |
133. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | 5:21:06 |
134. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 5:21:07 |
135. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 5:21:56 |
136. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | 5:22:43 |
137. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 5:23:40 |
138. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 5:24:08 |
139. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 5:25:46 |
140. | Cees Bol | Team Sunweb | 5:29:50 |
141. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 5:32:25 |
142. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 5:34:26 |
143. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | 5:36:39 |
144. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 5:41:38 |
145. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 5:52:13 |
146. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 5:58:09 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 319 |
2. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 264 |
3. | Matteo Trentin | CCC Team | 250 |
4. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 173 |
5. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 158 |
6. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 150 |
7. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 147 |
8. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 138 |
9. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 129 |
10. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 123 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 74 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 72 |
3. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 67 |
4. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 62 |
5. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 51 |
6. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 36 |
7. | Pierre Rolland | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 36 |
8. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 32 |
9. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 28 |
10. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 27 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 83:30:38 |
2. | Enric Mas | Movistar Team | 03:22 |
3. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 1:35:35 |
4. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | 1:51:32 |
5. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 2:10:21 |
6. | Harold Tejada | Astana Pro Team | 2:29:13 |
7. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 2:42:01 |
8. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 2:43:00 |
9. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | 2:56:52 |
10. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 4:06:17 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Movistar Team | 250:35:44 | |
2. | Jumbo-Visma | 24:36 | |
3. | Bahrain-McLaren | 58:47 | |
4. | EF Pro Cycling | 1:15:27 | |
5. | Ineos Grenadiers | 1:19:38 | |
6. | Trek-Segafredo | 1:32:43 | |
7. | Astana Pro Team | 1:39:58 | |
8. | AG2R La Mondiale | 2:46:56 | |
9. | UAE Team Emirates | 3:10:46 | |
10. | Mitchelton-Scott | 3:19:13 | |
11. | Groupama-FDJ | 3:19:59 | |
12. | Team Arkéa Samsic | 3:36:51 | |
13. | Cofidis, Solutions Crédits | 4:18:41 | |
14. | CCC Team | 4:54:11 | |
15. | Bora-hansgrohe | 5:01:08 | |
16. | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 6:39:23 | |
17. | Team Sunweb | 7:05:33 | |
18. | Deceuninck-Quick Step | 7:25:24 | |
19. | Israel Start-Up Nation | 8:26:00 | |
20. | NTT Pro Cycling | 9:43:52 | |
21. | Team Total Direct Energie | 10:13:46 | |
22. | Lotto Soudal | 13:24:18 |
Zapowiedź Ronde van Vlaanderen: drugiego w sezonie kolarskiego monumentu, wyścigu jednoczącego całą Flandrię i kolarskich kibiców na świecie.
Ekipa Canyon//SRAM przystępuje do Ronde van Vlaanderen z dużymi ambicjami. Czy Katarzyna Niewiadoma i Chloe Dygert włączą się do walki…
Lista nieoczywista na Ronde van Vlaanderen: czterech zawodników i dwie zawodniczki, na których warto zwrócić uwagę w Wyścigach Dookoła Flandrii.
Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.