Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team) odniósł na Górze Chełm zwycięstwo na pierwszym odcinku Małopolskiego Wyścigu Górskiego.
Podczas finałowej wspinaczki „Aniołek” pokonał jadącego w koszulce lidera klasyfikacji generalnej Piotra Brożynę oraz Adama Stachowiaka (obaj Voster-ATS). Dzięki 10-sekundowej bonifikacie czasowej za zwycięstwo, kolarza CCC przejął również prowadzenie w klasyfikacji generalnej „Małopolski”.
Po czwartkowym prologu rozgrywanym w formie górskiej, indywidualnej jazdy na czas, przyszła pora na pierwszy z trzech etapów ze startu wspólnego. Licząca 116 kilometrów trasa rozciągała się pomiędzy Wieliczką, a Górą Chełm w Myślenicach. W pierwszej połowie dystansu do rozegrania były trzy lotne premie, a w dalszej części trzy górskie, w tym jedna wyznaczona na lini mety.
Od startu peleton był bardzo aktywny, jednak przez długo czas żadna z podejmowanych prób odjazdów nie udawała się. W międzyczasie kolarze rozegrali pierwszą z lotnych premii, na której punktował Rait Arm (Tartu 2024) przed drużynowym kolegą Paulsem Rubenisem i Jakubem Toupalikiem (Topforex Lapierre).
Dopiero po blisko 30 kilometrach na prowadzenie wysunęli się: Oetr Fiala (AC Sparta Praha), Kars Ten Boske (Sensa-KvK) i Walter Calzoni (Galina Colosio Eurofeed). Do nowo uformowanej grupy dołączył jeszcze Rok Korosec (Lubljana Gusto Santic) i w takim składzie ucieczka uzyskała minutę przewagi.
Prowadząca czwórka między sobą rozstrzygnęła dwie kolejne lotne premie, na których wygrywał Korosec. Po ostatniej z nich zwolnił i dał się doścignąć peletonowi – swój plan bowiem wykonał, został liderem klasyfikacji sprinterskiej.
Na podjeździe do pierwszej górskiej premii, wyznaczonej w Węglówce na 86. kilometrze, peleton zakończył akcję harcowników. Karty rozdawano na nowo. Do ataku przystąpił Marek Rutkiewicz (Mazowsze Serce Polski), wygrywając jedną i drugą premię górską. Razem z Patrykiem Stoszem (Voster ATS) próbował odjechać od rywali, jednak ci pozostawali czujni.
Na finałowym podjeździe peleton topniał w oczach. Rytm jazdy nadawały ekipy Voster-ATS i CCC Development. Na kilometr przed metą ataku spróbował Piotr Brożyna, ale za jego kołem czujnie podążył Stanisław Aniołkowski. Uformowała się 5-osobowa grupa, która razem pokonywała ostatnie kilkaset metrów.
Ostatecznie jako pierwszy linię mety na końcu wąskiego i krętego podjazdu przekroczył jadący w trykocie mistrza Polski Aniołkowski, dopisując do swojej listy tegorocznych sukcesów jeszcze jedną pozycję.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Stanisław Aniołkowski | CCC Development Team | 2:51:10 |
2. | Piotr Brożyna | Voster ATS Team | |
3. | Adam Stachowiak | Voster ATS Team | |
4. | Vojtěch Řepa | Topforex Lapierre | |
5. | Anatoliy Budyak | Wibatech Merx | |
6. | Antti-Jussi Juntunen | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | 00:13 |
7. | Paweł Cieślik | Voster ATS Team | |
8. | František Honsa | Topforex Lapierre | |
9. | Ben Perry | Israel Cycling Academy | |
10. | Maciej Paterski | Wibatech Merx | |
11. | Patryk Stosz | Voster ATS Team | |
12. | Gleb Brussenskiy | Vino-Astana Motors | |
13. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | |
14. | Szymon Tracz | CCC Development Team | |
15. | Emanuel Piaskowy | Mazowsze Serce Polski | |
16. | Piotr Pękala | CCC Development Team | |
17. | Jakub Boucek | Topforex Lapierre | |
18. | Huub Deelstra | Sensa-Kanjers voor Kanjers | 00:23 |
19. | Edo Goldstein | Israel Cycling Academy | 00:26 |
20. | Ukko Iisakki Peltonen | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | |
21. | Freddy Ovett | Israel Cycling Academy | 00:39 |
22. | Daniil Pronskiy | Vino-Astana Motors | |
23. | Adam Kus | TC Chrobry Scott Głogów | |
24. | Lars Quaedvlieg | Global Cycling Team | |
25. | Marek Rutkiewicz | Mazowsze Serce Polski | 00:46 |
26. | Jan Miazga | Luks Trójka Piaseczno | 00:57 |
27. | Pavel Gruber | Luks Trójka Piaseczno | |
28. | Damian Bieniek | TC Chrobry Scott Głogów | |
29. | Joffrey Degeurce | EuroCyclingTrips-CMI | |
30. | Sam Gademan | Sensa-Kanjers voor Kanjers | |
31. | Viktor Potocki | Ljubljana Gusto Santic | |
32. | Adam Zuber | Mazowsze Serce Polski | 01:03 |
33. | Kacper Walkowiak | CCC Development Team | |
34. | Michał Podlaski | Mazowsze Serce Polski | |
35. | Jelle Johannink | Sensa-Kanjers voor Kanjers | |
36. | Dominik Gorak | CCC Development Team | |
37. | Tilen Finkst | Ljubljana Gusto Santic | |
38. | Jan Stohr | AC Sparta Praha | 01:07 |
39. | Marcin Budziński | Wibatech Merx | 01:24 |
40. | Mateusz Kostanski | Polska | |
41. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | 02:07 |
42. | Yuval Ben Moshe | Israel Cycling Academy | 02:15 |
43. | Matic Groselj | Ljubljana Gusto Santic | |
44. | Robin Plamondon | Israel Cycling Academy | |
45. | Markus Pajur | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | |
46. | Wojciech Bystrzycki | Polska | 02:31 |
47. | Paweł Szostka | Wibatech Merx | 02:43 |
48. | Tomasz Budziński | Wibatech Merx | |
49. | Logan Shtein | Vino-Astana Motors | |
50. | Ferenc Szollosi | Gallina Colosio Eurofeed | |
51. | Artjom Mirzojev | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | 03:03 |
52. | Kristian Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 03:25 |
53. | Martin Urianstad | Uno-X Pro Cycling Team | |
54. | Sindre Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | |
55. | Pauls Rubenis | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | 03:30 |
56. | Jakub Ťoupalik | Topforex Lapierre | 03:34 |
57. | Jan Fijak | Luks Trójka Piaseczno | 04:47 |
58. | Frank Sosa | Gallina Colosio Eurofeed | 04:50 |
59. | Pavel Stohr | TJ Slávia SG Trenčín | |
60. | Juraj Lajcha | TJ Slávia SG Trenčín | |
61. | Rait Arm | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | |
62. | Thomas Peyroton-dartet | EuroCyclingTrips-CMI | 05:10 |
63. | Artur Malkowski | Polska | 05:13 |
64. | Jip Steman | Sensa-Kanjers voor Kanjers | 05:31 |
65. | Vitalii Pylypchuk | TC Chrobry Scott Głogów | |
66. | Olav Wallinga | Sensa-Kanjers voor Kanjers | |
67. | Borislav Ivanov | Bułgaria | 05:45 |
68. | Szymon Krawczyk | CCC Development Team | 05:55 |
69. | Tobiasz Pawlak | Mazowsze Serce Polski | 05:58 |
70. | Petr Fiala | AC Sparta Praha | |
71. | Mateusz Rajtak | Luks Trójka Piaseczno | |
72. | Adam Foltan | Topforex Lapierre | |
73. | Petr Klabouch | Topforex Lapierre | |
74. | Simone Innocenti | Gallina Colosio Eurofeed | |
75. | Matic Zumer | Ljubljana Gusto Santic | |
76. | Grigoriy Shtein | Vino-Astana Motors | |
77. | Kars Ten Boske | Sensa-Kanjers voor Kanjers | |
78. | Iver Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | |
79. | Rok Korosec | Ljubljana Gusto Santic | |
80. | Krzysztof Domin | Polska | |
81. | Tomáš Kalojiros | AC Sparta Praha | 06:07 |
82. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | 06:11 |
83. | Sylwester Janiszewski | Voster ATS Team | |
84. | Edwin Avila | Israel Cycling Academy | 07:39 |
85. | Sven de Haan | Global Cycling Team | 09:46 |
86. | Piotr Mierzynski | TC Chrobry Scott Głogów | 09:55 |
87. | Miroslav Gavenda | TJ Slávia SG Trenčín | 10:15 |
88. | Andrej Liska | TJ Slávia SG Trenčín | |
89. | Walter Calzoni | Gallina Colosio Eurofeed | 10:19 |
90. | Matteo Pongiluppi | Gallina Colosio Eurofeed | |
91. | Elia Menegale | Gallina Colosio Eurofeed | |
92. | Simeon Green | EuroCyclingTrips-CMI | |
93. | Bart Buijk | Global Cycling Team | |
94. | Denis Rugovac | AC Sparta Praha | |
95. | Matias Fitzwater | EuroCyclingTrips-CMI | |
96. | Matvey Nikitin | Vino-Astana Motors | 10:31 |
97. | Alexandr Semenov | Vino-Astana Motors | |
98. | Jules de Cock | Global Cycling Team | 11:03 |
99. | Martin Gavenda | TJ Slávia SG Trenčín | 11:18 |
100. | Pavol Kramarcik | TJ Slávia SG Trenčín | 12:10 |
101. | Rick Nobel | Global Cycling Team | 12:37 |
102. | Wessel Lange | Global Cycling Team | 13:19 |
103. | Georgi Lumparov | Bułgaria | 14:54 |
OTL | Guillaume Soula | EuroCyclingTrips-CMI | |
OTL | Denis Shtylianov | Bułgaria | |
DNF | Stanislav Grabchev | Bułgaria | |
DNF | Mateusz Manowski | Luks Trójka Piaseczno | |
DNF | Adrian Krawczyk | Luks Trójka Piaseczno | |
DNF | Robert Orr | EuroCyclingTrips-CMI |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Stanisław Aniołkowski | CCC Development Team | 2:53:55 |
2. | Piotr Brożyna | Voster ATS Team | 00:01 |
3. | Adam Stachowiak | Voster ATS Team | 00:09 |
4. | Vojtěch Řepa | Topforex Lapierre | 00:10 |
5. | Anatoliy Budyak | Wibatech Merx | 00:18 |
6. | Patryk Stosz | Voster ATS Team | 00:24 |
7. | Szymon Tracz | CCC Development Team | 00:26 |
8. | Paweł Cieślik | Voster ATS Team | |
9. | Emanuel Piaskowy | Mazowsze Serce Polski | |
10. | Ben Perry | Israel Cycling Academy | 00:27 |
11. | Torstein Traeen | Uno-X Pro Cycling Team | 00:28 |
12. | Maciej Paterski | Wibatech Merx | 00:29 |
13. | František Honsa | Topforex Lapierre | 00:31 |
14. | Jakub Boucek | Topforex Lapierre | 00:32 |
15. | Antti-Jussi Juntunen | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | |
16. | Huub Deelstra | Sensa-Kanjers voor Kanjers | 00:37 |
17. | Gleb Brussenskiy | Vino-Astana Motors | 00:39 |
18. | Piotr Pękala | CCC Development Team | 00:46 |
19. | Edo Goldstein | Israel Cycling Academy | 00:48 |
20. | Freddy Ovett | Israel Cycling Academy | 00:51 |
21. | Ukko Iisakki Peltonen | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | 00:52 |
22. | Adam Kus | TC Chrobry Scott Głogów | 00:58 |
23. | Lars Quaedvlieg | Global Cycling Team | 00:59 |
24. | Daniil Pronskiy | Vino-Astana Motors | 01:02 |
25. | Marek Rutkiewicz | Mazowsze Serce Polski | 01:07 |
26. | Viktor Potocki | Ljubljana Gusto Santic | 01:10 |
27. | Tilen Finkst | Ljubljana Gusto Santic | 01:12 |
28. | Jelle Johannink | Sensa-Kanjers voor Kanjers | 01:19 |
29. | Sam Gademan | Sensa-Kanjers voor Kanjers | 01:22 |
30. | Damian Bieniek | TC Chrobry Scott Głogów | |
31. | Michał Podlaski | Mazowsze Serce Polski | 01:25 |
32. | Joffrey Degeurce | EuroCyclingTrips-CMI | 01:26 |
33. | Adam Zuber | Mazowsze Serce Polski | |
34. | Dominik Gorak | CCC Development Team | 01:27 |
35. | Pavel Gruber | Luks Trójka Piaseczno | 01:28 |
36. | Jan Miazga | Luks Trójka Piaseczno | 01:29 |
37. | Kacper Walkowiak | CCC Development Team | 01:35 |
38. | Jan Stohr | AC Sparta Praha | 01:36 |
39. | Marcin Budziński | Wibatech Merx | 01:44 |
40. | Mateusz Kostanski | Polska | 02:05 |
41. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Pro Cycling Team | 02:19 |
42. | Markus Pajur | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | 02:30 |
43. | Yuval Ben Moshe | Israel Cycling Academy | 02:34 |
44. | Robin Plamondon | Israel Cycling Academy | 02:40 |
45. | Matic Groselj | Ljubljana Gusto Santic | 02:41 |
46. | Tomasz Budziński | Wibatech Merx | 03:07 |
47. | Wojciech Bystrzycki | Polska | 03:08 |
48. | Logan Shtein | Vino-Astana Motors | 03:15 |
49. | Ferenc Szollosi | Gallina Colosio Eurofeed | 03:16 |
50. | Paweł Szostka | Wibatech Merx | |
51. | Artjom Mirzojev | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | 03:28 |
52. | Martin Urianstad | Uno-X Pro Cycling Team | 03:46 |
53. | Pauls Rubenis | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | 03:50 |
54. | Sindre Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 03:53 |
55. | Kristian Kulset | Uno-X Pro Cycling Team | 03:55 |
56. | Jakub Ťoupalik | Topforex Lapierre | 03:57 |
57. | Rait Arm | Tartu 2024-Balticchaincycling.com | 05:07 |
58. | Frank Sosa | Gallina Colosio Eurofeed | 05:19 |
59. | Juraj Lajcha | TJ Slávia SG Trenčín | 05:39 |
60. | Pavel Stohr | TJ Slávia SG Trenčín | |
61. | Thomas Peyroton-dartet | EuroCyclingTrips-CMI | 05:40 |
62. | Artur Malkowski | Polska | 05:41 |
63. | Jip Steman | Sensa-Kanjers voor Kanjers | 05:54 |
64. | Rok Korosec | Ljubljana Gusto Santic | 06:06 |
65. | Szymon Krawczyk | CCC Development Team | 06:09 |
66. | Vitalii Pylypchuk | TC Chrobry Scott Głogów | 06:12 |
67. | Olav Wallinga | Sensa-Kanjers voor Kanjers | 06:13 |
68. | Tobiasz Pawlak | Mazowsze Serce Polski | 06:14 |
69. | Matic Zumer | Ljubljana Gusto Santic | 06:17 |
70. | Adam Foltan | Topforex Lapierre | 06:20 |
71. | Grigoriy Shtein | Vino-Astana Motors | 06:21 |
72. | Sylwester Janiszewski | Voster ATS Team | |
73. | Jan Fijak | Luks Trójka Piaseczno | |
74. | Iver Skaarseth | Uno-X Pro Cycling Team | 06:25 |
75. | Petr Fiala | AC Sparta Praha | 06:26 |
76. | Kars Ten Boske | Sensa-Kanjers voor Kanjers | |
77. | Petr Klabouch | Topforex Lapierre | 06:28 |
78. | Borislav Ivanov | Bułgaria | 06:29 |
79. | Simone Innocenti | Gallina Colosio Eurofeed | 06:32 |
80. | Mateusz Rajtak | Luks Trójka Piaseczno | 06:34 |
81. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | |
82. | Tomáš Kalojiros | AC Sparta Praha | 06:38 |
83. | Krzysztof Domin | Polska | 06:55 |
84. | Edwin Avila | Israel Cycling Academy | 07:57 |
85. | Sven de Haan | Global Cycling Team | 10:28 |
86. | Piotr Mierzynski | TC Chrobry Scott Głogów | 10:30 |
87. | Matias Fitzwater | EuroCyclingTrips-CMI | 10:40 |
88. | Walter Calzoni | Gallina Colosio Eurofeed | 10:50 |
89. | Matvey Nikitin | Vino-Astana Motors | 10:52 |
90. | Andrej Liska | TJ Slávia SG Trenčín | 10:55 |
91. | Denis Rugovac | AC Sparta Praha | 11:02 |
92. | Alexandr Semenov | Vino-Astana Motors | 11:04 |
93. | Bart Buijk | Global Cycling Team | |
94. | Simeon Green | EuroCyclingTrips-CMI | |
95. | Miroslav Gavenda | TJ Slávia SG Trenčín | 11:10 |
96. | Matteo Pongiluppi | Gallina Colosio Eurofeed | 11:12 |
97. | Elia Menegale | Gallina Colosio Eurofeed | 11:17 |
98. | Jules de Cock | Global Cycling Team | 11:46 |
99. | Martin Gavenda | TJ Slávia SG Trenčín | 12:14 |
100. | Pavol Kramarcik | TJ Slávia SG Trenčín | 13:13 |
101. | Rick Nobel | Global Cycling Team | 13:25 |
102. | Wessel Lange | Global Cycling Team | 14:00 |
103. | Georgi Lumparov | Bułgaria | 15:23 |