Niemiec Lennard Kämna (Bora-hansgrohe) wygrał w stacji narciarskiej Villard-de-Lans szesnasty odcinek Tour de France.
24-letni uciekinier na ostatnich kilometrach zostawił za sobą Ekwadorczyka Richarda Carapaza (Ineos Grenadiers) i Szwajcara Sebastiena Reichenbacha (Groupama-FDJ).
W top 10 klasyfikacji generalnej nie zaszły żadne istotne zmiany, wciąż prowadzi Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma).
O takich etapach mówi się, że w ucieczkę chciałoby pójść pół peletonu. Niby Alpy, niby pięć górskich premii, ale nie najtrudniejszych, a w perspektywie dwa następne znacznie cięższe dni.
I rzeczywiście, początkowo, po starcie z La Tour-du-Pin, utworzył się 35-osobowy odjazd, jednak ta akcja jeszcze nie poszła. Udało się po zjeździe z Côte de Virieu (13 km; 2,3 km; 6,8%, kat. 4), gdy przewagę zaczęła zdobywać grupa w składzie Matteo Trentin (CCC Team), Andrey Amador, Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), Lennard Kämna, Daniel Oss (Bora-hansgrohe), Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick Step), Sebastien Reichenbach (Groupama-FDJ), Alberto Bettiol (EF Pro Cycling), Winner Anacona, Warren Barguil (Arkea-Samsic), Imanol Erviti, Carlos Verona (Movistar), Chris Juul Jensen (Mitchelton-Scott), Nicholas Roche (Team Sunweb) i Quentin Pacher (B&B Hotels-Vital Concept).
To jednak nie goniec, gdyż na Col de Porte (67 km; 7,4 km; 6,8%, kat. 2) w pierwszej grupie zameldowali się Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept), Casper Pedersen i Tiesj Benoot (Team Sunweb), a na Côte de Revel (95 km; 6 km; 8%, kat. 2) skład czołówki do 23 osób uzupełnili Simon Geschke (CCC), Pavel Sivakov (Ineos Grenadiers), Neilson Powless (EF Pro Cycling), Romain Sicard (Total Direct Energie) i Mikel Nieve (Mitchelton-Scott). Leniwie jadący peleton tracił wówczas ponad 10 minut.
32 km przed metą kolarze znaleźli się na najtrudniejszym podjeździe etapu Montée de Saint-Nizier-du-Moucherotte (11,1 km; 6,5%, kat. 1). Z niewielką przewagą wspinaczkę rozpoczął Pacher, a za plecami Francuza pierwsza grupa podzieliła się na podgrupki. Alaphilippe, Kämna, Carapaz i Reichenbach wyprzedzili zawodnika B&B Hotels, następnie zaatakował Carapaz, za którym utrzymał się Kämna. Niemiec skontrował przed samą górską premią, odskakując Ekwadorczykowi.
W peletonie bez powodzenia atakował Guillaume Martin (Cofidis), natomiast Egan Bernal (Ineos Grenadiers) znalazł miejsce w gruppetto.
Kämna błyskawicznie zdobył minutę przewagi, dlatego krótka wspinaczka na metę w Villard-de-Lans Côte 2000 (2,2 km; 6.5%, kat. 3) nie mogła mu już przeszkodzić w odniesieniu etapowego zwycięstwa dla siebie i drużyny Bora-hansgrohe.
https://www.youtube.com/watch?v=dJ0KZbQUwUA&h=349
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 4:12:52 |
2. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 01:27 |
3. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 01:56 |
4. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 02:34 |
5. | Simon Geschke | CCC Team | 02:35 |
6. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 02:37 |
7. | Tiesj Benoot | Team Sunweb | 02:41 |
8. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 02:47 |
9. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 02:51 |
10. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 02:54 |
11. | Alberto Bettiol | EF Pro Cycling | 05:12 |
12. | Carlos Verona | Movistar Team | 05:15 |
13. | Pierre Rolland | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 05:18 |
14. | Matteo Trentin | CCC Team | 06:11 |
15. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
16. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | |
17. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 10:46 |
18. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | |
19. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 16:09 |
20. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 16:48 |
21. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
22. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | |
23. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
24. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | |
25. | Enric Mas | Movistar Team | |
26. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
27. | Rigoberto Uran | EF Pro Cycling | |
28. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
29. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | |
30. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | 16:55 |
31. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | |
32. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | 16:59 |
33. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 17:17 |
34. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
35. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 17:19 |
36. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 17:23 |
37. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
38. | Marc Soler | Movistar Team | |
39. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 17:36 |
40. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | |
41. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 17:45 |
42. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
43. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
44. | Mikaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
45. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
46. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
47. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
48. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | |
49. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
50. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | |
51. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | |
52. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 18:05 |
53. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | |
54. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | 18:18 |
55. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 18:41 |
56. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | 19:04 |
57. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 19:32 |
58. | Matej Mohoric | Bahrain-McLaren | |
59. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | |
60. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 19:58 |
61. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 20:09 |
62. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 20:14 |
63. | Dario Cataldo | Movistar Team | |
64. | George Bennett | Jumbo-Visma | 20:51 |
65. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 21:44 |
66. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | |
67. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
68. | Cyril Gautier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 24:42 |
69. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
70. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | |
71. | Ryan Gibbons | NTT Pro Cycling | |
72. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | |
73. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | |
74. | Michael Schar | CCC Team | |
75. | Jens Keukeleire | EF Pro Cycling | |
76. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
77. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
78. | Alessandro de Marchi | CCC Team | |
79. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
80. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
81. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
82. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
83. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | 25:17 |
84. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
85. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 25:23 |
86. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 26:24 |
87. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
88. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
89. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | 27:27 |
90. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | |
91. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
92. | Nils Politt | Israel Start-Up Nation | |
93. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | |
94. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
95. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
96. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
97. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
98. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
99. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
100. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | |
101. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | |
102. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | |
103. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
104. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | |
105. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | |
106. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | |
107. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
108. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
109. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
110. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
111. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
112. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
113. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | |
114. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
115. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
116. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | |
117. | Tejay van Garderen | EF Pro Cycling | |
118. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | |
119. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | |
120. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
121. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
122. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | |
123. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
124. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | |
125. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
126. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
127. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
128. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
129. | Harold Tejada | Astana Pro Team | |
130. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
131. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
132. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | |
133. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | |
134. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
135. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
136. | Jonas Koch | CCC Team | |
137. | Jan Hirt | CCC Team | |
138. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | |
139. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | |
140. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
141. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
142. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
143. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | |
144. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
145. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
146. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
147. | Roman Kreuziger | NTT Pro Cycling | 27:49 |
148. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | |
149. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 28:08 |
150. | Cees Bol | Team Sunweb | |
151. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 30:52 |
152. | Roger Kluge | Lotto Soudal | |
153. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
154. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
OTL | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | |
DNF | David Gaudu | Groupama-FDJ |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 70:06:47 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 00:40 |
3. | Rigoberto Uran | EF Pro Cycling | 01:34 |
4. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 01:45 |
5. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 02:03 |
6. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 02:13 |
7. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | 02:16 |
8. | Enric Mas | Movistar Team | 03:15 |
9. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | 05:19 |
10. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 05:43 |
11. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 06:45 |
12. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 06:52 |
13. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | 09:09 |
14. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 17:23 |
15. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 18:16 |
16. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 19:04 |
17. | Pierre Rolland | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 30:03 |
18. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 35:06 |
19. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 44:23 |
20. | Marc Soler | Movistar Team | 58:58 |
21. | Carlos Verona | Movistar Team | 1:01:58 |
22. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 1:02:08 |
23. | Mikaël Cherel | AG2R La Mondiale | 1:03:47 |
24. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 1:05:01 |
25. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 1:06:51 |
26. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 1:12:47 |
27. | George Bennett | Jumbo-Visma | 1:19:50 |
28. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 1:20:27 |
29. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 1:21:14 |
30. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 1:22:15 |
31. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 1:23:44 |
32. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 1:24:01 |
33. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | 1:24:31 |
34. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 1:27:43 |
35. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 1:32:06 |
36. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 1:32:26 |
37. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 1:35:22 |
38. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 1:35:49 |
39. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 1:36:13 |
40. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 1:36:24 |
41. | Harold Tejada | Astana Pro Team | 1:44:28 |
42. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | 1:50:00 |
43. | Greg van Avermaet | CCC Team | 1:50:41 |
44. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 1:50:55 |
45. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 1:51:36 |
46. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | 1:52:01 |
47. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 1:53:14 |
48. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 1:53:37 |
49. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 1:54:33 |
50. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 1:56:32 |
51. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 1:58:06 |
52. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 2:00:32 |
53. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 2:00:57 |
54. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 2:01:50 |
55. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | 2:02:34 |
56. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 2:05:07 |
57. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 2:08:39 |
58. | Simon Geschke | CCC Team | 2:10:38 |
59. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 2:15:14 |
60. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 2:15:30 |
61. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 2:16:18 |
62. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 2:16:23 |
63. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 2:18:24 |
64. | Alberto Bettiol | EF Pro Cycling | 2:20:08 |
65. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 2:20:33 |
66. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | 2:28:41 |
67. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 2:30:28 |
68. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 2:31:58 |
69. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 2:33:34 |
70. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | 2:36:03 |
71. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 2:36:06 |
72. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 2:38:08 |
73. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 2:43:51 |
74. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 2:48:11 |
75. | Cyril Gautier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 2:48:20 |
76. | Matteo Trentin | CCC Team | 2:48:58 |
77. | Dario Cataldo | Movistar Team | 2:48:59 |
78. | Michael Schar | CCC Team | 2:50:53 |
79. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 2:51:49 |
80. | Jan Hirt | CCC Team | 2:53:10 |
81. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | 2:53:20 |
82. | Imanol Erviti | Movistar Team | 2:57:43 |
83. | Tiesj Benoot | Team Sunweb | 2:58:24 |
84. | Matej Mohoric | Bahrain-McLaren | 3:01:56 |
85. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 3:04:11 |
86. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 3:06:47 |
87. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 3:08:19 |
88. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | 3:09:18 |
89. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 3:12:34 |
90. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 3:14:45 |
91. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | 3:15:15 |
92. | Jens Keukeleire | EF Pro Cycling | 3:16:49 |
93. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | 3:17:41 |
94. | Tejay van Garderen | EF Pro Cycling | 3:18:12 |
95. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 3:20:05 |
96. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 3:20:16 |
97. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 3:21:42 |
98. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | 3:22:29 |
99. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | 3:23:05 |
100. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 3:25:37 |
101. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 3:25:40 |
102. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | 3:26:27 |
103. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 3:29:26 |
104. | Alessandro de Marchi | CCC Team | 3:31:16 |
105. | Roman Kreuziger | NTT Pro Cycling | 3:32:29 |
106. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | 3:33:44 |
107. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 3:34:36 |
108. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 3:35:49 |
109. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 3:36:15 |
110. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | 3:37:43 |
111. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 3:39:07 |
112. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 3:39:42 |
113. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 3:39:52 |
114. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 3:47:45 |
115. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 3:50:35 |
116. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 3:51:13 |
117. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 3:53:23 |
118. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 3:57:34 |
119. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 3:57:59 |
120. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 3:58:13 |
121. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 3:58:28 |
122. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 4:00:56 |
123. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 4:01:19 |
124. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | 4:04:44 |
125. | Nils Politt | Israel Start-Up Nation | 4:04:59 |
126. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 4:05:32 |
127. | Jonas Koch | CCC Team | 4:07:29 |
128. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 4:07:43 |
129. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | 4:08:14 |
130. | Ryan Gibbons | NTT Pro Cycling | 4:08:31 |
131. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 4:09:56 |
132. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 4:10:15 |
133. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 4:12:24 |
134. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 4:13:46 |
135. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 4:15:49 |
136. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | 4:17:03 |
137. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 4:17:24 |
138. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 4:18:45 |
139. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 4:19:02 |
140. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 4:19:42 |
141. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 4:21:54 |
142. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | 4:22:24 |
143. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | 4:24:03 |
144. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 4:24:51 |
145. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 4:27:44 |
146. | Cees Bol | Team Sunweb | 4:28:11 |
147. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 4:30:24 |
148. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 4:31:06 |
149. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 4:32:33 |
150. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | 4:34:37 |
151. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 4:35:23 |
152. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 4:40:16 |
153. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 4:49:31 |
154. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 4:55:05 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 269 |
2. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 224 |
3. | Matteo Trentin | CCC Team | 212 |
4. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 166 |
5. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 158 |
6. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 131 |
7. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 130 |
8. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 112 |
9. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 100 |
10. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 97 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 36 |
2. | Pierre Rolland | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 36 |
3. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 34 |
4. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 33 |
5. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 32 |
6. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 31 |
7. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 27 |
8. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 25 |
9. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 24 |
10. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | 24 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 70:07:27 |
2. | Enric Mas | Movistar Team | 02:35 |
3. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 18:24 |
4. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 1:20:34 |
5. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | 1:23:51 |
6. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 1:31:26 |
7. | Harold Tejada | Astana Pro Team | 1:43:48 |
8. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | 2:01:54 |
9. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 2:07:59 |
10. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 2:14:34 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Movistar Team | 210:11:06 | |
2. | Ineos Grenadiers | 35:37 | |
3. | EF Pro Cycling | 37:00 | |
4. | Jumbo-Visma | 37:36 | |
5. | Bahrain-McLaren | 1:00:57 | |
6. | Trek-Segafredo | 1:09:07 | |
7. | Astana Pro Team | 1:17:25 | |
8. | AG2R La Mondiale | 1:53:39 | |
9. | Team Arkéa Samsic | 2:08:12 | |
10. | Groupama-FDJ | 2:30:16 | |
11. | Mitchelton-Scott | 2:30:52 | |
12. | UAE Team Emirates | 2:33:53 | |
13. | Cofidis, Solutions Crédits | 3:13:29 | |
14. | Bora-hansgrohe | 3:20:13 | |
15. | CCC Team | 3:43:11 | |
16. | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 4:45:20 | |
17. | Deceuninck-Quick Step | 5:33:16 | |
18. | Team Sunweb | 5:43:01 | |
19. | Israel Start-Up Nation | 6:06:18 | |
20. | NTT Pro Cycling | 7:26:16 | |
21. | Team Total Direct Energie | 8:03:17 | |
22. | Lotto Soudal | 11:10:44 |