W obiektywie: Dwa polskie sukcesy ostatniego dnia Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

Wyścig Solidarności i Olimpijczyków zakończył się etapem do Łodzi oraz dwoma polskimi sukcesami. Te, w kolejnym odcinku serii “W obiektywie”, uwieczniła Agnieszka Małgorzata Torba.

Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team) to pierwszy od 10 lat kolarz, który w koszulce mistrza Polski wygrał Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Po raz ostatni, i jedyny w tym stuleciu, dokonał tego Jacek Morajko (2010).

23-letni Aniołkowski, który wygrał trzeci etap zmagań, w Łodzi finiszował trzeci i tym samym zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Dla kolarza CCC Development Team to kolejny udany występ. W tym roku za sobą ma 17 dni startowych, w tym tylko dwa zakończone miejscami poza pierwszą dziesiątką. Na 15 miejsc w top10 aż 13 to miejsca w pierwszej szóstce, w tym pięć na najwyższym stopniu podium.

Sukcesem zakończyła zmagania ekipa Voster ATS Team, dla której zwycięstwo etapowe wywalczył na finiszu Sylwester Janiszewski.