Słoweniec Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) wygrał na Grand Colombier piętnasty odcinek Tour de France.
21-letni zawodnik na ostatnich metrach wyprzedził swojego rodaka i lidera wyścigu Primoza Roglica (Jumbo-Visma) oraz Australijczyka Richiego Porte’a (Trek-Segafredo).
Porażką etap zakończył się dla zeszłorocznego zwycięzcy Egana Bernala (Ineos Grenadiers), który w asyście Michała Kwiatkowskiego dojechał do mety ze stratą ponad 7 minut.
Na koniec drugiej części „Wielkiej Pętli” kolarze wjechali w góry Jury. Jeden z dwóch-trzech najtrudniejszych etapów tegorocznego wyścigu, przynajmniej na papierze, był przez 100 kilometrów płaski, następnie sceneria zmieniła się radykalnie, za sprawą trzech wielkich podjazdów.
Po starcie z Lyonu ucieczka odjechała na 30 km, w składzie z dwoma zawodnikami CCC, Simonem Geschke i Matteo Trentinem, którym towarzyszyli Kevin Ledanois (Arkea-Samsic), Jesus Herrada (Cofidis), Marco Marcato (UAE Team Emirates), Niccolo Bonifazio (Total Direct Energie), Michael Gogl (NTT Pro Cycling) i Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept).
Ósemka na lotnej premii w Le Bouchage (58 km) miała 3 minuty przewagi. Peleton prowadzony przez Jumbo-Visma na dużo więcej jej nie pozwolił, gdyż u podnóża Montée de la Selle de Fromentel (63 km przed metą; 11,1 km; 8,1%, maks. 22%, kat. 1) różnica wynosiła 4:30.
W czołówce po górskiej premii pozostali Geschke, Herrada, Rolland i Gogl. Ten ostatni zaatakował na zjeździe, później Austriaka dopadł lepiej podjeżdżający Rolland na poprawce pod Col de la Biche (45 km przed metą; 6,9 km; 8,9%, kat. 1). W grupie zasadniczej spokojne grillowanie kontynuowała ekipa lidera wyścigu, zbliżając się do tej dwójki na 2 minuty.
Ostatnie kilometry prowadziły drogą na Grand Colombier (17,4 km; 7,1%, kat. HC). Wielki kryzys dopadł Egana Bernala, który odpadł od stawki już 13 km przed metą. Przy zeszłorocznym zwycięzcy pozostał Michał Kwiatkowski, wioząc na kole lidera Ineos Grenadiers. Słaby dzień miał również Nairo Quintana (Arkea-Samsic), który w tym samym czasie podzielił los swojego rodaka.
Gogl i Rolland zostali doścignięci. Czarno-żółte koszulki nie schodziły z prowadzenia, zmieniały się tylko nogi napędowe. Wielką pracę wykonał Wout van Aert, po Belgu pałeczkę przejął George Bennett. 4 km przed metą Bernal tracił 4 minuty.
Odskoczyć spróbował Adam Yates, jednak równe, mocne tempo, nadane przez Toma Dumoulina, powstrzymało zapędy kolarza Mitchelton-Scott. Spora, bo 12-osobowa grupa, wjechała tak na ostatni kilometr.
Na 10-procentowym finiszu ruszył Porte, ale Tasmańczyk nie miał nic do powiedzenia w konfrontacji z dwoma Słoweńcami. Swój drugi etap zdobył Pogacar, wyprzedzając o 3 metry Roglica.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 4:34:13 |
2. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | |
3. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 00:05 |
4. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 00:08 |
5. | Enric Mas | Movistar Team | 00:15 |
6. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
7. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | |
8. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
9. | Rigoberto Uran | EF Pro Cycling | 00:18 |
10. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 00:24 |
11. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | |
12. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | 00:34 |
13. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | 01:54 |
14. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 03:25 |
15. | Harold Tejada | Astana Pro Team | 03:36 |
16. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 03:43 |
17. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 03:46 |
18. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 03:50 |
19. | Jan Hirt | CCC Team | 04:05 |
20. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 05:10 |
21. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 05:14 |
22. | Carlos Verona | Movistar Team | 05:22 |
23. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 06:33 |
24. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 07:20 |
25. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
26. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
27. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | |
28. | Pierre Rolland | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
29. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | |
30. | George Bennett | Jumbo-Visma | 08:20 |
31. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 12:09 |
32. | Mikaël Cherel | AG2R La Mondiale | 18:07 |
33. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | 18:27 |
34. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 18:45 |
35. | Simon Geschke | CCC Team | 19:12 |
36. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 19:36 |
37. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 19:45 |
38. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | 20:03 |
39. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 20:24 |
40. | Marc Soler | Movistar Team | |
41. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
42. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | |
43. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | 20:46 |
44. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
45. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 20:52 |
46. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | |
47. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
48. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
49. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
50. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
51. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
52. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
53. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | |
54. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
55. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 22:17 |
56. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | 23:37 |
57. | Matej Mohoric | Bahrain-McLaren | 27:38 |
58. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | |
59. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | |
60. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
61. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | |
62. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
63. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | |
64. | Michael Schar | CCC Team | |
65. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
66. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
67. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
68. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
69. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
70. | Jens Keukeleire | EF Pro Cycling | |
71. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | |
72. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 30:38 |
73. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | |
74. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
75. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | |
76. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
77. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
78. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 30:46 |
79. | Cyril Gautier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 31:38 |
80. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | |
81. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
82. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | |
83. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
84. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | |
85. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | |
86. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 33:51 |
87. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | |
88. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 34:58 |
89. | Alberto Bettiol | EF Pro Cycling | 35:18 |
90. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | |
91. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | 36:22 |
92. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | |
93. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
94. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 37:26 |
95. | Nils Politt | Israel Start-Up Nation | |
96. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
97. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | |
98. | Dario Cataldo | Movistar Team | |
99. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
100. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
101. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | |
102. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
103. | Ryan Gibbons | NTT Pro Cycling | |
104. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
105. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
106. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
107. | Alessandro de Marchi | CCC Team | |
108. | Tejay van Garderen | EF Pro Cycling | |
109. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | |
110. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | |
111. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
112. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
113. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | |
114. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
115. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
116. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
117. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
118. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
119. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
120. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
121. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
122. | Tiesj Benoot | Team Sunweb | |
123. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | |
124. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | |
125. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
126. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | |
127. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
128. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
129. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
130. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | |
131. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
132. | Jonas Koch | CCC Team | |
133. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
134. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
135. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
136. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | |
137. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | |
138. | Casper Pedersen | Team Sunweb | |
139. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
140. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
141. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
142. | Roman Kreuziger | NTT Pro Cycling | |
143. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | |
144. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | |
145. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
146. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 37:59 |
147. | Cees Bol | Team Sunweb | 38:08 |
148. | Matteo Trentin | CCC Team | 38:25 |
149. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
150. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 38:57 |
151. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | |
152. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
153. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | |
154. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | |
155. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | |
156. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 39:16 |
DNF | Sergio Higuita | EF Pro Cycling |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 65:37:07 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 00:40 |
3. | Rigoberto Uran | EF Pro Cycling | 01:34 |
4. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 01:45 |
5. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 02:03 |
6. | Richie Porte | Trek-Segafredo | 02:13 |
7. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | 02:16 |
8. | Enric Mas | Movistar Team | 03:15 |
9. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 05:08 |
10. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | 05:12 |
11. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 06:45 |
12. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 06:52 |
13. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 08:25 |
14. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | 09:02 |
15. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 32:27 |
16. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | 32:55 |
17. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 34:37 |
18. | Pierre Rolland | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 41:33 |
19. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 43:26 |
20. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 57:07 |
21. | Marc Soler | Movistar Team | 58:23 |
22. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 1:01:11 |
23. | Mikaël Cherel | AG2R La Mondiale | 1:02:50 |
24. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 1:12:18 |
25. | Carlos Verona | Movistar Team | 1:13:31 |
26. | George Bennett | Jumbo-Visma | 1:15:47 |
27. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 1:17:04 |
28. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 1:19:56 |
29. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 1:20:17 |
30. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 1:21:49 |
31. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 1:22:47 |
32. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | 1:24:20 |
33. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 1:24:32 |
34. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 1:24:43 |
35. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 1:25:10 |
36. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 1:28:17 |
37. | Harold Tejada | Astana Pro Team | 1:33:49 |
38. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 1:35:27 |
39. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 1:35:38 |
40. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 1:37:55 |
41. | Greg van Avermaet | CCC Team | 1:40:02 |
42. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 1:43:42 |
43. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | 1:44:07 |
44. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 1:45:59 |
45. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 1:46:59 |
46. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | 1:48:30 |
47. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 1:48:41 |
48. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 1:49:12 |
49. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 1:49:53 |
50. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 1:51:49 |
51. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 1:52:17 |
52. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | 1:54:28 |
53. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 1:55:35 |
54. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | 1:59:50 |
55. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 2:00:00 |
56. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 2:00:53 |
57. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 2:04:51 |
58. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 2:06:45 |
59. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 2:07:22 |
60. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 2:08:24 |
61. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 2:08:29 |
62. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 2:12:03 |
63. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 2:17:36 |
64. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 2:19:49 |
65. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 2:21:19 |
66. | Simon Geschke | CCC Team | 2:24:51 |
67. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | 2:25:24 |
68. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 2:27:29 |
69. | Alberto Bettiol | EF Pro Cycling | 2:31:44 |
70. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 2:32:37 |
71. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 2:34:15 |
72. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 2:34:34 |
73. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | 2:34:43 |
74. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 2:35:18 |
75. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 2:38:35 |
76. | Cyril Gautier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 2:40:26 |
77. | Jan Hirt | CCC Team | 2:42:31 |
78. | Michael Schar | CCC Team | 2:42:59 |
79. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 2:43:55 |
80. | Dario Cataldo | Movistar Team | 2:45:33 |
81. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 2:56:08 |
82. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 2:57:40 |
83. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | 2:58:39 |
84. | Matej Mohoric | Bahrain-McLaren | 2:59:12 |
85. | Matteo Trentin | CCC Team | 2:59:35 |
86. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 3:00:50 |
87. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | 3:03:57 |
88. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | 3:04:14 |
89. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | 3:07:02 |
90. | Tejay van Garderen | EF Pro Cycling | 3:07:33 |
91. | Imanol Erviti | Movistar Team | 3:08:20 |
92. | Jens Keukeleire | EF Pro Cycling | 3:08:55 |
93. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 3:09:26 |
94. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 3:11:03 |
95. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 3:11:41 |
96. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | 3:11:50 |
97. | Tiesj Benoot | Team Sunweb | 3:12:31 |
98. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | 3:12:52 |
99. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 3:15:01 |
100. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | 3:15:48 |
101. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 3:17:43 |
102. | Roman Kreuziger | NTT Pro Cycling | 3:21:28 |
103. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | 3:21:48 |
104. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | 3:23:05 |
105. | Alessandro de Marchi | CCC Team | 3:23:22 |
106. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 3:23:57 |
107. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 3:26:48 |
108. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 3:29:03 |
109. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 3:29:13 |
110. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | 3:29:14 |
111. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 3:30:05 |
112. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 3:30:53 |
113. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 3:33:05 |
114. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | 3:35:41 |
115. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 3:37:06 |
116. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 3:39:56 |
117. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 3:40:34 |
118. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 3:45:29 |
119. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 3:46:55 |
120. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 3:47:20 |
121. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 3:47:34 |
122. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 3:47:49 |
123. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 3:50:17 |
124. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 3:50:40 |
125. | Nils Politt | Israel Start-Up Nation | 3:54:20 |
126. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 3:54:53 |
127. | Jonas Koch | CCC Team | 3:56:50 |
128. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | 3:57:35 |
129. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 3:58:07 |
130. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 3:59:17 |
131. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 3:59:36 |
132. | Ryan Gibbons | NTT Pro Cycling | 4:00:37 |
133. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 4:01:45 |
134. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | 4:02:28 |
135. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 4:03:07 |
136. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 4:05:10 |
137. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 4:06:45 |
138. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 4:08:06 |
139. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 4:08:23 |
140. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 4:09:03 |
141. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | 4:09:09 |
142. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 4:11:15 |
143. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | 4:11:45 |
144. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | 4:13:24 |
145. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 4:14:12 |
146. | Cees Bol | Team Sunweb | 4:16:51 |
147. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | 4:17:05 |
148. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 4:19:45 |
149. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 4:20:27 |
150. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 4:21:13 |
151. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 4:21:19 |
152. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | 4:23:58 |
153. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 4:26:12 |
154. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 4:35:27 |
155. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 4:41:01 |
156. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | 4:43:19 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 269 |
2. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 224 |
3. | Matteo Trentin | CCC Team | 189 |
4. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 166 |
5. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 158 |
6. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 131 |
7. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 112 |
8. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 108 |
9. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 100 |
10. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 97 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 36 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 34 |
3. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 33 |
4. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 31 |
5. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 31 |
6. | Pierre Rolland | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 26 |
7. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 25 |
8. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 24 |
9. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | 24 |
10. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 21 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 65:37:47 |
2. | Enric Mas | Movistar Team | 02:35 |
3. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 07:45 |
4. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 1:19:37 |
5. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | 1:23:40 |
6. | Harold Tejada | Astana Pro Team | 1:33:09 |
7. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 1:46:19 |
8. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 1:48:32 |
9. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | 1:59:10 |
10. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 2:06:05 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Movistar Team | 97:04:16 | |
2. | Jumbo-Visma | 14:50 | |
3. | EF Pro Cycling | 26:15 | |
4. | Bahrain-McLaren | 37:43 | |
5. | Trek-Segafredo | 45:09 | |
6. | Ineos Grenadiers | 53:39 | |
7. | Astana Pro Team | 53:43 | |
8. | AG2R La Mondiale | 1:21:41 | |
9. | Mitchelton-Scott | 1:58:50 | |
10. | Team Arkéa Samsic | 2:05:40 | |
11. | UAE Team Emirates | 2:08:53 | |
12. | Groupama-FDJ | 2:21:04 | |
13. | Cofidis, Solutions Crédits | 2:42:28 | |
14. | Bora-hansgrohe | 3:10:28 | |
15. | CCC Team | 3:37:57 | |
16. | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 4:40:43 | |
17. | Deceuninck-Quick Step | 5:06:27 | |
18. | Israel Start-Up Nation | 5:22:02 | |
19. | Team Sunweb | 5:49:38 | |
20. | NTT Pro Cycling | 6:34:54 | |
21. | Team Total Direct Energie | 7:31:21 | |
22. | Lotto Soudal | 10:19:38 |
Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…
Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…
Franck Bonnamour zwolniony z Decathlon AG2R. Wiadomości z wtorku, 26 marca.
Zobacz komentarze
No i brawo Słoweńcy. Jak nie ma Polaków, to kibicuję Słoweńcom zwłaszcza praktycznie walczącego bez wsparcia odważnemu Pogacarowi - prawie jak Sagan kiedy zdobywał tytuły mistrza Świata. Żal trochę Bernala, może Kwiatek w końcu dostanie wolną rękę.
no to chyba jesteśmy świadkami zmiany warty....teraz to Visma betonuje peleton. Miałem nadzieję na wojnę i próbę sił między Jumbo, a Ineosem, a tu proszę. No nic Ineos płaci cenę za niemądrą decyzję...trzeba było wziąć Thomasa chociaż jeszcze, a tak wystawili młody skład, niedoświadczony pod kątem liderowania, nie objeżdżony razem to ich Visma wciągnęła. Kwiato może dostanie wolną rękę tylko pewnie już jest tak ujechany, że wiele nie zrobi. Mają o czym myśleć w Ineosie, słaby Carapaz i jeden słaby dzień Bernala kosztował ich wiele. A jazda CCC w tym wyścigu...cóż, taki budżet a tu klops. Chyba Miłek wie co robi, że ściąga interes.
Co do Miłka to już pisałam, że skorzystał z pretekstu , by wyjść z interesu. Widzi, jak ekipa jest prowadzona, nie rozwijają się polscy zawodnicy, a zagraniczni jeżdżą poniżej swego poziomu. Brak koncepcji , taktyki , logiki.
Co do Ineos, to też pisałam, że taktyka idiotyczna ( brak Portala), zawodnik tej klasy co Kwiatek nie może tylko podawać toreb liderowi, (co do którego wiadomo, że nie jest w pełni zdrowia), bez możliwości wykorzystania chociażby pojedynczych okazji powalczenia dla ekipy i siebie.
Nie pojmuje o co chodzi, że tour de france jest taki betonowany, jakoś Giro i Vuelta potrafią być piękne, a w turze w ostatnich 10 latach w 2019 było piękne ściganie. Słoweńcy przed wyścigiem było wiadomo, że są najmocniejsi, Bernal w tym roku jest trochę słabszy. Co do Ineos to oni zawsze podporzdkowali pod dwóch liderów, a niestety żaden z nich nie jest w optymalnej formie z różnych powodów. No cóż nie zawsze się wygrywa. Jumbo za to ma i formę i mega skład. Ja się zachwycam Van Aertem, przy takim rozwoju to za 2,3 na tourze może wszystkim wciągnąć nosem. A jumbo żeby się nie zdziwiło, bo najmocniejszy jest Pogacar, a on lubi zrobić solówkę naprawdę na wysokim poziomie. Szanse z uwagi na czasówkę roglic 60%, pogacar 40%.
@reko
Rozwodzisz się na temat taktyki i takich tam dupereli, a tu po po prostu Bernal nie ma nogi i tyle
Wout van Aert griluje Quintanę i Bernala i jeszcze sprinty wygrywa. Dziwne , zastanawiające , mnie to nie przekonuje , to już było ...
Najzabawniejsze choć oczywiście mało realne po tym co widzieliśmy na Dauphine , byłoby gdyby GT wygrał Giro a Chris Vueltę . To dopiero byłyby niezłe jaja :-)