Tirreno-Adriatico 2020: etap 4. Lucas Hamilton przed Masnadą, Majka w czołówce

Lucas Hamilton (Mitchelton-Scott) sięgnął po zwycięstwo na czwartym etapie Tirreno-Adriatico.

Australijczyk do mety dotarł przed Fausto Masnadą (Deceuninck-Quick-Step). Grupę faworytów przyprowadził Michael Woods (EF Pro Cycling), który zajął trzecie miejsce i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Rafał Majka przeciął linię mety w pierwszej dziesiątce i obronił pozycję wicelidera.

Czwarty etap "Wyścigu Dwóch Mórz" poprowadził drogami Umbrii. Zawodników czekało pierwsze starcie z Apeninami. Przewidziano trzy górskie premie w drugiej połowie odcinka: Forca di Gualdo (10,4 km; 7,4%), Rifugio Perugia (3,5 km; 7%) i Ospedaletto (7 km; 6,2%) 11 kilometrów przed metą. Finisz po 194-kilometrach zaplanowano w miejscowości Cascia, do której poprowadził zjazd.

Kolarze rozpoczęli ściganie w szalonym tempie. Liczne próby zawiązania ucieczki kończyły się niepowodzeniem. Dopiero po godzinie od startu skuteczną akcję podjęli: Mathias Frank (AG2R La Mondiale), Davide Gaburro (Androni Giocattoli-Sidermec), Manuele Boaro (Astana Pro Team), Jan Tratnik (Bahrain-McLaren), Alessandro Tonelli (Bardiani-CSF-Faizane), Davide Ballerini (Deceuninck-Quick-Step), Marco Canola (Gazprom-RusVelo), Kobe Goossens (Lotto Soudal), Hector Carretero (Movistar Team) i Michael Matthews (Team Sunweb).

Na pierwszej górskiej premii kilku harcowników nie wytrzymało tempa i na czele pozostali jedynie: Frank, Tonelli, Carretero i Matthews.

Akcję zaczepną podjęli Daniel Navarro (Israel Start-Up Nation), Louis Meintjes (NTT Pro Cycling) i Rui Costa (UAE-Team Emirates), ale na początku finałowego podjazdu wszystkie grupki zostały wchłonięte przez rozpędzony peleton.

Tempo dyktowali kolarze Ineos, ale pierwszy stromizny Ospedaletto do ataku wykorzystał Simon Yates (Mitchelton-Scott). Za Brytyjczykiem podążyli: lider Michael Woods i Geraint Thomas (Ineos Grenadiers). Po chwili do prowadzącej trójki przeskoczył także Aleksandr Vlasov (Astana) z Rafałem Majką za plecami. Gorszy dzień trafił innego kolarza Astany Jakoba Fuglsanga.

Na zjeździe współpraca w grupie nie układała się i kilku zawodników zdołało dojechać do faworytów. Chwilę impasu przerwał Lucas Hamilton, za którym pognał Fausto Masnada.

Dwójka wjechała na ostatni kilometr z przewagą 16 sekund i stoczyła między sobą walkę o zwycięstwo. W batalii lepszy okazał się Australijczyk, który odstawił Włocha o kilka długości roweru.

Wyniki 4. etapu Tirreno-Adriatico 2020 (2.UWT), Terni – Cascia (194 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Lucas HamiltonMitchelton-Scott4:46:22
2.Fausto MasnadaDeceuninck-Quick Step
3.Michael WoodsEF Pro Cycling00:10
4.Aleksandr VlasovAstana Pro Team
5.Geraint ThomasIneos Grenadiers
6.Wilco KeldermanTeam Sunweb
7.Jack HaigMitchelton-Scott
8.Rafał MajkaBora-hansgrohe
9.James KnoxDeceuninck-Quick Step
10.Simon YatesMitchelton-Scott
11.Sam OomenTeam Sunweb00:15
12.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo00:53
13.Alex AranburuAstana Pro Team
14.Bruno ArmirailGroupama-FDJ
15.Jai HindleyTeam Sunweb
16.Patrick KonradBora-hansgrohe
17.Matteo FabbroBora-hansgrohe
18.Louis MeintjesNTT Pro Cycling
19.Hermann PernsteinerBahrain-McLaren
20.Louis VervaekeAlpecin-Fenix
21.Rui CostaUAE Team Emirates
22.Denis NekrasovGazprom-RusVelo
23.Víctor de La ParteCCC Team
24.Tao Geoghegan HartIneos Grenadiers01:04
25.Jakob FuglsangAstana Pro Team
26.Giovanni ViscontiVini Zabù-KTM01:25
27.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
28.Davide VillellaMovistar Team
29.Matteo JorgensonMovistar Team
30.Giovanni CarboniBardiani-CSF-Faizanè
31.Jonathan Klever CaicedoEF Pro Cycling
32.Benjamin ThomasGroupama-FDJ
33.Sergio HenaoUAE Team Emirates
34.Tanel KangertEF Pro Cycling
35.Vincenzo NibaliTrek-Segafredo
36.Pieter WeeningTrek-Segafredo
37.Jaakko HanninenAG2R La Mondiale
38.Christoph PfingstenJumbo-Visma03:54
39.Enrico GasparottoNTT Pro Cycling
40.Daniel NavarroIsrael Start-Up Nation
41.Sergio SamitierMovistar Team04:28
42.Will BartaCCC Team
43.Kilian FrankinyGroupama-FDJ05:13
44.Pavel KochetkovCCC Team
45.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
46.Amanuel GhebreigzabhierNTT Pro Cycling
47.Mathieu van der PoelAlpecin-Fenix
48.Andrea VendrameAG2R La Mondiale
49.Ruben GuerreiroEF Pro Cycling
50.Chris HamiltonTeam Sunweb
51.Rohan DennisIneos Grenadiers06:58
52.Oscar RodriguezAstana Pro Team07:40
53.Eduardo SepulvedaMovistar Team
54.Mathias FrankAG2R La Mondiale08:17
55.Michael MatthewsTeam Sunweb
56.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe
57.Salvatore PuccioIneos Grenadiers
58.Pascal EenkhoornJumbo-Visma
59.Alessandro TonelliBardiani-CSF-Faizanè
60.Julien BernardTrek-Segafredo
61.Antonio NibaliTrek-Segafredo
62.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale09:55
63.Chris FroomeIneos Grenadiers
64.Martijn TusveldTeam Sunweb
65.Brent BookwalterMitchelton-Scott
66.Davide GabburoAndroni Giocattoli-Sidermec
67.Héctor CarreteroMovistar Team
68.Silvan DillierAG2R La Mondiale11:32
69.Dylan TeunsBahrain-McLaren
70.Alex KirschTrek-Segafredo
71.Jan TratnikBahrain-McLaren
72.Otto VergaerdeAlpecin-Fenix12:25
73.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo12:27
74.Ivan RovnyGazprom-RusVelo
75.Davide BalleriniDeceuninck-Quick Step13:35
76.Anthony RouxGroupama-FDJ13:56
77.Olivier Le GacGroupama-FDJ
78.Alexander CatafordIsrael Start-Up Nation
79.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits
80.Kobe GoossensLotto Soudal
81.Manuele BoaroAstana Pro Team15:48
82.Simon ClarkeEF Pro Cycling17:17
83.Magnus CortEF Pro Cycling
84.Stefano OldaniLotto Soudal17:26
85.Łukasz WiśniowskiCCC Team
86.Axel DomontAG2R La Mondiale
87.Kristian SbaragliAlpecin-Fenix
88.Yuriy NatarovAstana Pro Team
89.Fabio FellineAstana Pro Team
90.Paul MartensJumbo-Visma
91.Marco FrapportiVini Zabù-KTM
92.Jonas RickaertAlpecin-Fenix19:30
93.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie21:22
94.Rick ZabelIsrael Start-Up Nation
95.Adam HansenLotto Soudal
96.Alex DowsettIsrael Start-Up Nation
97.Michael HepburnMitchelton-Scott
98.Nathan HaasCofidis, Solutions Crédits
99.James MitriVini Zabù-KTM
100.Fabio SabatiniCofidis, Solutions Crédits
101.Maarten WynantsJumbo-Visma
102.Dries van GestelTeam Total Direct Energie
103.Timo RoosenJumbo-Visma
104.Mike TeunissenJumbo-Visma
105.Koen de KortTrek-Segafredo
106.Guy SagivIsrael Start-Up Nation
107.Jos van EmdenJumbo-Visma
108.Julien VermoteCofidis, Solutions Crédits
109.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
110.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec
111.Mikkel BjergUAE Team Emirates
112.Albert TorresMovistar Team
113.Florian VermeerschLotto Soudal
114.Nikolas MaesLotto Soudal
115.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
116.Fabio MazzuccoBardiani-CSF-Faizanè
117.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step
118.Daniel SaviniBardiani-CSF-Faizanè
119.Francjasco RomanoBardiani-CSF-Faizanè
120.Simone VelascoGazprom-RusVelo
121.Veljko StojnicVini Zabù-KTM
122.Victor CampenaertsNTT Pro Cycling
123.Jhonatan RestrepoAndroni Giocattoli-Sidermec
124.Juan Diego AlbaMovistar Team
125.Igor BoevGazprom-RusVelo
126.Samuele BattistellaNTT Pro Cycling
127.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
128.Fernando GaviriaUAE Team Emirates
129.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates
130.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
131.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
132.Lorrenzo ManzinTeam Total Direct Energie
133.Maciej BodnarBora-hansgrohe
134.Matthias BrandleIsrael Start-Up Nation
135.Pascal AckermannBora-hansgrohe
136.Carlos BarberoNTT Pro Cycling
137.Imerio CimaGazprom-RusVelo
138.Alberto DaineseTeam Sunweb
139.Tim MerlierAlpecin-Fenix
140.Stijn SteelsDeceuninck-Quick Step
141.Julien SimonTeam Total Direct Energie
142.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step
143.Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Crédits
144.Georg ZimmermannCCC Team
145.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits
146.Cameron MeyerMitchelton-Scott
147.Nathan van HooydonckCCC Team
148.Attilio VivianiCofidis, Solutions Crédits
149.Filippo GannaIneos Grenadiers
150.Giovanni LonardiBardiani-CSF-Faizanè
151.Heinrich HausslerBahrain-McLaren
152.Lawson CraddockEF Pro Cycling
153.Riccardo StacchiottiVini Zabù-KTM
154.Iván Garcia CortinaBahrain-McLaren
155.Romain SeigleGroupama-FDJ
156.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
157.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation
158.Benjamin DyballNTT Pro Cycling
159.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie
160.Dries de BondtAlpecin-Fenix
161.Szymon SajnokCCC Team
162.Marco CanolaGazprom-RusVelo
163.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec
164.Luca WackermannVini Zabù-KTM21:50
165.Edoardo ZardiniVini Zabù-KTM22:47
166.Matthew HolmesLotto Soudal24:28
DNFLuca PacioniAndroni Giocattoli-Sidermec
DNFUmberto OrsiniBardiani-CSF-Faizanè
DNFRüdiger SeligBora-hansgrohe
DNFRein TaaramaeTeam Total Direct Energie
DNSEddie DunbarIneos Grenadiers

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Michael WoodsEF Pro Cycling18:05:52
2.Rafał MajkaBora-hansgrohe00:09
3.Fausto MasnadaDeceuninck-Quick Step00:18
4.Lucas HamiltonMitchelton-Scott00:27
5.Wilco KeldermanTeam Sunweb00:30
6.Geraint ThomasIneos Grenadiers00:34
7.Simon YatesMitchelton-Scott
8.Aleksandr VlasovAstana Pro Team
9.Jack HaigMitchelton-Scott00:47
10.James KnoxDeceuninck-Quick Step
11.Sam OomenTeam Sunweb00:52
12.Patrick KonradBora-hansgrohe01:17
13.Jakob FuglsangAstana Pro Team01:28
14.Víctor de La ParteCCC Team01:30
15.Rui CostaUAE Team Emirates
16.Louis MeintjesNTT Pro Cycling
17.Bruno ArmirailGroupama-FDJ
18.Alex AranburuAstana Pro Team
19.Matteo FabbroBora-hansgrohe
20.Louis VervaekeAlpecin-Fenix
21.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo01:41
22.Sergio HenaoUAE Team Emirates01:49
23.Tanel KangertEF Pro Cycling
24.Vincenzo NibaliTrek-Segafredo02:02
25.Giovanni ViscontiVini Zabù-KTM
26.Jaakko HanninenAG2R La Mondiale
27.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
28.Denis NekrasovGazprom-RusVelo02:37
29.Jai HindleyTeam Sunweb02:43
30.Davide VillellaMovistar Team03:09
31.Hermann PernsteinerBahrain-McLaren03:33
32.Daniel NavarroIsrael Start-Up Nation05:44
33.Andrea VendrameAG2R La Mondiale05:50
34.Mathieu van der PoelAlpecin-Fenix
35.Kilian FrankinyGroupama-FDJ07:03
36.Amanuel GhebreigzabhierNTT Pro Cycling07:53
37.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
38.Will BartaCCC Team08:41
39.Pavel KochetkovCCC Team09:21
40.Chris HamiltonTeam Sunweb09:26
41.Tao Geoghegan HartIneos Grenadiers09:30
42.Christoph PfingstenJumbo-Visma09:51
43.Jonathan Klever CaicedoEF Pro Cycling
44.Pieter WeeningTrek-Segafredo10:44
45.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale11:39
46.Matteo JorgensonMovistar Team11:53
47.Oscar RodriguezAstana Pro Team
48.Mathias FrankAG2R La Mondiale12:24
49.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe12:30
50.Silvan DillierAG2R La Mondiale13:32
51.Davide GabburoAndroni Giocattoli-Sidermec14:08
52.Héctor CarreteroMovistar Team14:47
53.Pascal EenkhoornJumbo-Visma15:02
54.Olivier Le GacGroupama-FDJ15:46
55.Dylan TeunsBahrain-McLaren16:26
56.Enrico GasparottoNTT Pro Cycling16:29
57.Benjamin ThomasGroupama-FDJ16:30
58.Eduardo SepulvedaMovistar Team16:37
59.Julien BernardTrek-Segafredo17:36
60.Michael MatthewsTeam Sunweb17:45
61.Ruben GuerreiroEF Pro Cycling17:48
62.Simon ClarkeEF Pro Cycling17:54
63.Brent BookwalterMitchelton-Scott18:21
64.Salvatore PuccioIneos Grenadiers18:45
65.Alexander CatafordIsrael Start-Up Nation19:31
66.Sergio SamitierMovistar Team19:33
67.Paul MartensJumbo-Visma21:36
68.Luca WackermannVini Zabù-KTM22:27
69.Martijn TusveldTeam Sunweb22:30
70.Antonio NibaliTrek-Segafredo22:43
71.Anthony RouxGroupama-FDJ23:15
72.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec24:02
73.Jan TratnikBahrain-McLaren24:07
74.Aleksey RybalkinGazprom-RusVelo25:21
75.Dimitri ClaeysCofidis, Solutions Crédits25:31
76.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step25:35
77.Marco FrapportiVini Zabù-KTM25:51
78.Łukasz WiśniowskiCCC Team25:52
79.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ26:05
80.Daniel SaviniBardiani-CSF-Faizanè26:26
81.Giovanni CarboniBardiani-CSF-Faizanè27:00
82.Davide BalleriniDeceuninck-Quick Step27:01
83.Dries van GestelTeam Total Direct Energie27:08
84.Alex KirschTrek-Segafredo27:12
85.Stefano OldaniLotto Soudal27:54
86.Chris FroomeIneos Grenadiers28:21
87.Nathan HaasCofidis, Solutions Crédits28:23
88.Axel DomontAG2R La Mondiale28:25
89.Alessandro TonelliBardiani-CSF-Faizanè28:40
90.Romain SeigleGroupama-FDJ29:48
91.Simone VelascoGazprom-RusVelo
92.Kristian SbaragliAlpecin-Fenix30:01
93.Fabio FellineAstana Pro Team
94.Nathan van HooydonckCCC Team30:23
95.Mike TeunissenJumbo-Visma30:41
96.Georg ZimmermannCCC Team
97.Timo RoosenJumbo-Visma
98.Jos van EmdenJumbo-Visma
99.Cameron MeyerMitchelton-Scott
100.Maarten WynantsJumbo-Visma
101.Benjamin DyballNTT Pro Cycling
102.Rohan DennisIneos Grenadiers31:26
103.Nikolas MaesLotto Soudal31:50
104.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
105.Ivan RovnyGazprom-RusVelo32:50
106.Matthew HolmesLotto Soudal33:29
107.Marco CanolaGazprom-RusVelo33:56
108.Samuele BattistellaNTT Pro Cycling34:48
109.Lorrenzo ManzinTeam Total Direct Energie35:48
110.Carlos BarberoNTT Pro Cycling
111.Veljko StojnicVini Zabù-KTM
112.Juan Diego AlbaMovistar Team36:27
113.Kobe GoossensLotto Soudal37:19
114.Magnus CortEF Pro Cycling37:36
115.Mikkel BjergUAE Team Emirates
116.Yuriy NatarovAstana Pro Team37:49
117.Manuele BoaroAstana Pro Team39:11
118.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits39:48
119.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step
120.Victor CampenaertsNTT Pro Cycling40:14
121.Otto VergaerdeAlpecin-Fenix40:16
122.Julien VermoteCofidis, Solutions Crédits41:45
123.Fabio MazzuccoBardiani-CSF-Faizanè
124.Francjasco RomanoBardiani-CSF-Faizanè
125.Filippo GannaIneos Grenadiers
126.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step42:54
127.Stijn SteelsDeceuninck-Quick Step44:26
128.Rick ZabelIsrael Start-Up Nation44:41
129.Albert TorresMovistar Team44:45
130.Michael HepburnMitchelton-Scott
131.Koen de KortTrek-Segafredo
132.Lawson CraddockEF Pro Cycling
133.Florian VermeerschLotto Soudal
134.Iván Garcia CortinaBahrain-McLaren
135.Alex DowsettIsrael Start-Up Nation
136.Guy SagivIsrael Start-Up Nation
137.Jhonatan RestrepoAndroni Giocattoli-Sidermec
138.Igor BoevGazprom-RusVelo
139.James MitriVini Zabù-KTM
140.Julien SimonTeam Total Direct Energie
141.Fabio SabatiniCofidis, Solutions Crédits
142.Heinrich HausslerBahrain-McLaren
143.Jonas RickaertAlpecin-Fenix45:12
144.Adam HansenLotto Soudal45:15
145.Adrien PetitTeam Total Direct Energie45:49
146.Niki TerpstraTeam Total Direct Energie46:27
147.Pascal AckermannBora-hansgrohe46:44
148.Fernando GaviriaUAE Team Emirates46:52
149.Edoardo AffiniMitchelton-Scott46:57
150.Attilio VivianiCofidis, Solutions Crédits
151.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec47:02
152.Imerio CimaGazprom-RusVelo47:04
153.Davide CimolaiIsrael Start-Up Nation
154.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates
155.Kenneth VanbilsenCofidis, Solutions Crédits47:57
156.Maciej BodnarBora-hansgrohe48:27
157.Giovanni LonardiBardiani-CSF-Faizanè50:19
158.Riccardo StacchiottiVini Zabù-KTM
159.Szymon SajnokCCC Team
160.Tim MerlierAlpecin-Fenix
161.Alberto DaineseTeam Sunweb
162.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates51:12
163.Matthias BrandleIsrael Start-Up Nation52:08
164.Dries de BondtAlpecin-Fenix54:09
165.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie57:01
166.Edoardo ZardiniVini Zabù-KTM58:25

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: