Tirreno-Adriatico 2020. Pięciu Polaków na starcie

Santos Tour Down Under 2019, Bodnar i Sajnok

Dwóch rodaków wesprze Rafała Majkę, zmiana w składzie CCC Team powiększy polski kontyngent w peletonie Tirreno-Adriatico do pięciu zawodników.

Trzech Polaków wystąpi w "wyścigu dwóch mórz" w barwach Bora-hansgrohe. Oprócz zapowiadanego wcześniej przez organizatorów Rafała Majki do Włoch pojadą Paweł Poljański i Maciej Bodnar.

Bora-hansgrohe na trasie włoskiego wyścigu upiec będzie chciała dwie pieczenie przy jednym ogniu: wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej Rafała Majki poprzeć etapowymi wiktoriami ma Pascal Ackermann. Niemiec ku temu dostanie trzy okazje, a na ostatnich kilometrach rozprowadzą go Maciej Bodnar, Matteo Fabbro i Rüdiger Selig.

Majkę na górskich odcinkach wesprą Poljański oraz 28-letni Austriak Patrick Konrad. Bodnar z kolei powinien zakręcić się w czołówce ostatniego etapu, jazdy indywidualnej na czas, choć dystans 10 kilometrów to nie jego domena.

W składzie zespołu CCC wcześniej anonsowany był już Szymon Sajnok, natomiast dziś ekipa poinformowała, że w miejsce nadal leczącego przeziębienie Joeya Rosskopfa pojedzie Łukasz Wiśniowski.

Tirreno-Adriatico rozegrane zostanie równolegle z Tour de France, w dniach 7-14 września. Z 8 etapów trzy przypadną sprinterom, na dwóch większe szanse będą mieli uciekinierzy lub atakujący w finale klasykowcy, a dwa górskie etapy sprawdzą stan przygotowań faworytów Giro d'Italia. Zmagania zakończy krótki odcinek jazdy indywidualnej na czas.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: