Primoz Roglic wygrał w alpejskiej stacji Orcières-Merlette czwarty etap Tour de France.
Słoweniec z grupy Jumbo-Visma pokonał na finiszowych metrach swojego rodaka Tadeja Pogacara (UAE Team Emirates) i Francuza Guillaume’a Martina (Cofidis).
Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) zameldował się na mecie na 46. miejscu.
W klasyfikacji generalnej prowadzenie obronił Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick-Step).
Już w czwartym dniu „Wielkiej Pętli”, o długości 160 kilometrów, na kolarzy czekała górska końcówka, drogą do stacji narciarskiej Orcières-Merlette, leżącej na wysokości 1825 metrów. Wcześniej na trasie leżały cztery inne górskie premie, czwartej i trzeciej kategorii.
Ucieczkę dnia zawiązali Nils Politt, Krists Neilands (obaj Israel Start-Up Nation), Mathieu Burgaudeau (Total Direct Energie), Alexis Vuillermoz (AG2R La Mondiale), Tiesj Benoot (Sunweb) i Quentin Pacher (B&B Hotels-Vital Concept). Szóstka początkowo zdobyła 4 minuty przewagi.
Peleton nie zamierzał odpuścić tej akcji, na rzecz lidera wyścigu Juliana Alaphilippe’a pracował Deceuninck-Quick Step. Belgijski zespół miał zwłaszcza na oku Vuillermoza, który w klasyfikacji generalnej notował stratę 3:53.
Tempo jazdy wyraźnie wzrosło na Côte de l’Aullagnier (35 km przed metą; 3 km; 6,4%, kat. 3). Ucieczka na zjeździe z tej przełęczy straciła Benoota. Reprezentant Sunweb wyleciał na zakręcie z trasy, na szczęście nie robiąc sobie przy tym dużej krzywdy.
Neilands na Côte de Saint-Léger-les-Mélèzes (19 km przed metą; 2,8 km; 6,8%, kat. 3) oderwał się od pozostałych uciekinierów. Łotyszowi pozostało w tym punkcie już tylko półtorej minuty przewagi. Zawodnik Israel Start-Up Nation walczył dzielnie, ale zasadnicza grupa była niewzruszona, dościgając harcownika na początku finałowego podjazdu do Orcières-Merlette (7,1 km; 6,7%, kat. 1).
Julian Alaphilippe przesunął się na sam przód, mając baczenie na poczynania rywali. 4,5 kilometra przed metą odskoczył Pierre Rolland (B&B Hotels-Vital Concept), ale Francuz przeliczył się z siłami. Tempo wzmocniła ekipa Mitchelton-Scott, następnie Wout van Aert (Jumbo-Visma), za którym ustawił się Michał Kwiatkowski.
W takim ustawieniu grupa wpadła na ostatnie 1500 metrów. Na zmianę wyszedł Sepp Kuss (Jumbo-Visma), doprowadzając kilkunastu kolarzy na finiszowe metry. Ruszył Guillaume Martin (Cofidis), ale Francuz nie był w stanie utrzymać przewagi. Sił zabrakło Alaphilippe’owi, a dynamiczny Primoz Roglic nie zmarnował pracy kolegów. Słoweniec sięgnął po etap, potwierdzając tym, że jest największym faworytem do zwycięstwa w całym wyścigu.
🇫🇷 @GuilmMartin went first but 🇸🇮 @rogla proved strongest in the final stretch!
🎬 Relive the final kilometre!
🇫🇷 @GuilmMartin a lancé les hostilités mais 🇸🇮 @rogla a été le plus fort!
🎬 Retrouvez le dernier kilomètre de cette étape!#TDF2020 pic.twitter.com/VlfRaAqmQ9
— Tour de France™ (@LeTour) September 1, 2020
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 4:07:47 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
3. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | |
4. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
5. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | |
6. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
7. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | |
8. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
9. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | |
10. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | |
11. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | |
12. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
13. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
14. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
15. | Rigoberto Uran | EF Pro Cycling | |
16. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
17. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 00:09 |
18. | Enric Mas | Movistar Team | |
19. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
20. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | 00:15 |
21. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 00:21 |
22. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 00:28 |
23. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | |
24. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | |
25. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
26. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | |
27. | Sergio Higuita | EF Pro Cycling | |
28. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 00:38 |
29. | Pierre Rolland | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 00:57 |
30. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | |
31. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 00:59 |
32. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 01:05 |
33. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 01:10 |
34. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 01:15 |
35. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | |
36. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 01:17 |
37. | Marc Soler | Movistar Team | |
38. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 01:26 |
39. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | |
40. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 01:38 |
41. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 01:53 |
42. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | |
43. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 02:06 |
44. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 02:12 |
45. | Mikaël Cherel | AG2R La Mondiale | 02:17 |
46. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 02:54 |
47. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 03:00 |
48. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 03:04 |
49. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | |
50. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
51. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
52. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
53. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 03:09 |
54. | Ilnur Zakarin | CCC Team | 03:22 |
55. | Harold Tejada | Astana Pro Team | |
56. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
57. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
58. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
59. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 03:59 |
60. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | |
61. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | |
62. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | |
63. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 04:08 |
64. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 04:21 |
65. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 04:53 |
66. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | 05:12 |
67. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 05:55 |
68. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | |
69. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | |
70. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 06:06 |
71. | Michael Schar | CCC Team | |
72. | Simon Geschke | CCC Team | |
73. | Cyril Gautier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 06:15 |
74. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 06:47 |
75. | Diego Rosa | Team Arkéa Samsic | 07:06 |
76. | Alessandro de Marchi | CCC Team | |
77. | Tejay van Garderen | EF Pro Cycling | |
78. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
79. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | 08:48 |
80. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
81. | Dario Cataldo | Movistar Team | 09:13 |
82. | Hugo Houle | Astana Pro Team | |
83. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 09:23 |
84. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 09:50 |
85. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 11:39 |
86. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | |
87. | Tony Martin | Jumbo-Visma | |
88. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
89. | Carlos Verona | Movistar Team | |
90. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 12:01 |
91. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 12:27 |
92. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
93. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 12:28 |
94. | Matej Mohoric | Bahrain-McLaren | 12:31 |
95. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | |
96. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | |
97. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
98. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
99. | Alberto Bettiol | EF Pro Cycling | 12:54 |
100. | Jens Keukeleire | EF Pro Cycling | |
101. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 13:08 |
102. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | |
103. | Casper Pedersen | Team Sunweb | |
104. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | |
105. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | |
106. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 14:00 |
107. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | |
108. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
109. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 14:06 |
110. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 14:37 |
111. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 16:09 |
112. | Ryan Gibbons | NTT Pro Cycling | |
113. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | |
114. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
115. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
116. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | |
117. | Tiesj Benoot | Team Sunweb | |
118. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | |
119. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
120. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
121. | Jonas Koch | CCC Team | |
122. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | |
123. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | |
124. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | |
125. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | |
126. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
127. | Jan Hirt | CCC Team | |
128. | Nils Politt | Israel Start-Up Nation | 18:43 |
129. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 18:48 |
130. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | |
131. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | |
132. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | |
133. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | 19:24 |
134. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 20:13 |
135. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
136. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | |
137. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
138. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | |
139. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | |
140. | Steff Cras | Lotto Soudal | |
141. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
142. | Sam Bewley | Mitchelton-Scott | |
143. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | |
144. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | |
145. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | |
146. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | |
147. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
148. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
149. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | |
150. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | |
151. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | |
152. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | |
153. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | |
154. | Matteo Trentin | CCC Team | |
155. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | |
156. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | |
157. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | |
158. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
159. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
160. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
161. | Roman Kreuziger | NTT Pro Cycling | 20:30 |
162. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | |
163. | Giacomo Nizzolo | NTT Pro Cycling | |
164. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | |
165. | Cees Bol | Team Sunweb | 20:41 |
166. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 20:44 |
167. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 21:22 |
168. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 21:30 |
169. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 21:56 |
170. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
171. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 21:58 |
172. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 22:20 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 18:07:04 |
2. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 00:04 |
3. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 00:07 |
4. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 00:11 |
5. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 00:13 |
6. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 00:17 |
7. | Tom Dumoulin | Jumbo-Visma | |
8. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
9. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
10. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
11. | Bauke Mollema | Trek-Segafredo | |
12. | Romain Bardet | AG2R La Mondiale | |
13. | Mikel Landa | Bahrain-McLaren | |
14. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
15. | Rigoberto Uran | EF Pro Cycling | |
16. | Richie Porte | Trek-Segafredo | |
17. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 00:26 |
18. | Enric Mas | Movistar Team | |
19. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 00:38 |
20. | Sergio Higuita | EF Pro Cycling | 00:45 |
21. | Richard Carapaz | Ineos Grenadiers | |
22. | Damiano Caruso | Bahrain-McLaren | |
23. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
24. | Nicolas Roche | Team Sunweb | |
25. | Davide Formolo | UAE Team Emirates | 01:14 |
26. | Pierre Rolland | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
27. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 01:22 |
28. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 01:27 |
29. | Kenny Elissonde | Trek-Segafredo | 01:32 |
30. | Pello Bilbao | Bahrain-McLaren | 02:23 |
31. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 02:33 |
32. | Marc Soler | Movistar Team | 02:44 |
33. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | 02:46 |
34. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 03:21 |
35. | Greg van Avermaet | CCC Team | |
36. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 03:39 |
37. | Maximilian Schachmann | Bora-hansgrohe | |
38. | Fabio Aru | UAE Team Emirates | 03:41 |
39. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | 04:08 |
40. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | 04:21 |
41. | George Bennett | Jumbo-Visma | 04:35 |
42. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 05:28 |
43. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 05:39 |
44. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | 05:40 |
45. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | 06:06 |
46. | Romain Sicard | Team Total Direct Energie | 06:18 |
47. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 07:40 |
48. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 07:44 |
49. | Ilnur Zakarin | CCC Team | 08:02 |
50. | Harold Tejada | Astana Pro Team | |
51. | Jonathan Castroviejo | Ineos Grenadiers | 08:43 |
52. | Michał Kwiatkowski | Ineos Grenadiers | 09:24 |
53. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 09:33 |
54. | Wout van Aert | Jumbo-Visma | 09:47 |
55. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 12:18 |
56. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | 12:29 |
57. | Alberto Bettiol | EF Pro Cycling | 13:11 |
58. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 13:17 |
59. | Jan Polanc | UAE Team Emirates | 14:11 |
60. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | 14:21 |
61. | Gregor Muhlberger | Bora-hansgrohe | 14:33 |
62. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | |
63. | Mikaël Cherel | AG2R La Mondiale | 14:45 |
64. | Alexis Vuillermoz | AG2R La Mondiale | 16:20 |
65. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 16:29 |
66. | Cyril Gautier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 16:49 |
67. | Diego Rosa | Team Arkéa Samsic | 17:16 |
68. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 17:44 |
69. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | 18:06 |
70. | Søren Kragh Andersen | Team Sunweb | 18:15 |
71. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | 18:56 |
72. | Dario Cataldo | Movistar Team | 19:47 |
73. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 21:00 |
74. | Dan Martin | Israel Start-Up Nation | 21:09 |
75. | Ben Hermans | Israel Start-Up Nation | 21:25 |
76. | Jasper Stuyven | Trek-Segafredo | 21:59 |
77. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 22:13 |
78. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 22:37 |
79. | Dylan van Baarle | Ineos Grenadiers | 23:55 |
80. | Stefan Kung | Groupama-FDJ | 24:06 |
81. | Michael Schar | CCC Team | |
82. | Simon Geschke | CCC Team | 24:26 |
83. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 24:37 |
84. | Tejay van Garderen | EF Pro Cycling | 25:06 |
85. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 25:26 |
86. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 27:50 |
87. | Carlos Verona | Movistar Team | 28:11 |
88. | Alessandro de Marchi | CCC Team | 28:48 |
89. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 29:39 |
90. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 30:27 |
91. | Hugo Houle | Astana Pro Team | 31:06 |
92. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 31:08 |
93. | Dayer Quintana | Team Arkéa Samsic | 31:59 |
94. | Oliver Naesen | AG2R La Mondiale | 32:00 |
95. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 32:06 |
96. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 33:28 |
97. | Matej Mohoric | Bahrain-McLaren | |
98. | Jens Keukeleire | EF Pro Cycling | 33:51 |
99. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | 33:58 |
100. | Michael Valgren | NTT Pro Cycling | 34:05 |
101. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 34:09 |
102. | Jonas Koch | CCC Team | |
103. | Daniel Oss | Bora-hansgrohe | |
104. | Tiesj Benoot | Team Sunweb | |
105. | Edvald Boasson Hagen | NTT Pro Cycling | |
106. | Sonny Colbrelli | Bahrain-McLaren | |
107. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 34:24 |
108. | Andrey Amador | Ineos Grenadiers | 34:25 |
109. | Tony Martin | Jumbo-Visma | 34:50 |
110. | Christopher Juul-jensen | Mitchelton-Scott | 34:51 |
111. | Tom van Asbroeck | Israel Start-Up Nation | 35:53 |
112. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
113. | Nils Politt | Israel Start-Up Nation | 36:43 |
114. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 36:48 |
115. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 36:59 |
116. | Jan Hirt | CCC Team | 37:05 |
117. | Daryl Impey | Mitchelton-Scott | 37:06 |
118. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | 38:02 |
119. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
120. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 38:13 |
121. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 39:45 |
122. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 39:56 |
123. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | 41:01 |
124. | Matteo Trentin | CCC Team | 41:10 |
125. | Roman Kreuziger | NTT Pro Cycling | 41:20 |
126. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 41:38 |
127. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 42:07 |
128. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 42:20 |
129. | Marco Marcato | UAE Team Emirates | 43:07 |
130. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 43:24 |
131. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 44:20 |
132. | Anthony Turgis | Team Total Direct Energie | 44:39 |
133. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
134. | Ryan Gibbons | NTT Pro Cycling | 45:19 |
135. | Lilian Calmejane | Team Total Direct Energie | 45:22 |
136. | Luke Rowe | Ineos Grenadiers | 47:08 |
137. | Luka Mezgec | Mitchelton-Scott | 47:18 |
138. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 48:33 |
139. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 48:37 |
140. | Michael Morkov | Deceuninck-Quick Step | 48:43 |
141. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | |
142. | Jens Debusschere | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
143. | Marco Haller | Bahrain-McLaren | |
144. | Elia Viviani | Cofidis, Solutions Crédits | 49:00 |
145. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 49:23 |
146. | Clément Russo | Team Arkéa Samsic | |
147. | Kévin Reza | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
148. | Sam Bewley | Mitchelton-Scott | |
149. | André Greipel | Israel Start-Up Nation | |
150. | Giacomo Nizzolo | NTT Pro Cycling | 49:36 |
151. | Max Walscheid | NTT Pro Cycling | 49:40 |
152. | Cees Bol | Team Sunweb | 49:47 |
153. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 49:57 |
154. | Christophe Laporte | Cofidis, Solutions Crédits | 50:00 |
155. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 50:07 |
156. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 51:00 |
157. | Simone Consonni | Cofidis, Solutions Crédits | 51:08 |
158. | Wout Poels | Bahrain-McLaren | 51:26 |
159. | Geoffrey Soupe | Team Total Direct Energie | 51:33 |
160. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 52:13 |
161. | David de La Cruz | UAE Team Emirates | |
162. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
163. | William Bonnet | Groupama-FDJ | |
164. | Roger Kluge | Lotto Soudal | 52:41 |
165. | Mathieu Burgaudeau | Team Total Direct Energie | 53:25 |
166. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 53:54 |
167. | Kévin Ledanois | Team Arkéa Samsic | 54:14 |
168. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 56:23 |
169. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 1:01:36 |
170. | Steff Cras | Lotto Soudal | 1:02:27 |
171. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | 1:05:38 |
172. | Pavel Sivakov | Ineos Grenadiers | 1:06:58 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
---|---|---|---|
1. | Peter Sagan | Bora-hansgrohe | 83 |
2. | Sam Bennett | Deceuninck-Quick Step | 83 |
3. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 80 |
4. | Matteo Trentin | CCC Team | 61 |
5. | Giacomo Nizzolo | NTT Pro Cycling | 51 |
6. | Caleb Ewan | Lotto Soudal | 50 |
7. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 47 |
8. | Bryan Coquard | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 43 |
9. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 36 |
10. | Cees Bol | Team Sunweb | 32 |
11. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 30 |
12. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 30 |
13. | Adam Yates | Mitchelton-Scott | 29 |
14. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 28 |
15. | Niccolò Bonifazio | Team Total Direct Energie | 26 |
16. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 25 |
17. | Michael Schar | CCC Team | 20 |
18. | Nils Politt | Israel Start-Up Nation | 20 |
19. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | 20 |
20. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 19 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 21 |
2. | Michael Gogl | NTT Pro Cycling | 12 |
3. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 10 |
4. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 8 |
5. | Quentin Pacher | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 6 |
6. | Guillaume Martin | Cofidis, Solutions Crédits | 6 |
7. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 6 |
8. | Toms Skujins | Trek-Segafredo | 6 |
9. | Nicolas Roche | Team Sunweb | 5 |
10. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 4 |
11. | Jérôme Cousin | Team Total Direct Energie | 3 |
12. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 3 |
13. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | 2 |
14. | Fabien Grellier | Team Total Direct Energie | 2 |
15. | Michael Schar | CCC Team | 2 |
16. | Julian Alaphilippe | Deceuninck-Quick Step | 2 |
17. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 2 |
18. | Cyril Gautier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 2 |
19. | Lukas Postlberger | Bora-hansgrohe | 2 |
20. | Nils Politt | Israel Start-Up Nation | 2 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 18:07:15 |
2. | Egan Bernal | Ineos Grenadiers | 00:06 |
3. | Enric Mas | Movistar Team | 00:15 |
4. | Sergio Higuita | EF Pro Cycling | 00:34 |
5. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
6. | Daniel Felipe Martinez | EF Pro Cycling | 04:10 |
7. | Harold Tejada | Astana Pro Team | 07:51 |
8. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 12:07 |
9. | Lennard Kamna | Bora-hansgrohe | 14:22 |
10. | Neilson Powless | EF Pro Cycling | 17:55 |
11. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 20:49 |
12. | Valentin Madouas | Groupama-FDJ | 22:26 |
13. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 36:37 |
14. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | 37:51 |
15. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
16. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 38:02 |
17. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 41:27 |
18. | Benoît Cosnefroy | AG2R La Mondiale | 43:13 |
19. | Maxime Chevalier | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 44:28 |
20. | Mads Pedersen | Trek-Segafredo | 48:26 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | EF Pro Cycling | 54:22:46 | |
2. | Trek-Segafredo | 00:32 | |
3. | Jumbo-Visma | 00:40 | |
4. | Bahrain-McLaren | 01:51 | |
5. | Ineos Grenadiers | 02:13 | |
6. | Movistar Team | 02:14 | |
7. | UAE Team Emirates | 03:38 | |
8. | Astana Pro Team | 03:47 | |
9. | Groupama-FDJ | 04:52 | |
10. | AG2R La Mondiale | 06:15 | |
11. | Mitchelton-Scott | 06:43 | |
12. | Cofidis, Solutions Crédits | 09:43 | |
13. | Team Arkéa Samsic | 13:32 | |
14. | Bora-hansgrohe | 17:04 | |
15. | Team Sunweb | 18:19 | |
16. | CCC Team | 33:55 | |
17. | Deceuninck-Quick Step | 35:21 | |
18. | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 46:56 | |
19. | Israel Start-Up Nation | 55:52 | |
20. | NTT Pro Cycling | 1:03:28 | |
21. | Team Total Direct Energie | 1:29:54 | |
22. | Lotto Soudal | 2:08:15 |
Aleksander
1 września 2020, 18:53 o 18:53
Najlepszy kolarz CCC na etapie – Greg, miejsce 52…
Miszcz
1 września 2020, 20:43 o 20:43
Czy Trentin nie mógłby się włączyć do walki o zieloną koszulkę?
reko
1 września 2020, 20:51 o 20:51
CCC robi chyba wszystko żeby narobić strat i powalczyć o etapy…