Citroën wesprze AG2R do 2025 roku

Ag2r - Silvan DILLIER (ALM) - Oliver NAESEN (ALM) - Mathias FRANK (ALM) - Clement VENTURINI (ALM)

Producent samochodów Citroën będzie jednym z dwóch sponsorów tytularnym ekipy AG2R La Mondiale do roku 2025.

Zespół już 1 sierpnia poinformował o pozyskaniu nowego sponsora, a jego prezentację zostawił na 28 sierpnia, dzień przed startem Tour de France.

Według komunikatu ekipy współpraca obejmie lata 2021-2025, a w sezonie 2021 budżet francuskiego zespołu WorldTour wyniesie 23 miliony euro. Ekipa występowała będzie pod nazwą AG2R Citroën Team.

Menadżer zespołu Vincent Lavenu na kolejny sezon pozyskał już mistrza olimpijskiego Grega van Avermaeta, Luksemburczyka Boba Jungelsa, Szwajcara Michaela Schära, Belgów Stana Dewulfa i Gijsa van Hoecke oraz Francuzów Marca Sarreau, Damiena Touze'a oraz Liliana Calmejane'a.

Zespół poza celami sportowymi po raz kolejny jako swoje kluczowe cele wylicza szkolenie talentów oraz pracę nad "rozwojem kolarstwa czystego, uprawianego w sposób zdrowy i odpowiedzialny". Tu podkreślona jest etyka pracy i oddanie zasadom Ruchu na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC).

Szefostwo francuskiego producenta samochodów w uzasadnieniu decyzji o inwestycji w zespół podkreśla nie tylko popularność roweru, ale zmiany w postrzeganiu transportu. Te kierowane są większą świadomością w kwestii ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i mobilności, a Citroën nie zamierza przespać takiej okazji.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy rozpocząć tę wspaniałą przygodę u boku AG2R La Mondiale oraz ekipy Vincenta Lavenu. Citroën jest i zawsze był marką popularną, przynależną do pop-kultury. Kolarstwo to sport popularny, fascynujący ludzi wszystkich krajów, grup wiekowych, bez względu na pochodzenie. Stąd dość naturalnym krokiem jest nasze zaangażowanie. Klienci pozyskani przez nas w ostatnich 5 latach są niezwykle wyczuleni na punkcie środowiska i jego ochrony, bardziej niż na punkcie osiągów samochodu. Rok 2020 to również punkt zwrotny w procesie elektryfikacji naszych samochodów: na rynek wchodzi sześć modeli elektrycznych lub hybrydowych. Współpraca z ekipą Vincenta Lavenu podkreśla znaczenie zrównoważonej mobilności

– tłumaczył Vincent Cobée, dyrektor generalny Citroëna.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: