Tim Merlier (Alpecin-Fenix) zwyciężył w 100. edycji Brussels Cycling Classic, wyścigu ze startem i metą w Brukseli.
Belg pokonał po finiszu z peletonu Włocha Davide Balleriniego (Deceuninck – Quick-Step) i Francuza Nacera Bouhanniego (Arkea Samsic). 27-latek to pierwszy Belg od 2012 roku, który wygrał ten wyścig.
Polscy zawodnicy nie startowali.
Brussels Cycling Classic po raz pierwszy rozegrano w 1893 roku. Wyścig do 2012 roku znany był pod nazwą Paryż-Bruksela.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tim Merlier | Alpecin-Fenix | 4:48:39 |
2. | Davide Ballerini | Deceuninck-Quick Step | |
3. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | |
4. | Florian Vermeersch | Lotto Soudal | |
5. | Jasper Philipsen | UAE Team Emirates | |
6. | Pascal Ackermann | Bora-hansgrohe | |
7. | Lawrence Naesen | AG2R La Mondiale | |
8. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | |
9. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | |
10. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | |
11. | Danny van Poppel | Circus-Wanty Gobert | |
12. | Fabian Lienhard | Groupama-FDJ | |
13. | Daniel Mclay | Team Arkéa Samsic | |
14. | Arvid de Kleijn | Riwal Securitas Cycling Team | |
15. | Julien Vermote | Cofidis, Solutions Crédits | |
16. | Mikkel Frølich Honore | Deceuninck-Quick Step | |
17. | Baptiste Planckaert | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
18. | Emmanuel Morin | Cofidis, Solutions Crédits | |
19. | Romain Cardis | Team Total Direct Energie | |
20. | Nick van der Lijke | Riwal Securitas Cycling Team | 00:04 |
21. | Dries van Gestel | Team Total Direct Energie | |
22. | Lionel Taminiaux | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
23. | Piet Allegaert | Cofidis, Solutions Crédits | |
24. | Paul Penhoet | Groupama-FDJ | |
25. | Christophe Noppe | Team Arkéa Samsic | |
26. | Donavan Grondin | Team Arkéa Samsic | |
27. | Yves Coolen | BEAT Cycling Club | |
28. | Kenneth van Rooy | Sport Vlaanderen-Baloise | |
29. | Manuel Penalver | Burgos-BH | |
30. | Jelle Wallays | Lotto Soudal | 00:08 |
31. | Luuc Bugter | BEAT Cycling Club | |
32. | Gerben Thijssen | Lotto Soudal | |
33. | Max Kanter | Team Sunweb | |
34. | Stefano Oldani | Lotto Soudal | 00:10 |
35. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | |
36. | Mikkel Bjerg | UAE Team Emirates | 00:14 |
37. | Carlos Canal | Burgos-BH | |
38. | Piotr Havik | Riwal Securitas Cycling Team | |
39. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
40. | Bas van der Kooij | BEAT Cycling Club | |
41. | Florian Stork | Team Sunweb | |
42. | Timothy Dupont | Circus-Wanty Gobert | |
43. | Michael van Staeyen | Tarteletto-Isorex | |
44. | Alexander Richardson | Alpecin-Fenix | |
45. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | |
46. | Kobe Goossens | Lotto Soudal | |
47. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
48. | Jan-Willem van Schip | BEAT Cycling Club | |
49. | Nikolas Maes | Lotto Soudal | |
50. | Julien El Fares | Nippo Delko One Provence | |
51. | Martijn Budding | Riwal Securitas Cycling Team | |
52. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
53. | Tom Wirtgen | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 00:24 |
54. | Jonas Rickaert | Alpecin-Fenix | 00:25 |
55. | Boy van Poppel | Circus-Wanty Gobert | 00:30 |
56. | Florian Senechal | Deceuninck-Quick Step | 00:33 |
57. | Antoine Raugel | AG2R La Mondiale | 00:40 |
58. | Franck Bonnamour | Team Arkéa Samsic | |
59. | Ilan van Wilder | Team Sunweb | |
60. | Ziga Jerman | Groupama-FDJ | 00:45 |
61. | Oscar Riesebeek | Alpecin-Fenix | |
62. | Lucas Eriksson | Riwal Securitas Cycling Team | |
63. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | |
64. | Wesley Kreder | Circus-Wanty Gobert | 00:56 |
65. | Pieter Vanspeybrouck | Circus-Wanty Gobert | 00:57 |
66. | Aimé de Gendt | Circus-Wanty Gobert | |
67. | Cyril Lemoine | Cofidis, Solutions Crédits | 01:02 |
68. | Maximiliano Richeze | UAE Team Emirates | |
69. | Niklas Markl | Team Sunweb | 01:09 |
70. | Nathan Haas | Cofidis, Solutions Crédits | 01:12 |
71. | Cédric Beullens | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:15 |
72. | Kenneth Vanbilsen | Cofidis, Solutions Crédits | |
73. | Angel Fuentes | Burgos-BH | 01:28 |
74. | Alex Mengoulas | BEAT Cycling Club | |
75. | Enzo Wouters | Tarteletto-Isorex | |
76. | Maxime de Poorter | Tarteletto-Isorex | |
77. | Jordi Warlop | Sport Vlaanderen-Baloise | |
78. | Jan Petelin | Vini Zabù-KTM | |
79. | Pim Ligthart | Team Total Direct Energie | |
80. | Kim Magnusson | Riwal Securitas Cycling Team | |
81. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | |
82. | Kevin Geniets | Groupama-FDJ | |
83. | Adrien Petit | Team Total Direct Energie | |
84. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | |
85. | Mauri Vansevenant | Deceuninck-Quick Step | 01:34 |
86. | Ivo Oliveira | UAE Team Emirates | 01:42 |
87. | Alessandro Iacchi | Vini Zabù-KTM | 01:55 |
88. | Scott Thwaites | Alpecin-Fenix | 01:57 |
89. | Milan Menten | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:02 |
90. | Otto Vergaerde | Alpecin-Fenix | 02:13 |
91. | Jannik Steimle | Deceuninck-Quick Step | 02:40 |
92. | Andreas Kron | Riwal Securitas Cycling Team | |
93. | Rüdiger Selig | Bora-hansgrohe | 03:16 |
94. | Michael Schwarzmann | Bora-hansgrohe | |
95. | Loïc Vliegen | Circus-Wanty Gobert | 03:27 |
96. | Sean de Bie | Bingoal-Wallonie Bruxelles | |
97. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 03:30 |
98. | Jasha Sutterlin | Team Sunweb | 04:07 |
99. | Rui Oliveira | UAE Team Emirates | |
100. | Thomas Joseph | Tarteletto-Isorex | 04:41 |
101. | Ludovic Robeet | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 04:45 |
102. | Luc Wirtgen | Bingoal-Wallonie Bruxelles | 05:36 |
103. | Julien van Den Brande | Tarteletto-Isorex | |
104. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | 06:19 |
105. | Mattia Bevilacqua | Vini Zabù-KTM | |
106. | Maxime Vantomme | Tarteletto-Isorex | |
107. | Thymen Arensman | Team Sunweb | 06:21 |
108. | Dries de Bondt | Alpecin-Fenix | |
109. | Stijn de Bock | Tarteletto-Isorex | |
110. | Alan Riou | Team Arkéa Samsic | |
111. | Dimitri Claeys | Cofidis, Solutions Crédits | |
112. | Willie Smit | Burgos-BH | 09:30 |